Teraz jest Pt maja 03, 2024 9:18 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

kościół i zbór - struktura i zasady działania

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Postprzez admin » Śr kwi 23, 2008 8:45 pm

Myslalem, ze faktycznie żartujesz ale ty nie rozumiesz wcale kontekstu mojej wypowiedzi w tym temacie.

Szanuje male zbory a wypowiedz byla odnosnie struktury przewodzenia w zborze. Przeczytaj ponownie jeszcze raz caly temat (nie jest dlugi) i zauważysz wlasnie moja ironie.

Teraz jasniej specjalnie dla ciebie.


W Polsce oczywiscie trzeba wielu pastorow (w jednym zborze) bo mamy ogromne koscioly (zbory) jak w Brazyli. Nie moze 1 osoba nim zarzadzac bo potrzeba braci ( starszych, prezbiterow, liderow, itp.) co najmniej 4-5 (osob) co daje czesto polowe zboru. Ci bracia (starsi zboru, pastorzy, prezbiterzy) maja zony i dzieci. 5 braci (prezbiterow) + 5 (ich) zon + ok. 10 (ich) dzieci + sympatycy i jest kosciol zbor.

Dodalem uzupelnienia aby wypowiedz byla jasniejsza. Reszte pozostawiam juz Tobie. Mysle, ze teraz jest bardziej czytelna jednak wciaz jest ironiczna ale nie wobec malych zborow.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez admin » Cz kwi 24, 2008 8:24 am

Wybacz ale nie chce mi sie tego tobie specjalnie tlumaczyc. Nigdzie nie jest napisane, ze musimy wszystko rozumiec.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Poprzednia strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Wymiana:

pozdrawiamy