Teraz jest Cz mar 28, 2024 6:35 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

olabamallalala modlitwa językami?

porozmawiajmy o modlitwie

Postprzez asa » Pt cze 27, 2008 1:23 pm

onyku, nikt nie kwestionuje obecnosci daru modlenia sie jezykami w Odnowach katolickich.
Rownziez bylam w Odnowie- jako katoliczka:)

co do stracenia łącznosci z KK- odnowy raciborskiej- i zalozenia KZ- brawo!
Ewangelia na pewno na tym zyskała, a ...metropolita- stracil ( chyba, ze zacznie myslec i powaznie traktowac słowo boże).

GW nie jest autorytatywnym zrodłem dla uczniów Jezusa.
Wiesz czemu?

Bo krolestwo Jego nie jest z tego swiata.
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez omyk » Pt cze 27, 2008 4:09 pm

Aso, widzisz ten paradoks, że wierzysz w słowa GW, mówiąc "brawo", a potem pouczasz mnie o niewielkim jej autorytecie? ;)
Wiem o tym, że GW nie jest autorytatywnym źródłem dla ucznia Jezusa. Podejrzewam zresztą, że dla nikogo nie jest. Nie mogłam jednak znaleźć wiarygodnego źródła, przecież napisałam? :)

A grupa była sektą, a nie 'nowym, wyzwolonym spod okowów KRK Kościołem'. Wystarczy poczytać o owocach.
Choćby i post Matiego:
Czy to było z Ducha Św. ? Teraz mam poważne wątpliwości zwłaszcza, że zacząłem obserwować niepokojące zjawiska w tej wspólnocie


Zresztą wpisz w google 'odnowa raciborska', 'grupa raciborska', itd. i sama zobacz :)

Pozdrawiam
omyk
 
Posty: 17
Dołączył(a): So sty 21, 2006 12:02 am

Postprzez asa » Pt cze 27, 2008 6:10 pm

Omyk, przepraszam za ton pouczania.

bralam pod uwage twoje slowa, a nie cytat z GW.

Mati, jak mysle, nie jest katolikiem, stąd "powazne wątpliwosci".
i "dystans do tej sytuacji". (oczywiscie mati- wybacz, ze pisze nijako w twoim imieniu).
Ja rowniez, po latach patrze nieco inaczej na przezycia, ktorych doswiadczylam w KK. Wszak i aniol ciemnosci umie podawac sie za aniola swiatlosci. Mysle, biorąc pod uwage niebilijne móstwo zawierzeń roznym duchom i zachowań nie mających z Pismem nic wspolnego, ze tam jest bardziej niebezpiecznie niz we wspolnotach ewangelicznych. (rzeczywiscie, różaniec był na porządku dziennym w Odnowie, w której ja byłam)Co nie znaczy, ze w tych ostatnich ich wogole nie ma.
Zresztą wpisz w google 'odnowa raciborska', 'grupa raciborska', itd. i sama zobacz

wpisalam.
relacje i opinie sa ze strony katolickiej

nie wiem jak tam bylo naprawde,
poza tym nie wiem rowniez co myslec o tym:

Z raciborską wspólnotą są dwa problemy, pierwszy - nazwijmy go prawno-kanoniczny. To są zielonoświątkowcy i to w tym najbardziej sekciarskim wydaniu działający pod przykrywką Kościoła katolickiego. Co prawda członkowie grupy zostali dekretem biskupa usunięci z Kościoła wiosną ubiegłego roku a na jej miejsce powołano oficjalną katolicką grupę Odnowy w DŚ, ale z tego co wiem i tak wszyscy wrócili do tej nowo utworzonej. Oficjalnie - istnieją w Kościele, nieoficjalnie - robią swoje jako że pranie mózgów odbywa się głównie na prywatnych spotkaniach w domach.
fragment ze strony:http://www.nowiny.pl/forum.php?showtopic=3004&id_top=206
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez mati408 » Pn cze 30, 2008 7:00 am

asa napisał(a):
Mati, jak mysle, nie jest katolikiem, stąd "powazne wątpliwosci".
i "dystans do tej sytuacji". (oczywiscie mati- wybacz, ze pisze nijako w twoim imieniu).


nie ma sprawy. owszem nie jestem już katolikiem, a bardziej precyzyjniej - nigdy nim nie byłem. Tak jak pisze w cytacie z nowin raciborskich grupa raciborska nie jest katolicka, ona chyba nie ma wogóle tożsamości ponieważ nigdzie nie jest spisane w co wierzy a w co nie. Ale ich poglądy są zaczerpnięte z różnych źródeł protestanckich.

Chwilowo mi to odpowiadało - pozostać w KRK a jednocześnie odrzucić pewne dogmaty KRK - wygodne prawda?. Dlatego Odnowa w Duchu Św. w Raciborzu przy kościele N.Serca..Pana Jezusa została rozwiązana. Co nie zmienia niestety faktu że funkcjonuje dalej w podziemiu. Nowa formacja modlitewna w tym samym kościele to jest tylko miejsce do znajdowania nowych członków.

Nie zrozumcie mnie źle. Błogosławię im. Życzę im wszystkiego dobrego i owoców Ducha Św. Ale są pewne zjawiska niepokojące u nich jeśli chodzi o sposób zdobywania nowych członków, ich późniejszą formację, nieprzejrzyste sprawy finansowe oraz jednoosobowe, hierarchiczne przywództwo.

I wracając do tematu: czy pół godzinna modlitwa na językach 200 ludzi buduje Kościół?
Słyszałem o innych takich przegięciach - w Ukrainie np. ludzie klaskali - najpierw miarowo, powoli, a potem przyspieszali. Gdy już było bardzo głośno i zapanowała euforia twierdzili, że to Duch Św. przychodzi. Czy o to chodziło Panu Jezusowi gdy mówił, że da nam swojego Ducha? Moim zdaniem nie. Moim zdaniem to samo dotyczy "olabamallalala" z tematu postu.
mati408
 

Postprzez asa » Śr lip 02, 2008 11:59 pm

mati408 napisał(a):Nie zrozumcie mnie źle. Błogosławię im. Życzę im wszystkiego dobrego i owoców Ducha Św. .

Nie niepokój sie, ze swej strony moge napisac, ze cie rozumiem, czynie podobnie..., nade wszystko potrzebne jest kazdej wspolnocie silne prowadzenie Ducha sw., Jego darów- chociazby dar w rozeznaniu duchów, hm...., chociaz Paweł nawołuje, abysmy gorliwie prosili Ducha sw. o dar prorokowania, a mowic językami nie zabraniali (1Kor14,39)

I wracając do tematu: czy pół godzinna modlitwa na językach 200 ludzi buduje Kościół?

nie buduje, tworzy chaos i wzbudza niepokój, w kazdym razie u mnie
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez Mentor » N sty 17, 2010 4:45 pm

zastanawialem się przez moment czy odgrzewać temat mający półtorej roku.. ale ciężko mi zdzierżyć hasła typu 'heretycki KK'...

boli mnie trochę, jako katolika, chrześcijanina, ale przede wszystkim - tego samego w oczach Pana, jak Wy wszyscy, dziecka bożego ten brak tolerancji.

to zdziwienie o działalności Ducha Świętego, o tym że Nowa Pięćdziesiątnica miała miejsce i 'u nas'.

sam działam w Katolickiej OCh od dwu lat. Glosalią modlę się co prawda kilka tygodni - kiedyś trzeba zacząć:) - ale mam pewne doświadczenie.

Primo - hasełko które usłyszałem od pewnej mojej dobrej znajomej, protestantki, że 'nie ma jednozbawczego kościoła'.
Służymy jednemu Panu, może idziemy różnymi drogami.
ale ożywia nas JEDEN DUCH.
Zawsze.

Secondo - widzę że moderatorzy to tutaj jakoś tak słabo działają, bo temat kilka razy zjeżdzał na off.
Terzo - Kwestia tego, kto ma 'łaskę tłumaczenia' jak to pięknie określa Święty Paweł, jest taka że, nie ważne czy w kościołach protestanckich czy katolickich, mało jest ludzi którzy lubią, chcą słuchać. Jesteśmy zewsząd otoczeni przez środowisko konsumpcyjne, atakowane obrazami i mediami - ciężko nam zachować w sercach ciszę. Dobrze jest modlić się o ciszę w sercu. Łaska tłumaczeń też się w ten czas pojawi, o ile dopuścimy do siebie Ducha Świętego.

No, to tak na przywitanie:)
Mentor
 
Posty: 6
Dołączył(a): N sty 17, 2010 4:28 pm
Lokalizacja: z Kłodzka

Postprzez hungry » Pn sty 18, 2010 10:38 am

Mentor napisał(a):Secondo - widzę że moderatorzy to tutaj jakoś tak słabo działają, bo temat kilka razy zjeżdzał na off.

Może żebyś nie narzekał na brak tolerancji ale ciężko widzisz tutaj dogodzić każdemu. Jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził ;)
Nie martw się zapewniam Cię, że admin i moderatorzy czuwają.
Ale też mają swoje życie: pracę dom. Pamiętaj proszę.
Mentor napisał(a):...Kwestia tego, kto ma 'łaskę tłumaczenia' jak to pięknie określa Święty Paweł, jest taka że, nie ważne czy w kościołach protestanckich czy katolickich, mało jest ludzi którzy lubią, chcą słuchać. Jesteśmy zewsząd otoczeni przez środowisko konsumpcyjne, atakowane obrazami i mediami - ciężko nam zachować w sercach ciszę. Dobrze jest modlić się o ciszę w sercu. Łaska tłumaczeń też się w ten czas pojawi, o ile dopuścimy do siebie Ducha Świętego.
No, to tak na przywitanie:)

Paweł nic nie wspomniał o kościele katolickim i protestanckim ;) odnośnie tłumaczeń.
Dar tłumaczenia przypominam to również jest dar Ducha Świętego (1 Kor.12:10). I na pewno nie dostają go osoby które mają problemy z relacją z Bogiem, nie są w stanie usłyszeć Bożego głosu, tu jest podobnie jak z proroctwem.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Przemko » So paź 09, 2010 3:12 pm

Ja jeżdżę na spotkania Wspólnoty Przymierza Rodzin " Mamre" i tam czuję łaskę Ducha Świętego. On pozwala mi mówić językami. Uważam, że tego nie można sobie wymyślić ani tego się wyuczyć, a jeżeli słowa się powtarzają nie świadczy o tym, że ktoś zmyśla itp. Po drugie Bóg sobie wybiera osoby, które mają mieć charyzmat mówienia językami.
Przemko
 
Posty: 1
Dołączył(a): So paź 09, 2010 3:03 pm

Postprzez admin » So paź 09, 2010 5:56 pm

Witaj na forum. Co do wybierania do może napisze coś co ciebie zaskoczy ale Ap. Paweł twierdzi, że ten dar jest dla każdego. Oczywiście dar modlitwy innymi językami.

Każdego, wierzącego w Jezusa Chrystusa, który świadomie wierzy a nie mu się wydaje, że wierzy. Wiedza to jedno a gotowość bycia posłusznym Bogu to drugie.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez Marysia. » Śr kwi 13, 2011 1:23 pm

Ostatnio dowiedziałam sie , że dar języków dany przez Ducha Świętego jest najczęściej gaworzeniem. Czemu właśnie w taki sposób modlimy się do Boga Ojca? Jest to pewien sposób okazywania swojej miłości , tak jak malutkie dzieci mówią do swojego ojca gagatatablabla... itp tak też my mówimy do naszego Tatusia w niebie. Było powiedziane, ze do nieba mogą wejść ci którzy będą jak dzieci, tak że z moich przemyśleń wynika, że osoby dostające dar języków w ten oto sposób są jak malutkie dzicie Boga które rzeczywiście obdarza swoją największą miłością. Myślę , ze nie trzeba tłumaczyć tych tekstów, bo wiele sie z nich nie dowiemy :) pozdrawiam[/b]
Marysia.
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2011 1:14 pm

Sluchajcie

Postprzez kluklu » Śr wrz 14, 2011 5:35 pm

Ja posiadam dar jezykow jak i uzdrawiania i uwierzcie to wszystko jest realne!
Zostalam ochrzczona Duchem swietym w maju i od tamtej pory moje zycie zmienia sie!
kluklu
 

Re: olabamallalala modlitwa językami?

Postprzez tesciowa_jozefa » Śr gru 07, 2011 11:44 pm

Moje doświadczenia z tym darem budzą ostrożność, zwłaszcza jeśli jest dominującym i nie ma tzw. tłumaczeń. Wtedy w kościołach często występuje egocentryzm w miejsce budowania (dar niebudujący innych) i ... wątpliwa kondycja moralna.
Charakterystyczne jest, że Św. Apostoł Paweł najwięcej słów na temat tego daru poświęcił kościołowi w Koryncie, który słynął z rozpusty "jaka się nie zdarza nawet wśród pogan". Wkółko im tam mówi: "nie wszyscy" "dwaj, najwyżej trzej" , "lepiej 5 słów zrozumiale niż 10000 nie", "bo mowa na wiatr", "bez tłumaczeń, niech milczy" itp. itd.
Dlatego osobiście zachęcam choćby do czasowej zmiany kościoła gdy taka sytuacja występuje.
Myślę, że na dominacje tego daru Św Apostoł Paweł mówi - NIE. Na jego brak - bardziej "nie zabraniajcie" go, "najpierw miłość" czy coś w stylu "to dar, na którym najmniej się skupiajcie". Być może takie podejście apostolskie wynika też, z występowania podobnego "daru" w kręgach ... satanistycznych i towarzyszących mu objawach, które potrafią pojawiać się tu ... wierzących z darem języków np. utrata kontroli nad sobą, nieuzasadnione stany emocjonalne itp.
tesciowa_jozefa
 
Posty: 17
Dołączył(a): Cz lis 24, 2011 11:32 pm

Re: olabamallalala modlitwa językami?

Postprzez jamjakub » Śr gru 11, 2013 8:02 pm

Witam, Chcialbym sie zapytac czy ma moze ktos jakies doswiadczenia (osobiste) z darem mowienia jezykami w zrozumialy jezyku (tzn. dzisiejszym np. chinskim, hebrajskim itp.) a nie tylko "anielskim".
Ostatnio dosyc duzo slucham Davida Pawsona i on mial w swoim zyciu przypadek, kiedy osoba mowila jezykiem hebrajskim na spotkaniu (nie znajac go). Po spotkaniu okazalo sie, ze wsrod ludzi byl pewien Zyd hebrajskojezyczny (niewierzacy), ktory wyznal, ze mowa ta byla skierowana do niego o jego chorej matce.
Macie moze jeakies wlasne doswiadczenia tego typu?
jamjakub
 
Posty: 1
Dołączył(a): So lis 30, 2013 7:22 pm

Poprzednia strona

Powrót do Modlitwa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron