Teraz jest Wt mar 19, 2024 11:10 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Chyba jednak nie lubię Linuxa...

zalety i ich wady

Postprzez darq » Cz sty 12, 2006 6:09 pm

Czyli jak zwykle; można wybierać :D
To też lubię.
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez Gunther » Cz sty 12, 2006 11:21 pm

Dzięki za podpowiedzi. Jeszcze nie wiem czy się tym zajmę, ale w razie czego mam od czego startować.
Gunther
 

Postprzez hungry » So paź 13, 2007 1:10 pm

Anonymous napisał(a):Nie chcę się licytować, która dystrybucja lepsza, ale jeśli uważacie Mandrivę za dobrą, to Opensuse uznacie za rewelacyjny ;-) Stoczyłem wiele bojów z dystrybucjami: Mandriva, Ubuntu, Knoppix, Slackware, wreszcie SuSE. Powiem tak: prostotą obsługi SuSE jest porównywalny, może odrobinę lepszy, niż Mandriva. Natomiast stabilnością działania i jakością paczek z programami przebija mandrivę zdecydowanie.

Jeśli komuś z Was się chce spróbować - naprawdę polecam :)

Przydatne linki:

http://www.opensuse.org

http://www.susek.info

http://forum.suse.pl/

http://suse.ehelp.pl/modules/news/

Odnośnie systemu Knoppix to myślę że jest o.k. w wykrywaniu sprzętu
Tutaj LINK - knoppix.org
A ostatnio na adres mailowy zboru napisał do mnie pewien człowiek który jest wierzący i promuje legalne oprogramowanie, darmowe czyli linuxa.
Oto link. To cieszy że coraz więcej wierzących osób słyszę że promuje legalne oprogramowanie do komputerów... Wcześniej raczej slyszałem od innych chrześcijan negatywne świadectwo usprawiedliwiajacych piractwo... A dziś w tej kwestii po mału wprawdzie ale się coś zmienia że widzę po moim otoczeniu choćby wokół wierzacy w realu z którymi rozmawialem o legalnym oprogramowaniu kupuje oryginalny system MS Windows albo instaluje darmowy i legalny system który jest Linux
Pozdrawiam
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Gunther » Wt lis 06, 2007 7:53 pm

Witajcie wszyscy - zwłaszcza znajomi (jeszcze żyję!).
Dopiszę się to wątku, który dawno temu rozpocząłem.
Jeśli ktoś potrzebuje porad dotyczących instalacji i konfiguracji Mandrivy zapraszam na moją stronkę:
http://www.gunthers.republika.pl/lin1.html
Gdzieś tam znajdzie się parę słów o openSuSe.
Pozdrawiam.
Gunther
 

problem z mysza

Postprzez Palis » Śr lis 14, 2007 1:55 am

Mam problem z mysza pod Ubuntu 7.10 gutsy gibbon PL, a mianowicie system mi nie rozpoznaje jej. Dokopalem sie (jestem zielony- to moj pierwszy dzien i noc z linuxem) do informacji o urzadzeniach i jest tam napisane ze system widzikoncentrator USB, do ktorego mysz jest podpieta
typ urzadzenia "input", input.mouse ale dostawca i urzadzenie unknown.
Dodam, ze mam do tego samego koncentratora podpieta drukarke, ktora jest rozpoznawana. Jak doinstalowac ta mysz? Pod ubuntu 6.06 dzialala swietnie, ale tamten system nie byl do konca spolszczony i dzialal wolniej.
Moja mysz to A4TECH swop-48
Pomozcie, prosze bo szukalem na forach i gdzie sie dalo przez kilka godzin i nic..
Palis
 

Re: problem z mysza

Postprzez hungry » Śr lis 14, 2007 10:25 am

Palis napisał(a):Mam problem z mysza pod Ubuntu 7.10 gutsy gibbon PL, a mianowicie system mi nie rozpoznaje jej. Dokopalem sie (jestem zielony- to moj pierwszy dzien i noc z linuxem) do informacji o urzadzeniach i jest tam napisane ze system widzikoncentrator USB, do ktorego mysz jest podpieta
typ urzadzenia "input", input.mouse ale dostawca i urzadzenie unknown.
Dodam, ze mam do tego samego koncentratora podpieta drukarke, ktora jest rozpoznawana. Jak doinstalowac ta mysz? Pod ubuntu 6.06 dzialala swietnie, ale tamten system nie byl do konca spolszczony i dzialal wolniej.
Moja mysz to A4TECH swop-48
Pomozcie, prosze bo szukalem na forach i gdzie sie dalo przez kilka godzin i nic..

Hmm może spróbuj inną mysz podpiąć. Dziś mysze są tanie. I praktycznei każdą mysz optyczną linuxy wykrywają. Też mam Ubuntu 7.10 i mam zwyczajną, najtańszą mysz optyczną która działa. Zaś pod Ubuntu 7.10 nowy który nie dawno pobrałem instalowałem nie moge tylko znaleźć konfiguracji mojego łącza szerokopasmowego z karty sieciowej podpiętej do modemu z DSL gdzie trzeba wpisać login i hasło. Ale cóż pogrzebię pogrzebię i pewnie znajdę. :)
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Palis » Cz lis 15, 2007 2:49 pm

hungry, dzieki za odpowiedz
podejrzewam, ze moj problem jest zwiazany z ubudsl, bo przed wgraniem tego programiku mysz dzialala poprawnie a teraz nie tylko nie dziala, ale i system zatrzymuje prace wskaznika co pare sekund na chwile, jakby sie zawieszal na moment przy pracy zegara systemowego :/
w zwiazku z tym pytanko: jak znalezc stery i iustawienia systemowe dot. myszy oraz jak sprawdzic, co namieszala instalka ubudsl i oczywiscie jak to naprawic. Bez ubudsl internet mi nie dziala, a nie chce juz windowsa, wiec jesli ktos moze to niech mi pomoze.
pozdrawiam
Palis
 

Postprzez frad » Wt lip 29, 2008 1:17 pm

darq napisał(a):Nie czaje jakie problemy z Javą i Firefoxem? Pod FC nie mam żadnych :)
A co do instalacji dwóch systemów, nie jest to wcale takie trudne, tzreba pobawić się partycjami, ustawić porzadnie i hulaj dusza, instalujemy. Ja mam na jednym dysku Linuksa i Win i sobie chwalę :)
No dobra przyznaje sie, Windowsa zostawiłem, bo...
- lubie czasem zagrać sobie w Civilicję, Fallouta i nie tylko...
- czasem trzeba sie szybko podłłączyc do jakiegoś innego kompa, a nie zawsze pamiętam co i jak :)
- pożyczonego skanera nie potrafiłem ustawić pod linuchem,
- i dla zasady, bo mam tak od wielu lat :)
A co do licytacji, która dystrybucja, to ja wiem jaka jest najlepsza!
Ta, która ci najbardziej odpowiada, drogi użyszkodniku :D
CU
jak skaner na linuksie nie dziala jako dany model mozna sprobowac ''oklamac'' linuksa ze to inny model co moze doprowadzic do uruchomienia skanera - UWAGA! jesli ktos postepujac wg mej rady wysadzi w powietrze swoj komputer to zaznaczam ze nie biore za to odpowiedzialnosci, tudziez za spalenie skanera, przypadkowe przemienienie go w wehikul czasu i inne takie efekty swych dzialan... :-)
[autor: frad » śr kwie 11, 2012 8:20 am ]
Po wielu dystrybucjach linuksa (bardzo dobrze wspominam mandrakea/mandrive, (Open)Suse, Fedorae, PCLinuxOSa, w miarę co najmniej dobrze Ubuntu) z 5 miesięcy temu zainstalowałem Minta w wersji nie Ubuntu ale debianowej, tzw. rolling release, tzn. takie którego ,,nie trzeba aktualizować" - tzn. nie trzeba co jakiś czas wrzucać nowej płytki instalacyjnej i nadgrywać nowej wersji czy wgrywać jej na czysto. Paczki aktualizuje się bowiem ciagle bez potrzeby upggradeu całego systemu. Bardzo, bardzo wygodne gdy ktoś nie chce tracić aplikacji, ryzykować utraty dokumentów i ustawień. System szybki, stabilny, estetyczny, z masa software'u. Biblijne rzeczy jakie w nim mam to BibleZ, e-sword przez winea, fenomenalny Xiphos (jest wersja na Windows też). Góra a polecam Linux Mint Debian Rolling Release!
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Re: Chyba jednak nie lubię Linuxa...

Postprzez hungry » Śr kwi 11, 2012 1:31 pm

frad, skoro jesteś taki dobry w komputerach, proszę używaj opcji "zmień" jak dodajesz coś do poprzedniego swego postu gdy nikt pod nim nic nie pisał... Netykieta nie przestała obowiązywać w XXI wieku.
Obrazek
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: Chyba jednak nie lubię Linuxa...

Postprzez frad » Wt kwi 17, 2012 7:52 pm

Sorki hungry... Ale naprawde polecam w/w linuksa, BibleZ, Xiphos-a i e-sword (wszystkie 3 programy biblijne są darmowe, Mint linuks debianowy zreszta tez...
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Re: Chyba jednak nie lubię Linuxa...

Postprzez hungry » Śr kwi 18, 2012 7:19 am

frad napisał(a):Sorki hungry... Ale naprawde polecam w/w linuksa, BibleZ, Xiphos-a i e-sword (wszystkie 3 programy biblijne są darmowe, Mint linuks debianowy zreszta tez...

Ok, rozumiem. A co byś polecił na netbooka, ale z takich dystrybucji linxa, aby był pulpit podobnie jak w Windowsie? Chcę wywalić MeeGo.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: Chyba jednak nie lubię Linuxa...

Postprzez frad » Wt kwi 24, 2012 3:52 pm

Sprobowalbym na Twoim miejscu jako live z flaszdysku OpenSUSE, PCLinuxOS i Mint (debianowy, nie ubuntowy!) i zobaczył jak z wykrywaniem sprzętu, lekkością działania itd. =)
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Re: Chyba jednak nie lubię Linuxa...

Postprzez hungry » Wt kwi 24, 2012 9:20 pm

frad napisał(a):Sprobowalbym na Twoim miejscu jako live z flaszdysku OpenSUSE, PCLinuxOS i Mint (debianowy, nie ubuntowy!) i zobaczył jak z wykrywaniem sprzętu, lekkością działania itd. =)

Oj zapomniałem, że już tydzień jak już po problemie... ;) i nic nie napisałem, Mam ubuntu ale zmienię może na kubuntu. A z botującym się dyskiem na pendrive nie ma problemu dzięki programikowi "LaunchU3".
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: Chyba jednak nie lubię Linuxa...

Postprzez frad » Śr kwi 25, 2012 5:23 pm

Uważaj na kubuntu, ładne ale chyba pamieciozerne i mialem problemy z netem. Zanim instalniesz spróbuj live. Sprawdzałeś Xiphosa?
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Programy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Wymiana:

pozdrawiamy

cron