Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:51 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Dot. książki "Podążając za Panem"

Co i dlaczego warto przeczytać?

Dot. książki "Podążając za Panem"

Postprzez scto » N sie 29, 2010 8:20 am

Właśnie skończyłem czytać książkę "Podążając za Panem" Żeby nie zabrzmiało górnolotnie, ale... chyba jedna z lepszych książek jakic do tej pory czytałem. Historia niewierzącego małżeństwa z bagażem XX i XXI wieku przenosi się w czasy starożytnego Izraela, kiedy prefektem Rzymu jest Poncjusz Piłat. Doskonałe zderzenie teraźniejszości z zasadami wiary głoszonymi przez Jezusa. W powieść wpleciony jest wątek sensacyjny co nadaje książce smaku. Ciekaw jestem innych ocen. Chętnie podyskutowałbym na temat książki na forum. Odnośnie książki "Chata" uważam, że "Podążając za Panem" to zupełnie inna jakościowo literatura. Porównując piłkarsko "Podążając za Panem" to taka Primera Division, a "Chata" hm... liga polska
scto
 

Postprzez Sinah » N gru 19, 2010 2:58 pm

Książka bardzo fajna, dwójka głównych bohaterów nieźle przemówiła do mojej wyobraźni - można się z nimi łatwo identyfikować...
Oczywiście są dłużyzny i autor pakuje swój światopogląd gdzie tylko się da, ale trzeba przyznać - te głoszone przez niego prawdy są w większości uniwersalnymi aksjomatami.

Zwłaszcza ciekawił mnie wątek "odzyskiwania" wiary przez bohaterów i ich zawieszenie między chęcią uwierzenia w to, co się dzieje, a chęcią przekonania się empirycznie, czy to wszystko prawda, czy też słusznie odeszli od wiary w Boga.

Wszystko w książce ma swój sens, nic nie dzieje się ot, tak, żeby zapchać miejsce.
Kiedy dzieje się akcja, jest szybka, kiedy potrzebne są refleksje, autor podsuwa nam odpowiednie myśli właściwym sposobem narracji.

Sam pomysł na całą powieść jest wyjątkowo ciekawy. Mnóstwo ciekawostek z czasów antycznych - niewiele takich smaczków znajdziemy w nawet książkach historycznych!


Polecam szczerze, gorąco tę lekturę, niestety, nie ma zbyt wielu miejsc, gdzie można to dostać, tylko w Świecie Książki (jako w sklepie RL), albo w internecie (prawie w każdym online shop'ie).
Sinah
 
Posty: 1
Dołączył(a): N gru 19, 2010 2:46 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Alinka » N gru 19, 2010 7:59 pm

Po książkę "Podążając za Panem" sięgnęłam, ponieważ tytuł nie był dla mnie jednoznaczny. Spodziewałam się książki bardziej nastawionej na przekonanie do wiary, tymczasem miła niespodzianka. Autor słowami bohaterów nie poucza, nie przekonuje, ale daje nam możliwość zastanowienia się, spojrzenia na temat znany, ale z zupełnie innej perspektywy.Razem z bohaterami książki podążamy za Panem w nadziei spotkania się z Nim, aby przekonać się, jak było naprawdę, ale czy na pewno chcemy to wiedzieć?
Polecam! Na pewno po przeczytaniu jeszcze długo będziecie analizować treści zawarte w książce i nie jest możliwe aby się nad nimi nie zastanowić.
Alinka
 
Posty: 4
Dołączył(a): N gru 19, 2010 7:14 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez aecius » Wt sty 11, 2011 12:48 pm

Książkę dostałem jako "podarunek pod choinkę". Ani tytuł ani nazwisko autora nic mi nie mówiło. Poczatek książki zastanawiający, a potem czytałem całą noc. W książce jest mnóstwo ciekawostek obyczajowych z tamtych czasów. Tłumaczenie Piłata dlaczego ukrzyzował Jezusa? Proste i logiczne nie tylko z rzymskiego punktu widzenia. Tłumaczenie się celnika Zacheusza jak dorobił sie bogactwa. Ktow ie, że Samarytanka z Ewangelii miała 6 mężów! Wypowiedź Rzymianina o politykach ubiegających sie o stanowiska w wyborach! Przeczytajcie i zastanówcie się dlaczego i na kogo głosujecie. Bardzo podobał mi się wątek kryminalny ze zbiegłym niewolnikiem. Ogólnie, polecam.Jak sprawdziłem książka do kupienia tylko w ksiegarniach internetowych.
aecius
 

Postprzez baska » Śr sty 12, 2011 1:18 pm

Jak mój poprzednik Aecius (czyżby ostatni Rzymianin?) książkę dostałam "od Mikołaja". Pierwsze odczucie po przeczytaniu - dobra wciągająca książka, żywe dialogi. Podobało mi się, że książka nie jest jednostronna. Jeżeli w rozmowie piętnuje się hierarchów kościelnych za odejście od zasad wiary, to wkrtótce hierarcha przedstawia swoje racje. Najbardziej ciekawiło mnie, czy bohaterowie w końcu spotkają Jezusa. Zakończenie kapitalne i zaskakujące. Kolorytu książce dodaje kilka różnych wątków, nie tylko religijny. Oj, przydałby się w naszym realu ktoś taki jak legionista Marius (rozmowa z Barabaszem dlaczego go skazuje!) Na pewno czułaby się bezpiecznie wieczorem na ulicy. Jedna z ważniejszych książek jakie czytałam. Zachęcam do czytania.
baska
 

Postprzez admin » Śr sty 12, 2011 10:00 pm

A ja widze tutaj tylko klakierów. Ciekawe ile wam płacą... ;)

ellas
aecius
baska

To jak wszystko na to wskazuje to jedna osoba. Czyżby autor czy wydawca?

Nie szkoda czasu na takie numery?
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez baska » Pt sty 14, 2011 10:22 am

Uwaga administratora jest chamska i uwłaczająca. Nikt mi nie zapłacił. Z własnej nieprzymuszonej woli napisałam ocenę książki, która naprawdę mi się podobała. Trudno uwierzyć, że iluś osobom coś się podoba i chcą się tym podzielić? Klasyczne polskie piekiełko...
baska
 

Postprzez hungry » Pt sty 14, 2011 8:32 pm

baska napisał(a):Uwaga administratora jest chamska i uwłaczająca. Nikt mi nie zapłacił. Z własnej nieprzymuszonej woli napisałam ocenę książki, która naprawdę mi się podobała. Trudno uwierzyć, że iluś osobom coś się podoba i chcą się tym podzielić? Klasyczne polskie piekiełko...

Proszę zmień ton swojej wypowiedzi i proszę zapoznać się z zasadami na forum i netykietą pisanie na kilku nickach z jednego IP jest nie dozwolone wszędzie w Internecie. Pozdrawiam.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez admin » So sty 15, 2011 10:55 am

Miło, że baska napisała coś jeszcze. I oczywiście nic nie wie i dwóch pozostałych nickach.

Piszesz z domu czy z pracy?
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez scto » So sty 15, 2011 11:45 am

Zrobiło się trochę nieprzyjemnie, a nie taką intencję miałem proponując dyskusję nt ksiązki. Przeczytałem ją niedawno ponownie. Moim zdaniem nic nie straciła. Kontrowersyjna ale dobra. Starcie dobrego ze złem. Dlaczego?
Wkrótce będę miał wiztytę duszpasterską i zamierzam porozmawiać o książce z księdzem. :) :)
scto
 

Postprzez baska » Śr sty 19, 2011 8:58 am

Administrator systemów informatycznych w mojej firmie wyjaśnił, jeżeli wiadomości wysyłane są z róznych komputerów ale z 1 firmy, to administrator portalu odbiera je z tym samym IP, czyli zachodzi podejrzenie, że pochodzą z tego samego komputera. Pracuje w jednej z największych firm w Polsce, w samej centali spółki jest zatrudnionych kilka tysięcy osób.

Ellas i aecius proszę o kontakt, mój adres basia252@onet.eu.

Administratora portalu przepraszam za swoją wypowiedź.
baska
 

Postprzez agnieszka11 » Cz sty 20, 2011 11:19 am

Przeczytałam książkę dwa razy. Pierwszy, pogoń za akcją. Drugi raz - spokojnie przemyśleć. Co mi zapadło w pamięci przede wszystkim? Kótkie opowiadanie o essesmanie z obozu koncentacyjnego (wręcz niewiarygodne!) i wzmianka o tzw chrzescijanach swiątecznych. Dlaczego ateiści wyprawiają Wigilię, dzielą sie opłatkiem? Tradycja?! To jest świeto chrześcijańskie!
Ksiązka więej niz kontrowersyjna, ale bardziej przemawia do mnie wizerunek Jezusa przedstawiony w książce - radosnego, zwycieskiego. Zacytuję za autorem "Czy droga do zbawienia musi oznaczać odmowę zjedzenia ulubionego dania?"
Chyba najważniejsza w ostatnim czasie ksiązka o wierze, Kościele przedstawiona w dostępny sposób. Jak zachowaliby sie hierachowie kościelni, gdyby Jezus pokazał sie w naszych czasach. Autorze, w 100 procenatach zgadzam się z wypowiedzia w ksiązce.

Administratorze portalu, jaka jest twoja opinia?
agnieszka11
 

Postprzez admin » Pt sty 21, 2011 5:34 pm

Nie czytałem książki więc się nie wypowiadam.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez baska » Pn sty 24, 2011 10:42 am

Czy ktoś wie, co jest przedstawione na okładce książki? Mapa lub jakiś plan?
baska
 

Następna strona

Powrót do Literatura

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron