Teraz jest Pt mar 29, 2024 9:07 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

PAN Jezus JEDYNYM BOGIEM I ZBAWICIELEM

w codziennym życiu chrześcijanina

Postprzez Leszek Włodarczyk » Pn paź 23, 2006 4:36 pm

...................
Ostatnio edytowano N mar 16, 2008 1:57 am przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Postprzez axanna » Wt paź 24, 2006 1:37 pm

bla napisał(a):powtórzmy to jeszcze raz, zostaniesz napełniona Jego Duchem i zrozumiesz GO! Tak jak rozumiesz swojego cielesnego ojca i swoją matkę i ich myśli są Twoimi myślami, tak samo lecz analogicznie, będzie Ci znany Boski Majestat![

Powyzsze wyznanie szanownego Bla, utkwilo mi w pamieci, wywolujac dziwny niepokoj w ten sposob, ze moi mysli wciaz obracaja sie wokol przeslania, ktorym emanuje ta wypowiedz. Nie wiem, czy sie zgodzicie ze mna, drodzy forumowicze, ale w zwiazku z przemysleniami w tym watku, nasunelo mi sie opowiadanie o Ewe, jak to ona spostrzegla, ze owoce byli dobre do jedzenia i "mile dla oczu", i "godne porzadania dla zdobycia madrosci". Wybacz, bla, ale to Twoje wyrazenie "bedzie ci znany Boski Majestat!" zakrawa mi na: "Zrownam sie z Najwyzszym". Zaprawde, nie chce cie obrazic, ale uwazaj na to co piszesz, albo racz objasnic, czy ten zaimek "my", ktory uzywasz wobiec siebie, zamiast "ja", nie wynika z tego, ze tobie jest juz "znany Boski Majestat"? Czy moze sie myle i jest jakies inne podloze, oprocz zwyklej manii wielkosci?
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez jan » Wt paź 24, 2006 8:41 pm

Dołączyłem do tego forum 16 września 2006 roku, zainicjowałem temat "Jezus ŻYJE ! Świadectwa ... "
Staram się być wykonawcą Woli Bożej a inicjując nowy temat zlożyłem wam świadectwo pisząc:
Wczoraj postanowiłem zapisać się (zarejestrować) na tym forum i ponieważ sądziłem, że mój podpis w profilu to może być jakaś "myśl przewodnia", która będzie zakończeniem każdego listu zastanawiałem się w skupieniu co by to mogło być.
Na moją modlitwę natychmiast przyszła odpowiedź ale wydawało mi się, że odpowiedź ta, przyszła zbyt szybko i szukając potwierdzenia wziąłem Biblię, otworzyłem ją i JAKIEŻ BYŁO MOJE ZDZIWIENIE - kiedy oczy moje spoczęły na tym właśnie SŁOWIE, które wcześniej już otrzymałem.

A to jest to słowo:

"Jeśli bowiem nie uwierzycie, że to JA JESTEM, pomrzecie w swoich grzechach." Ew. wg św. Jana 8.24

To słowo miałem wam przypomnieć, staram się posłusznie wykonać to co każe mi mój Pan i Bóg, Jezus CHRYSTUS. Właśnie na ten temat miałem wam coś napisać ... i napisałem.

Mógłbym już nic więcej nie pisać bo kto ma uszy powinien usłyszeć.

Odpowiem jednak na głosy w dyskusji, skierowane do mnie;

Axanno w słowie "formułka" nie ma nic lekceważącego chciałem tylko
powiedzieć, że ci, którzy przy chrzcie wodnym używają dosłownie, literalnie takiego sformułowania jakiego użył mój PAN i BÓG Jezus Chrystus postępują inaczej niż WIERZĄCY w czasach, które opisane są w Dziejach Apostolskich a świadczy to o problemie jaki od wielu wieków do dziś mają księża, pastorowie, popowie ... z "trójcą", - której nie ma.

Pan Jezus wyraźnie nakazuje, że mamy chrzcić w Imię - trzeba więc sobie zadać pytanie, jakie jest to Imię ?

Apostołowie wiedzieli, że tym imieniem jest - Jezus CHRYSTUS - bo chrzcili w imieniu Jezusa Chrystusa - nie w czyimś imieniu czyli w zastępstwie kogoś (zastępując Pana Jezusa) czy z upoważnienia Pana Jezusa Chrystusa a ... w IMIĘ.

Wszyscy którzy upamiętają się, będą pokutować za swoje grzechy i ochrzczą się na odpuszczenie grzechów stają się cząstką KOŚCIOŁA, Ciała, zanurzają się - wrastają w to Ciało, którego głową jest CHRYSTUS.

A więc (chociaż nie ma trójcy, aby wyraźniej to wytłumaczyć powiem) imieniem Ojca jest Jezus, imieniem Syna jest Jezus i imieniem Ducha Świętego jest Jezus.

A imię Jezus to inaczej Emmanuel czyli BÓG (JAHWE) Z NAMI ale też Jehoszua lub Jeszua co znaczy JAHWE ZBAWICIEL - JAHWE ZBAWIA.

A imię JAHWE to JAM JEST lub JESTEM, KTÓRY JESTEM lub po prostu JESTEM.

Odszedłem niegdyś z kościoła zielonoświątkowego bo pastor nie zgodził się na chrzest, ze słowami: "Chrzczę cię w Imię Jezusa Chrystusa" ani w kompromisową wersję, którą zaproponowałem; "Chrzczę cię w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego to znaczy w imię JEZUSA CHRYSTUSA" - miał i ma do dziś problem ze zrozumieniem, że nie ma i nigdy nie było trzech Bogów, że "poza Jahwe nie ma innego Boga"... bo odpowiada za zbór a chrzest, chociaż już słyszałem nawet takie stwierdzenia, że nie jest koniecznie do zbawienia potrzebny - JEST BARDZO WAŻNY !

Jeśli ktoś chce mi podać na tę okoliczność, jako przykład jednego z dwóch łotrów, któremu Pan Jezus powiedział "dziś będziesz ze mną w raju" to osobiście uważam, że to jest zły przykład - wg mnie ten łotr jest jednym z pierwszych ochrzczonych.

Zresztą tych dwóch łotrów symbolizuje całą ludzkość - każdy z nas jest tylko i wyłącznie łotrem - jeśli kogoś to zabolało to przepraszam ale tak jest i ja i Ty jesteśmy tylko łotrami - dobrze jeśli nawróconymi bardzo źle jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy i potrzebujemy opamiętania.

Tak jak lud wyprowadzony z Egiptu był ochrzczony w Mojżesza - zastanawiałeś się kiedykolwiek nad tym co to oznacza, jak się to stało ? - tak lud wyprowadzony z duchowego egiptu ma być ochrzczony w Pana JEZUSA.

Jeszcze raz powtarzam, że prawie wszystko co mówił nasz ZBAWCA było dla wielu a może nawet dla większości słuchających niezrozumiałe - "nie wszyscy mieli uszy" - nawet nauczyciele, ludzie oczytani w Prawie Mojżeszowym tak jak Nikodem nie mogli zrozumieć tych SŁÓW, inni mówili: "twarda ta mowa, któż ją pojąć może ?", uczniom swoim na osobności Pan Jezus tłumaczył niektóre z przypowieści a wiele osób dziś sądzi, że jak weźmie Biblię i czyta to już od razu wszystko we właściwy sposób rozumie ?
Inni uważają, że oni sami nie muszą rozumieć, że wystarczy gdy ich ksiądz, pop, pastor rozumie ,,, ale gdy ślepy ślepego prowadzi obaj w dół wpadną.

Pochwalam twoją Axanno GORLIWOŚĆ - ale nauczanie to coś innego niż głoszenie Ewangelii i według mnie, bo tak rozumiem słowo Boga zapisane przez Apostoła Pawła, nauczanie pozostaw mężczyznom zwłaszcza, że Ci, którzy nauczają ponoszą za to większą odpowiedzialność.
Zachęcam cię abyś modliła się o dary Ducha Świętego - zwłaszcza o dar prorokowania - bo świadectwem Chrystusa w nas jest Duch Proroctwa.
Mam nadzieję, że nie sprawiłem ci przykrości ... nie miałem przynajmniej takiego zamiaru.
***
Teraz do Leszka -
- przykro mi, że nie potrafię się bardziej logicznie wysławiać, bo bardzo mi zależy na tym abyś nie zginął i wszystko co piszę to nie po to piszę aby szukać uznania, bezwartościowego poklasku ale aby POMÓC i zdaję sobie w pełni sprawę z tego, że gdybym źle nauczał poniosę za to odpowiedzialność - dziwi mnie jednak niefrasobliwość wielu osób biorących udział w tych dyskusjach, które nie zdają sobie sprawy właśnie z tej ODPOWIEDZIALNOŚCI za swoje słowa.
------------------------------------------------------------------------------------
Napisałeś:
Janie - piszesz w sposób sugerujący, że wiesz o czym piszesz;w takim razie koniecznym jest uznanie, że

a.Jezus modlił się do siebie.

b.Boga można zabić.

Jest jeszcze c. d. i inne litery alfabetu, poprzestańmy na razie na tym.
--------------------------------------------------------------------------------------

Ad a.
Jezus - jako Syn Człowieczy - chociaż był pełen Ducha Świętego ( w nim zamieszkała przecież cała pełnia Boskości - a czy jest coś pełniejszego niż pełnia ?) ponieważ modlitwy te słyszeli uczniowie, tak jak ich uczył "Ojcze nasz ... " tak je, podkreślam - jako Syn Człowieczy, - kierował do OJCA.
Był ON przez krótki czas człowiekiem - sam siebie nazywając Synem Człowieczym - ze względu na ograniczenia ludzkie jakie zresztą sam na siebie dobrowolnie przyjął, bo tak jak każdy człowiek cierpiał, radował się, smucił, pracował, jadł, pił, modlił się ... a jednocześnie pozwolił aby JEGO stworzenie poniżało GO, bluźniło MU, katowało GO
Powiedziałem dobrowolnie bo ON nie musiał chodzić głodny, spragniony, nie musiał ranić stóp swoich a wypowiadając jedno słowo mógł zniszczyć nie tylko swoich oprawców ale całą ludzkość , cały wszechświat ...

Ale, w Nim - w Synu Człowieczym - zamieszkała cała pełnia boskości - i jeszcze raz zapytam; czy może być coś pełniejszego niż pełnia ?
A jeśli w Nim zamieszkała pełnia boskości - to ja uważam, że pełnią boskości jest JEDYNY, WSZECHMOCNY BÓG - JAHWE czyli JESTEM, JAM JEST, JESTEM KTÓRY JESTEM
Pamiętacie, kiedy Żydzi mówili Mu; "Pięćdziesięciu lat jeszcze nie masz a Abrahama widziałeś ?" usłyszeli, że "Zanim Abraham był JAM JEST " a JAM JEST po hebrajsku to (jestem) JAHWE.
Pan Jezus nie powiedział "Ja już wtedy byłem" lecz JAM JEST.
A oni chcieli Go ukamionować - dlaczego ? Bo czynił siebie Bogiem !!

I to był BÓG JAHWE na krótki czas, bo tak musiało być, ograniczony ludzkim ciałem.
Pan Jezus wiele razy mówi i czynami swoimi poświadcza, że jest Bogiem.

Ad b
SŁOWO -BÓG, ciałem się stało i to ciało zostało ukrzyżowane na Golgocie i umarło, ponosząc karę za nasz grzech, ale to w tym ciele właśnie, w ciele Syna Człowieczego, mieszkał NIEŚMIERTELNY DUCH ŚWIĘTY - "PEŁNIA BOSKOŚCI" (list do Kolosan) - WSZECHOBECNY I WSZECHMOCNY BÓG, który opuścił ten "namiot" ludzkiego ciała Syna Człowieczego zanim nastąpił zgon świadczą o tym słowa wypowiedziane przez naszego ZBAWICIELA tuż przed śmiercią cielesną Syna Człowieczego.

Ad. inne litery
Dlatego Leszku, nie drwij sobie z rzeczy, których nie rozumiesz i żartując (bez cienia złośliwości) proszę, skoro znasz więcej liter niż cztery, to zacznij czytać SŁOWO BOŻE.!

***************************
Adam i Ewa zostali wygnani z raju bo przestali wierzyć w to co im powiedział Pan Bóg a uwierzyli w słowo diabła. Jeśli ktoś chce wrócić do raju musi odrzucić słowa diabła i zacząć czytać, i wierzyć w to co mówi Pan, BÓG - SŁOWO.
Kieruję to nie do jakiejś konkretnej osoby z tego forum - piszę dlatego, że z moich obserwacji i rozmów wynika, że wiele osób NIE CZYTA !! - chodzi do jakiejś Społeczności i sądzi, że to im wystarczy ... za to chętnie zabiera głos w dyskusjach zapominając, że zda rachunek z każdego niepotrzebnie wypowiedzianego słowa, zwłaszcza nauczając innych.

jan
jan
 

Postprzez georg » Śr paź 25, 2006 9:01 am

Cóż, miałem się nie wtrącać, ale to co robicie na forum, to nie są poważne sprawy... Ludzie piszą wam swoje zdanie. Potem rzucają dowody, mówiąc, że Kościół Katolicki poniża Boga Ojca i Jego Syna, Pana Jezusa ( np.TRÓJCA – sprawdziłem w Katolickim Katechiźmie – bla ma rację!), a wy nie mając argumentów w ręce, rzucacie hasła: tak mówią Świadkowie...tu rządzą Admini...podporządkujcie się....
Musiałem więc wtrącić swoje zdanie: Zbyt dużo nawet jak na mnie, u was zakazów...Nie powiem jak ich potraktowaliście!
Czy ktoś z Was pofatygował się chciaż, otworzyć Biblię, lub ów katechizm na stronach, przez bla wymienionych...Bo jeżeli nie, to nie macie prawa ich tak traktować...Nie macie żadnych podstaw by im zaprzeczyć lub nawet potwierdzić... A, i jeszcze jedno...Jeżeli potraficie coś poza zwykłymi sloganami to wytłumaczcie proszę Wy: Jak rozumiecie pojęcie Ducha Świętego? Jeżeli to Inna Osoba niż Bóg Ojciec, lub Bóg Syn, Których Miłuję i Szanuję i Kocham ze Wszystkich Sił, jeżeli to ktoś inny niż Aniołowie, to napiszcie: KTO!? Tak, wiem uniosłem się, może niepotrzebnie...Taka myśl mi przyszła do głowy: Dlaczego nikt nie zadał Bla proste pytanie: Czy jesteś Świadkiem? Sprawa byłaby załatwiona „od ręki”... A później jeszcze rozkaz Admina, trzymaj się tematu.....Nie jestem Świadkiem...piszę to od razu, byście mogli spokojnie spać...Wierzę w Boga Ojca i w Boga Syna, wierzę w Synowską Śmierć, Która Przyniosła Ukojenie wielu zagubionym owieczkom...A wy piszecie ludziom, tu rządzą Admini! Parę słów do bla: Spotkajmy się na innym forum, gdzie można spokojnie powiedzieć: NIE ZGADZAM SIĘ !
georg
 

Postprzez darq » Śr paź 25, 2006 10:01 am

Uwagi adminów dotyczą zasad i spraw technicznych, a nie meritum. Macie syndrom prześladowanych, czy co?
Proszę czytać ze zrozumieniem.
darq
moderator
 
Posty: 1058
Dołączył(a): Wt gru 11, 2001 1:00 am
Lokalizacja: mielec.kz.pl

Postprzez Leszek Włodarczyk » Śr paź 25, 2006 2:36 pm

..........................
Ostatnio edytowano N mar 16, 2008 1:59 am przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Postprzez axanna » Śr paź 25, 2006 4:08 pm

Jestem daleka od nauczania kogokolwiek, Janie. Jest to forum DYSKUSYJNE, jesli przeoczyles. Mialabym tez kilka drobnych uwag, jak i Leszek, naprzyklad, co mial na mysli Pan, mowiac "Moge poprosic Ojca i wystawi mi 12 legionow aniolow" itp., ale nie bede sciagac cie z piedestalu, bo, jak wynika z twoich postow, masz jakas szczegolna misije - bynajmniej ja odnioslam takie wrazenie, albowiem "Pan ci powiedzial to" czy "Pan ci kazal tamto", podczas gdy do wiekszosci znanych mi chrzescijan, Pan przemawia poprzez spisane Slowo. Ale mniejsza o to. Mam tylko taka drobna uwage, ze od "pochwalania" mnie, czy osadzania jest ktos inny a nie ty. Ponadto, watpie, czy ciebie ktos tu postawil nauczycielem, chyba ze tez "Pan ci kazal".
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez jan » Cz paź 26, 2006 12:27 pm

Prosze aby osoba o nazwisku Włodarczyk Leszek tego nie czytała, bo nie życzył on sobie abym odpisywał na jego post.
---------------------------------------------------------------------------------
Do zredagowania, swoich "argumentów" wybrał on sobie tylko to co mu pasowało ... a ja pisząc, że w Synu Człowieczym mieszkała pełnia Boskości opierałem się na wersetach zamieszczonych poniżej.
Kol 2:9 Biblia Tysiąclecia - katolicka
9. W Nim bowiem mieszka cała Pełnia: Bóstwo, na sposób ciała,

Kol. 2:9 Biblia Warszawska
9. Gdyż w nim mieszka cieleśnie cała pełnia boskości

Kolos. 2:9 Biblia Gdańska
9. Gdyż w nim mieszka wszystka zupełność bóstwa cieleśnie.

Nie ma nic pełniejszego niż pełnia.
Gdyby we mnie zamieszkała pełnia Chopina - myślał bym jak Chopin, mówił bym jak Chopin i grał bym jak Chopin ... bo miał bym również jego talent. Byłbym Chopinem.

Coś podobnego zresztą już się wydarzyło !
W Janie Chrzcicielu - przyszedł Eliasz ... Pan Jezus nie kłamał !!
I Eliasz przyszedł już poraz drugi w ... XX wieku.
I Eliasz przyjdzie jeszcze raz - razem z Mojżeszem - do Izraela.

W Panu JEZUSIE zamieszkała nie pełnia Chopina, ani Eliasza, ani Mojżesza tylko pełnia BOGA - JEDYNEGO, WSZECHMOGĄCEGO BOGA - JAHWE
dlatego "z namiotu ludzkiego ciała", z ciała Syna Człowieczego przemawiał, nauczał, odpuszczał grzechy sam BÓG JAHWE.

Tylko Bóg może odpuszczać grzechy WSZYSTKIM (wierzący tylko swoim winowajcom ! To do czego uzurpuje sobie prawo kler katolicki czy prawosławny jest wymysłem ludzkim !)

I to właśnie dlatego Żydzi chcieli ukamienować JEZUSA bo dobrze wiedzieli (literalnie), że grzechy może odpuszczać tylko Bóg.
"Ale litera zabija" - wielu z was też czyta BIBLIĘ literalnie ...
...............
Dlaczego w wersetach powyżej jest napisane "mieszka" - w czasie teraźniejszym ?
Bo autor tego listu natchniony Duchem Świętym napisał też:
2 Kor. 5:16 Biblia Gdańska
16. Dlatego my od tego czasu nikogo według ciała nie znamy, a chociaśmy też znali Chrystusa według ciała, lecz już teraz więcej nie znamy.

Ale proszę nie zapominać, że zmartwychwstały Pan Jezus Chrystus przyszedł do swoich uczniów w CIELE, które można było dotknąć, to ciało mogło jeść i w nim właśnie w tym ciele mieszka cała PEŁNIA BOSKOŚCI.

Co do drugiego zarzutu Leszka nie będę się rozpisywał - to jest to Słowo, na które się powołałem ale on w swoim poście wybrał znów tylko to co jemu pasowało:
Mat. 27:46 Biblia Gdańska
46. A około dziewiątej godziny zawołał Jezus głosem wielkim, mówiąc: Eli, Eli, Lama Sabachtani! to jest, Boże mój! Boże mój! czemuś mię opuścił?
Dlaczego Syna Człowieczego "opuścił" Ojciec ?
Bo tak jak człowiek z diabelskiego słowa nowonarodził się dla świata (dla diabła) tak nowozrodzony z Bożego Słowa człowiek musiał umrzeć dla świata - i dlatego też każdy nowozrodzony chrześcijanin musi UMRZEĆ dla świata to wiąże się właśnie z chrztem.

Ewa, która przestała wierzyć w SŁOWO Boga a uwierzyła w słowo diabła poczęła i urodziła "syna onego źłośnika a więc syna diabelskiego" - Kaina
To było nowozrodzenie ale w niewolę słowa diabelskiego - ojca kłamstwa, nowozrodzenie dla świata.
"Długo" (w dziejach ludzkości) Pan Bóg szukał kobiety (bo to kobieta przestała mu wierzyć), która bez cienia wątpliwości znów uwierzy w JEGO SŁOWO - Sara się śmiała .... o innych nie będę się rozpisywał - sami sprawdźcie - i dopiero Maria UWIERZYŁA w Słowo Boże i ... poczęła - i urodził się "drugi Adam", Syn Boży.
SŁOWO, które było BOGIEM, ciałem się stało !!
Jeśli ktoś chce się na nowo narodzić a nie rozumie tego "jak się to stać może" - jak Nikodem - niech wie, że odbywa się to poprzez SŁUCHANIE (nie tylko uszami) Słowa Bożego.
**********************************************************
Do Axanny
Tak mam misję do spełnienia i nie stoję na piedestale, w pokorze służę wam - chociaż mam powody do chluby, od 25 lat chodzę z Panem i znam GŁOS JEGO.

Forum jest publiczne i jeśli zadajemy pytania lub czytamy to oczywiście nie nauczamy ale jeśli wyrażamy swoje poglądy - to nauczamy, bo chcemy powiedzieć wszystkim, lub niektórym, że się mylą i powinni inaczej myśleć ...
Ja tylko tak rozumiem Słowo Boga zapisane przez Apostoła Pawła:
1 Tym. 2:11-12 Biblia Warszawska
11. Kobieta niech się uczy w cichości i w pełnej uległości;
12. Nie pozwalam zaś kobiecie nauczać ani wynosić się nad męża; natomiast powinna zachowywać się spokojnie.

..........
Co do pytania, które postawiłaś mi, odpowiedź zawarłem w moich postach.
..........
jan
--------

Jeśli, ktoś chce mnie o coś zapytać poza forum niech napisze do mnie:

santos99@wp.pl
jan
 

Postprzez axanna » Cz paź 26, 2006 3:01 pm

Bardzo cie prosze, Janie, abys zaprzestal wykraczac poza swoje wlasne uprawnienia, ograniczajac mnie, jako kobiete, do "czytania" lub "zadawania pytan" na tym forum, OK? Uscisle, specjalnie dla ciebie, czym jest nauczanie, a czym - dyskusja. Skorzystam w tym celu z wikipedii, zeby ty sam juz nie fatygowal.
Nauczanie – działalność nauczyciela, o charakterze planowej, celowej pracy, ukierunkowanej na wyposażenie uczniów w wiadomości, umiejętności i nawyki oraz rozwijanie ich zdolności. Nauczanie związane jest z uczeniem się, obydwa pojęcia tworzą wspólnie pojęcie kształcenia.

Dyskusja - jeden ze sposobów wymiany poglądów praktykowany przez dwoje lub wiecej osób zainteresowanych danym tematem lub zjawiskiem. Przeprowadzana zwykle w formie ustnej, ale nie tylko (np. dyskusje w formie pisemnej prowadzone są na internetowych forach dyskusyjnych).

Wiec prosze cie, z laski swojej,przychamuj troche i pilnuj najpierw siebie, OK?
Jan napisał(a):"Ale litera zabija" - wielu z was też czyta BIBLIĘ literalnie ...

Siebie wykluczasz z tego grona, wiec zapytam (zastrzezen co do pytan z mojej strony nie masz przeciez): Ty juz doszedles do pelni poznania, tak samo jak bla?
Tak mam misję do spełnienia i nie stoję na piedestale, w pokorze służę wam - chociaż mam powody do chluby, od 25 lat chodzę z Panem i znam GŁOS JEGO.

Jak juz powiedzialam wczesniej, do wiekszosci znanych mi chrzescijan Pan przemawia przez spisane slowo, co jest jak najbardziej zgodne z samym slowem: "I nie powstal juz w Izraelu prorok taki jak Mojzesz, z ktorym by Pan obcowal tak bezposrednio"/VMoj.34,10/. Ale z postow Jana wynika, ze ma jakies przywileje u Pana. Te opowiesci o Poslancu, podczas gdy wiekszosc chrzescijan nawraca sie bez specjalnych znakow od Pana, cudowne uzdrowienia, znikajace mrowki itp. Wyraznie widac, ze masz wzgledy - cudownie, ale mam jedna watpliwosc: Pan, ktorego ja znam, traktuje wszystkich z jednakowa miloscia i do kazdego przyklada jednakowa miare, a nie wyroznia jakiegos ekskluziwnego grona czy osoby, wiec sie zastanawiam, czy tu nie chodzi o dwoch roznych Panow.
A na koniec dobra rada: Chociaz "masz powody do chluby", uwazaj aby twoje chlubienie sie nie zamienilo sie w chelpienie sie, bo miedzy jednym a drugim biegnie cienka granica.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez axanna » Pt paź 27, 2006 4:09 pm

Acha, i jeszcze pewne przemyslenia na twoj temat, albowiem budzisz watpliwosci, szczerze mowiac.
jan napisał(a):Tak mam misję do spełnienia i nie stoję na piedestale

Mowiac "A", trzeba powiedziec i "B". Jakaz to misia?
, w pokorze służę wam

"Nam" - czyli komu? I czym nam sluzysz mozna wiedziec? No bo jesli nauczaniem, to nie obraz sie, ale jestes tutaj od niedawna i nikt cie dobrze nie zna. Rozumiesz, ze chodzi mi o zaufanie, wszak jest to forum internetowe i nie wiadomo kto jest kim. A ty nie jestes przeciez starszym bratem obdarzonym autorytetem czy cos w tym rodzaju. Osobiscie bardziej zaufam Leszkowi Wlodarczykowi, ktorego ty potraktowales lekcewazaco, mowiac o nim "osoba o nazwisku aby nie czytala" i tym podobne. Mam nadzieje, ze nie wezmie tego pod uwage i nie pozwoli ci wypowiadac sie za plecami i manipulowac Biblia jak ci sie podoba.
- chociaż mam powody do chluby, od 25 lat chodzę z Panem i znam GŁOS JEGO.

Tutaj tez mam pewne watpliwosci. Nie prezentujesz uosobienia swietosci i pokory, czego nalezalo by sie spodziewac po kims, kto 25 lat chodzi z
Panem.
a świadczy to o problemie jaki od wielu wieków do dziś mają księża, pastorowie, popowie ... z "trójcą", - której nie ma.

Dziwie sie ze tak latwo przechodzi ci przez palce wypisywac wlasne opinie o rzeczach wznioslych, ktorych zaden czlowiek do konca ani nie rozumie ani nie zna. Dziwna pewnosc siebie... jak na meza bozego.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez Leszek Włodarczyk » N paź 29, 2006 3:28 pm

...................
Ostatnio edytowano N mar 16, 2008 2:15 am przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Postprzez Joanna1 » Śr lis 22, 2006 11:01 pm

Bla, to forum dyskusyjne, czy w trakcie rozmowy z kims, co chwila wplatasz: Niech Pan będzie uwielbiony??
To nie forum uwielbieniowe :D
A z formami pobożnościowymi mamy się raczej nie obnosić. Znacznie lepiej, gdy inni widza nasze pobozne zycie, w ktorym jasnieja owoce Duchasw, nie uwazasz?
Wchodzą to rozni wierzacy, jedni lubia podkreślać swoja pobożność, inni wola uwielbiac Pana podczas intymnej relacji z Nim., miej troche wyrozumiałości dla różnorodności charakterow ludzkich.
A co, gdy:
ktoś uważa się za człowieka religijnego, lecz łudząc serce swoje nie powściąga swego języka,
wtedy:
to pobożność jego pozbawiona jest podstaw.(Jak1,26)
Joanna1
 

Postprzez axanna » Pt lis 24, 2006 10:13 am

Mt 1:1 Bw "Rodowód Jezusa Chrystusa, syna Dawidowego, syna Abrahamowego."
Mt 21:6 Bw "Poszli więc uczniowie i uczynili, jak im rozkazał Jezus,"
Mt 28:16 Bw "A jedenastu uczniów poszło do Galilei, na górę, gdzie im Jezus przykazał."

Mk 1:1 Bw "Początek ewangelii o Jezusie Chrystusie, Synu Bożym."
Mk 6:30 Bw "I zeszli się apostołowie u Jezusa, i opowiedzieli mu wszystko, co uczynili i czego nauczali."
Mk 9:4 Bw "I ukazał się im Eliasz z Mojżeszem, i rozmawiali z Jezusem."

Lk 23:20 Bw "A Piłat ponownie przemówił do nich, chcąc uwolnić Jezusa."
Lk 23:52 Bw "przyszedł do Piłata i prosił o ciało Jezusa."

J 1:17 Bw "Zakon bowiem został nadany przez Mojżesza, łaska zaś i prawda stała się przez Jezusa Chrystusa."
J 2:2 Bw "Zaproszono też Jezusa wraz z jego uczniami na to wesele."
J 2:13 Bw "A gdy się zbliżała Pascha żydowska, udał się Jezus do Jerozolimy."

Dz 2:32 Bw "Tego to Jezusa wzbudził Bóg, czego my wszyscy świadkami jesteśmy;"
Dz 5:30 Bw "Bóg ojców naszych wzbudził Jezusa, którego wy zgładziliście, zawiesiwszy na drzewie,"
Dz 9:34 Bw "I rzekł mu Piotr: Eneaszu, uzdrawia cię Jezus Chrystus; wstań i pościel sobie łoże. I zaraz wstał."
Rz 1:1 Bw "Paweł, sługa Jezusa Chrystusa, powołany na apostoła, wyznaczony do zwiastowania ewangelii Bożej,"
Rz 8:11 Bw "A jeśli Duch tego, który Jezusa wzbudził z martwych, mieszka w was, tedy Ten, który Jezusa Chrystusa z martwych wzbudził, ożywi i wasze śmiertelne ciała przez Ducha swego, który mieszka w was."
Jk 2:1 Bw "Bracia moi, nie czyńcie różnicy między osobami przy wyznawaniu wiary w Jezusa Chrystusa, naszego Pana chwały."

1P 1:1 Bw "Piotr, apostoł Jezusa Chrystusa, do wychodźców rozproszonych po Poncie, Galacji, Kappadocji, Azji i Bitynii, wybranych"
1J 1:3 Bw "co widzieliśmy i słyszeliśmy, to i wam zwiastujemy, abyście i wy społeczność z nami mieli. A społeczność nasza jest społecznością z Ojcem i z Synem jego, Jezusem Chrystusem."

Podobne cytaty mozna mnozyc, ale tego juz wystarczy, zeby zauwazyc, ze wszyscy apostolowie, ktorzy sa naszymi nauczycielami, okazywali brak szacunku Jezusowi i "oszukiwali siebie samych i na siłę zaliczali się do Zgromadzenia Chrystusowego."
Szkoda, ze nie zyja i szanowny bla nie ma mozliwosci ich pouczyc i zwrocic im uwage, ze dali zly przyklad.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pismo Święte

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron