Teraz jest Wt kwi 23, 2024 11:11 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Grzech przeciw Duchowi Świętemu

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Postprzez hungry » Wt wrz 12, 2006 7:08 pm

A ja znalazłem na google taki artykuł i taka dyskusję równie ciekawą Tu :lol:
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Munky » So wrz 30, 2006 6:19 pm

Przeczytałem wasze odnośniki i mam do was pytanie. Czy przjmując Chrzest w duchu świętym po przez symboliczne zanurzenie, zmniejszamy pradopodobieńtwo popełnienia grzechu smiertelnego, czy zwiększamy?
Munky
 

Postprzez hungry » N paź 01, 2006 2:44 pm

Hmm moim zdaniem nie sam fakt przyjęcia czy nie przyjecia chrztu w Duchu Św. o tym decyduje. Ale posluszeństwo Duchowi Świętemu w Twojej osobistej relacji z Bogiem. Aczkolwiek wierzę że jednorazowe doświadczenie chrztu w Duchu Św. pomaga później bardzo chrześcijaninowi być bardziej poddanym i odważnym w głoszeniu ewangelii. Ale to wiąże się ze stałym byciem napełnionym Duchem Świętym. A to już zależy od pielęgnowania Twojej relacjii z Duchem Św. (Modlitwa, czyt. Biblii, społeczność z innymi wierzącymi).
Myśle że im więcej będziemy posłuszni Duchowi Świetemu tym mniej będziemy dawali Mu powodów do smutku Efez. 4:23-31 .
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm


Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

Wymiana:

pozdrawiamy