Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:03 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Mam taką dziwną prośbę

Mozesz pocwiczyc tutaj zanim zabierzesz glos na jakims forum.

Mam taką dziwną prośbę

Postprzez TheSwordOfThruth » Pt lut 20, 2015 9:25 am

Mam taką prośbę, może nie zrozumiecie ale proszę żeby to udostępniać dalej, przetłumaczyć, inaczej opracować - whatever

to dla mnie bardzo ważne

tutaj tekst trochę przydługi ale taki na szybko pisałem:

Pkt 1 Biologia. Uczyliśmy się o komórkach, komórka jest żywą istotą. Ma w sobie np wakuolę, w której zbiera materiały, zapasy, pozyskane z zewnątrz. Tylko że nie wszystko z zewnętrznego otoczenia potrafi pozyskać – dla każdego z substancji, musi mieć wyspecjalizowany mechanizm.

Pkt 2 My jesteśmy żywymi istotami. Człowiek, ludzki umysł, możemy przedstawić w przenośni jako komórkę, to jest jakis zbiór zamknięty, odgrodzony od otoczenia. W umyśle człowieka jest zbiór wiedzy – w naszej przenośni odpowiada to wakuoli. Wakuola wiedzy. Tą wiedzę pozyskuje z otoczenia. I podobnie jak komórka, nie potrafi pozyskać wszystkich możliwych rodzajów informacji. Np. Osobnych narzędzi – umiejętności, czy też mechanizmów musi użyć do wiedzy technicznej, innych do wiedzy o społeczeństwach, itd. Więc możliwy zasób wiedzy każdego człowieka, oraz i wszystkich ludzi na całym świecie łącznie z zapisami na różnych nośnikach , jest ograniczony i niepełny. Niekompletny, pewnych rodzajów informacji każdy z nas nie jest w stanie pozyskać, albo jeśli będzie w stanie pozyskać to na nauczenie się tego poświęci tyle zasobów swojego umysłu, że nie wystarczy na umiejętności pozyskania innych rodzajów informacji.

Pkt 3. Teraz wiedząc to, spróbuj osądzać sprawiedliwie innych. Masz niepełny zasób informacji. Masz nieaktualne informacje. Jak zaktualizujesz informacje na jeden temat, to w tym czasie zdezaktualizują się lub możesz zapomnieć (pamięć nie jest doskonała, z czasem zafałszowuje to czego się uczyłeś), informacje z innej dziedziny. Szczególnie, jak możesz osądzać człowieka, osobę, jak nie nadążysz zdobywać informacji o tym co myśli? Gdybyś nawet nadążył, to w tym czasie zajmie ci to co najmniej większość twojego umysłu, po prostu zaczniesz myśleć jego myślami (i oczywiście wtedy go osądzisz tak jak on sam siebie osądza!). Może podzielić pomiędzy wieloma ludźmi to śledzenie czyichś myśli (załóżmy że da się zbdować urządzenie które w czasie rzeczywistym skanuje jego umysł, tego osądzanego). Teraz, musisz najpierw mieć pewność że ci ludzie którzy rozdzielili między sobą śledzenie myśli osądzanego, są sprawiedliwi i są w stanie prawidłowo odczytać i ocenić dane myśli. No i muszą jeszcze między sobą się porosumiewać i wymieniać między sobą na bieżąco, bo jedne myśli i uczucia są kontekstem innych.
W tym momencie da już się udowodnić że nie jest możliwe całkowicie sprawiedliwe osądzanie innego człowieka. Przez człowieka. A przez maszynę, superkomputer?

Pkt 4. No właśnie, ludzie mają uczucia, więc swoimi umysłami nie potrafią ocenić w 100% obiektywnie innego człowieka. Komputer – no właśnie, komputer też jest systemem zamkniętym, w którym jest zawarta wiedza. I te same ograniczenia dotyczące pozyskiwania wiedzy z zewnątrz. Jak komputer, który nie ma uczuć, może pozyskać i właściwie ocenić informacje na temat uczuć człowieka? Może ocenić ilościowo, ale nie jakościowo. To które uczucia są z definicji lepsze od innych, to musi wpisać do komputera CZŁOWIEK. I ten człowiek de facto decyduje jak superkoputer będzie oceniał ludzi. Człowiek subiektywny, z uczuciami, bo żeby przyznać priorytety różnym uczuciom, wartości, to musi znać te uczucia, nie opisowo bo to jest to samo rozumienie które ma komputer. Tylko czując te uczucia.

No więc wracamy tutaj do pkt 3. Infinite loop. Próba wykonania czegoś takiego to próba zbudowania Perpetuum Mobile.

Ergo, doskonale obiektywna ocena, całkowity obiektywizm, leży poza zasięgiem ludzkości – i wszelkich istot żywych!
TheSwordOfThruth
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt lut 20, 2015 9:14 am

Re: Mam taką dziwną prośbę

Postprzez MarDeb » Cz kwi 02, 2020 2:56 pm

Tyle, że człowiek narodzony na nowo ma Ducha Świętego. I dzięki jego pomocy i przez dar wiedzy lub dar mądrości lub dar proroctwa może ominąć zwykłe, ludzkie ograniczenia.
MarDeb
Aktywny
 
Posty: 166
Dołączył(a): Pt maja 31, 2019 4:32 pm
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Forum do testowania i nauki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron