Teraz jest Cz mar 28, 2024 6:21 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

pytanie o leksykon, bądź słownik

Co i dlaczego warto przeczytać?

pytanie o leksykon, bądź słownik

Postprzez sliver » Pn kwi 20, 2015 11:07 am

Witam. Czy ktoś mógłby mi doradzić jakiś dobry słownik bądź leksykon biblijny pisany raczej w duchu protestanckim? Co myślicie o serii prymasowkiej? Chodzi mi o np. "słownik symboliki biblijnej", "słownik wiedzy biblijnej", "słownik tła biblii" bądź "słownik hermeneutyki biblijnej" albo już nie z serii prymasowskiej "Nowy leksykon biblijny" Czy ktoś z was ma w domu którąś z tych pozycji?
sliver
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pn kwi 28, 2008 4:01 pm
Lokalizacja: Ozimek/Opole; Thetford UK

Re: pytanie o leksykon, bądź słownik

Postprzez robbo1 » Wt lip 20, 2021 3:55 pm

Mam dwadzieścia sześć pozycji powyższej serii. I praktycznie wszystkie zasługują na uznanie. W moich oczach najmniej na uwagę zasługuje:"Antropologiczny słownik...B.Widła". to jednak moje subiektywne odczucie. I nie jest tak jak myślisz, że ponieważ zostały wydawane przez "Vocatio" wyrażają wyłącznie nauki pisane z punktu katolicyzmu. Znajdziesz tam m.in Komentarz historyczno-kulturowy...", które napisał Craig S.Kenner wywodzący się z kręgu baptyzmu. Słowniki, które napisał James Strong wywodzący się z kręgu metodyzmu. wydawcy nie patrzą na wyznanie, tylko wartościowość wydawanych publikacji. A jest wielka. Napisanyprzez Fritza Rieneckera Leksykon...jest ciekawy. A i on reprezentuje pietyzm. Tak to jest to szereg publikacji,pisanych przez przedstawicieli wielu wyznań. Przy czym w moich oczach na szczególne uznanie zasługuje: "Katolicki komentarz...red. R.E.Brown...
robbo1
 
Posty: 15
Dołączył(a): Wt lip 20, 2021 2:55 pm


Powrót do Literatura

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron