Teraz jest Pt mar 29, 2024 3:17 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Diabel

w codziennym życiu chrześcijanina

Diabel

Postprzez gibsson » Śr sie 29, 2007 12:15 pm

Witam jestem nowy na forum (47) i mam pytanie, czy ktos kiedykolwiek widzial szatana oprocz Pana Jezusa ?

chrzescijanin
gibsson
 

Postprzez przyjaciel » Śr sie 29, 2007 1:08 pm

A co masz watpliwosci, ze on istnieje?
A moze watpisz w to, ze Slowo Boga przedstawia prawdziwa wizje swiata duchowego-personalizujac tworce zla?

Widzieli Szatana zapewne aniolowie-jest kilkanascie wersetow o tym np w Hiob, czy w Objawieniu, takze u Zachariasza.
Musial go widziec Michal archaniol:
Jud 1:9 Bw "Tymczasem archanioł Michał, gdy z diabłem wiódł spór i układał się o ciało Mojżesza, nie ośmielił się wypowiedzieć bluźnierczego sądu, lecz rzekł: Niech cię Pan potępi."

Pozdrawiam
przyjaciel
 

diabel

Postprzez gibsson » Śr sie 29, 2007 1:59 pm

Nie mowilem o Starym Testamecie (czytam), powiedzmy od narodzenia Chrystusa do teraz . Ludziom bylo dane widziec Jezusa lecz szatana nigdy.
dlaczego?..sam nie wiem.

hej
gibsson
 

Postprzez axanna » Śr sie 29, 2007 2:06 pm

a po co? czy to nie wystarczy, że spora cześć ludzkości egzystuje pod jego panowaniem - dlatego nie potrzebujemy wiary w niego, prawda? co więcej, większość tych w ciemności będzie oburzona, jeżeli powiesz im, że są pod władzą szatana. On za sprytny jest, by sie ujawniać.

hej. :)
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez przyjaciel » Śr sie 29, 2007 5:08 pm

Gibsson napisał(a):Ludziom bylo dane widziec Jezusa lecz szatana nigdy.
dlaczego?..sam nie wiem.

Axanna napisala:
On za sprytny jest, by sie ujawniać.

Wladza Szatana, po smierci i zmartwychwstaniu Jezusa niewatpliwie zostala ograniczona.

Albowiem:
Pojawila sie nowa moc-duch Chrystusa-Imie Jezusa, ktora jest blisko ludzi na ziemi(nie w Niebie, nie w podziemu[Rz 10:6-10]) i dzieki niej -przez nia-mozemy byc zbawieni.
To jest LASKA-dar Boga.
Wystarczy WIARA, aby nabyc tej mocy i w niej stac sie istota duchowa-narodzic sie z ducha-stac sie duchem ludzkim-zostac usprawiedliwionym i zbawionym.
Dzieki smierci Jezusa i Jego zbawiajacemu duchowi czlowiek otrzymal opcje wyboru:
-niewola u Szatana(trwajaca od dziecka), lub niewola u Boga(czyli de facto stopniowe odzyskiwanie wolnosci od grzechu-wyzwalanie z jego skutkow, z grzesznosci-do wolnosci dziecka Bozego).

Zbawienie to uwolnienie z niewoli mocy Szatana i przeniesienie do Krolestwa Jezusa, pod wladze Jego mocy-Jego Imienia.
Kosciol Jezusa to zgromadzenie wywolanych do zbawienia-majacych zycie wieczne w duchu Chrystusa.
Ten duch Chrystusa jest zarowno w zbawionych, jak i wokol nich-do ich dyspozycji(moga uzywac go do zwiazywania i rozwiazywania grzechow ludzkich ludzi jeszcze niezbawionych).
Ten duch ochrania wszystkich zbawionych-JEST POTEZNIEJSZYM DUCHEM NIZ DUCH SZATANA.
To jest "sciana" pomiedzy Krolestwem Boga, a krolestwem Szatana.

Nie wiem czy wiecie jak Rzymianie oblegali miasta?
Otoz budowali oni obozy wokol takigo miasta-mur obozu rzymskiego otaczal zdobywane miasto, tak ze nikt nie mial prawa wydostac sie z takiego oblezonego miasta, a takze oblegajacy miasto byli chronieni przed wypadami obroncow.
Jezus powiedzial, ze bramy piekielne nie przemoga Kosciola [Mt 16:18].
Te slowa IMHO wlasnie nawiazuja do rzymskiego oblezenia miast!
Kosciol Jezusa-oboz Bozy- oblega miasto diabla!
I zadne kontrataki Diabla nie zniszcza muru ducha Chrystusa i zadne ataki nie przerwa wiecznego oblezenia, az krolestwo Szatana ulegnie zagladzie i zostanie umiejscowione w jeziorze ognia.

Ci ktorzy sa w Krolestwie Syna Bozego sa pod ochrona, ci ktorzy nie sa w Kosciele zbawionych, ci sa niewolnikami w miescie diabelskimi, Kosciol probuje ich odbic z rak Diabla-wydostac z oblezonego miasta.

Dlaczego Lud Pana potrzebuje ochrony ducha Chrystusa przed Szatanem?
Poniewaz JEDYNIE CHRYSTUS jest potezniejszy od Szatana!
Nawet archaniol Michal nie odwazyl sie zetrzec z Szatanem, co znaczy ,ze Szatan jest potezniejsz od niego-bowiem jest najpotezniejszym ze wszyskich stworzonych aniolow.
Gdyby czlowiek -takze juz zbawiony, duchowy-stanal twarza w twarz z potega Szatana nie ostalby sie i Szatan zawladnalby nim-zmusil do grzechu i zabral do swojego krolestwa.
My nie mamy wyzywac na pojedynek mocy Szatana, ani jego slug, my mamy wyrywac ludzi spod Jego wladzy.
To jest poslannictwo Kosciola.
Taki jest sens gloszenia Ewangelii!
Z Szatanem walczy Jezus i Jego wierni aniolowie!
Oni go powstrzymuja-przez Ducha Swietego-od wplywow nad cala ziemia.
Przyjdzie czas, ze go uwolnia, ale dzis jeszcze jest powstrzymywany.
Gdy go uwolnia stanie sie on czlowiekiem-synem zatracenia-zostanie zrzucony na Ziemie i zwiedzie caly swiat, oglosi sie Bogiem w Jezruzalem, a pozniej chwalebny powrot Chrystusa na ziemie zabije go swoim ogniem-TYLKO ON BEDZIE MOGL ZNISZCZYC JEGO WLADZE.

Ludzie duchowi , ktorzy sa posluszni woli Boga-i tylko ci-powoli wdrazani sa w walke duchowa z mocami i zwierzchnosciami
podleglymi Diablu.
Nabywaja oni swietosci, czystosci serca, napelnieni sa Duchem Swietym i staja oni w szeregu-obok aniolow-i walcza z mocami proporcjonalnymi do ich duchowej ludzkiej mocy.
Caly Kosciol bierze udzial w walce poprzez gloszenie Ewangelii, prowadzace do wyzwolenie niezbawionych z mocy Diabla.
Wybrani z Kosciola maja szczegolna odpowiedzialnosc i moc do walki duchowej.
Ale zaden z nich-chocby nie wiem jak byl potezny i swiety w duchu ludzkim-nie moze zmierzyc sie z moca samego Diabla
Ta jego osobista moc podlega tylko wladzy Jezusa!

Krolestwo Szatana zostalo podzielone przez Jezusa.
Czesc mocy i zwierzchnosci sluzacych Szatanowi-jako jency Jezusa-zostala oddzielona od wladzy Szatana i z tymi jencami Jezusa-mniej poteznymi niz Szatan walczy Kosciol ,a szczegolnie wybrani do tego -posluszni Jezusowi-wypelniajacy wole Boga, zyjacy sprawami Krolestwa Bozego-Bog wie, ktorzy to sa.
Oni przyjda wraz z Chrystusem na Ziemie-w dniu Jego przyjscia-jako objawieni synowie Boga i oni beda sprawowac wladze nad miastamiw 1000 letnim Krolestwie Niebios-Krolestwie Izraela.

Szatanowi nie wolno sie ukazac zadnemu czlowiekowi twarza w twarz-jest on pod koncowa i ostateczna wladza Jezusa-wolno mu tylko tyle, na ile Bog mu pozwala w czasach ostatecznych:
Lk 22:31 Bw
„Szymonie, Szymonie, oto szatan wyprosił sobie, aby was przesiać jak pszenicę.”

Otoz Szatan ma dzisiaj prawo przesiewac tych, ktorzy juz zostali zbawieni.
Szatan natomiast musi wypuszczac-ze wzgledu na moc ducha Chrystusa-ludzi cielesnych(zniewolonych od dziecka), aby otrzymywali duchowa wolnosc w Chrystusie-w Jego Krolewskim obozie.
Szatan nie ma prawa uzyc swojej wielkiej mocy przeciw woli takiego slabego czlowieka cielesnego-wtedy, gdy czlowiek cielesny chce byc zbawiony i wierzy-wtedy duch Chrystusa zawsze moze takiego czlowieka zbawic-Szatanowi nic do tego!
Szatan ma dopiero prawo kusic i zmuszac do grzechu tych, ktorzy juz zbawienie otrzymali.
Ma prawo krazyc wokol nich, jak lew, i wyrywac ze "stada Kosciola" oslabionych grzechem-czyli tych, ktorzy chca nadal zyc wedlug wlasnej cielesnej woli, a nie chca wypelniac woli Boga-nie chca sluchac Ducha Boga.
Kosciol Jezusa-niestety- jest pelen takich nieposlusznych , choc juz zbawionych ludzi!
Szatan ma prawo obserwowac kto , bedac zbawionym, nie wypelnia dobrych czynow do ktorych zostal stworzony-czyli zgodnych z wola Boga- ale wrocil do martwych czynow, a te zblizaja go duchowo do Diabla-upadabniaja do niego!
Na takich, nie wypelniajacych doskonalych czynow, ktorzy nie wydali swojego ciala Bogu na zywa ofiare[Rz 12:1-2]-tkwia w grzechu-na takich Szatan ma prawo organizowac wypady ze swojego krolestwa, aby ich przeciagnac na swoja strone.
Ma prawo organizowac polowania na tych ,ktorzy choc maja juz swiadomosc kim sa, jako nowe stworzenia, nie maja wytrwalosci i grzesza[Hbr 10:19-24;Hbr 10:35-39].
To sa ci, ktorzy doswiadczyli mocy wieku przyszlego, ale odrzucili cud zbawienie[Hbr 6:4-8]
Ich Szatan moze pochlonac -bo sa podobni do niego, a nie do Chrystusa !
Tylko tacy realnie zblizaja sie do mocy szatanskiej i tylko tacy traca ochrone ducha Chrystusa i powoli zaczynaja otrzymywac moc od Szatana.
Albowiem wpierw objawia sie on im-dla zachety- jako aniol swiatlosci, a gdy sie opamietaja moze sie okazac ,ze jest juz za pozno.
Oni zaczynaja uzywac swojej mocy przeciw wybranym z Kosciola Pana-zaczynaja z nimi walczyc, zamiast pomagac, a to znaczy ze uderzaja w samego Jezusa i w Jego plany-dopiero tym Szatan moze sie ukazac, bo oni de facto robia za niego to co zrobilby sam.
Ci zostana odrzuceni na zawsze [Mt 25:35-42]
Tacy maja wielka duchowa moc, ale uzywaja jej niezgodnie z wola Boga i tacy takze beda ukarani:[Mt 7:22-24].

Moc Szatana jest ograniczona, ale te ograniczenia moga oslabic zbawieni ludzie nie wypelniajacy woli Boga.
Dlatego z bojaznia i drzeniem-przed Bogiem-zbawienie swoje sprawujmy.
Dazmy do podporzadkowania sie woli Boga, nie trwajmy w grzechu, ale wyznawajmy go Chrystusowi i napelniajmy sie Duchem Swietym, abysmy byli uswieceni, abysmy byli coraz czystsi w naszym duchu-podobni do Chrystusa, a nie Szatana.

Szatan jest realna osoba z potezna moca-nalezy w niego wierzyc-ale moc Chrystusa jest potezniejsza.
Wypelniajac wole Boga, wole Jezusa, niszczymy jego diabelskie krolestwo, oslabiamy jego moce i zwierzchnosci i stajemy sie godni miana synow Boga-wladcow w Tysiacleciu, spawujacych wladze jako plenipotenci Chrystusa nad Ziemią.

Pozdrawiam
przyjaciel
 

Postprzez axanna » Śr sie 29, 2007 9:31 pm

Szatanowi nie wolno sie ukazac zadnemu czlowiekowi twarza w twarz...

a skąd ta pewność?
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Diabel

Postprzez gibsson » Cz sie 30, 2007 8:00 am

Dzieki,tak to wszystko sie zgadza ale nie pasuje mi do dzisiejszej rzeczywistosci dlatego tez ja staram sie unikac a moze inaczej,pozostawic w spokoju "starodawnego weza"a rozwazac nad tym co usilnie staral sie Jezus nam wpoic znajac przewrotnosc sztana. Tylko przez wiare i oddanie sie Panu bedziemy mogli zwalczyc szatana, bo sami nie mamy szans i jezeli mamy przepelniac swe serca Jezusem (Krolestwem Niebieskim) to po to aby zmniejszac pole dzialenia szatana.
Przebiegly szatan ukryl sie w nas samych to dlatego Jezus mowi ze dobry czlowiek wydobywa dobro ze swego serca,a zly-zlo.
Jezeli chodzi o to co mowi Pismo Swiete na temat antychrysta, to ja poprzez rozwazanie tego, coraz bardziej jestem sklonny uznac ze szatan-czlowiek ujawni swoje oblicze a Chrzescijanie maja za zadanie go zdekonspirowac!
Spojrzmy wokol co sie wyprawia ,czy do tego potrzebny nam jeszcze mistyczny szatan?
gibsson
 

Postprzez przyjaciel » Cz sie 30, 2007 12:06 pm

Axanna napisał(a):przyjaciel napisal:
Szatanowi nie wolno sie ukazac zadnemu czlowiekowi twarza w twarz...

a skąd ta pewność?


Wnioski ze Slowa Bozego.

1.Wierzacy sa chronieni:
1J 5:18 Bw „Wiemy, że żaden z tych, którzy się z Boga narodzili, nie grzeszy, ale że Ten, który z Boga został zrodzony, strzeże go i zły nie może go tknąć."

2.Ziemia jest chroniona:
2Tes 2:3-9 Bw „Niechaj was nikt w żaden sposób nie zwodzi; bo nie nastanie pierwej, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia,(4) przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga.(5) Czy nie pamiętacie, że jeszcze będąc u was, o tym wam mówiłem?(6) A wiecie, co go teraz powstrzymuje, tak iż się objawi dopiero we właściwym czasie.(7) Albowiem tajemna moc nieprawości już działa, tajemna dopóty, dopóki ten, który teraz powstrzymuje, nie zejdzie z pola.(8 ) A wtedy objawi się ów niegodziwiec, którego Pan Jezus zabije tchnieniem ust swoich i zniweczy blaskiem przyjścia swego.(9) A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów,"

Objawienie Szatana w calej mocy-twarza w twarz-bedzie strasznym czasem dla wszystkich ludzi-gdyby zas to dotyczylo jednej, lub chocby kilku osob, bylaby to ich calkowita zaglada i utrata terazniejszej-i jedynej- szansy na ich calkowite zbawienie-bylby to po prostu powrot do czasow przedmesjanskich.
Jego szatanska moc jest powstrzymana, bo mamy dzis czas laski-jedynej szansy na zbawienie wszystkich ludzi:

Tt 2:11 Bw "Albowiem objawiła się łaska Boża, zbawienna dla wszystkich ludzi,"
1Tm 2:4 Bw "który chce, aby wszyscy ludzie byli zbawieni i doszli do poznania prawdy."

Jezeli przyjmujesz mozliwosc swobodnego dzialania Szatana dzisiaj, to niestety konsekwencja takiego myslenia musi byc przyjecie teologii Lehaima-o drugiej szansie.
No bo jak wszyscy ludzie moga miec dzis szanse na zbawienie-w obliczu objawiajacej sie nieograniczonej mocy szatanskiej?

____________________________________________________________________________________
Gibsson napisał(a):ja staram sie unikac a moze inaczej,pozostawic w spokoju "starodawnego weza"

Czy zdajesz sobie sprawe z konsekwencji Twojego rozumowania?
Na przyklad:
Jezeli chodzi o to co mowi Pismo Swiete na temat antychrysta, to ja poprzez rozwazanie tego, coraz bardziej jestem sklonny uznac ze szatan-czlowiek ujawni swoje oblicze a Chrzescijanie maja za zadanie go zdekonspirowac!


Jezeli Szatana nie ma, a wrog tylko czai sie w nas, to czy nie deprecjonujesz tez smierci Jezusa?
Czyzby Jezus-2000 lat temu-walczyl Sam ze Soba?
Moze rozmawiajac z Szatanem rozmawial ze Swoja schizofreniczna druga osobowoscia?

Wracajac do Twojego obrazu antychrysta.
Ze Slowa wynika, ze Szatan-Antychryst-zwiedzie cale chrzescijanstwo, ze zostanie uznany za Boga i ze to dopiero PRZYJSCIE PANA w Chwale na gore Oliwna, ujawni Jego prawdziwe oblicze ziemianom -gdy Bog OSOBISCIE sie objawi i zniszczy Swoim blaskiem Szatana- zwiazujac go, potem na 1000 lat w otchlani.
Jedynie 144.000 wybranych-zgromadzonych w Izraelu-pozostanie wtedy na Ziemi wiernych Bogu-tylko oni beda widziec kim on jest i tylko oni beda oczekiwac widzialnego przyjscia Pana, reszta ziemian bedzie z nich wtedy kpic, ufajac w pokoj i bezpieczenstwo pod wladza "podobnego do Chrystusa" !

Wiec Twoje wnioski sa sprzeczne z litera i Duchem Biblii .

Pozdrawiam
przyjaciel
 

diabel

Postprzez gibsson » Cz sie 30, 2007 3:06 pm

Wszystko gra, alez Wy pedzicie az nie moge zlapac tchu,podobnie w innych tematach. Ja nic nie podwazam ani nie kwestionuje co napisane bo tym zajmuje sie masa innych o wiele bardziej uczonych niz ja.
To sa wylacznie moje osobiste rozwazania, bo chyba o to chodzi na forum, inaczej przeradza sie ono w szkole. Czytalem Pismo,zarzucalem,kupowalem nowe,zarzucalem,nastepne itd
W kazdym Pismie przybywalo wiecej...az zmadrzalem- troche, za to bardzo posiwialem.
Jezeli ktokolwiek bez wzgledu na osobe powie mi ze zna
Pismo Swiete, to ja mu odpowiem ze ja jeszcze nie otworzylem...
Zywa Ksiega

pozdrowka

chrzescijanin w powijakach
gibsson
 

Postprzez przyjaciel » Cz sie 30, 2007 3:13 pm

Pedz i Ty dalej Przyjacielu i niech Slowo przemienia Twoje patrzenie na Boga, na ludzi, na swiat, na Kosciol , na Twoje zycie.
Bede z Toba w modlitwie.

Pozdrowienia
przyjaciel
 

Diabel

Postprzez gibsson » Cz sie 30, 2007 3:26 pm

DZIEKI JA TEZ

Z BOGIEM
gibsson
 

Postprzez darq » Cz sie 30, 2007 3:45 pm

gibsson, wyłącz caps locka, duże litery wyrażają krzyk, następnym razem usunę post
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez axanna » Cz sie 30, 2007 4:20 pm

przyjaciel napisał(a):
Axanna napisał(a):przyjaciel napisal:
Szatanowi nie wolno sie ukazac zadnemu czlowiekowi twarza w twarz...

a skąd ta pewność?


Wnioski ze Slowa Bozego.

1.Wierzacy sa chronieni:
1J 5:18 Bw „Wiemy, że żaden z tych, którzy się z Boga narodzili, nie grzeszy, ale że Ten, który z Boga został zrodzony, strzeże go i zły nie może go tknąć."

2.Ziemia jest chroniona:
2Tes 2:3-9 Bw „Niechaj was nikt w żaden sposób nie zwodzi; bo nie nastanie pierwej, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia,(4) przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga.(5) Czy nie pamiętacie, że jeszcze będąc u was, o tym wam mówiłem?(6) A wiecie, co go teraz powstrzymuje, tak iż się objawi dopiero we właściwym czasie.(7) Albowiem tajemna moc nieprawości już działa, tajemna dopóty, dopóki ten, który teraz powstrzymuje, nie zejdzie z pola.(8 ) A wtedy objawi się ów niegodziwiec, którego Pan Jezus zabije tchnieniem ust swoich i zniweczy blaskiem przyjścia swego.(9) A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów,"

moim zdaniem, przyjacielu, Ty sporo przeginasz ze swymi wnioskami i pozwalasz sobie na wygłoszenie własnej interpretacji sposobem, jakim wygłasza sie niepodważalne dogmaty, a chyba nie chcesz powiedzieć, żeś nieomylny, prawda? Więc czasem przydałoby sie mówić "Ja tak uważam", albo "moim zdaniem", a nie zaś, jak Ty to robisz: "Szatanowi nie wolno sie ukazać..." - ja tego nie czytam w Piśmie.
Co innego bowiem "...żaden z tych, którzy się z Boga narodzili, nie grzeszy, ale że Ten, który z Boga został zrodzony, strzeże go i zły nie może go tknąć." A co innego "szatanowi nie wolno sie ukazać żadnemu człowiekowi". Według mnie różnica jest ewidentna.


Objawienie Szatana w calej mocy-twarza w twarz-bedzie strasznym czasem dla wszystkich ludzi-gdyby zas to dotyczylo jednej, lub chocby kilku osob, bylaby to ich calkowita zaglada i utrata terazniejszej-i jedynej- szansy na ich calkowite zbawienie-bylby to po prostu powrot do czasow przedmesjanskich.

A tu to w ogóle ciężko za Tobą nadążyć - jaka zagłada? co za całkowita utrata? dlaczego? Wszak wiemy z Pisma, że gdy się objawi, będą chrześcijanie na ziemi, a on po trzech i pół latach zacznie ich prześladować i wtedy, jak powiada Jan w Objawieniu, potrzebna będzie "wytrwałość i wiara świętych". Nie wynika z tych tekstów, że wszyscy chrześcijanie przy objawieniu szatana stracą szanse na zbawienie. Coś chyba namieszałeś.

Jezeli przyjmujesz mozliwosc swobodnego dzialania Szatana dzisiaj, to niestety konsekwencja takiego myslenia musi byc przyjecie teologii Lehaima-o drugiej szansie.

uważam, że działanie szatana jest ograniczone w stosunku do wierzących, zaś w stosunku do niewierzących Biblia nic nie mówi, aby jego moc była ograniczona, więc dobrze i nam sie wstrzymać nie dokładając do Pisma.


No bo jak wszyscy ludzie moga miec dzis szanse na zbawienie-w obliczu objawiajacej sie nieograniczonej mocy szatanskiej?

mają się nawrócić i wezwać imienia Pańskiego, co nie?



Wracajac do Twojego obrazu antychrysta.
Ze Slowa wynika, ze Szatan-Antychryst-zwiedzie cale chrzescijanstwo,


a można wiedzieć z jakiego to Słowa to wynika? Bo pierwsze słyszę.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Diabel

Postprzez gibsson » Pt sie 31, 2007 10:38 am

Przepraszam za duze litery,juz zamykam policjanta..
Mam nadzieje ze mozemy troch luzniej potraktowac to zagadnienie i prosze bez wielkich cytatow bo ja jako Katolik a juz nie ,Protestanat a juz nie, posiwialem srogo od zyciowej sciezki i rozwazania Pisma..no ale znow sklamalem bo dusza jestem jednoczesnie Katolikiem i Protestantem, i mowie wam to sa dopiero loty...
Wybaczcie ale jezeli Pan moj, ktorego niekiedy z zamilowania do lotnictwa,nazywam Szefem takowego nie karze mnie srogo a tylko delikatnie za moje rozne dziwne metody poszukiwania Jego, to w pewien sposob, niewidoczny-widoczny zezwala na badanie nowych sciezek.
Zabawmy sie i powiedzmy ze diabel jest super agentem np.mosadu (bez obrazy-demokracja..czyzby?),to nie bedzie robil wszystkiego aby znajdywali go wszedzie tylko nie tam gdzie sie najmniej spodziewaja?
Czym posolic chleb jak sol smak utraci?
Nie martwcie sie o mnie, wielu w rodzinie ( nie zona i corka) wysmialo moje rozwazania i odsylalo do diabla ..to czemu go nie zapytac? taki tam sobie prokurator i nie taki jak go maluja..zartowalem
Dzien Panski nadejdzie jak zlodziej...a moze juz jest?
Jezeli chodzi o inne nacje to zaobserwowalem coraz wieksza ilosc ludzi innych religi "przechodzacych" na strone Jezusa Chrystusa! Alleluja

hej
gibsson
 

Postprzez przyjaciel » Pt sie 31, 2007 2:18 pm

Axanna napisał(a):Cytat z przyjaciela:
Wracajac do Twojego obrazu antychrysta.
Ze Slowa wynika, ze Szatan-Antychryst-zwiedzie cale chrzescijanstwo,

a można wiedzieć z jakiego to Słowa to wynika? Bo pierwsze słyszę.


Ap 13:3 Bw "A jedna z głów jego była śmiertelnie raniona, lecz śmiertelna rana jego była wygojona. I cała ziemia szła w podziwie za tym zwierzęciem."

Jak cala ziemia to takze cale chrzescijanstwo z wyjatkiem 144.000 wybranych, ktorzy oczekuja i w koncu spotykaja Pana na gorze Syjon czyli w Izraelu:

Ap 14:1 Bw "I widziałem, a oto Baranek stał na górze Syjon, a z nim sto czterdzieści cztery tysiące tych, którzy mieli wypisane jego imię na czole i imię jego Ojca."

Ap 14:3 Bw "I śpiewali nową pieśń przed tronem i przed czterema postaciami i przed starszymi; i nikt się tej pieśni nie mógł nauczyć, jak tylko owe sto czterdzieści cztery tysiące tych, którzy zostali wykupieni z ziemi."

Slowo z 2 Tesaloniczan 2:4 mozna takze rozumiec jako proroctwo o zwiedzeniu chrzescijanstwa:

przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni(NAOS) Bożej, podając się za Boga

Jezeli zestawisz je ze slowami:
1Kor 3:16 Bw „Czy nie wiecie, że świątynią(NAOS) Bożą jesteście i że Duch Boży mieszka w was?"

Naos-to przybytek, "swiete swietych"- to miejsce przebywania Chwały Jahwe ,to podnóżek Jego tronu-to coś więcej niż kawałek miejsca w świątyni to miejsce dla Boga na Ziemi .
Takim samym naos bylo-i jest w Niebie- ciało Jezusa[J 2:21]
Takim naos staly sie nasze serca i w takim naos ma zasiasc Szatan jako Antychryst.
Wniosek nasuwa sie sam.
W sercach chrzescijan -w czasie Antychrysta-Duch Bozy zostanie zastapiony duchem diabla i chrzescijanie beda zwiedzeni.
Jedynie resztka swieta-144.000-uniknie takiego zwiedzenia.

Axanna napisał(a):
Cytat z przyjaciela:
No bo jak wszyscy ludzie moga miec dzis szanse na zbawienie-w obliczu objawiajacej sie nieograniczonej mocy szatanskiej?

mają się nawrócić i wezwać imienia Pańskiego, co nie?


Gdyby nie zaistniala rzeczywistosc opisana tutaj:
A wiecie, co go teraz powstrzymuje, tak iż się objawi dopiero we właściwym czasie.(7) Albowiem tajemna moc nieprawości już działa, tajemna dopóty, dopóki ten, który teraz powstrzymuje, nie zejdzie z pola[2 Tes 2:6-7]

A ta rzeczywistosc-trwajaca od ok 2000 lat- zaistniala albowiem Szatan na krzyzu zostal pokonany przez Jezusa:
Hbr 2:14 Bw „Skoro zaś dzieci mają udział we krwi i w ciele, więc i On również miał w nich udział, aby przez śmierć zniszczyć tego, który miał władzę nad śmiercią, to jest diabła,"
J 12:31 Bw „Teraz odbywa się sąd nad tym światem; teraz władca tego świata będzie wyrzucony."

Nie mozliwe byloby zadne zbawienie przez wiare-mozliwe byloby tylko cielesne usprawiedliwienie-typu Abrahamowego-ale bez nowego narodzenia w duchu, bez mozliwosci otrzymania natury boskiej-czyli zamieszkania Trojjedynego Boga w nas.

Skutkiem smierci Jezusa na krzyzu jest ograniczenie wladzy Szatana nad Ziemia.

Axanna napisał(a):
Cytat z przyjaciela:
Jezeli przyjmujesz mozliwosc swobodnego dzialania Szatana dzisiaj, to niestety konsekwencja takiego myslenia musi byc przyjecie teologii Lehaima-o drugiej szansie.


uważam, że działanie szatana jest ograniczone w stosunku do wierzących, zaś w stosunku do niewierzących Biblia nic nie mówi, aby jego moc była ograniczona, więc dobrze i nam sie wstrzymać nie dokładając do Pisma.


Wierzacy wpierw sa niewierzacy "co nie"?
Gdybysmy wszyscy-jako jeszcze niewierzacy-tkwili pod niczym nieograniczona moca Szatana-nigdy nie wyrwalibysmy sie spod tej mocy.

Smierc Jezusa zatem wywolala dwa skutki:
-oslabila moc Szatana nad CALA Ziemia na ktorej mieszkali sami grzesznicy-wszyscy zgrzeszyli !
-dala ducha Chrystusowego, ktory jest blisko nas i w ktorym mozemy byc zbawieni.

Ludzie-aktem wolnej woli-musza wyrwac sie z mocy Szatana(poprzez zal za grzechy), pomoc Boga, plynaca z krzyza polega na tym ,ze moc Szatana -w czasie zbawienia(trawajacym od 2000 lat)-jest slabsza niz byla wczesniej-przed Jezusem .
Dlatego taki zal dzis jest mozliwy!
Pozniej musza uwierzyc w moc Jezusa i przyjac Jego ducha do serca-wtedy rodza sie na nowo-z laski, przez wiare-staja sie zbawieni i uswieceni w Imieniu Jezusa.
Wchodza na droge zbawienia.
Dzieki oslabieniu tej mocy takze poganie, czyli ci do ktorych nie dotarla i nie dotrze Ewangelia, za ich zycia (z winy Kosciola), a w sumieniu chca isc za prawem wewnetrznym-wpisanym w nich od urodzenia-takze ci moga byc usprawiedliwieni przez wiare.
Nie narodza sie z ducha-nie otrzymaja daru ducha Chrystusowego-ale oni zmartwychwstana wraz ze swietymi w pierwszym zmartwychwstaniu i wtedy narodza sie na nowo-stajac sie duchowymi-w Tysiacleciu.
Pisze o tym Pawel:

Rz 2:14-16 Bw „Skoro bowiem poganie, którzy nie mają zakonu, z natury czynią to, co zakon nakazuje, są sami dla siebie zakonem, chociaż zakonu nie mają;(15) dowodzą też oni, że treść zakonu jest zapisana w ich sercach; wszak świadczy o tym sumienie ich oraz myśli, które nawzajem się oskarżają lub też biorą w obronę;(16) będzie to w dniu, kiedy według ewangelii mojej Bóg sądzić będzie ukryte sprawy ludzkie przez Jezusa Chrystusa.”

Gdyby nie powstrzymywanie mocy Szatana nad grzesznikami-nad cala Ziemia-takie usprawiedliwienie nie byloby mozliwe.
Lehaim tego powstrzymywania-dajacego wystaczajaca szanse wszystkim na usprawiedliwienie, badz zbawienie-nie uznaje i dlatego wierzy w druga szanse!

Niezrozumienie pelnych skutkow smierci Jezusa, takze jako ograniczenia mocy Szatana, nad cala Ziemia, wymusza przyjecie teorii drugiej szansy, albowiem Jezus umarl nie tylko za wybranych i powolanych (Kosciol), ale za caly grzeszny swiat :
A jeśliby kto słuchał słów moich, a nie przestrzegał ich, Ja go nie sądzę; nie przyszedłem bowiem sądzić świata, ale świat zbawić.
[J 12:47]
Mat. 26:28: Albowiem to jest krew moja nowego testamentu, która się za wielu(tutaj znaczy to za swiat) wylewa na odpuszczenie grzechów.(czyli aby moglo zaistniec usprawiedliwienie tych , do ktorych nie dotrze Ewangelia) (BG)
Łuk. 22:20: Także i kielich, gdy było po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich jest nowy testament we krwi mojej, która się za was(w tym momencie za apostolow i uczniow Jezusa-w perspektywie za CALY KOSCIOL) wylewa. (BG)

Zbawienie swiata-to DANIE MU MOZLIWOSCI USPRAWIEDLIWIENIA OD GRZECHU- to ograniczenie wplywu Szatana na niego, to szansa na usprawiedliwienie dla wszystkich ludzi, takze dla tych do ktorych Kosciol nie dotrze z Ewangelia o zbawieniu-ze wzgledu na swoje nieposluszenstwo woli Boga-a taki Kosciol, zlozony ze zbawionych, niestety jest od 2000 lat w swojej wiekszosci :cry: .

Pozdrawiam
przyjaciel
 

Następna strona

Powrót do Pismo Święte

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron