Teraz jest Śr kwi 24, 2024 3:31 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Co złego w tym, ze chce/jestem bogaty?

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Postprzez vivian » Cz maja 08, 2008 1:09 pm

frad napisał(a):ja uwazam ze nie mamy prawa oceniac motywacji i postaw serc, Bog nam tego prawa nie dal

zamiast kawioru ktory lubie moglbym jesc jajka z majonezem - jem kazda z tych rzeczy i chwale za to Boga

ciesze sie gdy zone zapraszam do wloskiej restauracji - moglbym jej kupic tabliczke czekolady i kanapke zamiast tego ale wole wersje 1sza

liczy sie ile procentowo dajemy do Krolestwa, na jalmuzne - co robimy z reszta (my = kazdy z nas wierzacych) to nie sprawa pastora czy brata/siostry w Panu


Frad zgadzam sie z Tobą. Ja też wolę włoska restaurację, chociaż dziś mnie na nią nie stać, pomimo to dziękuję, Bogu za każdy posiłek.

Nie wiem skąd w nas to umiłowanie ubóstwa i strach przed powodzeniem ?

[/quote]
vivian
 
Posty: 24
Dołączył(a): So lut 09, 2008 10:28 pm

Postprzez admin » Cz maja 08, 2008 2:15 pm

Tak naprawde do wszyscy chca miec duzo pieniedzy. Czesc chrześcijan boi sie jednak aby pieniadze nie zaslonily im Boga i realizowania Jego woli.

Inny problem to czy mozna uzasadnić Biblią, ze Bog chce abysmy byli wszyscy bogaci. Jestem pewien, ze Bog chce dla nas dobrze. Nie wszyscy jednak beda bogaci w dobra materialne. Wielu chrzescijan nigdy na ziemi nie będą bogaci duchowo tak samo jak materialnie.

--
Jacek:
po nawróceniu do Boga automatycznie staną się bogaci, zdrowi, piękni itd...


Nigdzie nie slyszalem aby tak ktos glosil albo napisał z wyjatkiem Jacka :D
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez vivian » Cz maja 08, 2008 3:23 pm

Myślę, że wszystko, zarówno ubóstwo jak i bogactwo może nam przesłonić Boga. Zarówno życie w zdrowiu (bo Boga nie potrzebujemy) jak i choroba (bo gdzie jest Bóg). Wszystko może być próbą wiary. Zarówno dobra praca jak i bezrobocie. Każdy powód może stać się powodem naszego dostępstwa od Boga.

Tak myślę, że skoro Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo, to i rodzicielstwo pozwala zrozumieć stosunek Boga do swoich dzieci. Wiem, że nie jestem doskonała, ale mam Ducha Bożego i od chwili narodzin moich dzieci pragnę dla nich wszystkiego co najlepsze. Chcę by cieszyły sie zdrowiem, miały fajne zabawki, ubrania w których będą się dobrze czuły i ładnie wyglądały, by jadły to co zdrowe i smaczne.

A co do nauki, ze po nawróceniu wszyscy będą zdrowi i bogaci.......
My Polacy mamy niestety zakorzeniony taki sposób myślenia, który zaprzecza sukcesowi, powodzeniu w życiu i trudno nam sie przestawić na inne tory myślenia.

Zdrowie jest bardzo ważne i nie rozumiem dlaczego Bóg miałby mi go nie dać jeśli Go o to proszę, jeśli naprawdę tego chcę.
Dlaczego widzimy Boga, który tylko czeka by nas skarcić, a nie takiego który chce obdarować?

Gdzieś słyszałam: "Na tym świecie zawsze znajdzie sie nieszczęście dla tych, którzy sie go boją" Analogicznie do tego mogę powiedzieć, że wiele jest szczęścia dla tych którzy go oczekują.
vivian
 
Posty: 24
Dołączył(a): So lut 09, 2008 10:28 pm

Postprzez frad » Cz maja 08, 2008 4:43 pm

j25 napisał(a):
admin napisał(a):.

--
Jacek:
po nawróceniu do Boga automatycznie staną się bogaci, zdrowi, piękni itd...


Nigdzie nie slyszalem aby tak ktos glosil albo napisał z wyjatkiem Jacka :D


No widzisz Misiaczku, a ja się spotykam na okrągło z takim gloszeniem :D

Jacek Wierciak
w ciagu ponad 20 lat mego chrzescijanstwa nie slyszalem takiego nauczania, czy moge prosic o cytaty ze zrodlami?
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Postprzez Katarynka » Cz maja 08, 2008 6:42 pm

Wejdź sobie na stornę "kościół bez ścian" i posłuchaj ostatniego kazania tamtego pastora( z 4 maja). Mi opadła szczęka.
Katarynka
 

Poprzednia strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron