Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:08 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Czy chrześcijanin ma napominać niewierzących?

porozmawiajmy

Postprzez asa » Pt lut 25, 2011 7:55 pm

Witaj Zosiu.
Nie wiem co Ci odpisać, może uspokój zbyt silne emocje. I rozważ cytaty, które mi podałaś.

Kubo, wybacz, jeśli odebrałeś to jako zarzuty, po prostu przeczytaj uważnie i spokojnie Słowo Boze, które Ci napisałam. Nie musisz nic pisać na tym Forum jeśli zle się tu czujesz. Wystarczy jak od czasu do czasu wejdziesz i cos przeczytasz.
Może skorzystasz.
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez zosiano » Pt lut 25, 2011 10:49 pm

asa napisał(a):Witaj Zosiu.
Nie wiem co Ci odpisać, może uspokój zbyt silne emocje. I rozważ cytaty, które mi podałaś.


Witaj asa!
Diagnoza bardzo nietrafna - akurat tutaj nie towarzyszyły mi żadne emocje, a coś całkowicie odwrotnego - REZYGNACJA i opamiętanie, że to wszystko nie ma sensu, jeśli ktoś nie chce przyjąć oczywistości za fakt.
zosiano
Aktywny
 
Posty: 104
Dołączył(a): Wt lip 21, 2009 2:41 am
Lokalizacja: Lublin

Postprzez kuba84 » So lut 26, 2011 12:23 am

Asa, proszę, przestań w końcu trollować.
kuba84
Użytkownik
 
Posty: 30
Dołączył(a): So paź 24, 2009 1:04 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy chrześcijanin ma napominać niewierzących?

Postprzez robbo1 » Cz sie 05, 2021 7:07 pm

Jest to dopuszczalne, ale jest kilka ale. Na pewno niedopuszczalny jest osąd podczas napominania. Jak czytamy w Rzym.2:1"Dlatego człowiecze, k i m k o l w i e k jesteś, nie masz nic na swoje usprawiedliwienie, gdy wydajesz sady o innych" ks. K.Romaniuk
Tak naprawdę w Rzym.15:14 mamy pokazane "wymogi", powiedzmy kwalifikacje, które pokazują, kto może udzielać napomnień. W wer. tym czytamy: "Ja sam zaś, bracia moi, mam pewność co do was, że i wy jesteście pełni d o b r o c i, napełnieni umiejętnością wszelkiego rodzaju i m o ż e c i e jedni drugich pouczać".Bw "udzielać sobie nawzajem pouczeń"ks. K.Romaniuk "możecie jedni drugich upominać" BP
Tym co pomaga, i usprawiedliwia "napominanie" jest okoliczność, że ci, którzy upominają powinni, być "napełnieni dobrocią", jak i "posiadają wiedzę, o tym wszystkim, co powinni wiedzieć" w kwestii np. sporu itp.
robbo1
 
Posty: 15
Dołączył(a): Wt lip 20, 2021 2:55 pm

Re: Czy chrześcijanin ma napominać niewierzących?

Postprzez MarDeb » Śr wrz 29, 2021 8:58 pm

Tak naprawdę znaczenie ma kto napomina. My czy Duch Święty przez nas.
MarDeb
Aktywny
 
Posty: 166
Dołączył(a): Pt maja 31, 2019 4:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do Ewangelizacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron