Teraz jest Pt mar 29, 2024 2:19 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Kod Biblii 2 ODLICZANIE

Co i dlaczego warto przeczytać?

Kod Biblii 2 ODLICZANIE

Postprzez Lepton » Pt sie 18, 2006 8:50 pm

Co sadzicie o tej ksiazce dziennikarza Michael Drosin? Czy Bin Laden jeszcze w tym roku za pomoca bomby atomowej rozniesie Jerusalem?
Lepton
Użytkownik
 
Posty: 46
Dołączył(a): N lip 30, 2006 10:32 am
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Andrew » So sie 19, 2006 9:23 am

Czytałem pierwszą część kodu i wydaje mi sie to troche naciągane...
Andrew
 

Postprzez Lepton » So sie 19, 2006 11:15 am

Czemu naciagane? Przeciez mozna to latwo sprawdzic, wystarczy znac hebrajski, wziasc przykladowy fragment biblii i zobaczyc czy rzeczywiscie litery z sasiednich wierszy tworza inne wyrazy, zdania, itp. ;) Dla mnie jest to zastanawiajace iz dziennikarz podaje konkretne dowody, nie podaje zmyslonych osob, tylko faktyczne imiona i nazwiska osob, rzetelne fakty, ktore mozna takze sprawdzic, faktycznie cz.1 jest troche jakby napisana pod wplywem silnej podniety autora o tym odkryciu, i daje jakby znac autor ze nie zbyt sobie radzi z hebrajskim, jednakze cz.2 jest duzo lepiej napisana, wiecej faktow i dowodow, oraz rzetelniej napisana. Jesli chcesz mam ja w pdfie, moge Ci podeslac.

Z drogiej strony jesli nawet jest to wszystko tak perfekcyjny falsz, to terroryzm i konflikty na bliskim wschodzie sa juz rzeczywistoscia, wojne w Iraku mozna zaliczyc do III wojny swiatowej, gdyz przciez uczestniczy w tym niemalze caly swiat. A nieuchwytny Bin Laden ktory byl zdolny do zniszczenia dwoch wiez, tym bardziej jest zdolny do wyslania samobojcy np. do Jeruzalem z boba atomowa na plecach ktora moze zniszczyc nawet cale panstwo, a do osiagniecia tej broni ostanio nie wiele trzba trudu slyszac o roznych przeciekach i latwemu dostepu do bronii niekonwencjonalnej chociazby z Rosii. Tak czy siak napewno kiedys wybuchnie wojna atomowa, mysle ze jest to nie uniknione w tak wielkim postepie naszego swiata oraz rozwoju czarnych typow pokroju Bin Ladena, Szarona, Arafata itp.

Faktycznie wielu juz prorokow glosilo dawno koniec swiata i jakims cudnym fartem jeszcze zyjemy, jednakze zadziwiajace jest to jak coraz wiecej religii zaczyna glosic podobnie o naszych obecnych ostatecznych czasach i zblizajacej sie zagladzie.
Lepton
Użytkownik
 
Posty: 46
Dołączył(a): N lip 30, 2006 10:32 am
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Andrew » So sie 19, 2006 12:42 pm

Byłbym bardzo wdzięczny za kod cz.2 także podeślij mi na boberandy@wp.pl jeśli możesz.
Andrew
 

Postprzez Lepton » So sie 19, 2006 1:08 pm

Prosze bardzo bracie ;) Jesli ktos jeszcze sobie zyczy to sluze... :D
Lepton
Użytkownik
 
Posty: 46
Dołączył(a): N lip 30, 2006 10:32 am
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Andrew » So sie 19, 2006 7:39 pm

Dzięki, właśnie dostałem.
Pozdrawiam
Andrew
 

Postprzez szczepan » Wt sie 29, 2006 1:43 pm

Jeśłi mogę zapytać to o jakich "prorokach" mówisz?(chodzi o tych co zapowiadali koniec świata)

jeśli mógłbym prosić o tę książkę szczepanbentyn@gmail.com
szczepan
 

Postprzez Lepton » N wrz 03, 2006 12:09 pm

Ksiązke Ci już wysłałem.
Nie ma w tej książce mowy o żadnych proroctwach, jednakże to co autor pisze o przyszłości można by pod to podciągnąć. Ksiazka opisuje po prostu odkrycie iż czytając Pismo Święte w oryginale – j.hebrajskim w spak, czy np. po przekątnych odczytujemy inne wyrazy, zdania, tworzące jakby przekaz, który autor usiłuje zrozumieć na swój sposób jako nawet jak wspomniałeś proroctwa. Program w który opisany jest w tej książce jest juz dawno ogólnodostępny w Internecie i wiele osób już zajmuje się czytaniem Biblii w ten sposób, jest już wiele forum na ten temat, a ciekawsze rzeczy są zebrane na stronach takich jak http://exodus2006.com/3code.htm
Lepton
Użytkownik
 
Posty: 46
Dołączył(a): N lip 30, 2006 10:32 am
Lokalizacja: Lublin

Postprzez .dex » N wrz 03, 2006 7:04 pm

jestem ciekawy jakie jest prawdopodobieństwo odnalezienie ciekawych faktów np w bardzo obszernej książce kucharskiej wykorzystując tą technike..

Wcale nie jestem sceptykiem, ale chciałbym wiedzieć, czy to jest coś nadzwyczajnego czy raczej nie bardzo.

God Bless You All!! :)
.dex
 

Postprzez Lepton » Wt wrz 05, 2006 6:29 pm

W aneksie książki czytamy:

"Do dnia dzisiejszego nikt nie udowodnił, że Rips mylił się. Nikt nie znalazł błędu w aparacie matematycznym i informatycznym."

"Prawdopodobieństwo przypadkowego pojawienia się takiego zakodowania zostało w końcu okeślone jako 1 do 10 000 000."

I to właśnie tak małe prawdpodobienstwo czyni tym odkryciem czyms bardzo nadzwyczajnym, w ksiazce autor pisze:

"W innych książkach zapewne można by znaleść sekwencję "bliżniacze wieże", ale nie w powiązaniu z "samolotem". Mogłoby się przypadkowo ułożyć nazwisko "bin Laden", lecz nie w sąsiedctwie "miasta i wieży". Mogą pojawić się "bliźnięta", ale nie w zsetawieniu z "następną wojną" lub "końcem dni".
-Tylko w kodzie Biblii znajdujemy spójne i konsekwentne informacje - mówi Eli Rips. -Nikt nie znalazł niczego podobnego w żadnej innej książce, w żadnym tłumaczeniu, ani też w jakimkolwiek orginalnym tekście hebrajskim z wyjątkiem Biblii."

Jeśli chodzi o mnie, to uważam że tak jak w życiu do wszystiego znajdą się osoby które będa miały krytyczne nastawienie, podobno udało się w innych książkach znaleść jakieś sekwencję wyrazów, z czego krytycy Kodu Biblii mieli ucieche, jednakże nikt tego nie sprawdził, a ten Kod Biblii został sprawdzony wieloma badaniami, o których jest wspomniane także w tej książce. Także tylko w Biblii możemy odnaleść wydarzenia które miały rzeczywiście miejsce długo po jej napisaniu -i to jest zaskakujące jak wiele się sprawdziło i sprawdza, z mało pozornych kilku wyrazów, które udaję się wykryć/przeczytać. Najgorsze jest to iż jeszcze nie znamy prawidłowego klucza aby potrafić rozkodowywać całymi zdaniami, gdyż tylko udaję się narazie wykrywać kilka wyrazów w różnych sekwencjach i czytelnicy tworzą z nich duże zdania, a nawet proroctwa, a wiadomo co czlowiek o bujnej wyobrażni może z kilku wyrazów stworzyć - wszystko. Jednakże zdumiewający pozostaje fakt istnienia zakodowanego przekazu w Biblii, oraz czy o tym mowi Apokalipsa św. Jana 5,1-5?:

I ujrzałem na prawej ręce Zasiadającego na tronie księgę zapisaną wewnątrz i na odwrocie zapieczętowaną na siedem pieczęci. I ujrzałem potężnego anioła, obwieszczającego głosem donośnym: <<Kto godzien jest otworzyć księgę i złamać jej pieczęcie?>> A nie mógł nikt - na niebie ani na ziemi, ani pod ziemią - otworzyć księgi ani na nią patrzeć. A ja bardzo płakałem, że nikt nie znalazł się godzien, by księgę otworzyć ani na nią patrzeć. I mówi do mnie jeden ze Starców:
<<Przestań płakać: Oto zwyciężył Lew z pokolenia Judy, Odrośl Dawida, tak że otworzy księgę i siedem jej pieczęci>>.
Lepton
Użytkownik
 
Posty: 46
Dołączył(a): N lip 30, 2006 10:32 am
Lokalizacja: Lublin

Postprzez bonhoeffer » N sty 28, 2007 4:09 pm

Czytałem Kod B 1. Bajka dla małych dzieci. Dwójka jest pewnie dalszym mydleniem oczu poboznym ale i naiwnym ludziom.
bonhoeffer
 

Re: Kod Biblii 2 ODLICZANIE

Postprzez darq » N sty 28, 2007 4:21 pm

Lepton napisał(a):Co sadzicie o tej ksiazce dziennikarza Michael Drosin? Czy Bin Laden jeszcze w tym roku za pomoca bomby atomowej rozniesie Jerusalem?

Wiadomość była pisana w 2006 jest 2007, kiedy były pisane te rewelacje?
Matko, ludzie to nie mają chyba pracy i im się nudzi...
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl


Powrót do Literatura

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron