Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:00 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Chrzescijaństwo- 1 wiek

porozmawiajmy

Chrzescijaństwo- 1 wiek

Postprzez Łysy » Cz sty 26, 2023 9:55 am

Dzień dobry!
Chciałbym zwrócić się z prośbą o pomoc w znalezieniu materiałów, które pomogą mi ustalić liczbę chrześcijan pod koniec I wieku n.e.
Łysy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz sty 26, 2023 9:22 am

Re: Chrzescijaństwo- 1 wiek

Postprzez RyszardSakielski » So mar 25, 2023 8:43 pm

Oto kilka źródeł, które mogą Ci pomóc:
kolekcja kolorowanek
"Historia Kościoła" autorstwa Eusebiusza z Cezarei - Eusebiusz był wczesnym historykiem Kościoła i jego dzieło jest jednym z najważniejszych źródeł dotyczących historii wczesnego chrześcijaństwa.

"Dzieje Apostolskie" - księga biblijna, która opisuje wczesne lata Kościoła. Chociaż nie zawiera bezpośredniej informacji na temat liczby chrześcijan pod koniec I wieku, zawiera wiele informacji na temat wczesnego rozwoju Kościoła.

Prace Pliniusza Młodszego - rzymskiego urzędnika i pisarza, który żył w I i II wieku n.e. W jednym z jego listów do cesarza Trajana opisuje, że chrześcijanie stanowią znaczącą liczbę w prowincji Bitynii.

"Dzieje Rzymskie" autorstwa Tacyta - Tacyt był rzymskim historykiem i pisarzem, który żył w I i II wieku n.e. Jego dzieło zawiera kilka wzmianek na temat chrześcijan i ich liczby w Rzymie.

Mam nadzieję, że te źródła będą dla Ciebie pomocne. Jeśli potrzebujesz więcej informacji lub materiałów, daj mi znać.
RyszardSakielski
 
Posty: 4
Dołączył(a): Śr cze 09, 2021 8:43 pm


Powrót do Ewangelizacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron