Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:37 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Abraham

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Abraham

Postprzez mydoubt » Cz cze 14, 2012 4:34 pm

Dlaczego Bóg wystawił Abrahama na próbę każąc zabić mu własnego syna skoro zachęcał go tym do złamania 5 przykazania? Czy nie myślał jak w takiej sytuacji czuł sie Izaak? Myślicie, że w obecnych czasach też wystawilby nas na taką próbę? Zabilibyście gdyby Bóg wam kazał?
mydoubt
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz cze 14, 2012 4:29 pm

Re: Abraham

Postprzez hungry » So cze 16, 2012 11:44 am

mydoubt napisał(a):Dlaczego Bóg wystawił Abrahama na próbę każąc zabić mu własnego syna skoro zachęcał go tym do złamania 5 przykazania? Czy nie myślał jak w takiej sytuacji czuł sie Izaak? Myślicie, że w obecnych czasach też wystawilby nas na taką próbę? Zabilibyście gdyby Bóg wam kazał?

A czy Bóg pozwolił uczynić to Abrahamowi, czytałeś tę historię w biblii? ;)
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: Abraham

Postprzez Darnoy » Pt lis 08, 2013 9:20 am

Ja czytałem. Nie pozwolił. Chociaż Abraham był gotowy uczynić to dla Boga
Darnoy
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pt lis 08, 2013 9:04 am

Re: Abraham

Postprzez ucash » Cz kwi 24, 2014 12:14 am

mydoubt napisał(a):Dlaczego Bóg wystawił Abrahama na próbę każąc zabić mu własnego syna skoro zachęcał go tym do złamania 5 przykazania? Czy nie myślał jak w takiej sytuacji czuł sie Izaak? Myślicie, że w obecnych czasach też wystawilby nas na taką próbę? Zabilibyście gdyby Bóg wam kazał?

Przeczytaj dokładnie historie Abrahama, są tam bowiem ukryte okruchy które mają olbrzymie znaczenie teologiczne i historyczne.
Lojalność Abrahama {Ojca}, Izaak był synem obietnicy! umiłowanym jedynakiem {co ciekawe jest to wymieniane kilka razy w tej historii}, nie miał być zabity lecz złożyny na ofiarę całopalenia, co też ma bardzo ważne znaczenie, Abraham ufając Bogu otrzymuję następną wspaniałą obietnicę, która dotyczy nas samych.
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Re: Abraham

Postprzez sewen » Pn maja 12, 2014 5:12 pm

Zainteresowało mnie pytanie tematyczne ale i całe przeżycie Abrahama.
Przeżyłem w swoim życiu podobny moment .
Kiedy po kilku latach ,gdy nie mieliśmy dzieci ,wskutek modlitwy usłyszeliśmy słowo prorocze ,że Bóg da nam syna ,byliśmy w niebo wzięci.
Lecz podczas porodu wskutek niefrasobliwości położnej dziecku została uszkodzona czaszka ,wystąpił krwiak mózgu.
Opinia lekarza była jednoznaczna "Dziecko umiera"!!!!
Oczywiście w tym momencie nasuwają się pytania do Boga.
Panie! Powiedziałeś ,,że dasz nam syna po latach oczekiwania. nie wierzę ,że dziecko obietnicy teraz może umrzeć.
Dlaczego pozwalasz by umierał????
Otrzymałem od Boga odpowiedź
"Chciałem abyś wiedział ,co przeżywa ojciec ,gdy jego, pierworodny , jedyny syn umiera ".
W tym momencie zdałem sobie sprawę z ofiary Jezusa na krzyżu.
Z jej wartości nie tylko dla nas, którzy z niej skorzystaliśmy, ale przede wszystkim dla Ojca - Boga.
Zdałem sobie sprawę,że nie będzie przebaczenia dla ludzi, którzy tę ofiarę odrzucą ,podepczą.
Wierzcie mi rozpaczy Ojca w takiej chwili nie da się opisać słowami.
W 7 dniu "umierania " naszego syna Bóg polecił mojej żonie by poszła do sali w której leżał syn ,włożyła na niego ręce w Imieniu Jezusa Chrystusa związując wszelką chorobę i wszelką niemoc i od tej pory o nic się nie martwcie.
Ósmego dnia na konsultacji lekarskiej ,lekarz powiedział :
"nie wiem co się stało, ale życie powróciło do tego dziecka.
Myślę ,że Abraham był "obrazem "owego cierpiącego Ojca,a jednak zdecydowanego na ofiarę syna .
Naszego Ojca -Boga
sewen
Aktywny
 
Posty: 138
Dołączył(a): Pn cze 18, 2007 10:58 am
Lokalizacja: UK


Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron