Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:15 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Egzorcyzmy

porozmawiajmy

Postprzez asa » Śr cze 24, 2009 9:54 pm

Szemiel wybacz, ale zbyt łatwo i szybko oceniasz.
(Jak ja lubię ludzi lekkiego pióra :D )
Skoro jednak podjąłeś się swoistej psychoanalizy wartościowania jakiegoś (?) ogółu (?) w czym mozliwe, ze i mnie umieściłeś, to informuje, ze tak, będąc w łonie katolickim poczytywałam rożne rozważania filozofów i teologów chrześcijańskich, a to z racji studiowania teologii katolickiej a to ze zwyczajnego ludzkiego głodu bliskości Boga. Ten drugi czynnik spowodował, ze uwagę poświęciłam Biblii. Seneka powiada: głód nie ma ambicji. Nie neguje nikogo, gdy siega po dziela filozoficzno- chrześcijańskie. Sama czasem do nich zaglądam, czasem Duch sw. gdy zechce posłuży się i myslą ludzką. Pokój jednak i nauke odnajduje właśnie w Biblii. Tak już mam, trudno. Jednak, l udzka natura jest bogata w różnorodności. I chwała Bogu za to. Pragniemy poznawać, wiedzieć więcej, nasz intelekt potrzebuje jeść. to nie jest złe.

Pozwól, ze zadam Ci pytanie.
Czy budujesz i zachęcasz innych do szukania bliskości z Bogiem, czy mówiąc prościej- zwiastujesz ewangelię podając info o myslach takiego a takiego pana?
Wg mnie siła Słowa jest niewspółmiernie większa od siły umysłowej. Czerpiemy ze źródła któremu możemy spokojnie zaufać.

napisałeś:
pobożny chrześcijanin zasługuje na miłość Bożą w takim samym stopniu jak diabeł, łaską zbawieni jesteście ...

rzeczywiście zdanie złożone dosc wieloznacznie- jak na moja percepcję.
pobożny chrześcijanin czy nie – na nic nie zasługuje , łaska to łaska.
Dar.
czy diabel na cokolwiek zasługuje?
Nie wiem Szemkel.
Kwestia zbawienia diabla i miłości Bożej do niego to niebezpieczny temat, poniekąd dlatego, ze skupiamy się na innej osobie aniżeli Zbawiciel. Oraz, ze zbyt niejasno sama Biblia o tym mówi.
Być może w gronie aniołów, których sądzić będziemy, wedle Pawla, znajdzie się i diabel.
1Kor 6, 2-3 Czy nie wiecie, że święci świat sądzić będą? A jeśli wy świat sądzić będziecie, to czyż jesteście niegodni osądzać sprawy pomniejsze?
Czy nie wiecie, że aniołów sądzić będziemy?


Któz to wie….. Diabel jest oskarżycielem ludzi, być może jakies zwycięstwo nad nim w wymiarze etycznym będzie nam wówczas dane gdy, mu…wybaczymy? nie wiem…..

kościoły wschodnie niemal od zawsze nauczały apokatastazy, współcześnie skłaniają się ku niej teolodzy tej miary jak Karl Rahner, a ja tylko czytam, myślę i na mój prywatny użytek sądzę że dowiemy się jak rzeczy się mają dopiero u kresu dni

i słusznie, nie rozumiejmy wiecej niż jest nam to dane. A wiesz, zwolennik apokastazy, nijaki Izaak Syryjczyk stworzył nawet modlitwę w intencji nawrócenia diabła. :roll:
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez Piotrek » So lip 18, 2009 5:05 pm

No tak...



Swoją drogą... Może i Droga Aso nie czynimy to swoją ręką lecz jasno jest napisane:

Kan. 1172 -

§ 1. Nikt nie może dokonywać zgodnie z prawem egzorcyzmów nad opętanymi, jeśli nie otrzymał od ordynariusza miejsca specjalnego i wyraźnego zezwolenia.

§ 2. Takiego zezwolenia ordynariusz miejsca może udzielić tylko prezbiterowi odznaczającemu się pobożnością, wiedzą, roztropnością i nieskazitelnością życia.
Piotrek
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pt cze 12, 2009 12:20 pm

Postprzez asa » So lip 18, 2009 9:12 pm

Piotrek, Twoje "przepisy o sakramentaliach" nie znajdują potwierdzenia w Biblii.
z ciekawosci: znasz kogos, kto odznacza sie "nieskazitelnością zycia" ?
:D
napisz proszę, jak czuje sie osoba, nad którą odprawialiscie egzorcyzmy?
pozdrawiam
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez Piotrek » N lip 19, 2009 2:34 pm

Myślałem że trafiłem na chrześcijańskie forum ;)

Te ,,przepisy'' na pewno mają uzasadnienie którego Ci teraz nie napiszę ponieważ widać i ja nie jestem w tym dobrze obeznany ( ;) ) i z tego też powodu nie zamierzam jednak wystąpić o prawo do takiej pomocy którą sugerowałem na początku. Przynajmniej na razie.

Czyli mówisz że odstępuje się tu (na forum) od nauki Kościoła? To ciekawe.. ;)
Piotrek
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pt cze 12, 2009 12:20 pm

Postprzez hungry » N lip 19, 2009 3:17 pm

Piotrek dla Twojej informacji napiszę Ci na potwierdzenie słów Asy że trzymamy się tutaj jedynie nauki Biblii i nie jest to forum żadnego kościoła ale jest ono dla chrześcijan różnych wyznań, również katolików choć przeważają na tym forum użytkownicy będący chrześcijanami ewangelicznych zborów. A jakich zobacz sam np. tutaj
Pozdrawiam.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez asa » Pn lip 20, 2009 11:10 pm

Piotrek napisał(a):Myślałem że trafiłem na chrześcijańskie forum ;)

Te ,,przepisy'' na pewno mają uzasadnienie którego Ci teraz nie napiszę ponieważ widać i ja nie jestem w tym dobrze obeznany ( ;) ) i z tego też powodu nie zamierzam jednak wystąpić o prawo do takiej pomocy którą sugerowałem na początku. Przynajmniej na razie.

Czyli mówisz że odstępuje się tu (na forum) od nauki Kościoła? To ciekawe.. ;)

Chrzescijanin to czlowiek nalezący do Jezusa.
Czy jest to katolik, czy protestant jest sprawą drugorzędną.
Mnie, oraz innym dzieciom bozym, prawo do modlitwy o uwolnienie demoniczne dał nasz Pan- Jezus. Wedle swojego Słowa.
Poszukaj w ewangelii, zapraszam do lektury.
Ne potrzebujemy zezwolenia od jakiegos ordynariusza :wink:
z pewnoscią- odstepstwo od nauk koscilenych, które są niezgodne ze Slowem - maja miejsce na tym Forum. Gdyz tutaj jedynym autorytetem jest Biblia.
pozdrawiam
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez Piotrek » Wt lip 21, 2009 3:06 pm

Dobrze lecz ja widzę dużą różnice między egzorcyzmem prywatnym a uroczystym a Ty teraz mówisz właśnie o tym pierwszym ;)
Piotrek
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pt cze 12, 2009 12:20 pm

Postprzez hungry » Wt lip 21, 2009 5:16 pm

"Uroczystym" :?: :-? Co masz na myśli? Z demonami chcesz robić imprezy ? Jezus się z nimi nie cackał, ale je po prostu wyganiał podobnie nie cackali się z nimi apostołowie.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez admin » Śr lip 22, 2009 8:01 am

hungry napisał(a):"Uroczystym" :?: :-? Co masz na myśli? Z demonami chcesz robić imprezy ? Jezus się z nimi nie cackał, ale je po prostu wyganiał podobnie nie cackali się z nimi apostołowie.


Dobre :)
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez asa » Śr lip 22, 2009 11:32 am

Piotrek,
Popatrz jak struktura kościoła katolickiego jest skomplikowana, jak manipuluje zależnościami człowieka na niższej hierarchii od tego na wyższej. Czy ksiądz, nawet po mianowaniu go na egzorcystę, ma większy wpływ na swat duchowy od zwykłego wierzącego?
Czy Jezus bardziej przychylnie wysłuchuje modlitwy księdza od szeregowego wierzącego?
Czy Jezus dzielił ludzi, na bardziej lub mniej wpływających na relacje swoje lub innych z Bogiem? Wg mnie to zasada faryzejska. Czy człowiek jest w stanie zajrzeć w serce drugiego i zakwalifikować go jako bardziej pobożnego lub człowieka o czystszym sercu? Mamy taki miernik w sobie?
Biblia uczy, ze nawrócony człowiek, dziecko boze jest kapłaństwem bozy,m. Jesteśmy święci i sprawiedliwi, ale nie za naszą sprawą. To Jezus , Jego sprawiedliwość, świętość czyni nas takimi.
Z nowym przymierzem nadszedł czas łaski, Kasty kapłanów to przeszłość .Duch sw gdy jestes już Nim zapieczętowany- uzdolni Cię do rozprawiania się z mocami nieczystymi i NIC Ci nie zaszkodzi, po skorpionach będziesz stąpał.
Poza tym, duchy zle reaguja na imie Jezusa Chrystusa, Jego się obawiają, kazde inne imię uzyte podczas „egzorcyzmów” to, wybacz- smiech na Sali.

Tak, duchy złe odchodzą od człowieka, gdy w imieniu Jezusa je wyrzucamy. I nie ma w tym nic patetycznego, ani uroczystego. Nie przemawia przez wierzącego pycha, ze potrafi. Nic nie potrafi bez Jezusa. Nie musi być mianowany przez innego człowieka do tej funkcji. Nie potrzebna jest oprawa misteryjna. Wyganianie zlego miesci się w obietnicy Boga skierowanej do dzieci bozych. A obietnice boże są niepodważalne. To jest bozy testament dla kosciła. W Moim Imieniu złe duchy wypędzać będziecie. Tak?
Dar łaski, którym jest uzdolnienie wedle obietnicy Bożej do wyrzucania złych duchów nie jest związane ani z super znajomością Slowa, ani z jakims urzedem kościelnym, ani z naszymi zdolnościami. To ma wychodzic z wiary.
Obawiamy się uzywania tego daru, czemu? Może z malowiernosci?
Może nasza ufność pokładamy w organizacji koscielnej, w pobożnośći człowieka?
Zamiast w zmartwychwstałym Panu Jezusie.
Piersi chrześcijanie nie byli ani doskonałymi, ani świętszymi bardziej od innych.
Z prostą wiarą usługiwali potrzebującym.
I tyle.
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Zasługa wiary

Postprzez lazarz » So sie 08, 2009 11:04 am

Szemkel napisał(a):
Piotrek napisał(a):...przeciwko temu który na Miłość nie zasługuje

Panie Piotrze na miłość się nie zasługuje miłość po prostu jest albo jej nie ma...

Szemkelu, upierałbym się tylko przy odrobinie miejsca w umyśle wiernego dla takich zasług,
które nie wynikają specjalnie z zadośćuczynienia wymaganiom starozakonnego prawa
(czy też jakiegokolwiek innego, restrykcyjnego w swej naturze).
Zasługiwać na miłość oznacza spełniać pewne określone tej miłości wymagania
czy łagodniej, oczekiwania, i mnie osobiście nie razi zupełnie mowa o tym,
że ktoś na miłość nie zasługuje, w znaczeniu: nie jest tej miłości godzien.

Paweł wprost pisze o uznaniu siebie za godnego powierzonej mu z łaski służby
i nikt nie widzi w tym żadnej sprzeczności, pomimo iż Apostoł ma się za nędznika,
który nieświadomie krzywdził dzieci Boże.

Językowo, w każdym razie, rzecz nie wydaje się być tak oczywista, jak ją chcesz przedstawić.

Oczywiście, można by sens Twojej skierowanej do Piotrka riposty wyłożyć w owej wąskiej,
dogmatycznej przestrzeni znaczeń, ale nie widzę ku temu należytych przesłanek,
jakoże wiedza Piotrka o tym, co naprawdę istotne w chrześcijańskiej wierze,
nie bardzo kwalifikuje się do Twojej życzliwej, ale zbyt chyba kosmetycznej korekty.

lazarz
lazarz
Użytkownik
 
Posty: 50
Dołączył(a): Wt mar 06, 2007 7:14 pm
Lokalizacja: Łódź

Postprzez merkaba » Wt maja 17, 2011 9:15 am

macie racje ze każdy może wyrzucać demony

tak samo jak każdy może zabijać
tylko ze każdy czy to egzorcysta czy żołnierz jest szkolony do tej roboty
merkaba
Użytkownik
 
Posty: 42
Dołączył(a): Pn maja 16, 2011 7:24 pm

Poprzednia strona

Powrót do Ewangelizacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron