Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:15 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Modlitwa o powrót ukochamej

porozmawiajmy o modlitwie

Modlitwa o powrót ukochamej

Postprzez lemad » N cze 24, 2012 9:55 pm

Zastanawiam się czy i w jaki sposób modlić się o możliwość odbudowania związku z ukochaną. Czy taka modlitwa ma w ogóle sens? Każdy człowiek ma wolną wolę, dlatego zastanawiam się czy taka modlitwa nie jest zamachem na wolność drugiej osoby. Z drugiej jednak strony, modląc się o to, aby ta osoba była szczęśliwa ze mną, modlę się wówczas o dobro dla niej. Dodam, że poznałem tą osobę kilka dni po tym, jak zacząłem się modlić o dobrą żonę i myślę, że to nie był przypadek. Przypuszczam więc, że to Bóg postawił ją na mojej drodze, a ja w przypływie złych emocji wszystko zniszczyłem. Wypowiedzcie się proszę, czy taka modlitwa ma sens, bo z jednej strony miłość jest darem Ducha Świętego, a z drugiej myślę, że każdy człowiek ma wolną wolę w wyborze partnera życiowego, a Bóg jedynie pozwala nam spotkać pewne osoby na naszej drodze życiowej i to nam zostawia wybór czy z nimi chcemy być czy nie. Zadaję to pytanie, bo bardzo brakuje mi mojej ukochanej i choć ona zarzeka się, że nigdy nie będziemy razem, ja wierzę, że dla Boga nie ma nic niemożliwego!
lemad
 

Re: Modlitwa o powrót ukochamej

Postprzez hungry » So cze 30, 2012 5:21 am

Myślę, że sam zaczynasz mądrze wnioskować, że taka modlitwa wbrew czyjejś woli jest pewną formą manipulacji tym razem Panem Bogiem. To podobnie brzmi jakbym Go prosił o wygraną w Totka. ;)
"Taka zaś jest ufność, jaką mamy do niego, iż jeżeli prosimy o coś według jego woli, wysłuchuje nas. A jeżeli wiemy, że nas wysłuchuje, o co go prosimy, wiemy też, że otrzymaliśmy już od niego to, o co prosiliśmy." 1 List św. Jana 5:14-15 / Biblia Warszawska

Taka modlitwa wbrew czyjejś woli jest również niezgodna z Jego wolą, która była taka, aby każdy też posiadał wolność dokonywania wyborów.
Tę kwestię miłości narzeczeńskiej jeszcze niemałżeńskiej myślę dobrze obrazują słowa z księgi w tym temacie:
Trzy razy się tam powtarzają słowa:
"Zaklinam was, córki jeruzalemskie, na gazele albo na łanie polne: Nie budźcie i nie płoszcie miłości, dopóki sama nie zechce!" (Pieśń nad pieśniami 2:7 / również 3:5 i 8:4 / BW).
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: Modlitwa o powrót ukochamej

Postprzez lemad » So cze 30, 2012 2:34 pm

No cóż, nie pozostaje mi chyba nic innego jak znów spróbować wymodlić dobrą żonę, a dla niej prosić się o dobrego męża, jednocześnie modląc się o dar rozeznania dla mojej byłej, aby jeszcze raz przemyślała czy na pewno słusznie postąpiła. Być może znaleźliśmy się w tej sytuacji z jakiegoś niezrozumiałego na tą chwilę dla nas powodu, jednak Bóg na pewno nie chciał kłótni między nami. Myślę że warto więc będzie pomodlić się o odbudowanie relacji z tą osobą w stopniu zgodnym z zamysłem Bożym...
lemad
 

Re: Modlitwa o powrót ukochamej

Postprzez Zdzichu » So mar 15, 2014 10:04 pm

Po co modlic sie o powrot ukochanej, ktora ma cie gdzies ? Lepiej po,odl sie o lepsza towarzyszke bo tego kwiatu mto pol swiatu.
Zdzichu
 
Posty: 2
Dołączył(a): So mar 15, 2014 9:58 pm

Re: Modlitwa o powrót ukochamej

Postprzez Paulus_2015 » Pn paź 10, 2016 10:54 am

Próbowałeś takiej modlitwy jak [spam usuniętyl] ?
Paulus_2015
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt sie 04, 2015 12:18 pm


Powrót do Modlitwa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron