Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:27 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Częste pytania

Forum serwisu pomocnego dla kaznodziejów i nie tylko...

Częste pytania

Postprzez darq » Śr lut 28, 2007 11:31 am

FAQ serwisu:

Po co ta baza?
Baza powstała, by służyć pomocą wszystkim, którzy potrzebują ilustracji do swoich kazań. Mamy nadzieję, iż będzie dużą pomocą i ułatwieniem (pod warunkiem, że zostanie zgromadzona odpowiednia ilość ilustracji) w pięknej służbie kaznodziei.

Kto za tym stoi?
Najprościej można powiedzieć: kaznodzieja, który ma problem ze znajdowaniem i doborem ilustracji do swoich kazań, a który postanowił ten stan poprawić.

Ile to kosztuje?
Na dzień dzisiejszy nic. Powstanie silnika bazy oraz wyglądu, to po części sponsoring i praca własna. Miejsce na serwerze również jest sponsorowane, a umieszczanie jak i korzystanie z ilustracji jest darmowe. Nie mniej jednak, jeśli skorzystałeś z serwisu, najlepszą formą "odpłaty" byłoby dopisanie kilku ilustracji. Można też kontaktując się z opiekunem serwisu przekazać dar pieniężny na wspomożenie :)

Jak mogę znaleźć potrzebną mi ilustrację?
Skorzystaj z funkcji 'szukaj', u góry (z prawej strony loga) lub w stopce strony. Pamiętaj, że ilustracje są podporządkowywane kategoriom i zawierają słowa kluczowe, to powinno ułatwiać znalezienie najlepszej ilustracji. Szukaj używając pojedynczych słów, np.: kościół, lub fragmentów, np.: koś, dzięki temu znajdziesz ilustracje zawierające zarówno słowo kościół, jak i kościele, etc. Wybrany tekst skopiuj do swojego edytora w którym piszesz kazanie.

Jak dodać ilustrację?
Skorzystaj z formularza na stronie (zobacz link - 'prześlij').

Chciałbym dodawać systematycznie spore ilości ilustracji, czy muszę każdą przesyłać za pomocą formularza?
Możesz przesłać zgromadzone przez siebie ilustracje w pliku tekstowym. Dobrze, by były one w formacie jaki zajdziesz na stronie 'prześlij'.
Jeśli zaś deklarujesz chęć stałej współpracy i przesłałeś znaczna ilość ilustracji do tej pory, zgłoś się do opiekuna strony (adres mail w stopce). Możliwe, że otrzymasz haslo i login dostępowy do systemu. Będziesz mógł w ten sposób dodawać ilustracje bezpośrednio do serwisu.



Czekamy na kolejne pytania, na które postaramy się odpowiedzieć.

---
tymczasowy adres Bazy Ilustracji Do Kazań:
http://pojednanie.kz.pl/ilustracje
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez axanna » Wt mar 06, 2007 3:32 pm

A ja tez mam pytanie. Mam bowiem pare pomyslow do bazy ilustracji, ale jak wypelnilam formularz, nie moglam go wyslac, bo wyskoczyl jakis blad. Moglabym wyslac, ze swojej poczty, ale pomyslalam, dlaczego nie mozna podrzucac fajne ilustracje tutaj, a administrator bazy sam by wybral co uzna za sluszne?
Pozdrowka.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez darq » Cz mar 08, 2007 9:14 am

Pomysł w zasadzie bardzo dobry :)
Trochę dodaje pracy, dopóki będzie to kilka ilustracji, nie ma problemu. Gorzej jak będzie ich dużo. Silnik serwisu jest tak pomyślany, żeby być jak najmniej absorbujący, stad taka, a nie inna forma przesyłania.
Po przenosinach na inny serwer, jeśli będzie tam opcja 'post' w php uruchomiona, będzie jeszcze śliczniej :)
Ilustracje na forum zaś, można zostawiać w tym miejscu:
>> Zostaw ilustrację <<

dziękuję.
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl


Powrót do Baza Ilustracji Do Kazań

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron