Teraz jest Pt kwi 19, 2024 4:09 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

dusza, zmartwychwstanie i sąd/wątek z podziału

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Postprzez hungry » Śr sty 02, 2008 5:38 pm

Abiszaj napisał(a):
hungry napisał(a):Znow kolejny raz wyrywasz z kontekstu...

Pokaż mi zatem gdzie kontekst opisu sądu z Objawienia , który podałem mówi o ciałach.

Abiszaj to raczej Ty miales mi pokazac żę nie bedzie na saidzie cial? :D
Zapomniales? Znow sie motasz...
Abiszaj napisał(a):Za często używasz tego sloganu , bo nie potrafisz tego wykazać.

Niestety musialem Ci o tym przypominac bo widze masz dziwny nawyk wyrywania z kontekstu wersetow z Biblii, a to wielki blad jesli sie chce dokonac uczciwej egzegezy tekstu biblijnego.. Stad wysusz dziwne teorie o sazeniu samych duchów bez ciał jakby nie bylo zmartwychwstania... :)
Z takimi teoriami sie nie spotkalem w zadnym kosciele.
Abiszaj napisał(a):Czy już rozumiesz , że chrześcijanie , którzy uwierzyli i zostali ochrzczeni , to po zmartwychwstaniu nie staną na sądzie ostatecznym?[/b]

A skad ta teoria? ;) Znow pierwsz slysze... Jwerset z jana 5 jaki zacytowales prosze przestudiuj w pelnym kontekscie a zrozumiesz o co tam chodzi... Co poczniesz z innymi fragmentami mowiacymi zupelnie inaczej niz Ty teraz napisales? Mianowicie wlasnie wszyscy mamy stanac przed sadem Bozym.. Chyba zabardzo fantazjujesz Abiszaj wiec prosze przeczytaj fragment ktory ja znalazlem wklejam Ci w pelnym kontekscie a nie sam werset...

"Albowiem nikt z nas dla siebie nie żyje i nikt dla siebie nie umiera; bo jeśli żyjemy, dla Pana żyjemy; jeśli umieramy, dla Pana umieramy; przeto czy żyjemy, czy umieramy, Pańscy jesteśmy. Na to bowiem Chrystus umarł i ożył, aby i nad umarłymi i nad żywymi panować. Ty zaś czemu osądzasz swego brata? Albo i ty, czemu pogardzasz swoim bratem? Wszak wszyscy staniemy przed sądem Bożym. Bo napisano: Jakom żyw, mówi Pan, Ugnie się przede mną wszelkie kolano I wszelki język wyznawać będzie Boga. Tak więc każdy z nas za samego siebie zda sprawę Bogu. Przeto nie osądzajmy już jedni drugich, ale raczej baczcie, aby nie dawać bratu powodu do upadku lub zgorszenia." Rzymian 14:10 7-13


Ale tu odchodzimy od tematu wiec moze zostawmy to na inny watek...

Abiszaj napisał(a):
Cos sie motasz Abiszaj...

Doprawdy...?
To ciekawe jak ty się wymotasz z tego ,że twierdzisz , że Kościół po zmartwychwstaniu stanie na sądzie ostatecznym.

Wybacz ale ja w przeciwienstwie do Ciebie podawalem Ci argumety biblijne wiec prosze cofnij sie i przecytaj mnie jeszce raz a dokladnie..
Abiszaj napisał(a):
konsekwetnie udowodnij wg. biblii swoja teorie że duchy same maja byc sadzene bez zmartwychwstania ciala...

Zmartwychwstanie wszystkich w ciele bez wyjątku jest doktryną.A ja daleki jestem od narzucania sobie czyichś widzimisię. Współczuję jednak innym , którzy wierzą w wieczne męki w piekle , duszę nieśmiertelną tylko dlatego ,że większość tak zrobiła.

Gratuluje :D
Widze ze wg. Ciebie wszyscy sie myla wiekszosc chrzescijan a Ty tylko masz racje? Czy tak?
Ale gdy cie prosza abys biblijnie udowodnil swoje teorie to sie motasz..

Abiszaj napisał(a):Czy wyrazisz więc zgodę na to , abym założył wątek o zmartwychwstaniu sprawiedliwych?

Poszukaj moze lepiej czy wiec juz taki watek nie istnieje bo z tego co pamietam to juz taki mamy na forum.
Abiszaj napisał(a):Przesadzasz w dziecinnych docinkach ,hungry. Dyskutujmy jak dżentelmeni. :)

Jak wreszcie zaczniesz rozmawiac jak dorosly bez wyrywania z kontekstu biblii wesetow i do rzeczy wtedy bedzie ok. Jak narazie wybacz unikasz odpowiedzi moich... Wiec poki co nie bede powaznie traktowal Twoich postow... Wiec moze zostawmy dyskusje o zmartwychwstaniu bo rzeczywiscie odchodzimy obydwoje od tematu.

A wiec bywaj zdrow Abiszaju...
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez axanna » Śr sty 02, 2008 10:29 pm

Abiszaju, wybacz że się wtrącam, ale ponieważ oskarżasz kogoś publicznie, to proszę, zważ na to, że Ty sam nie jesteś bez winy. Naprawdę uważasz, że administracja forum powinna reagować na każdą sprzeczkę i rozsądzać, kto pierwszy zaczął, kto jest bardziej winny itp.? Poza tym, nie mów, że nikt nie interweniował, bo prosiłam was obu o zmniejszenie epitetów, których u obu nie brakowało i nie jeden raz. Fakt, że w paru ostatnich Twoich postach zniknęli wyzwiska nie oznacza uaktywnienie niezwłocznej interwencji. Bez urazy, Abiszaj, proszę, dziele się swoim rozumieniem sprawy. Jeżeli hungry ma inne, to niechaj poda.
Myśle, że jak Twoje posty będą bez inwektyw, a Leszka z, to na pewno będzie mu uwaga na to zwrócona.
Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano Śr sty 02, 2008 10:38 pm przez axanna, łącznie edytowano 2 razy
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez hungry » Śr sty 02, 2008 10:30 pm

Abiszaj napisał(a):Czy to jest uczciwe , co robisz? :-?
Najpierw robisz zarzut wyrwania z kontekstu , gdy proszę o dowód , to odwracasz kota ogonem.

I kto tu nie uczciwy jest?
Wlasnie pomysl...
MI si ewydaje ze wlasnie Ty obracaszkota ogonem dajc fragmenty wyrwane z kontekstu ktore nie potwierdzaja TWojej teorii..
Wiec wybacz ale koncze z Toba dyskusje...

Abiszaj napisał(a):Proponuje ważyć słowa , jeśli nie potrafi się uzasadnić swoich zarzutów.

Czytaj wiec uwaznie jak Ci odpowiadalem wyjasniajac wersy z biblii jakie zacytowales wyjasniajac Ci w kontekscie... Ale widze nie czytasz z uwaga... No coz moze ktos inny bedzie umial dotrzec do Ciebie...
Ja sobie narazie odpoczne od polemik z Toba zaczekam jak bedziesz czytac dokladniej Biblie w pelnym jej kontekscie no i tez nasze posty....

Abiszaj napisał(a):
A skad ta teoria? ;) Znow pierwsz slysze...

Słabo słyszałeś.Tak wierzy większość Protestantów.

Hehe coz to za nowy ruch masz na mysli piszac "wiekszosc"? :lol:

Abiszaj napisał(a):
Twój błąd polega na tym ,że nie potrafisz odróżnić od siebie sądu Chrystusowego od sądu ostatecznego.

No ja nic nie rozroznialem jak dotad a skad Ty wziales to o tym sadzie CHrystusowym?
Abiszaj napisał(a):Ty mi zarzucasz rzekome wyrywanie z kontekstu , ale ja widzę , że ty pomijasz słowa Pana , który wyraźnie powiedział kto i dlaczego na sądzie nie stanie.

Wybacz ale teraz przeginasz zarzucajac mi pomijanie....
Poniewaz wrecz ciagle musze cytwoac fragmenty z Biblii ktore Ty pomijasz .
Pozatym moze wrocmy do tematu duszy....
Nie Rób Offtropicu prosze...

Abiszaj napisał(a):[b][color=red]Dlaczego nikt nie reaguje , gdy w ordybarny sposób nazwano mnie : kłamcą , gówniarzem , krętaczem , chłopczykiem jakimś

zostaw te sprawe wiec moderatorom.
Gdzie ktos Cie tak nazwal sorki nie widze...
Moze wskaz mi ktory post i kogo masz na mysli...
sorki moderator tez wszystkiego nie musi dostzec bo jest tylko czlowiekim dlatego jest tu nas kilku. Ale mozesz napisac PW do admina lub moderatora cytujac post lub dajac konkretnego linka do postu...
Pozdrawiam...
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez axanna » Cz sty 03, 2008 8:33 am

Abiszaj, nie zgadzam sie z zarzutem o "nierównym traktowaniu". Na początku chętnie uczestniczyłeś w słownej przepychance z Leszkiem, a od pewnego czasu zaczęło ci to przeszkadzać i narzekasz na innych. Denerwuje cię "chłopczyku" i "kłamca", ale takie przytyki jak "ty w ogóle nie znasz Pisma", "nie wiesz kompletnie o czym mowa", "dogmatyczny umysł", "rozmawiam z androidem", "jesteś obłudny", "reprezentujesz ignoranckie usposobienie" i podobne są okay. Nie obraz się, Abiszaju, ale to Ty właśnie domagasz się nierównego traktowania, nawołując administracje forum do udzielenia napomnienia Leszkowi, a gdy wskazuje ci, że to samo przecież robiłeś, to się unosisz i każesz mi wyszukiwać gdzie, tak jakbyś sam tego już nie pamiętał. Jeżeli o mnie chodzi, to jestem przeciwna takiemu prowadzeniu dyskusji i nie podoba mi się, gdy dyskutanci ścigają się w wymianie uszczypliwych uwag, niemniej wzmianki o "nierównym traktowaniu" uważam za bezpodstawne. Ode mnie na temat waszego wykłócania się tyle i proponuje ciąg dalszy dyskusji o "nierównym traktowaniu" przenieść do działu "O naszym forum".
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez Leszek Włodarczyk » Cz sty 03, 2008 10:12 am

...
Ostatnio edytowano So mar 29, 2008 8:21 pm przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Postprzez Annie Donovan » Cz sty 03, 2008 3:54 pm

Witam.

A nie sądzisz, że sąd ostateczny i sąd Chrystusowy to jedno i to samo - po prostu odmienna nazwa jednej rzeczy?

Pozdrawiam, Annie
Annie Donovan
 

Poprzednia strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron