Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:34 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Manifestacja "Solidarni z Izraelem". Warszawa

Forum dyskusyjne dla ludzi o różnych światopoglądach (niechrześcijanie rozmawiają z chrześcijanami na temat ich wiary).

Postprzez Robertamigo » Cz sty 15, 2009 6:35 pm

Hastatus napisał(a):Robertamigo...

JEŚLI wierzysz dlatego że to co głosi Twa wiara pokrywa się z tym co sądzisz Ty, to nie.


Moja wiara nie upiera sie na tym co ja sadze,lub co mi sie wydaje.Byla by w takim wypadku wiara slepa,oparta na intuicyjnym poznaniu prawdy, ktora lezy gdzies gleboko we mnie- taka wiara to mistycyzm.Ja polegam na Slowie Boga.
Hastatus napisał(a):JEŚLI zaś to wiara określa to w co wierzysz, to i owszem :D


Podejrzewam ze pod pojeciem wiara rozumiesz tutaj religie.
Jesli tak ,to zgadzam sie z toba,poniewaz nie jestem religijnym czlowiekiem. Jesli pod pojeciem religia rozumiesz droge do poznania Boga i droge do osiagniecia zbawienia, to tez zgadzam sie z toba.
Poniewaz to Jezus poznal mnie ,i On dal mi zbawienie.
Jesli widzisz religie jako ogromna gore na ktorej szczycie stoi Bog,i od poludnia podchodza katolicy,od wschodu muzulmanie, gdzies tam z boku buddysci i cala reszta ludzi... szukajacych drogi do Boga. To zgadzam sie z toba.Nie jestem religijnym czlowiekiem,poniewaz wedlug mojej wiary -to Bog wyszedl ludziom na przeciw,zszedl na ziemie,pod postacia Jezusa.Z prostej przyczyny-wlasnym wysilkiem nikt nie zdola wejsc do Boga. Dlatego tez Jezus ofiarowal sie za nasze grzechy.

Hastatus napisał(a):
A tak powracając do tematu. Cytat z wikipedii:


A pisze w wykipedi kto ma racje w tym konflikcie? jak tak,to poddaje sie bezwarunkowo :wink:
Dzialania wojenne Zydow,nie jest skierowane przeciwko ludnosci cywilnej,(o ktorej pisze wikipedia), tylko przeciw politycznej organizacji Hamaz.
Nikt nie chce wojny (zaden normalny), ani Zydzi a ni arabowie,jedym zyskiem ktory mozna z niej wyniesc to -wlasne zycie. Wine za sytuacje w palestynie klade na przywodcow religijno-politycznych , podzegajacych ludzi do nacjonalizmu religijnego.

Pozdrawiam :)
Ostatnio edytowano So sty 17, 2009 7:54 am przez Robertamigo, łącznie edytowano 1 raz
Robertamigo
Aktywny
 
Posty: 301
Dołączył(a): So gru 27, 2008 8:05 pm
Lokalizacja: BRD / Zory

Postprzez johanna » Pt sty 16, 2009 1:11 pm

wiecie, wszustko zależy od tego, czy na sprawy Izraela patrzymy przez pryzmat Biblii, czy usiłujemy wytłumaczyć po ludzku to co tam się dzieje.
to, że Izrael jest na swoim miejscu i to że chce swoja suwerenność ocalić każdym kosztem to jest prawda, prawdą jest też że naród wybrany przez Boga nigdy nie został pozostawiony sam sobie.
zebrany z tych okruchów po wojnie, cudem zaistniał na mapie, czego przez lata odmawiał mu świat.
prawdą tez jest, że te okruchy zostały przeorane przez wojnę a to co zostało to najczęściej ludzie spaleni w środku , często niezdolni do zakładania rodzin, do dobrych uczuć. to ludzie którym nakazano się bronić za wszelką cenę.
w podobnym duchu chowali swoje dzieci - dzisiejszych 40, 30 latków, gotowych do zajadłej obrony.
prawdą tez jest że sami Izraelici po wojnie stowarzyszali sie w tajnych grupach bojowych np.Irgun, która była bardzo krwiożercza.

wiele jest prawd na ich temat, żyją na terenie otoczonym przez arabów i robią wszystko dla swego kraju - czego nie zrobiono dla nich wiele wiele lat wstecz.

moim skromnym zdaniem, wszyscy oni potrzebują obmyć sie we krwi Baranka, arabowie i żydzi wszyscy.

a to co sie dzieje...no cóż biblia się wypełnia, Pan nadchodzi i nie dziwmy się i nie bójmy, gdyż nasz czas się zbliża.
nam łatwo się wypowiadać, bo jesteśmy z dala, ale można patrzec przez pryzmat biblii i rozumieć, że wszystko musi się zdarzyć.
pokoju już nie będzie, a jeśli tak - to oznacza że słychać kroki Pana i nadejdzie ów straszny dzień sądu.
nie myślmy i nie mówmy, że araby to są źli a żydzi cacy, albo odwrotnie, to nie ma większego znaczenia. ważne ilu z nich ujrzy Pana jako swego Zbawiciela.
johanna
Aktywny
 
Posty: 142
Dołączył(a): N lut 17, 2008 5:52 pm

Postprzez hungry » Pt sty 23, 2009 10:14 am

Relację z pikiety można jeszcze obejrzeć jutro 24 stycznia o 20:50 na Chrzescijanin.tv
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Robertamigo » Wt sty 27, 2009 7:01 pm

Kazuya napisał(a):Żydo-postkomunistycznym tworem????????? GDZIE POTĘGA NARODU POLSKIEGO????????????????


Oto skutki przedawkawania radia Maryja. oraz indoktrynacji przez telew. Trwam. :(
Robertamigo
Aktywny
 
Posty: 301
Dołączył(a): So gru 27, 2008 8:05 pm
Lokalizacja: BRD / Zory

Postprzez Robertamigo » Wt sty 27, 2009 7:11 pm

Kazuya napisał(a):Nienawidzę "Radia Maryja"


Maryji nie nawidzisz? a co sie stalo? :(

A co do krytyki...sam pisales ze bede sie w piekle smazyl razem z Lutrem heretykiem
Robertamigo
Aktywny
 
Posty: 301
Dołączył(a): So gru 27, 2008 8:05 pm
Lokalizacja: BRD / Zory

Postprzez Robertamigo » Wt sty 27, 2009 7:47 pm

Kazuya napisał(a):Napisałem że nienawidzę Radia, które się tak nazywa a nie Maryi.


Dlaczego nie nawidzisz,przeciesz pisales ze nigdy tego nie sluchales.
Wiec jak mozesz nienawidzic tego ,czego nieznasz ,niewyrabiajac sobie osobiscie zdania.
Robertamigo
Aktywny
 
Posty: 301
Dołączył(a): So gru 27, 2008 8:05 pm
Lokalizacja: BRD / Zory

Postprzez hungry » Wt sty 27, 2009 11:54 pm

Kochani proszę o spokój... wróćcie proszę do tematu.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez kafar2 » Wt lut 24, 2009 9:16 pm

Robertamigo

Wiesz ze koran przedstawia Ich (zydow) jako - malpy i swinie?


A skad masz taka informacje? Czy mozesz podac konkretne namiary na miejsce w Koranie?

Nie zebym bronil koranu ale wydaje mi sie to malo prawdopodobne zeby takie cos tam bylo. Moge sie mylic wiec prosze sprawdz zrodlo.


Pytanie do zastanowienia sie. Jak glosilbys ewangelie Palestynczykom? Ze maja opuscic ziemie, ktora zamieszkuja od x czasu poniewaz nalezy sie ona Zydom? A moze w tej kwestii najlepiej nie popierać ani jednej ani drugiej strony. Traktować obydwie strony jak grzesznikow bez brania czyjejś strony.

Pozdro
kafar2
Aktywny
 
Posty: 226
Dołączył(a): Wt sty 09, 2007 7:24 pm

Postprzez Robertamigo » Śr lut 25, 2009 9:02 am

Wiesz ze koran przedstawia Ich (zydow) jako - malpy i swinie?

A skad masz taka informacje? Czy mozesz podac konkretne namiary na miejsce w Koranie?


Al-Baqara 2,65
Al-Ma'ida 5,60
Al-A`raaf 7,166


Przekład z oficjalnej strony Saudis:
http://quran.al-islam.com/Targama/DispT ... =ger&t=eng

kafar2 napisał(a):Nie zebym bronil koranu ale wydaje mi sie to malo prawdopodobne zeby takie cos tam bylo. Moge sie mylic wiec prosze sprawdz zrodlo.


Dla ścisłości. Islam to nie tylko koran. Dochodzią jescze Hadithe- czyli zbiór historyjek z zycia Mohameda (Al- Bukhari) ; Szarijat; oraz tradycja, (suna).


kafar2 napisał(a):Pytanie do zastanowienia sie. Jak glosilbys ewangelie Palestynczykom? Ze maja opuscic ziemie, ktora zamieszkuja od x czasu poniewaz nalezy sie ona Zydom? A moze w tej kwestii najlepiej nie popierać ani jednej ani drugiej strony. Traktować obydwie strony jak grzesznikow bez brania czyjejś strony.
Pozdro

A znasz taką Ewangelie która mówi- wynocha z mojej ziemi? Ja nie :)
Jest tylko jedna. Prawdziwa, od Boga. I ta jest jak miecz obosieczny....

Jest wiele przypadków gdzie Zyd z Arabem pojednali sie przez Jezusa.
Raczej do polityki bym się nie mieszał. Jezus też tego nie czynił.

Pozdrawiam
Robertamigo
Aktywny
 
Posty: 301
Dołączył(a): So gru 27, 2008 8:05 pm
Lokalizacja: BRD / Zory

Postprzez duszyczka » Śr lut 25, 2009 1:38 pm

Ciekawą tu prowadzicie dyskusje co do tematu to nie poprę Izraela bo nikt nie ma prawa mówić że jego wojna jest słuszna nie ma takiej. Dawno zostali bez swego kraju i widać był ku temu jakiś powód Izrael jest wszak narodem wybranym i w szczególny sposób przez Pana traktowany ale kto zna Jego powody?

Robertamigo znasz koran a jakiej jesteś wiary?
Próbowałam czytać koran ale jest dla mnie zbyt okrutny i nie wierzę ,że słowa w nim zawarte mogły pochodzić od Boga zresztą zakończyłam czytanie na słowach mówiących iż gdyby nie była to księga od Pana czyż nie znalezionoby w niej sprzeczności a ja znalazłam sporo.
duszyczka
Użytkownik
 
Posty: 54
Dołączył(a): Wt lut 17, 2009 7:38 am
Lokalizacja: woj.przemyskie

Postprzez kafar2 » Śr lut 25, 2009 2:20 pm

Robertamigo,



Sprawdzilem to co podales i musze przyznac ze trzeba sie niezle nagimnastykowac zeby dopasowac te fragmenty do Twojej teorii. Oczywiscie pojawiaja sie tam slowa 'swinie' i 'malpy' ale kontekst nie wskazuje na to by odnosilo sie to do Izraela.


Pozdro
kafar2
Aktywny
 
Posty: 226
Dołączył(a): Wt sty 09, 2007 7:24 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy kontrolowane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron