Teraz jest Wt lis 30, 2021 12:18 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

problem

Co nas nurtuje, o co chcielibyśmy zapytać (duszpasterz radzi). Zadawać pytania mogą tylko osoby zarejestrowane. Odpowiedzi udziela krótko ale jednak, (poproszony o to) pastor z długoletnim doświadczeniem.
Regulamin działu
Zasady dot. tego działu.
1. Nie jest to miejsce na dyskusje czy polemiki.
2. Masz problem? Pragniesz zapytać? Uczyń to zakładając tutaj temat.
3. Jedno pytanie, jedna krótka odpowiedź i temat zostaje zamknięty. Jeśli chcesz poznać co mają do powiedzenia inni i podyskutować o tym, to przejdź do stosownego działu na tym forum i tam załóż swój temat.
4. Nasz duszpasterze nie udziela rad poprzez prywatną pocztę, może jednak przeczytać ją aby uzupełnić swoją odpowiedź już udzieloną.
5. Prosimy o uszanowanie tych zasad.

problem

Postprzez adamek512 » Śr mar 13, 2013 1:28 pm

mam takie pytanie,moja mama nalezy do spolecznosci zielonoswiatkowej,pastor z tego kosciola wywiera presje na mame zeby przyprowadzila nas tzn.mnie i siostre.mama jak chce niech jezdzi ale my nie chcemy bo akurat w tym zboze nie jest nam dobrze,to pastor mamie zarzuca ze zle sie modli itp.ale tak nie powinna robic ,,głowa zboru,,prawda?
adamek512
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr mar 13, 2013 1:21 pm

Re: problem

Postprzez pastor » Wt kwi 09, 2013 9:51 am

Zaczne od tego, że w Polsce jest może z 300 zborów (parafi) o charakterze zielonoświątkowym i nie wszystkie są cześcią Kościoła Zielonoświątkowego. To tak gwoli informacji.
Trudno po twoich słowach stwierdzić co miało miejsce gdyż nie byłeś tego świadkiem. Mama mogła to stwierdzić krótko "Pastor chce abyśmy całą rodziną przyjeżdżali". Nie mogłeś usłyszeć troski w tych słowach ani zobaczyć np. wzruszenia, które im towarzyszyły. Oczywiście nie musiało tak być ale ufam, że pastor rozmawiając z Twoją mamą kierował się troską.

Masz prawo będąc osobą pełnoletnią udać się do każdego kościoła albo zrezygnować z życia religijnego. Nie można nikogo zmuszać do praktyk religijnych. Ani ksiądz, rabin czy pastor nie powinien tego robić.

Jednak powiedzenie komuś, że źle się modli jest uzsadanione. W N.T. czytamy
MT 6: (7) A modląc się, nie bądźcie wielomówni jak poganie; albowiem oni mniemają, że dla swej wielomówności będą wysłuchani.

Jezus uczył prawidłowej modlitwy:
Ew. Łukasza
(1) A gdy On w pewnym miejscu modlił się i zakończył modlitwę, ktoś z jego uczniów rzekł do niego: Panie, naucz nas modlić się, jak i Jan nauczył uczniów swoich. (2) Wtedy rzekł do nich: Gdy się modlicie, mówcie: ....

i inne.
pastor
 
Posty: 13
Dołączył(a): Pt lis 30, 2001 1:00 am


Powrót do Dylematy dnia codziennego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Wymiana:

pozdrawiamy

cron