Teraz jest N kwi 28, 2024 5:27 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

homoseksualizm

Forum dyskusyjne dla ludzi o różnych światopoglądach (niechrześcijanie rozmawiają z chrześcijanami na temat ich wiary).

homoseksualizm

Postprzez grzesznik » So sie 21, 2010 10:05 pm

zastanawiam sie nad homoseksualizmem :cry:
osobiscie jestem bi i niestety popełniłem ten grzech... no coż do rzeczy
czy i dlaczego Bóg bardziej kara za seks homoseksualistów? przeciez skoro mają oni pociąg do swojej płci, to mają ten pociąg taki sam jak facet do kobiety, który tez popełnia grzech nieczystości
czy to jest to samo?
i czy Bóg wybacza homoseksualizm?
grzesznik
 
Posty: 4
Dołączył(a): So sie 21, 2010 6:30 pm

Postprzez admin » N sie 22, 2010 9:01 am

Bóg wybacza. Grzech wszedł na świat ale Bóg jest miłosierny i wybacza tym, którzy tego przebaczenia u Niego szukają.

Co do pytania karania za homoseksualizm.

Kara jest za każdy grzech. Bo każdy grzech jest buntem przeciwko Bogu. Jednak trzeba też powiedzieć, że grzech oddziela nas od Boga. Dla tego diabeł robi wszystko abyśmy żyli w grzechu gdyż nienawidzi Boga i człowieka.

Szukając pomocy, szukaj Boga i nawrócenia takie o jakim mówi Biblia a nie ludowa pobożność.

Unikaj miejsc i osób, które prowadzą do grzechu.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez grzesznik » N sie 22, 2010 8:20 pm

czyli nie jestem stracony? nie mam juz zapewnionego piekła? czy ten grzech jest 'na wadze' taki sam jak np. zabójstwo? przeciez to Bóg mnie takiego za przeproszeniem pierdolniętego stwrzoył...(sam z reszta wiem ze nie pasuje zbytnio do tego swiata - nie mowie o mojej orientacji juz)
grzesznik
 
Posty: 4
Dołączył(a): So sie 21, 2010 6:30 pm

Postprzez admin » N sie 22, 2010 8:28 pm

Bóg nie takie miał plany. To nie problem orientacji wrodzonej tylko bo to nienaturalne. Nie jesteś stracony. Pamiętaj jednak, że aby mieć życie wieczne musimy nawrócić się do Jezusa Chrystusa. Chce przez to powiedzieć, że i ten co kradnie też musi się nawrócić bo zbawienie od Boga jest dla każdego bez względu jak grzeszy.

Bóg ciebie takim nie stworzył. Diabeł chce aby ludzie tak wierzyli bo wtedy poddają się i nić nie robią.

Tak samo Bóg nie stworzył złodziei, plotkarzy, morderców. Ludzie podejmują decyzję za namową diabła.

Inna sprawa, że na nasze postępowanie ma też wpływ to jak przebiegało nasze dzieciństwo.

Wiele osób, które walczą ze swoją seksualnością (orientacją) mieli złe wzorce w rodzinie. To też nie pozostaje bez znaczenia na nasze życie.

Z Bożą pomocą można jednak doświadczyć uzdrowienia. Nie zawsze natychmiast.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez grzesznik » N sie 22, 2010 10:01 pm

nieno starych mam spoko chyba(miłych i troskliwych) no ale nieważne...
no mam nadzieje ze mi to minie bo szczerze mnie samego to również brzydzi i brzydze się sam siebie...
zreszta nigdy nie wyobrazalem sobie zwiazku z innym facetem, niestety ten pociag seksualny :cry:
dzieki za pomoc
bede probowal z tym walczyc silniej niz dotychczas
grzesznik
 
Posty: 4
Dołączył(a): So sie 21, 2010 6:30 pm

Postprzez admin » N sie 22, 2010 10:52 pm

Jedno doświadczenie nie czyni ciebie homoseksualistą. Jednak jak sam piszesz teraz toczysz walkę z myślami. Nie bagatelizuj tego i staraj się kiedy masz takie myśli zająć je czymś innym.

Nasze problemy zaczynają się w myślach. Warto uważać na to czym je karmimy.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez bogdank67 » Wt sie 24, 2010 12:23 pm

admin napisał(a):Bóg nie takie miał plany. To nie problem orientacji wrodzonej tylko bo to nienaturalne.


Na czym opierasz te stwierdzenia ?

Po pierwsze, ze Bóg nie takie miał plany.
Znasz plany Boga ? :o W Twoim stwierdzeniu kryje się też nejawna teza, że Bogu nie udało się zrealizować swoich planów.

Po drugie, ze to nie problem orientacji wrodzonej tylko.
Czy bliżej wrodzine 99%, wychowanie 1%, czy blizej wrodzone 1%, wychowanie 99% ?

IMHO nic nie da się udowodnić.To moze być tylko wrodzone, tylko nabyte w procesie wychowania lub mieszane (wrodzone i nabyte). W kazdym przypadku moze byc inaczej.

"Wszelkie wyniki badań dotyczących ludzkiej seksualności powinny być traktowane z wysoką ostrożnością", "większość dotychczasowych badań jest zbyt wycinkowa, by podać ostateczne i jednoznaczne konkluzje" - stwierdzała w swym raporcie w roku 2002 brytyjska Rada ds. Bioetyki (Nuffield Counsil of Bioethics)

Czemu to jest nienaturalne ? Na jakiej wiedzy to opierasz ?

W tym kontekście leworęczność, tez należałoby uznać za nienaturalną. Nie wiadomo dlaczego występuje, ale występuje.
Homoseksualizm występuje również wsrod zwierząt. Czy one też są podatne na pokusy diabła ?

Ja osobiscie w kwestii porządku tego swiata i waznych dla mnie kwestii egzystencjalnych czuję się dominformowany jak kurczak przez hodowcę, na fermie produkującej drób.
bogdank67
 
Posty: 19
Dołączył(a): Wt sie 10, 2010 10:15 am

Postprzez admin » Wt sie 24, 2010 10:10 pm

Bóg nie takie miał plany.

Znaczy to, że np. Bóg może chcieć abyś był w niebie a ty możesz wybrać piekło.

Pozostałe pozostawiam bez odpowiedzi i nie dlatego, że nie znam odpowiedzi.

Czy udało się Bogu to zrealizować? Bóg chce ale nikogo nie zmusza aby był w Niebie.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez ucash » Śr sie 25, 2010 2:18 am

admin napisał(a):Bóg nie takie miał plany. To nie problem orientacji wrodzonej tylko bo to nienaturalne.
bogdank67 napisał(a):Na czym opierasz te stwierdzenia ?

Po pierwsze, ze Bóg nie takie miał plany.
Znasz plany Boga ? :o W Twoim stwierdzeniu kryje się też nejawna teza, że Bogu nie udało się zrealizować swoich planów.


Oczywiscie ze znamy! jesli chodzi o sexualnosc.Na podstawie twojej odpowiedzi skierowanej do admina moge tylko wywniskowac ze czytales biblie do gory nogami i od tylu :-? i raczej nie ze zrozumieniem

bogdank67 napisał(a):Po drugie, ze to nie problem orientacji wrodzonej tylko.
Czy bliżej wrodzine 99%, wychowanie 1%, czy blizej wrodzone 1%, wychowanie 99% ?


A co to ma za znaczenie ile % tego ,a tamtego koniec koncow to kazdy z nas z osobna w 100% odpowie przed Bogiem


bogdank67 napisał(a):Czemu to jest nienaturalne ? Na jakiej wiedzy to opierasz ?


Jesli chodzi o mnie Biblia!

bogdank67 napisał(a):W tym kontekście leworęczność, tez należałoby uznać za nienaturalną. Nie wiadomo dlaczego występuje, ale występuje.
Homoseksualizm występuje również wsrod zwierząt. Czy one też są podatne na pokusy diabła ?


Bogdank67 Bog jasno sie wypowiada w bibli na temat homoseksualizmu wiec nierozumie czemu porownujesz to do os.leworecznych.
Aspekt zwierzecego homoseksualizmu jako porownania do odpowiedzialnosci za nasze czyny,ktorego zwierzeta niestety niemaja chyba mozemy sobie darowac :-?


bogdank67 napisał(a):Ja osobiscie w kwestii porządku tego swiata i waznych dla mnie kwestii egzystencjalnych czuję się dominformowany jak kurczak przez hodowcę, na fermie produkującej drób.


Wiec moze nie glupim pomyslem byloby zmienic farme :wink: ,moj Hodowca doinformowal mnie bardzo dokladnie w kwestjach egzystecji
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Postprzez bogdank67 » N sie 29, 2010 4:24 pm

ucash napisał(a):Oczywiscie ze znamy! jesli chodzi o sexualnosc.Na podstawie twojej odpowiedzi skierowanej do admina moge tylko wywniskowac ze czytales biblie do gory nogami i od tylu :-? i raczej nie ze zrozumieniem


W Twojej wypowiedzi odczuwam wielką pewność siebie i poczucie nieomylności. Skąd czerpiesz to poczucie, że Twoja interpretacja Pisma Św. jest jedyna i nieomylna ?

ucash napisał(a):
bogdank67 napisał(a):W tym kontekście leworęczność, tez należałoby uznać za nienaturalną. Nie wiadomo dlaczego występuje, ale występuje.
Homoseksualizm występuje również wsrod zwierząt. Czy one też są podatne na pokusy diabła ?


Bogdank67 Bog jasno sie wypowiada w bibli na temat homoseksualizmu wiec nierozumie czemu porownujesz to do os.leworecznych.
Aspekt zwierzecego homoseksualizmu jako porownania do odpowiedzialnosci za nasze czyny,ktorego zwierzeta niestety niemaja chyba mozemy sobie darowac :-?


1. Przypominam, że wątek toczył się wokół tego, czy homoseksualizm ma podłoże genetyczne czy społeczne. W tym kontekscie nie rozumiem Twojego stwierdzenia, bo dyskusja toczy sie o coś innego.
2. Leworecznych przytaczam w kontescie podobienstwa do mechanizmu homoseksualizmu (patrz pkt 1)
3. Nie kwestionuję winy wynikłej z czynów niezgodnych z Prawem Bozym.

ucash napisał(a):
bogdank67 napisał(a):Ja osobiscie w kwestii porządku tego swiata i waznych dla mnie kwestii egzystencjalnych czuję się dominformowany jak kurczak przez hodowcę, na fermie produkującej drób.


Wiec moze nie glupim pomyslem byloby zmienic farme :wink: ,moj Hodowca doinformowal mnie bardzo dokladnie w kwestjach egzystecji


Skoro tak, to pewnie wiesz czemu ludzi nieuleczalnie chorych, np. na raka dotyka takie cierpienie. Czemu jedni trafiają do normalnych rodzin, a inni do patologicznych i wychowanie ich deformuje psychicznie ? Niecierpliwie czekam wyjaśnień. Pytan mam wiecej, to tylko początek.

I co moze byc ważne dla autora wątku:

http://homoseksualizm.chrzescijanin.pl/modules/sections/index.php?op=viewarticle&artid=16 napisał(a):Warto zauważyć, iż Biblia w żadnym miejscu nie potępia orientacji, uczuć czy pokus homoseksualnych. Pokuszenie to jeszcze nie grzech. Czytamy, że Jezus był “kuszony we wszystkim, podobnie jak my, jednak pozostał bez grzechu” (Hbr 4,15 – z ang.) Biblia nie potępia homoseksualnej preferencji, ale homoseksualną praktykę
bogdank67
 
Posty: 19
Dołączył(a): Wt sie 10, 2010 10:15 am

Postprzez hungry » Śr wrz 15, 2010 10:34 pm

Po ochłonięciu miejmy nadzieje emocji, otwieram ten wątek i liczę na merytoryczną dyskusję, tym razem bez kłótni.
Przypominam pomocną stronę tego portalu w tej tematyce: homoseksualizm.chrzescijanin.pl.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez simon82 » Cz paź 21, 2010 4:58 pm

HeJ!
Jest tu jakas wierzaca osoba ktora przeszla takie doswiadczenie w swoim zyciu?
Tzn.byla/byly homoseksualista ktörego Bög uleczyl ?
simon82
 
Posty: 4
Dołączył(a): Cz paź 21, 2010 4:30 pm


Powrót do Rozmowy kontrolowane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron