Teraz jest Wt mar 19, 2024 11:33 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Chyba jednak nie lubię Linuxa...

zalety i ich wady

Postprzez Gunther » Wt sty 10, 2006 8:53 pm

Problemy z Javą i Firefoxem - a owszem. Niby zainstalowana, a jak chce to czyta, a jak nie chce to mi każe instalować wtyczkę... i tak w kółko Macieju... Zresztą to samo na Operze.
Z Mandrivą instalacja Linuxa obok Windowsa to żaden problem. Instalator jest tak ustawiony, że wykrywa Windowsa i automatycznie ustawia lilo lub gruba (do wyboru).
Repozytoria mam u siebie na Mandrivie ustawione. Tutaj nazywa się to Urpmi. Do tej pory instaluje mi wszystko bez błędów. W sumie jakieś 12 tys. pakietów do wyboru... Wszystko za darmochę (biedni Windowsiarze, gdyby wiedzieli ile rzeczy można mieć za darmo i do tego legalnie).
A z Suse i tak spróbuję, bo wiele dobrego o nim słyszałem. Nie teraz bo zaraz wyjeżdżam i nie będę miał czasu, ale wkrótce. I dzięki za info.

A Windowsa i tak trzymam na drugim komputerze. Jak ludziom przynoszę pliki w OOo to tylko wytrzeszczają oczy... Więc MS Office jest mi niezbędny. A tak to poza Officem i kilkoma (czytaj trzema) gierkami na moim Windowsie mam tylko freewary i OpenSource.
Gunther
 

Postprzez Gość » Śr sty 11, 2006 11:02 am

Jeśli chodzi o OOo, to zapisuj w RTF - wszyscy będą zadowoleni.

A ja rozwaliłem sobie wczoraj cały system, bo lubię eksperymentować - próbowałem skurczyć partycję, hi hi :lol:

No i wróciłem do Ubuntu, które po głębszym wczytaniu się w wątki na forum też działa :)

Ale Ubuntu z czystym sumieniem polecać nie mogę, bo używałem b. krótko, natomiast SuSE ponad pół roku i jest naprawdę świetne. Gdyby nie moja skłonność do majsterkowania, to działałoby do dziś :)
Gość
 

Postprzez Gość » Śr sty 11, 2006 11:03 am

Acha, na Linuksa jest Freeciv :)
Gość
 

Postprzez darq » Śr sty 11, 2006 12:43 pm

Anonymous napisał(a):Acha, na Linuksa jest Freeciv :)

Pewnie, że jest ale ja mam CiV Call To Power, a w Fallout w winie nie ma dzwięku :( (ja nie umiem ustawić) :)
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez Gość » Śr sty 11, 2006 2:03 pm

E, jak Ty juz o Wine mówisz, to Ty jesteś Linuksowym Guru - SuSE może być dla Ciebie za proste :) Gdy się znudzisz prostotą SuSE, polecam Slackware - pierwszy wieczór na ogół schodzi na tym, żeby ustawić częstotliwość monitora na zdatną dla oczu a drugi, aby ustawić skuteczne działanie kółka od myszy :D
Gość
 

Postprzez darq » Śr sty 11, 2006 2:20 pm

Wreszcie ktoś mnie nazwał guru (w kotekście linuksa) :mrgreen: jestem szczęśliwy, tnx.
A poważnie, to o SUSE słyszałem mnóstwo dobrych rzeczy.
Ostatno kupiłem mysz (na ps2) ma 5 przycisków (w tym rolka jest przyciskana) i dwie rolki. Mysz optyczna nazywa sie to, to OPTO 325. Kupiłem w ciemno nie sprawdzając jak będzie działać.
Jakie było moje zdziwienie, gdy podłączyłem ją do laptopa, pod Linuksem. Nie musiałem nic (słownie "zero"=="0") ustawiać. Wszystkie przyciski i rolki działają. Przyciski mają swoje funkcje (np.: pod kciukiem działa jak Shift + lewy klik). nie ma też żadnych problemów, moge odłączać, podłączać i co tylko, a touchpad działa. Natomiast pod XP musi działaść jak zwykła mysz 3-przyciskowa z rolką. Gdy zainstalowałem oprogramowanie i sterowniki do myszy, to touchpad mi zwariował i nie dało się go używać, a po odłączeniu myszy to działy się takie chece, że tylko skróty klarwiaturowe ratowały :)
Era kiedy sprzętu działającego pod Linuksem było mało już odeszła w niebyt :D
Pozdrawiam
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez Gość » Śr sty 11, 2006 3:07 pm

Mam nadzieję, że nie liczysz na tytułowanie "Guru" w zborze, hi hi :lol:

Przeczytałem Twoją stronę - poruszająca historia. Dużo zdrowia życzę :)
Gość
 

Postprzez Gunther » Śr sty 11, 2006 5:54 pm

Era kiedy sprzętu działającego pod Linuksem było mało już odeszła w niebyt

Coś w tym jest. Ostatnio, też w ciemno, kupiłem aparat. Pod XPkiem nie chciał działać!!! Pod Linuxem wykryty od razu..... Ale o tym już chyba pisałem
Z drugiej strony mam skaner (Mustek 1200 cp) pożyczony od brata. Kiedyś pod XPkiem mi działał. Teraz (zapewne po SP2 i innych aktualizacjach) już nie ma ochoty. A na Linuxie... też nie działa :lol:
Za kilka dni zainstaluję Mandrivę na stacjonarnym komputerze obok Windowsa (do tej pory łaził tylko na laptopie). Później przyjdzie czas na SuSE.
Gunther
 

Postprzez Gunther » Śr sty 11, 2006 6:03 pm

Acha, darq.
Po tych latach w końcu przyszło mi do głowy zobaczyć Twoją stronę. Cóż, już od jakiegoś czasu podejrzewałem, że znamy się w realu. Nie wiedziałem jednak, że pisujesz wiersze!
Jeśli do tej pory mnie nie zidentyfikowałeś (a jak kiedyś zauważyłeś: mamy tych samych nauczycieli), to wspomnę jedynie, że ostatnio w Zakościelu próbowałeś ustawić mi monitor baterii
:lol:
Gunther
 

Postprzez darq » Śr sty 11, 2006 8:42 pm

O rany a ja kombinuje jak koń pod górkę; kto to taki mądry jest, oczytany i w ogóle. A to kumpel :)

Tym cieplej pozdrawiam, wspominając dobry czas.
Hii, znam Gunthera :D, hii.
zdrówka
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez Gość » Śr sty 11, 2006 9:22 pm

Weźcie jeszcze pod uwagę, obok SuSE, także Ubuntu. Właśnie kończę dopieszczanie tego systemu i naprawdę niczego mu do SuSE nie brakuje, a jest szybszy w otwieraniu takich aplikacji jak Firefox czy Thunderbird. Również ma niezłą dokumentację po polsku i angielsku. Przyślą go wam do domu nawet bez kosztów przesyłki :) Acha: dla bojaźliwych - ani razu nie odpaliłem konsoli podczas instalacji :wink:

Rozważcie te dwa systemy [SuSE i Ubuntu], bo oba naprawdę sa siebie warte, w pozytywnym sensie :)
Gość
 

Postprzez Gunther » Śr sty 11, 2006 10:47 pm

:oops:
tak wyglądam darq po przeczytaniu Twojego postu...
Też się cieszę, że to Ty!!!
Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś zagramy w bilard w Zakościelu. No chyba że się pospieramy np. o Śpiewnik Pielgrzyma :lol: to będziemy się mogli ponawalać kijami
:mrgreen:

Rozważcie te dwa systemy [SuSE i Ubuntu], bo oba naprawdę sa siebie warte, w pozytywnym sensie

Gdybym miał trzeci, wolny komputer to testowałbym po kolei wszystko jak leci. Ale dla mnie komp to narzędzie. I muszę w nim wciąż mieć potrzebne rzeczy, więc zbyt wiele eksperymentów odpada.
Ale SuSE wypróbuję, bo już od jakiegoś czasu o nim myślę. No i ma opinię łatwego, dobrego dla niewyrobionych użytkowników -a więc w sam raz dla mnie.

Gościu: zaloguj się. Tak abym mógł powiedzieć: ten X naciągnął mnie na SuSE - za co? :lol:
Gunther
 

Postprzez Gunther » Cz sty 12, 2006 5:29 pm

Dzięki za rady :lol:
Ja zazwyczaj trzymam dane na dwóch kompach + płyta, przy czym płyty wypalam dość rzadko, bo jestem leniwy. I czasami mam efekty...
Wrzucanie danych na konto to nie dla mnie. Z Neo 128 wysłanie większego maila trwa lata.
Zazwyczaj kupuję najtańsze płytki i do tej pory nie miałem kłopotów, ale nigdy nie wiadomo. A nagrywam na x24 bo mój laptop i tak szybciej nie czyta.
A za link do "Linux dla firm" wielkie dzięki. Moja mama chce skomputeryzować swój sklepik. Dla obniżenia kosztów stawię jej pewnie Linuxa i będę poszukiwał oprogramowania do sprzedaży, o którym na razie nie mam pojęcia. Więc będę miał punkt wyjścia.
Gunther
 

Postprzez darq » Cz sty 12, 2006 5:52 pm

Gunther napisał(a): Dla obniżenia kosztów stawię jej pewnie Linuxa i będę poszukiwał oprogramowania do sprzedaży, o którym na razie nie mam pojęcia. Więc będę miał punkt wyjścia.

Troche strzelam w ciemno, ale: istnieje coś takiego jak LeftHand Small Business, cały projekt finansowo-księgowy. Zobacz na stronach:
.:: LeftHand ::.
Sam myśle i modlę sie nad własnym małym biznesem i stawiam tylko na otwarte standardy :)
darq
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Programy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Wymiana:

pozdrawiamy

cron