Teraz jest Śr kwi 24, 2024 6:16 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Nawrócenie

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Postprzez axanna » Pn wrz 25, 2006 5:55 pm

Ciekawe, znajdzie sie zyczliwa dusza na tym forum i odpowie czlowiekowi na pytanie w koncu?
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez axanna » Pn wrz 25, 2006 6:18 pm

Dobrze, poczekamy razem, mnie tez ciekawe jakie beda odpowiedzi. O sobie moge powiedziec, ze przed nawroceniem mialam upamietanie, ktore trwalo jakis czas. A nawrocenie w moim doswiadczeniu, bylo wynikiem upamietania i, jak to rozumiem, bylo podjeciem decyzji, wlasnie tym krokiem, ktory jest "odwroceniem od ciemnosci ku swiatlosci", kiedy prosilam Pana aby wzial mnie do swojej rodziny. Wiec, nawrocenie, jesli sie nie myle, duzo czasu nie zajmuje, wystarczy przysc do Pana z prosba o laske. A jesli myle sie to mnie poprawia, mam nadzieje.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez admin » Wt wrz 26, 2006 8:51 am

Rozawiajac na temat nawrocenia dobrze zwrocic uwage na slowo "METANOIA". Na stronie (ktora dawno juz przestala byc aktualizowana), zalozona przez znajomego mozna przeczytac:

"epistrefo -- zawrócić naokoło, do; nawrócić, odwrócić kogoś wokół; od epi -- na, jako podkreślenie, oraz strefo -- odwrócić lub odmienić. Tłumaczone na nawrócić się.

metanoeo -- poddać się zmianie w obrębie myślenia i uczuć; zmienić zdanie lub cel; zmienić zasady i praktykę; zreformować; wysnute ze słowa meta oddającego ideę odmiany, oraz noeo -- myśleć, rozumieć, pojmować. Rzeczownikowa forma od tego czasownika: metanoia -- zmiana umysłu lub sposobu myślenia oraz uczuć. Tłumaczone także na nawrócić się, a w zdaniach, w których występuje już słowo epistrefo, na pokutować. W Biblii Brytyjskiej tłumaczone na upamiętać się lub pokutować. "

http://www.wiatr.media.pl/naucz/metanoia.html

Moze choc tyle wniose do dyskusji. A teraz bedze do pracy :-)
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am


Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron