Teraz jest Cz mar 28, 2024 4:48 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

nie potrafię namówić swojej dziewczyny do modlitwy

porozmawiajmy o modlitwie

nie potrafię namówić swojej dziewczyny do modlitwy

Postprzez vertex98 » Pn lut 17, 2014 10:50 pm

Od pewnego czasu między mną, a moją dziewczyną dzieje się coś złego. Dawniej się dogadywaliśmy, a teraz nam to nie wychodzi. Ona przeżuwa trudny okres, ja zresztą też, bo jej mama wyjechała do Niemiec, a Ona ze swoim Tatą wyjeżdżają tam na stałe za 4 miesiące. Nam obojgu bardzo trudno z myślą, że będziemy od siebie tak daleko i nie jesteśmy pewni czy wytrzymamy. Ja wierzę w Boga, nie raz w życiu mi pomógł, ale ja nie raz go zawiodłem. modlę się bardzo sumiennie od kilku miesięcy, żeby było lepiej, żeby Bóg znalazł dla nas lepsze rozwiązanie, bo przecież dla niego wszystko jest możliwe. Mam trudny charakter i bardzo często się denerwuje, szczególnie z zazdrości o nią, dlatego też się boję co by było, jak by wyjechała. Chciałem się zapytać, czy może chodzi tu o to, że jeżeli jesteśmy razem to Ona też musi się modlić, żeby było lepiej. Ona jest katoliczką, ale nie wierzy mi za bardzo w to co jej mówię o modlitwie. Bardzo chciałbym ją jakoś do tego przekonać. Bardzo prosiłbym też o to, jak nakłonić do modlitwy, jak uświadomić, że ona jednak pomaga, i że Bóg naprawdę istnieje i pomaga każdemu. Wiem, że modlitwa to nie klepania "pacierza". W modlitwie Należy przeprosić, podziękować i na końcu poprosić tak mnie uczono. Proszę o pomoc. Bardzo się o nas martwię :(
vertex98
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn lut 17, 2014 10:38 pm

Re: nie potrafię namówić swojej dziewczyny do modlitwy

Postprzez hungry » Wt lut 18, 2014 1:23 pm

Myślę, że nakłonić kogoś do modlitwy nie bardzo się da prócz osobistego świadectwa życia modlitewnego pod warunkiem że to nie jest chwalenie się swoją pobożnością, modlitwy na pokaz. Dlatego najlepiej jak zachęcamy kogoś świadectwami wysłuchanych modlitw, nawet czasami przypomnieniem komuś wysłuchania jego(jej) modlitw.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: nie potrafię namówić swojej dziewczyny do modlitwy

Postprzez ucash » So lut 22, 2014 9:56 pm

vertex98 napisał(a):.modlę się bardzo sumiennie od kilku miesięcy, żeby było lepiej, żeby Bóg znalazł dla nas lepsze rozwiązanie (

Vertex życze Ci z całego serca powodzenia! ale czasem nasze oczekiwania są zupełnie inne od wysłuchanej modlitwy przez Boga, mówie z doświadczenia, prosiłem Pana o pomoc finansową i liczyłen na worek z nieba :) a Pan mi zacisnoł pasa tak że sam sobie uświadomiłem jakiej kontroli nie mam nad swoją kasą. :)
Jeżeli to ja miałbym być z osobą niewierzącą w siłę modlitwy co już rzuca cień na konkluzje jakie podejście ma Ta osoba do Boga, to pomodlił bym się dla czystego sumienia oraz szacunku dla ukochanej połówki.Jeśli tego bym nie zrobił to czy nie skrzywdził bym Boga oraz ukochanej osoby?
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Re: nie potrafię namówić swojej dziewczyny do modlitwy

Postprzez vertex98 » Śr mar 05, 2014 6:14 pm

Bardzo dziękuje!!! :)
vertex98
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn lut 17, 2014 10:38 pm


Powrót do Modlitwa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron