Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:21 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Wszechświat

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Wszechświat

Postprzez ucash » Wt cze 19, 2012 7:20 pm

Wszechświat ciekawy clip oraz przyjemna muzyka w podróży w głąb kosmosu.Polecam!!!
Czy Bóg nie jest warty chwały? :wink:
Niesamowite.
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Re: Wszechświat

Postprzez hungry » Wt cze 19, 2012 9:45 pm

ucash napisał(a):Wszechświat ciekawy clip oraz przyjemna muzyka w podróży w głąb kosmosu.Polecam!!!
Czy Bóg nie jest warty chwały? :wink:
Niesamowite.

Tak On jest wielki i godzien chwały a my tacy mali tam. A jednak jest zainteresowany nami i mówi, że wszystkie nasze głowy na głowie są policzone, że o nas się bardziej troszczy niż o wróble, myślę że nie będzie przesadą ja napiszę, nawet bardziej niż o cały ten wszechświat.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: Wszechświat

Postprzez Magda_77 » Śr cze 20, 2012 8:19 pm

Bóg ma tyle dzieci , a każde z nich traktuje jakby było jedynym, dając mu całego siebie.Cieszę się,że jestem Jego córką, to dla mnie ogromny zaszczyt.
Magda_77
Użytkownik
 
Posty: 53
Dołączył(a): Pt gru 07, 2007 7:52 pm

Re: Wszechświat

Postprzez ucash » So cze 23, 2012 5:01 pm

Magda_77 napisał(a):Bóg ma tyle dzieci , a każde z nich traktuje jakby było jedynym, dając mu całego siebie.Cieszę się,że jestem Jego córką, to dla mnie ogromny zaszczyt.

Ja w Bogu też dostrzegam Ojca, ale jednak jest to zupełnie inne doświadczenie, nic z czym bym się spotkał określając własnego życiodawce.
Jakby zupełnie inny wymiar uczuć, zupełnie inna miłość, wiara, prawda.To tajemnicze i niesamowite a jadnak daje się poznać, potrafimy to rozpoznać oraz określić.
Jestem wręcz pewien iż każy człowiek ma podobne odczucie, życie można określić zjawiskami jakie zachodzą w naszym ciele, przemiana materii, oddychanie itp. ale nie to napędza człowieka, jest to wręcz coś zupełnie innego.Obojetnie czym byś się nie zajmował, wierzył w Boga lub nie.Twój rozsądek.
Wolna wola jest tylko dla tych którzy chcą być wolni.
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Re: Wszechświat

Postprzez Apolinary » Pt paź 19, 2012 3:36 am

Witam, jestem tu nowy i z zainteresowaniem rozpocząłem czytanie Waszych postów. Nie mogłem się jednak oprzeć pokusie napisania paru słów na temat tego filmiku. Mnie przychodzi do głowy myśl, jak będzie wyglądało nasze życie po "tamtej stronie". Jeśli mamy służyć Bogu który słowem tworzy takie rzeczy, co nas czeka. Jak niesamowite będzie życie i ile radości, piękna będzie na nas czekać. Nieskończoność wydaje się pełna nowych przeżyć wbrew temu co myślą ludzie widzący jako obraz nieba tłuste aniołki siedzące na chmurkach...
Apolinary
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr paź 17, 2012 6:09 pm

Re: Wszechświat

Postprzez hungry » Pt gru 14, 2012 4:21 pm

Witam. Po dłuższej przerwie odświeżam wątek, ponieważ zdarza się, że temat zostaje nie potrzebnie powielany w nowych wątkach.
Pewien zdobywca Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki William Philips napisał(a):"Wierze w Boga, właściwie wierzę w osobowego Boga, który działa i oddziałuje ze stworzeniem. Wierzę, że obserwacje ładu w świecie fizyki i wyjątkowo dobrane i dopasowane warunki świata do rozwoju życia sugerują, że jest za nie odpowiedzialny Inteligentny Stwórca..."

Podobnie mój nauczyciel fizyki z liceum mówił gdy opowiadał nam o astronomii. :)
Tak więc sami naukowcy nie potrafią wykluczyć Boskiej interwencji w przyrodzie i we wszechświecie...
Podobnie jak wielu lekarzy jest zdumionych cudownymi przypadkami uzdrowień i wskrzeszeń.
Przypominam ciekawy wykład: "Jak wielki jest Bóg" - Louie Giglio (Pastor Passion City Church, Atlanta i założyciel Ruchu Passion), wygłasza fascynujący wykład o potędze Boga i o Jego stworzeniu.
http://www.youtube.com/watch?v=k1mJiFtKk0w
http://www.youtube.com/watch?v=eh8FVTI23HI
http://www.youtube.com/watch?v=Uxz1b6UAdPI
http://www.youtube.com/watch?v=jQQLkg2pbC0
A dodatkowo odnośnie wieku ziemi ciekawy wykład znajduje się tutaj.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: Wszechświat

Postprzez zetarectuli » Pt gru 14, 2012 4:59 pm

Hungry dostanę odpowiedzi, bez podanych linków do filmów trwających po godzinie - to ja chciałbym otrzymać odpowiedzi od Was, a nie oglądać filmów -chcę chrześcijańskich odpowiedzi.. bo może sam nie jestem chrześcijaninem - i co wtedy.

Czy mógłbyś mi odpowiedzieć tak jak napisałem?

1. Jak wg. Was samych, bądź waszej religii powstał świat?
2. Jak wg. Was i waszej religii powstał człowiek?
3. Po co żyjemy?
4. Ile może liczyć świat?

Czy to takie trudne? Czy masz z tym jakiś problem? Odpowiedź nie wiem - też będzie odpowiedzą, a dawanie linków do jakichś filmów.. No dobrze - ale możesz podać odpowieć, którą sie sugerowałeś i podać autora. Ja chcę chrześcijańskiej odpowiedzi...
-------------------------------------
Post autora: zetarectuli » pt gru 14, 2012 5:00 pm - sory za błąd ortograficzny..
zetarectuli
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr gru 12, 2012 8:04 pm

Re: Wszechświat

Postprzez hungry » Pt gru 14, 2012 8:16 pm

Proszę nie pisz post pod postem (taka zwykła od dawnych lat w Internecie netykieta) i proszę też o przestrzeganie zasad na forum. Zamiast pisania post pod postem istnieje tu techniczna możliwość edytowania swojej odpowiedzi. Tym razem zrobiłem to za Ciebie, lecz zachęcam do korzystania z możliwości zmiany postów. Sam też nie jestem chodzącym omnibusem 24.pl :) A więc czekając na odpowiedzi w Internecie, to trzeba być cierpliwym aż ktoś odpowie z użytkowników, wystarczy poczekać, a nie wymuszać jej poganiając. Odnośnie linków to w temacie one już istniały odświeżyłem jedynie ten wątek swoim nowym postem, specjalnie dla Ciebie (swój stary post z podobnymi linkami skasowałem), abyś mógł go szybciej znaleźć. Oczywiście, że mogą nie być satysfakcjonujące, więc warto na forach internetowych być cierpliwym, ludzie nie siedzą przed komputerami 24 godziny na dobę, mają swoje życie przecież.
To może krótko napiszę o chrześcijaństwie, bo domyślam się, że o nie Ci chodzi. Forum te jest chrześcijańskie, lecz nie religijne, bowiem chrześcijaństwo nigdy nie było, nie jest i nie będzie religią. To po prostu relacja z Żywym Bogiem przez Chrystusa, z którym możesz zawrzeć bliską więź, które my chrześcijanie nazywamy Nowym przymierzem. Stare przymierze istniało na bazie judaizmu opartego jedynie na starym testamencie, po uczniowie Jezusa Chrystusa swoją wiarę opierają na podstawie 66 ksiąg biblii, zarówno Stary jak i Nowy Testament (także uwiarygodniony historycznie). Tak więc w oparciu o biblię określa się pewne pojęcia świata, który jest stworzony przez Boga przed dawnymi czasy, nie jest to sprecyzowane w biblii co do wieku, lecz istnieją jedynie teorie. Bo to jak jest napisane w Piśmie Świętym, nie jest naszą sprawa znać czasy i chwile które Bóg w mocy swojej ustanowił. On zechciał nam objawić po prostu swój Boży plan zbawienia. I uczynił to wpierw konsekwentnie realizując go, w celu uratowania człowieka po jego upadku w ogrodzie Eden. Bóg tak ukochawszy człowieka zdecydował już dawno o posłaniu Swojego Syna Jezusa Chrystusa aby On umarł za nas, odkupiwszy nas swoją krwią. Bóg Jahwe zdecydował w swojej nieskończonej mądrości, posłać Mesjasza, będącego z narodu Izraela, a którego o wiele wcześniej stworzył przez powołanie Abrahama. Dziś zbawienie dotarło także do pogan i jest ono dostępne dla każdego kto uwierzy, już nie tylko wśród Żydów. Oczywiście Bóg nigdy nikogo nie zmusi do wiary podobnie jak nie zmusił człowieka aby on w raju nie zgrzeszył, bowiem posiadamy my ludzie podobnie jak aniołowie wolną wolę. Dlatego człowiek gdy się nawraca do Boga, wcześniej odwracając się od swoich grzechów, to przyobleka się w nową szatę sprawiedliwości, lecz nie naszej z naszych cnót, lecz sprawiedliwości jedynie naszego Pana Jezusa Chrystusa. To jedynie przez dzieło Chrystusa na krzyżu jesteśmy odkupieni. Jezus powiedział, że nikt mu życia nie odbiera ale On z własnej woli je oddał. A przez zrealizowanie swojej decyzji pójścia na krzyż i śmierci tam, Jezus właśnie sprawił, że przykrywając swoją krwią z krzyża nasze dawne przestępstwa oddala je od nas jak wschód od zachodu, wymazał też list dłużny. Teraz wierzący w Niego mając nową naturę od Boga w Chrystusie, żyjemy prowadzeni Jego Duchem Świętym podobając się Mu. A w wieczności stworzy On dla nas nową ziemię i nowe niebo, bowiem ta obecna jest już skażona grzechem. Wpierw czyni On nas nowymi, a potem uczyni nową ziemię. Sam jestem ciekawy czym nas zachwyci. Bowiem Pismo Święte mówi, że ani oko nie widziało i ucho nie słyszało jak wspaniałe Bóg przygotował rzeczy dla tych którzy Go miłują. Więc gdy ekscytuję się tym co już zostało stworzone i nadal jest piękne mimo skażenia grzechem. Nadal lubię oglądać wschody i zachody słońca, nadal lubię widok gwieździstego nieba, widok fali morskich i górskich krajobrazów. :) Tak, bo na szczęście Bóg nie pozwolił wszystkiego człowiekowi zniszczyć grzechem. Więc nadal nam się podoba zarówno mikro jak i makro kosmos. :) Lecz jeszcze Bóg zadziwi swoich wiernych, którzy jeśli wytrwają w swojej wierze znajdą się z Nim w wieczności. Więc warto przekalkulować swoje życie i przygotować się na tę wspaniałą wieczność. Pozdrawiam.


P.S. Więcej treści o tematyce chrześcijańskiej i biblijnej znajduje się na mojej prywatnej Stronie dla głodnych Boga i Jego Słowa, również na polecanej przeze mnie stronie Radia Chrześcijanin
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: Wszechświat

Postprzez ucash » N gru 16, 2012 5:21 pm

zetarectuli napisał(a):1. Jak wg. Was samych, bądź waszej religii powstał świat?
2. Jak wg. Was i waszej religii powstał człowiek?
3. Po co żyjemy?
4. Ile może liczyć świat?

Ad.2
Człowiek został stworzony z prochu ziemi, wg Biblii, ale nie jest tylko istotą stworzoną ze składników fizycznych bowiem od wszystkich istot nam znanych tylko człowiek posiada niematerialnego ducha.
Ad.3
Cel człowieka, poznanie oraz relacja z Bogiem.

Jeśli chodzi o "świat" poproszę o dokładniejszą definicje czy masz na myśli ziemię czy wszechświat(Kosmos)
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Re: Wszechświat

Postprzez zetarectuli » Pn gru 17, 2012 4:48 pm

Serdeczne dzięki ucash

Odnośnie pytania
1. Jak wg. Was samych, bądź waszej religii powstał świat?

Mam na myśli - wszechświat materialny i niematerialny jak np. energia, oraz planety - czy w ogóle można przyjąć, że świat jest wieczny, czy miał jakiś początek - a jeśli miał początek - to jak mogło to się odbyć wg. chrześcijan. Czy stworzył go Bóg- jeśli tak, to w jaki sposób.. itd..

4. Ile może liczyć świat?

Mam tu na myśli, czy przyjmuje się jakiś wiek wszechświata przejęty przez naukę, z którym zgadza się doktryna chrześcijańska, datowany wszechświat, konkretna data - lub jeśli nie wiesz to napisz ,,nie wiem" - to też jest odpowiedź.

Jeszcze raz dzięki
zetarectuli
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr gru 12, 2012 8:04 pm

Re: Wszechświat

Postprzez ucash » Wt gru 18, 2012 11:29 pm

zetarectuli napisał(a):Mam na myśli - wszechświat materialny i niematerialny jak np. energia, oraz planety - czy w ogóle można przyjąć, że świat jest wieczny, czy miał jakiś początek - a jeśli miał początek - to jak mogło to się odbyć wg. chrześcijan. Czy stworzył go Bóg- jeśli tak, to w jaki sposób.. itd..

Ok dodam tylko że zarówno energia jak i planety są materialne.
Nasz wszechświat mianowicie, przestrzeń, czas jak i materia miały początek a także multivers który jest/był w trakcje ekspansji miał początek także, o ile taki wgl istnieje, multivers to tylko teoria natomiast jeśli chodzi o nasz wszechświat wszystkie dowody wskazują na to że nie tylko miał początek ale także sugerują iż powstał znikąd :o
Naukowcy badają tylko to co się znajduje w naszym kosmosie nie wybiegają dalej z teoriami na przykład supernaturalnymi, dlatego naturalistycznego wyjaśnienia niema i wg mnie nie będzie :P
Cofając się w czasie a robią to astronomowie którzy przy możliwościach technicznych jakie mamy dostępne w 21 wieku (teleskopy) oraz inne urządzenia potrafią zaobserwować iż jakiś czas temu na przykład galaktyki były bardziej zbliżone ku sobie niż jak są obecnie, co wskazuje iż cofając się w tył w czasie wszystkie ciała niebieskie, materia, przestrzeń oraz czas jest wyczerpujące, mianowicie rzecz biorąc, powstały, mają początek, wszystko się kurczy do momentu kiedy niema nic mając cały czas na myśli nasz kosmos.
Z chrześcijańskiego punktu widzenia zero problemu:
1 Moj. 1:1
Na początku stworzył Bóg niebo i ziemię.

Jak to zrobił? cóż sama idea początku wszechświata mówi nam iż Bóg jest poza czasem gdyż ten miał początek, więc w grę wchodzi stworzenie ponad naturalne w naszym rozumieniu, i tyle wystarczy.
Hebr. 11:3
Przez wiarę poznajemy, że światy zostały ukształtowane słowem Boga, tak iż to, co widzialne, nie powstało ze świata zjawisk.
(BW)


zetarectuli napisał(a):Ile może liczyć świat?
Mam tu na myśli, czy przyjmuje się jakiś wiek wszechświata przejęty przez naukę, z którym zgadza się doktryna chrześcijańska, datowany wszechświat, konkretna data - lub jeśli nie wiesz to napisz ,,nie wiem" - to też jest odpowiedź.

Jeszcze raz dzięki

Oczywiście że są takie doktryny najpopularniejsza wg mnie i najbardziej dopasowana to faktów naukowych oraz Biblii jest reprezentowana przez Reason To Believe gdzie prezesem jest Hugh Ross astronom oraz pastor Reason to believe.
Niestety tylko w języku ang.
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow


Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron