Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:40 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Biblijna epopeja narodu

w codziennym życiu chrześcijanina

Postprzez wiktorio12 » Pt gru 30, 2022 5:23 pm

Księga Rodzaju 30,26-30

"Daj mi żony moje i dzieci moje, za które ci służyłem, bo chcę odejść. Wiesz przecież, jak ci służyłem" Czyli Jakub chce, by Laban dał mu Leę i Rachelę, żony jego i dzieci jego, potomków danych od Boga Wszechmogącego, za które Jakub służył Labanowi, bo Jakub chce odejść ze służby dla Labana, który wie przecież, jak Jakub mu służył, gdy pasł i strzegł trzody Labana "Odpowiedział mu Laban: Jeślim znalazł łaskę u ciebie, zastań u mnie, bo poznałem z wróżby, że Pan błogosławił mi przez wzgląd na ciebie" Czyli odpowiedział Jakubowi Laban: Jeślim znalazł dar łaski u ciebie, zostań u mnie, bo poznałem ze znaku obfitości rozmnożonego dobytku, że Wszechmogący Bóg wypełniał swoją wolę we mnie przez wzgląd na ciebie "Potem rzekł: Podaj mi wysokość zapłaty swojej, a dam ci ją" Czyli potem rzekł: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik mowy słów Labana do Jakuba: Podaj mi wysokość zapłaty swojej za służbę, a dam ci zapłatę swoją, za służbę dla mnie "I odpowiedział mu: Ty wiesz, jak ci służyłem i jaki jest dobytek twój dzięki mnie" Czyli i odpowiedział mową słów Jakub Labanowi: Ty wiesz, jak ci służyłem, gdy pasłem i strzegłem trzody twojej, i jaki jest dobytek twój dzięki służbie mojej dla ciebie "Bo niewiele tego było, co miałeś, zanim ja przyszedłem, a rozmnożyło się obficie, i błogosławił ci Pan za każdym krokiem moim" Czyli, bo niewiele tego było z trzody, co miał Laban zanim przyszedł Jakub do Labana, a rozmnożyła się trzoda obficie, i wypełniał w Labanie swoją wolę Bóg Wszechmogący, za każdym razem, gdy Jakub pasł i strzegł trzody Labana "Kiedyż więc mam zacząć dbać o własny dom ? " Czyli kiedyż więc ma Jakub zacząć dbać o swoją własną trzodę, swój własny dobytek i swoją własną rodzinę ?(Rdz.30,26-30)
wiktorio12
Aktywny
 
Posty: 292
Dołączył(a): Pn gru 28, 2020 6:25 pm
Lokalizacja: zachodnia Polska

Postprzez wiktorio12 » Pn sty 02, 2023 6:32 pm

Księga Rodzaju 30,31-34

"A ten rzekł: Cóż tedy mam ci dać ? Odpowiedział Jakub: Nic mi nie dasz, ale jeśli uczynisz to, co powiem, będę nadal pasł i strzegł trzody twojej: "Czyli a Laban rzekł: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik mowy słów do Jakuba: Cóż tedy mam ci dać ? Odpowiedział Jakub mową słów: Nic mi ty nie dasz, ale jeśli uczynisz to, co powiem będę nadal pasł i strzegł trzody twojej: "Obejdę dzisiaj wszystkie trzody twoje i oddzielę z nich wszystkie jagnięta cętkowane i łaciate i wszystkie jagnięta czarne między owcami, oraz koźlęta łaciate i cętkowane między kozami" Czyli obejdzie Jakub dzisiaj wszystkie trzody Labana i oddzieli wszystkie jagnięta cętkowane i łaciate i wszystkie jagnięta czarne między owcami białymi, oraz koźlęta łaciate i cętkowane między kozami białymi. Analogicznie do oddzielenia dzisiaj, potomków z dwóch rodów Sema i Chama, od potomków z jednego rodu Chama, i potomków z jednego rodu Sema, od potomków z jednego rodu Chama "To będzie moja zapłata" Czyli gdy oddzieli Jakub ze wszystkich trzód Labana, wszystkie jagnięta cętkowane i łaciate i wszystkie jagnięta czarne między owcami białymi, oraz koźlęta łaciate i cętkowane między kozami białymi, to będzie Jakuba zapłata za służbę dla Labana "Po jakimś czasie okaże się uczciwość moja, gdy przyjdziesz sam sprawdzić zapłatę moją" Czyli po jakimś czasie od oddzielenia ze wszystkich trzód Labana jagniąt cętkowanych i łaciatych i wszystkich jagniąt czarnych między owcami białymi, oraz koźląt łaciatych i cętkowanych między kozami białymi, wtedy okaże się uczciwość Jakuba gdy Laban sam przyjdzie sprawdzić uczciwość Jakuba w oddzieleniu ze wszystkich trzód Labana wszystkich jagniąt cętkowanych i łaciatych i wszystkich jagniąt czarnych między owcami białymi, oraz koźląt łaciatych i cętkowanych między kozami białymi, to będzie Jakuba zapłata za służbę dla Labana "Wszystko, co nie będzie cętkowane i łaciate między kozami, a czarne między owcami, niech będzie uważane za skradzione przeze mnie" Czyli wszystko, co w oddzielonej trzodzie Labana, nie będzie w trzodzie Jakuba cętkowane i łaciate między kozami cętkowanymi i łaciatymi, a czarne między owcami czarnymi, cętkowanymi i łaciatymi, niech będą uważane za owce, które nie należą do Jakuba "Wtedy rzekł Laban: Niech będzie według słowa twego" Czyli wtedy rzekł: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik mowy słów Labana do Jakuba: Niech będzie według mowy słów Jakuba (Rdz.30,31-34)
wiktorio12
Aktywny
 
Posty: 292
Dołączył(a): Pn gru 28, 2020 6:25 pm
Lokalizacja: zachodnia Polska

Postprzez wiktorio12 » Cz sty 05, 2023 5:08 pm

Księga Rodzaju 30,35-37

"I oddzielił tego dnia kozły pręgowate i łaciate i wszystkie kozy cętkowane i łaciate, wszystkie, na których było coś białego, i wszystkie jagnięta czarne między owcami, i oddał je swoim synom" Czyli i oddzielił Jakub tego dnia z trzody Labana, kozły pręgowate i łaciate i wszystkie kozy cętkowane i łaciate, wszystko, na którym było coś białego i czarnego, i wszystkie jagnięta czarne między owcami białymi, i oddał je synom swoim, potomkom z jednego rodu Sema. Czyli analogicznie od oddzielenia tego dnia i dzisiaj, potomków z dwóch rodów Sema i Chama, od potomków z jednego rodu Chama, i potomków z jednego rodu Sema, od potomków z jednego rodu Chama, oraz potomków z jednego rodu Jafeta, od potomków z jednego rodu Chama "i wyznaczył odległość trzech dni drogi między sobą a Jakubem" Czyli i wyznaczył dla oddzielonej trzody Labana odległość trzech dni drogi między śmiercią Jezusa Zbawiciela, a wyznaczonego dla wybranej trzody Jakuba, trzeciego dnia zmartwychwstania Jezusa Zbawiciela (Mat.20,19) "Jakub zaś pasł resztę trzody Labana" Czyli Jakub zaś nadal jest pasterzem oddzielonej reszty trzody Labana "Wtedy Jakub wziął świeże pręty z topoli białej, z drzewa migdałowego i z platanów i powycinał w ich korze paski, tak że na prętach ukazały się białe pręgi" Czyli wtedy Jakub wziął świeże zaraz od oddzielenia, analogicznie od oddzielenia trzody Labana, pręty - oddzielone części z całości rodzaju informacji, z topoli białej - rodzaj informacji, drzewa migdałowego - rodzaj informacji i z platanów - rodzaj informacji w formie energetycznej we wszechinformacji, i powycinał na ich korze ukształtowanych rodzajów informacji paski do wewnętrznego rodzaju informacji, tak że na prętach oddzielonych części z całości rodzajów informacji ukazały się białe pręgi wewnętrznych rodzajów informacji o częstotliwości wibracji barw białych pręg (Rdz.30,35-37)
wiktorio12
Aktywny
 
Posty: 292
Dołączył(a): Pn gru 28, 2020 6:25 pm
Lokalizacja: zachodnia Polska

Postprzez wiktorio12 » N sty 08, 2023 6:31 pm

Księga Rodzaju 30,38-39

"Pręty, które obłupał z kory, ustawił przed owcami w żłobach i korytach z wodą, gdzie owce przychodziły pić" Czyli pręty, które oddzielił od całości rodzajów informacji w formie energetycznej, obłupał z kory z zewnętrznie ukształtowanego rodzaju informacji, tak że na prętach ukazały się białe pręgi wewnętrznego rodzaju informacji w formie energetycznej o częstotliwości wibracji barwy białej - nośnika rodzaju informacji we wszechinformacji do oddziaływań informacyjnych ze wszechinformacją - informacja dla całości rodzajów informacji i o całości rodzajów informacji, ustawił przed owcami - rodzajem informacji w formie energetycznej, ukształtowanym funkcjonalnie wewnętrznie i zewnętrznie, w żłobach i korytach z wodą - rodzajem informacji w formie energetycznej o częstotliwości wibracji bezbarwnej - nośnika jednego rodzaju informacji we wszechinformacji do oddziaływań informacyjnych ze wszechinformacją, gdzie owce o ukształtowanym zewnętrznie rodzaju informacji w formie energetycznej o częstotliwości wibracji barwy czarnej i białej nośników rodzajów informacji we wszechinformacji do oddziaływań informacyjnych ze wszechinformacją, przychodziły pić - zaspokoić pragnienie wodą o częstotliwości wibracji bezbarwnej - nośnika jednego rodzaju informacji we wszechinformacji do oddziaływań informacyjnych ze wszechinformacją "I parzyły się gdy przychodziły pić" Czyli pary, samiec z zewnętrznie ukształtowanym nasieniem - informacja o całości rodzaju informacji, z samicą wewnętrznie ukształtowanym rodzajem informacji do poczęcia i rodzenia swojego młodego rodzaju informacji, gdy przychodziły pić - zaspokoić pragnienie wodą o częstotliwości wibracji bezbarwnej - nośnika jednego rodzaju informacji do zaspokojenia pragnienia owiec o częstotliwości wibracji barwy czarnej i białej - nośników rodzajów informacji we wszechinformacji do oddziaływań informacyjnych ze wszechinformacją "Trzody parzyły się więc, patrząc na pręty, i rodziły swoje młode pręgowate, cętkowane i łaciate" Czyli pary trzód - rodzajów informacji w formie energetycznej, samce z zewnętrznie ukształtowanym nasieniem - informacja o całości rodzaju informacji, rozpoczęły więc oddziaływania informacyjne z samicami z wewnętrznie ukształtowanym rodzajem informacji do poczęcia i rodzenia swojego młodego rodzaju informacji, i z percepcją prętów o częstotliwości wibracji białych pręg - nośnika rodzaju informacji we wszechinformacji do oddziaływań informacyjnych ze wszechinformacją, i rodziły swoje młode rodzaje informacji w formie energetycznej o częstotliwości wibracji barwy prętów pręgowate, cętkowane i łaciate. Analogicznie do dwóch rodów Sema i Chama oddzielonych od potomków z jednego rodu Chama (Rdz.30,38-39)
wiktorio12
Aktywny
 
Posty: 292
Dołączył(a): Pn gru 28, 2020 6:25 pm
Lokalizacja: zachodnia Polska

Postprzez wiktorio12 » Śr sty 11, 2023 5:20 pm

Księga Rodzaju 30,40-43

"Jakub oddzielał więc jagnięta, a inne owce odłączał od pręgowatych i wszystkich czarnych w trzodzie Labana, i tak przygotował sobie osobne stada, których nie przyłączał do trzód Labana" Czyli Jakub oddzielał więc jagnięta, analogicznie do potomków Jakuba, których oddzielił od potomków Chama, z jednego rodu Noego, braci bliźniaków, synów Noego Sema, Chama i Jafeta (Rdz.5,32), a inne owce cętkowane i łaciate, analogicznie do potomków z dwóch rodów Sema i Chama odłączał od potomków Chama, z jednego rodu Noego, braci bliźniaków odłączył od pręgowatych, analogicznie do potomków Jafeta odłączył od potomków Chama, braci bliźniaków z jednego rodu Noego. I wszystkich czarnych w trzodzie Labana, analogicznie do wszystkich podzielonych w rodzie i w plemieniu synów Hebera, Pelega, z którego się wywodzi Abraham i Joktana, z którego się wywodzą wszyscy mieszkańcy południowej i północno - wschodniej Azji, potomków z jednego rodu Sema (Rdz.10,21-32; 11,10-32) Odłączył od potomków Chama, z jednego rodu Nogo potomków braci bliźniaków, synów Noego, i tak przygotował sobie osobne stada, analogicznie do tak podzielonych w rodzie i w plemieniu potomków synów Noego, braci bliźniaków, Sema, Chama i Jafeta, których Jakub oddzielał od potomków Chama potomków Sema i odłączał potomków z dwóch rodów Sema i Chama od potomków Chama oraz potomków Jafeta odłączał od potomków Chama, z jednego rodu Noego potomków braci bliźniaków, synów Noego Sema, Chama i Jafeta "Ponadto ilekroć silne owce się parzyły, kładł Jakub pręty przed owcami w korytach, aby się parzyły przed prętami" Czyli ponadto ilekroć młode owce się parzyły, kładł Jakub pręty z białymi pręgami przed owcami w korytach z wodą, aby się parzyły gdy przychodziły pić przed prętami, i rodziły swoje młode rodzaje informacji w formie energetycznej o częstotliwości wibracji barwy prętów "Lecz gdy owce były słabe - stare, nie kładł ich. Dlatego Laban miał owce słabe - stare, a Jakub miał owce silne - młode "Tak to mąż ów - Jakub uczciwym sposobem wzbogacił się ogromnie, miał liczne trzody i miał niewolnice i niewolników, wielbłądy i osły" (Rdz.30,40-43)
wiktorio12
Aktywny
 
Posty: 292
Dołączył(a): Pn gru 28, 2020 6:25 pm
Lokalizacja: zachodnia Polska

Postprzez wiktorio12 » So sty 14, 2023 6:32 pm

Księga Rodzaju 31,1-5

"I usłyszał Jakub, że synowie Labana mówili: Jakub zabrał wszystko, co miał nasz ojciec, i z tego, co należało do ojca naszego, dorobił się całego tego bogactwa" Czyli i usłyszał Jakub, że synowie Labana mówili nieprawdę, bo Jakub oddzielił i zabrał wszystko, co było cętkowane, łaciate i czarne między owcami białymi, oraz koźlęta łaciate i cętkowane między kozami białymi, i oddzielił kozły pręgowate i łaciate i wszystkie kozy cętkowane i łaciate (Rdz.30,32-35) Analogicznie do oddzielenia potomków z dwóch rodów Sema i Chama od potomków z jednego rodu Chama, i potomków Jakuba z jednego rodu Sema od potomków z jednego rodu Chama oraz potomków z jednego rodu Jafeta od potomków z jednego rodu Chama. Synów Noego, braci bliźniaków, Sema, Chama i Jafeta, z jednego rodu Noego (Rdz.5,32) Według mowy słów Jakuba "Obejdę dzisiaj wszystkie trzody twoje i oddzielę z nich wszystkie jagnięta cętkowane i łaciate, i wszystkie jagnięta, czarne między owcami, oraz koźlęta łaciate i cętkowane między kozami" (Rdz.30,35) To była zapłata Jakuba za pracę u Labana. A Laban rzekł: Niech będzie według mowy słów Jakuba (Rdz.30,34), a ojciec synów, Laban niewiele miał trzód zanim przyszedł Jakub, a rozmnożyło się obficie, bo błogosławił Labanowi Wszechmogący Bóg za każdym razem, gdy Jakub pasł trzodę Labana przez wzgląd na Jakuba (Rdz.30,27) Dorobił się więc Jakub całego tego bogactwa uczciwą pracą u Labana i uczciwym sposobem wzbogacił się ogromnie (Rdz.30,41-43) "Spostrzegł też Jakub, że oblicze Labana nie było już wobec niego takie samo jak dawniej było" "Wtedy rzekł Pan do Jakuba: Wróć do ziemi ojców swoich i do rodziny swojej, a Ja będę z tobą" Czyli wtedy rzekł Wszechmogący Bóg do Jakuba: Wróć do ziemi ojców swoich Abrahama, Izaaka i do rodziny swojej, a Wszechmogący Bóg będzie z Jakubem jak był z Abrahamem i Izaakiem, synem Abrahama, tak będzie z Jakubem synem Izaaka (Rdz.26,3,24; 28,15)"Posłał więc Jakub i wezwał żony Rachelę i Leę na pole, gdzie były Jakuba liczne trzody" "i rzekł Jakub do Racheli i Lei: Widzę ja po obliczu ojca waszego, że wobec mnie nie jest ono takie samo jak dawniej było, lecz Bóg Wszechmogący ojca Jakuba Izaaka był z Jakubem jak był z Abrahamem i z Izaakiem synem Abrahama, tak będzie z Jakubem synem Izaaka" (Rdz.31,1-5)
wiktorio12
Aktywny
 
Posty: 292
Dołączył(a): Pn gru 28, 2020 6:25 pm
Lokalizacja: zachodnia Polska

Postprzez wiktorio12 » Wt sty 17, 2023 5:38 pm

Księga Rodzaju 31,6-11

"Wy same przecież wiecie, żem służył ojcu waszemu ze wszystkich sił swoich," Czyli żony Jakuba Rachela i Lea przecież wiedzą, że Jakub pracował dla Labana, ojca Racheli i Lei przykładnie, solidnie i uczciwie "ale ojciec wasz oszukał mnie i dziesięć razy zmieniał zapłatę moją, lecz Bóg nie dozwolił mu szkodzić mi" Czyli ale Laban ojciec Racheli i Lei chciał oszukać Jakuba i dziesięć razy zmieniał zapłatę Jakuba za pracę dla Labana, lecz Bóg Wszechmogący nie pozwolił by oszustwem Laban szkodził Jakubowi "Gdy mówił: Cętkowane będą zapłatą twoją, wtedy cała trzoda rodziła jagnięta cętkowane" Czyli gdy Laban mówił: cętkowane w trzodach będą zapłatą Jakuba za pracę dla Labana, wtedy Bóg Wszechmogący sprawił, że cała trzoda rodziła jagnięta cętkowane "a gdy mówił: Pręgowate będą zapłatą twoją, wtedy cała trzoda rodziła jagnięta pręgowate" Czyli a gdy Laban mówił: Pręgowate będą zapłatą Jakuba za pracę dla Labana, wtedy Bóg Wszechmogący sprawił że cała trzoda rodziła jagnięta pręgowate "Bóg sam odebrał bydło ojcu waszemu, a dał je mnie" Czyli za szkodzenie Jakubowi oszustwem, Bóg Wszechmogący sam odebrał bydło Labanowi, ojcu Racheli i Lei, a dał je Jakubowi za przykładną, solidną i uczciwą pracę dla Labana "Wtedy bowiem, gdy owce się parzyły, podniosłem oczy i widziałem przez sen, że oto samce, które pokrywały owce, były pręgowate, cętkowane i łaciate" Czyli wtedy bowiem gdy owce się łączyły w pary, Jakub percepcją widział przez sen, że oto samce które się łączyły z owcami były pręgowate, cętkowane i łaciate, aby Jakub oddzielił jagnięta pręgowate, cętkowane i łaciate, od owiec białych "I wtedy anioł Boży rzekł do mnie we śnie: Jakubie ! A ja odpowiedziałem: Otom ja" Czyli wtedy posłaniec Boga Wszechmogącego rzekł do Jakuba: Jakubie ! A Jakub odpowiedział: Otom ja Jakub, który jest wzorem przykładnej, solidnej i uczciwej pracy dla Labana (Rdz.31,6-11)
wiktorio12
Aktywny
 
Posty: 292
Dołączył(a): Pn gru 28, 2020 6:25 pm
Lokalizacja: zachodnia Polska

Postprzez wiktorio12 » Pt sty 20, 2023 5:15 pm

Księga Rodzaju 31, 12-16

"On zaś rzekł: Podnieś oczy i zobacz, że wszystkie samce, które pokrywają owce, są pręgowate, cętkowane i łaciate, widziałem bowiem wszystko co ci czyni Laban" Czyli posłaniec Boga Wszechmogącego rzekł: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik mowy słów do Jakuba: Podnieś oczy i zobacz percepcją, że wszystkie samce, które pokrywają owce, są pręgowate, cętkowane i łaciate; widziałem bowiem wszystko co ci czyni Laban, dlatego Bóg Wszechmogący sprawił, że wszystkie samce, które łączyły się z owcami były pręgowate, cętkowane i łaciate, aby Jakub oddzielił jagnięta pręgowate, cętkowane i łaciate, od owiec białych w trzodzie Labana "Jam jest Bogiem z Betelu, gdzie namaściłeś pomnik i gdzie złożyłeś mi ślub" Czyli Jam jest Bogiem z Betelu - dom Boży gdzie Jakub namaścił oliwą kamień węgielny i postawił go jakom upamiętnienie miejsca gdzie złożył Bogu Wszechmogącemu ślub, i powiedział: Jeżeli Bóg będzie ze mną i będzie mnie strzegł w drodze, w którą się udaję, i da mi chleba na pokarm i szatę na odzienie. I powrócę w pokoju do domu ojca mego, to Pan - Wszechmogący będzie Bogiem moim (Rdz.28,18-22) "Wstań więc teraz, wyjdź z tej ziemi i wróć do swojej rodzinnej ziemi (Abrahama, Izaaka)" "Wtedy odezwały się Rachela i Lea (obie córki Labana) i rzekły do niego: Czy mamy jeszcze jaki dział (u ojca naszego) i dziedzictwo ? (tego co należy do ojca naszego)" "Czy nie byliśmy uważane przez niego za obce, skoro nas sprzedał (jak niewolnice) i zużył dla siebie uzyskane za nas pieniądze "Tak tedy wszystko bogactwo, które Bóg odebrał ojcu naszemu (za szkodzenie Jakubowi oszustwem), należy do nas i do synów naszych. Czyń więc teraz wszystko, co ci Bóg rozkazał" Czyli analogicznie do każdego z nas, czynić więc teraz mamy wszystko, co nam Bóg Wszechmogący rozkazał w Piśmie Świętym - instrukcja życia w systemie duchowo - informacyjnym. Aby w oddziaływaniach informacyjnych wszelkich rodzajów informacji we wszechinformacji ze wszechinformacją, nie czynić falowych zakłóceń negowaniem i manipulowaniem rzeczywistymi faktami i rzeczywistymi słowami Pisma Świętego Boga Wszechmogącego. I nie ponieś śmiertelnych konsekwencji, które Jezus Zbawiciel pokazał na krzyżu. (Rdz.31,12-16)
wiktorio12
Aktywny
 
Posty: 292
Dołączył(a): Pn gru 28, 2020 6:25 pm
Lokalizacja: zachodnia Polska

Postprzez wiktorio12 » Pn sty 23, 2023 5:32 pm

Księga Rodzaju 31,17-25

"Wstał więc Jakub i posadził synów swoich (potomków danych od Boga Wszechmogącego) i żony swoje (Rachelę i Leę) na wielbłądach," "i powiódł przed sobą (wzór pasterza) całe stada swoje i cały dobytek swój, który nabył, bydło, które należało do niego, które nabył w Paddan - Aram (miasto potomków synów Nachora, brata Abrahama), aby wrócić do ojca swego Izaaka, do ziemi kanaanejskiej (analogicznie do każdego z nas, abyśmy wrócili do ojca naszego - Boga Wszechmogącego, do życia w nowym systemie duchowo - informacyjnej całości (Obj.21) "A gdy Laban poszedł strzyc owce swoje. Rachela ukradła bożki domowe (uzewnętrznienie swojej powierzchownej koncentracji myśli i świadomości na domowej tradycji kultu religijnego, umownie zwanego uczuciem religijnym), które należały do jej ojca" "A Jakub zmylił Labana Aramejczyka (nazwanego od Arama, potomka Kemuela, syna Nachora, brata Abrahama, (Rdz.22,20-21), bo nie powiedział że chce uciec (od niego)" "Uciekł więc (Jakub od Labana) ze wszystkim, co miał. Wyruszył (z Paddan - Aram) i przeprawił się przez rzekę Eufrat, i skierował się w stronę pogórza Gilead (by przybyć do ziemi kanaanejskiej)" "A trzeciego dnia (analogicznie do trzech dni śmierci i zmartwychwstania Jezusa Zbawiciela) doniesiono Labanowi, że Jakub uciekł (od Labana)" "Wtedy wziął z sobą krewnych swoich (i krewnych Jakuba), ścigał go przez siedem dni (analogicznie do sześciu dni stworzenia uniwersum przez Boga Wszechmogącego i siódmego szabatu - sobota odpoczynku dla zdrowia naszego, Rdz.2,2-3), w którym Laban dogonił Jakuba na pogórzu Gilead" "Lecz Bóg przyszedł (aby strzec Jakuba) do Labana Aramejczyka we śnie w nocy i rzekł do niego: Uważaj abyś tylko uprzejmie rozmawiał z Jakubem "Laban dogonił Jakuba, gdy Jakub rozbił namiot swój na górze (symbol bliskiej łączności Jakuba z Bogiem Wszechmogącym. A Laban z krewnymi swymi ( i Jakuba) też rozbił namiot na pogórzu Gileadu" (Rdz.31,17-25)
wiktorio12
Aktywny
 
Posty: 292
Dołączył(a): Pn gru 28, 2020 6:25 pm
Lokalizacja: zachodnia Polska

Postprzez wiktorio12 » Cz sty 26, 2023 4:58 pm

Księga Rodzaju 31,26-29

"Wtedy rzekł Laban do Jakuba: Cóżeś to uczynił ? Zmyliłeś mnie i zabrałeś córki moje jak branki wojenne" Czyli uczynił to Jakub, bo oblicze Labana nie było już wobec Jakuba takie samo jak dawniej było. Wtedy rzekł Bóg Wszechmogący do Jakuba: Wróć do ziemi ojców swoich Abrahama i Izaaka, a Ja będę z tobą (Rdz.31,2-3) Zmylił Labana, bo nie powiedział, że chce uciec od niego, zabrał córki Labana, żony swoje, za które pracował u Labana czternaście lat, a sześć lat za trzodę Labana, który dziesięć razy zmieniał zapłatę Jakuba (Rdz.31,7; 41) Jak w dziesięciu przykazaniach został zmieniony szabat - sobota siódmy dzień odpoczynku dla zdrowia naszego, na niedzielę - pierwszy dzień tygodnia (Rdz.2,2-3) Nie były też córki Labana zdobyczą wojenną, bo pracował Jakub u Labana czternaście lat za dwie córki Labana. "Dlaczego potajemnie uciekłeś i okradłeś mnie, a nic mi nie powiedziałeś, abym cię odprawił z radością i z pieśniami, z bębnami i z cytrami ? " Czyli dlatego potajemnie uciekł Jakub od Labana, bo bał się, że Laban odbierze mu córki swoje (Rdz.31,31) Nie okradł Labana, bo Jakub jest wzorem przykładnej, solidnej i uczciwej pracy dla Labana, wykonywanej dwadzieścia lat (Rdz. 31,41) A nic Labanowi nie powiedział, że chce uciec od niego, bo Laban nie odprawiłby Jakuba z radością i z pieśniami, z bębnami i z cytrami, a odebrałby córki swoje, i musiałby Jakub pracować dla Labana przez następne dwadzieścia lat. "Nie pozwoliłeś mi ucałować wnuków moich i córek moich" Czyli nie pozwolił Jakub Labanowi na zewnętrzny, powierzchowny objaw swojej skupionej uwagi na wnukach swoich i córkach swoich "Zaiste, głupio postąpiłeś" Czyli na prawdę głupim postępowaniem jest zewnętrzny, powierzchowny objaw swoje skupionej uwagi na wnukach swoich i córkach swoich, i dziesięć razy zmieniać zapłatę dla Jakuba, ojca wnuków Labana i męża córek Labana (Rdz.31,7; 41) "Mógłbym teraz z wami surowo postąpić, lecz Bóg ojca waszego rzekł do mnie minionej nocy: Uważaj, abyś tylko uprzejmie rozmawiał z Jakubem" Czyli mógłby Laban swoim wnukom, swoim córkom i Jakubowi uczynić coś złego, gdyby Bóg Wszechmogący Abrahama, Izaaka i Jakuba nie rzekł do Labana minionej nocy, aby strzec Jakuba: Uważaj, abyś tylko uprzejmie rozmawiał z Jakubem (Rdz.31,26-29)
wiktorio12
Aktywny
 
Posty: 292
Dołączył(a): Pn gru 28, 2020 6:25 pm
Lokalizacja: zachodnia Polska

Postprzez wiktorio12 » N sty 29, 2023 4:38 pm

Księga Rodzaju 31,30-34

"Skoro jednak już wybrałeś się w drogę, bo bardzo zatęskniłeś za domem ojca swego, to dlaczego ukradłeś bożki moje ?" Czyli skoro już wybrał się Jakub w drogę, bo bardzo zatęsknił za domem ojca swego - Boga Wszechmogącego, Abrahama, Izaaka i Jakuba, to dlaczego miałby Jakub ukraść bożki - uzewnętrznienie swojej powierzchownej koncentracji myśli i świadomości na tradycji kultu religijnego Labana ? Analogicznie do każdego z nas, skoro już wybraliśmy się w Jakubową drogę, bo bardzo zatęskniliśmy za domem ojca swego - Boga Wszechmogącego, Abrahama, Izaaka i Jakuba, to dlaczego każdy z nas miałby zabrać bożki - uzewnętrznienie swojej powierzchownej koncentracji myśli i świadomości na współczesnej tradycji kultu religijnego "Odpowiedział Jakub i rzekł do Labana: Bałem się, bo myślałem, że odbierzesz mi córki swoje (i musiałby Jakub pracować dla Labana następnych czternaście lat za dwie córki Labana)" "Natomiast ten, u którego znajdziesz bożki swoje, niech umrze ! " Czyli analogicznie do każdego z nas, u którego znajdą się bożki - uzewnętrznienie swojej powierzchownej koncentracji myśli i świadomości na współczesnej tradycji kultu religijnego, ten umrze ! "W obecności krewnych naszych (potomków Nachora, brata Abrahama) zbadaj, co twego jest u mnie, i weź to sobie (co jest twoje)" "A Jakub nie wiedział, że Rachela je skradła" "Wszedł więc Laban do namiotu Jakuba (lecz nic nie znalazł w namiocie Jakuba, co było jego i do namiotu Lei (lecz nic nie znalazł w namiocie Lei, co było jego), i do namiotu obydwu służących, lecz nic nie znalazł (w namiocie obydwu służących, co było jego) "A gdy wyszedł z namiotu Lei, (w którym nic nie znalazł, co było jego) "wszedł do namiotu Racheli (aby znaleźć w namiocie Racheli, co było jego) "Lecz Rachela wzięła bożki domowe - uzewnętrznienie swojej powierzchownej koncentracji myśli i świadomości na domowej tradycji kultu religijnego, włożyła je pod siodło wielbłądzie i usiadła na nich (miejsce dla bożków domowych Labana i współczesnych) "Laban przeszukał cały namiot, (aby znaleźć w namiocie Racheli, co było jego), ale nic nie znalazł (w całym namiocie Racheli, co było jego) "(Rdz.31,30-34)
wiktorio12
Aktywny
 
Posty: 292
Dołączył(a): Pn gru 28, 2020 6:25 pm
Lokalizacja: zachodnia Polska

Postprzez wiktorio12 » Śr lut 01, 2023 5:17 pm

Księga Rodzaju 31,35-40

"Ona zaś rzekła do ojca swego: Nie gniewaj się, panie mój, że nie mogę wstać, (bo Rachela siedziała na bożkach domowych Labana)przed tobą, gdyż mam dolegliwość kobiecą, (z którą siedziała na bożkach domowych) " "Chociaż więc szukał, nie znalazł bożków domowych" Czyli chociaż więc Laban szukał bożków domowych, na których siedziała Rachela z dolegliwością kobiecą, nie znalazł bożków domowych - uzewnętrznienie swojej powierzchownej koncentracji myśli i świadomości na domowej tradycji kultu religijnego, na którym siedziała Rachela z dolegliwością kobiecą. "Wtedy rozgniewał się Jakub i czynił (słuszne) wyrzuty Labanowi, mówiąc: Jakiż to mój (dokonany) występek i jaki mój (popełniony)grzech, że tak ostro na mnie (bez powodu) nastajesz ? " "Przetrząsnąłeś wszystkie rzeczy moje (jak sitem), a co z gratów swoich (bożków swoich) u mnie znalazłeś ? Połóż to przed krewnymi moimi (potomkami Nachora, brata Abrahama) i krewnymi twoimi (potomkami Abrahama, brata Nachora), niech oni rozstrzygną między nami oboma (Jakubem potomkiem Abrahama, Labanem potomkiem Nachora, brata Abrahama z jednego rodu Sema, Genesis 22,20-23)" "Dwadzieścia lat mieszkałem u ciebie, owce twoje i kozy twoje nie roniły, (bo Bóg Wszechmogący wypełniał swoją wolę w Labanie przez wzgląd na Jakuba Genesis 30,27), ja nie jadłem baranów z trzody twojej, ( bo Jakub miał trzodę swoją)" "Tego, co dziki zwierz rozszarpał nie przynosiłem ci, ale z mojego (poniesioną) szkodę, ci wyrównywałem" "Ty zaś ode mnie żądałeś tego (z mojej trzody), co skradziono we dnie lub co skradziono w nocy (bez uwzględnienia, że skradziono w nocy)" "Bywało, że we dnie pozbawiał mnie siły upał (wysoka temperatura 40 stopni Celsjusza), a w nocy chłód (spadek temperatury do 5 stopni Celsjusza, duża różnica temperatur), i sen uchodził z oczu moich" (Rdz.31,35-40)
wiktorio12
Aktywny
 
Posty: 292
Dołączył(a): Pn gru 28, 2020 6:25 pm
Lokalizacja: zachodnia Polska

Postprzez wiktorio12 » So lut 04, 2023 7:40 pm

Księga Rodzaju 31,41-43

"Tak oto dwadzieścia lat służyłem w domu twoim, czternaście lat za dwie córki twoje, a sześć lat za trzodę twoją, ty zaś dziesięć razy zmieniałeś zapłatę moją" Czyli tak oto dwadzieścia lat pracował Jakub dla Labana, czternaście lat za dwie córki Labana, za Leę siedem lat szabatowych (Wj 23,10-12) i za Rachelę siedem lat szabatowych, a sześć lat pracował Jakub za trzodę Labana, a w siódmym roku szabatowym wrócił do ziemi ojców swoich. Laban natomiast dziesięć razy zmieniał zapłatę Jakuba, jak zmieniony został szabat - sobota siódmy dzień odpoczynku dla zdrowia naszego, na niedzielę - pierwszy dzień tygodnia (Rdz 2,2-3) "Gdyby Bóg ojca mego nie był ze mną, Bóg Abrahama, przed którym drżał Izaak (Bóg Wszechmogący, którego bardzo lękał się Izaak), byłbyś mnie puścił z pustymi rękoma (wróciłby do ziemi ojców swoich Abrahama i Izaaka bez zapłaty za dwadzieścia lat pracy dla Labana, Genesis 28,15; 28,13)" "Lecz Bóg wejrzał na niedolę moją i na trud rąk moich i minionej nocy wydał wyrok" Czyli lecz Bóg wejrzał na niedolę Jakuba, którego Laban chciał oszukać za przykładną, solidną i uczciwą pracę dla Labana, lecz Bóg nie pozwolił Labanowi oszustwem szkodzić Jakubowi i minionej nocy wydał wyrok sprawiedliwy (Rdz 31,3) Analogicznie do każdego z nas, by nie szkodzić oszustwem, bo Bóg Wszechmogący wyda wyrok sprawiedliwy. "Wtedy odpowiedział Laban i rzekł do Jakuba: Te córki, (które sprzedał jak niewolnice, Genesis 31,15), to moje córki (Jakuba żony, za które pracował czternaście lat), a ci synowie, (których urodziły Jakubowi), to moi synowie (Jakuba synowie), a ta trzoda, (za którą Jakub pracował sześć lat), to moja trzoda, (Jakuba trzoda), i wszystko, co widzisz, jest moje (jest Jakuba) "Lecz cóż mógłbym uczynić dziś (nic nie może) tym moim córkom (sprzedanym jak niewolnice) albo ich synom, których one urodziły ? (Jakubowi) " (Rdz 31,41-43)
wiktorio12
Aktywny
 
Posty: 292
Dołączył(a): Pn gru 28, 2020 6:25 pm
Lokalizacja: zachodnia Polska

Postprzez wiktorio12 » Wt lut 07, 2023 6:42 pm

Księga Rodzaju 31,44-50

"Choć więc teraz, a zawrzyjmy przymierze, ja i ty, i niech ono świadczy o zgodzie między nami" Czyli Laban więc teraz chce zawrzeć przymierze, gdy oszustwem chciał szkodzić Jakubowi, swoim córkom, swoim wnukom i Jakubowi chciał uczynić coś złego, a uczynić nic nie mógł. I mówił nieprawdę, że wszystko jest jego, co należało do Jakuba. Teraz chce zawrzeć przymierze z Jakubem, które będzie świadczyło o zgodzie między Labanem a między Jakubem "Wziął tedy Jakub kamień i postawił go jako pomnik" Czyli wziął tedy Jakub kamień, który będzie pomnikiem świadczącym o zgodzie między Labanem a między Jakubem i postawił go jako pomnik świadectwa zgody między Labanem a między Jakubem "I rzekł Jakub do krewnych swoich (i Labana): Nazbierajcie kamieni (na pomnik świadectwa zgody) I nazbierali kamieni (na pomnik świadectwa zgody między Labanem a między Jakubem), i ułożyli z nich kopiec, a potem na tym kopcu (z kamieni, pomnika świadectwa zgody między Labanem a między Jakubem) urządzili ucztę "Laban nazwał go Jegar Sahaduta (Kopiec Zgody), a Jakub nazwał go Galed (Pomnik Zgody) "Potem rzekł Laban: Ten kopiec niech będzie dzisiaj świadectwem zgody między mną a między tobą. Dlatego nazwał go Galed (Pomnik Zgody) "i Mispa, mówiąc (słowa): Niech Pan (Wszechmogący) będzie stróżem między mną i między tobą, gdy się rozstaniemy" "Gdybyś skrzywdził córki moje albo wziął sobie inne żony oprócz córek moich, to choć nie ma przy nas żadnego człowieka, zważ, że Bóg jest świadkiem między mną i między tobą" Czyli Laban mówi o swoich uczynkach przy których nie było żadnego człowieka, bo Bóg Wszechmogący jest świadkiem wszystkich wydarzeń między Labanem i między Jakubem, i każdego z nas. Nielokalnie zakodowanych w czasoprzestrzeni, czyniąc falowe zakłócenia w oddziaływaniach informacyjnych, za które się, na pewno poniesie konsekwencje, które Jezus Zbawiciel pokazał na krzyżu (Rdz.31,44-50)
wiktorio12
Aktywny
 
Posty: 292
Dołączył(a): Pn gru 28, 2020 6:25 pm
Lokalizacja: zachodnia Polska

Postprzez wiktorio12 » Pt lut 10, 2023 6:01 pm

Okrutny wyrok...

Brak wiedzy i świadomości prowadzi do okrucieństwa wobec gołębi, które są niezwykle pożyteczne, bo się odżywiają wszelkimi nasionami chwastów. Jest również ustawa o ochronie zwierząt, oraz odkrycia nauki, że szczęście jest dobrocią, czyli chcecie być szczęśliwymi, musicie być dobrymi dla całego ekosystemu. Bo zło, które czynicie, na pewno do was wróci, bo takie jest prawo stworzonego systemu duchowo-informacyjnego. Jak według was, zapobiec temu okrucieństwu?
wiktorio12
Aktywny
 
Posty: 292
Dołączył(a): Pn gru 28, 2020 6:25 pm
Lokalizacja: zachodnia Polska

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pismo Święte

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron