Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:43 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

potrzebuje słów otuchy

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Re: potrzebuje słów otuchy

Postprzez sługa Boży » Cz maja 10, 2012 4:47 pm

droga kapi !

Zawierz swoje zycie Chrystusowi, i miej nadzieje na lepsze jutro. pytasz sie czy doswiadczylismy cudu ? nie na tym plega wiara w Boga aby od Niego oczekiwac cudow. nastaw sie na male nadzieje, pracuj nad soba i módl się do Boga od serca. Popatrz na droge krzyżową - Chrystus tyle wycierpiał , a jednak pokonał smierc i zmartwychwstal .

w razie czego pisz. pozdrawiam

ps

samobojstwo jest ciezkim grzechem, po prostu zaufaj Panu i módl się . głowa do góry :)
sługa Boży
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pt kwi 27, 2012 2:32 pm

Re: potrzebuje słów otuchy

Postprzez Apolinary » Cz paź 18, 2012 7:43 pm

Ja mam ponad 50-ąt lat i przez długi czas też myślałem że nic mi w życiu nie wychodzi. Jednak pamiętaj, że sukces w pojęciu naszego Pana Jezusa wygląda inaczej niż w pojęciu ludzi. Każdy z nas ma rolę do wypełnienia, tylko często nie wiemy co to za rola. Bóg ma plan, a my często mamy swoje plany które kolidują z Boskim, i tu leży problem. Jeśli się modlimy o spełnienie czegoś co jest sprzeczne z wolą Boga, to mamy nikłe szanse na sukces. Przykładem niech będzie Jonasz który miał swoje plany... ;-). Poddanie się (bezwarunkowe) Jezusowi jest rozwiązaniem na życie chociaż początki mogą być trudne. Jednak z Bogiem po naszej stronie cóż może nam zagrażać. Równie istotną cechą chrześcijanina jest cierpliwość, tu przykładem niech będzie chociaż Abracham, z jego obietnicą o całym narodzie z niego zrodzonym, czy Hiob... Musimy poczekać na czas i miejsce które Bóg dla nas wybiera. Jeśli chodzi o depresję to popatrz na Jezusa kiedy się modlił w ogrodzie oliwnym przed ukrzyżowaniem:
Luk 22:42 Ojcze, jeśli chcesz, zabierz ode mnie ten kielich. Jednak nie moja wola, lecz twoja niech się stanie.
Luk 22:43 Wtedy ukazał mu się anioł z nieba i umacniał go.
Luk 22:44 I w śmiertelnym zmaganiu jeszcze gorliwiej się modlił, a jego pot był jak krople krwi spadające na ziemię.
Jeśli to nie jest obraz człowieka w olbrzymim stresie, to nie wiem co innego można by przytoczyć jako przykład. I jeszcze jedno, NIGDY nie jesteś sama, Góg jest zawsze z Tobą. Bądź silna i ufaj Bogu, przełam lenistwo i bądź posłuszna woli Bożej, nie wiń Go ale Mu dziękuj, za cokolwiek Ci się przydaża, i czytaj Pismo Święte, to jest sposób na poznanie Boga i siebie. Niech cię Bóg błogosławi.
Apolinary
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr paź 17, 2012 6:09 pm


Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron