Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:04 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

I nic nigdy nie oddzieli cię od miłośći

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

I nic nigdy nie oddzieli cię od miłośći

Postprzez quen » N kwi 01, 2012 1:38 pm

Czy to prawda, że można utracić Zbawienie?
Gdzieś czytałam, że "i nic nigdy nie oddzieli Cię od tej miłości". Co to oznacza? Czy jeśli czytam takie słowa to czy można stracić Życie Wieczne??
quen
 
Posty: 12
Dołączył(a): N maja 17, 2009 2:56 pm

Re: I nic nigdy nie oddzieli cię od miłośći

Postprzez admin » N kwi 01, 2012 3:11 pm

Najpierw trzeba je mieć :) czyli przyjąć to co Bóg nam zaoferował w Jezusie. Trudno stracić to czego się nie ma. Jeśli wiesz, że jesteś osobą nowonarodzoną czyli nawrócą do Jezusa jako Pana i Zbawiciela i trwasz w Nim to nie ma utracenia zbawienia. Zbawienie jest w Jezusie. Masz Jezusa masz zbawienie. Nie masz Jezusa nie masz zbawienia. To w wielkim skrócie.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Re: I nic nigdy nie oddzieli cię od miłośći

Postprzez ucash » N kwi 01, 2012 6:05 pm

admin napisał(a):Najpierw trzeba je mieć :) czyli przyjąć to co Bóg nam zaoferował w Jezusie. Trudno stracić to czego się nie ma. Jeśli wiesz, że jesteś osobą nowonarodzoną czyli nawrócą do Jezusa jako Pana i Zbawiciela i trwasz w Nim to nie ma utracenia zbawienia. Zbawienie jest w Jezusie. Masz Jezusa masz zbawienie. Nie masz Jezusa nie masz zbawienia. To w wielkim skrócie.

Jeśli miałbyś chwilkę adminie to z chęcią poznał bym Twój punkt widzenia oraz innych formuowiczów.Czy osoba nowonarodzona może utracić zbawienie, sprecyzowane łatwiej bedzie przyswajelne.
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Re: I nic nigdy nie oddzieli cię od miłośći

Postprzez quen » Pn kwi 02, 2012 12:30 pm

Podobno czyny świadczą o tym, że jest się nawróconym. A ja szczerze nie mam pojęcia czy jestem nawrócona.. Pani katechetka powiedziała, że jestem skoro się modlę i jestem ochrzczona, a ja szczerze nie mam pojęcia.. Może jakaś podopowiedź ? :|
A i jeszcze takie pytanie ... o co chodzi z tym, że już nigdy nic nie oddzieli cię o tej miłości.. przeczytałam to gdzieś, ale za bardzo nie jestem pewna co to oznacza...
quen
 
Posty: 12
Dołączył(a): N maja 17, 2009 2:56 pm

Re: I nic nigdy nie oddzieli cię od miłośći

Postprzez quen » Pn kwi 02, 2012 12:40 pm

A jak się trafi już do nieba to czy można stamtąd trafić do piekła ? ;(
quen
 
Posty: 12
Dołączył(a): N maja 17, 2009 2:56 pm

Re: I nic nigdy nie oddzieli cię od miłośći

Postprzez ucash » Pn kwi 02, 2012 4:24 pm

quen napisał(a):Podobno czyny świadczą o tym, że jest się nawróconym. A ja szczerze nie mam pojęcia czy jestem nawrócona.. Pani katechetka powiedziała, że jestem skoro się modlę i jestem ochrzczona, a ja szczerze nie mam pojęcia.. Może jakaś podopowiedź ? :|

quen poczytaj Nowy Testament nikt oprócz Chrystusa Cię nie zbawi, nikt też nie może Ci powiedzieć czy jesteś zbawiona czy nie, NT wyjaśnia to bardzo klarownie.
Jeśli zaś chodzi o Pania katechetką to mam bardzo szczere wątpliwości czy aby poprawnie interpretuje Biblię o ile wgl ją przeczytała.
Zanim się nawrócisz musisz zadać sobie pytanie czy Chrystus jest moim Panem oraz Zbawicielem, jeśli odpowiedz jest pozytywna w szczerej modlitwie prosisz Boga w imieniu Chrystusa aby Ci przebaczył grzechy przyjmując w ten sposób przebaczenie oraz łaskę którą jesteśmy zbawieni a która jest w Chrystusie.Jeśli chcesz mieć pewność nawrócenia sie do Boga zaczni z Nim budować relację, jest to bradzo warzne oraz znajomość Stwórcy (Biblia)-->NT najlepiej na początku.

Nawrócenie się do Boga to nic innego jak porzucenie starego (JA) {2 kor.5:17}

quen napisał(a):A i jeszcze takie pytanie ... o co chodzi z tym, że już nigdy nic nie oddzieli cię o tej miłości.. przeczytałam to gdzieś, ale za bardzo nie jestem pewna co to oznacza...

Tu masz ciekawy artykół
Pozatym znajdziesz tam wiecej odpowiedzi na nurtujące pytania które zawsze możesz skonfrontwać tu na forum :)
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Re: I nic nigdy nie oddzieli cię od miłośći

Postprzez frad » Cz kwi 05, 2012 5:37 pm

Zbawieni dzielą się w temacie na 2 grupy, uważających że można stracić zbawienie i uważających że nie można go stracić; osobiście jestem po środku - myślę że zbawienie utracić jest BARDZO TRUDNO. Oczywiście najważniejsze jest je mieć, to zaś jak je otrzymać opisuje świetnie Rz 3:23, 19:9-19 i 17, zacytuje ktoś? :-)
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Re: I nic nigdy nie oddzieli cię od miłośći

Postprzez ucash » Cz kwi 05, 2012 9:10 pm

frad napisał(a):Zbawieni dzielą się w temacie na 2 grupy, uważających że można stracić zbawienie i uważających że nie można go stracić; osobiście jestem po środku - myślę że zbawienie utracić jest BARDZO TRUDNO. Oczywiście najważniejsze jest je mieć, to zaś jak je otrzymać opisuje świetnie Rz 3:23, 19:9-19 i 17, zacytuje ktoś? :-)

Frad List do Rzymian ma tylko 16 rozdziałów wiec jak znaleść 19:9-19 i 17
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Re: I nic nigdy nie oddzieli cię od miłośći

Postprzez frad » Pt kwi 06, 2012 12:15 am

Mala klawiatura smartfona powodem błędu... 10 a nie 19, pardon! =)
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Re: I nic nigdy nie oddzieli cię od miłośći

Postprzez ucash » Pt kwi 06, 2012 2:38 am

frad napisał(a):Mala klawiatura smartfona powodem błędu... 10 a nie 19, pardon! =)

Spox też mam z tym problem. :wink:
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Re: I nic nigdy nie oddzieli cię od miłośći

Postprzez frad » So kwi 07, 2012 4:24 pm

Android? Windows? iOS? Wracając do tematu - cytujemy?
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Re: I nic nigdy nie oddzieli cię od miłośći

Postprzez ucash » So kwi 07, 2012 4:48 pm

frad napisał(a):Android? Windows? iOS? Wracając do tematu - cytujemy?

Rzym. 3:23
Gdyż wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej,
(BW)


Rzym. 10:9-19
9. Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz.
10. Albowiem sercem wierzy się ku usprawiedliwieniu, a ustami wyznaje się ku zbawieniu.
11. Powiada bowiem Pismo: Każdy, kto w niego wierzy, nie będzie zawstydzony.
12. Nie masz bowiem różnicy między Żydem a Grekiem, gdyż jeden jest Pan wszystkich, bogaty dla wszystkich, którzy go wzywają.
13. Każdy bowiem, kto wzywa imienia Pańkiego, zbawiony będzie.
14. Ale jak mają wzywać tego, w którego nie uwierzyli? A jak mają uwierzyć w tego, o którym nie słyszeli? A jak usłyszeć, jeśli nie ma tego, który zwiastuje?
15. A jak mają zwiastować, jeżeli nie zostali posłani? Jak napisano: O jak piękne są nogi tych, którzy zwiastują dobre nowiny!
16. Lecz nie wszyscy dali posłuch dobrej nowinie; mówi bowiem Izajasz: Panie! Któż uwierzył zwiastowaniu naszemu?
17. Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe.
18. Ale mówię: Czy nie słyszeli? Ależ tak: Po całej ziemi Rozległ się ich głos, A słowa ich dotarły Aż do krańców ziemi.
19. Ale mówię: Czy Izrael nie zrozumiał? Jako pierwszy Mojżesz powiada: Przez naród, który nie jest narodem, Wzbudzę w was zawiść, Przez naród nierozumny Przyprowadzę was do gniewu.
(BW)

Ps.- Android.
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Re: I nic nigdy nie oddzieli cię od miłośći

Postprzez frad » So kwi 07, 2012 10:47 pm

Ucash, rozumiem że zrobiłeś to co opisują wersety 9 i 10? =)

Android 4? Na HTC może? :-)
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Re: I nic nigdy nie oddzieli cię od miłośći

Postprzez ucash » So kwi 07, 2012 11:58 pm

frad napisał(a):Ucash, rozumiem że zrobiłeś to co opisują wersety 9 i 10? =)

Android 4? Na HTC może? :-)

Frad data mojej rejstracj na tym forum jest praktycznie równoznaczna do nowonarodzenia, oraz chrztu w kościele protestanckim Destiny.Wątek nie jest założony przezemnie.
Ps. Android 2.3.3- Samsung Galaxy S2 8)

Kożystając z okazj chciałbym życzyć także Wesołych Pogodnych Pełnych Wiary oraz Nadzieji Świąt Zmartwychwstania Pana Naszego Chrystusa.
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Re: I nic nigdy nie oddzieli cię od miłośći

Postprzez frad » N kwi 08, 2012 10:53 pm

ucash napisał(a):
frad napisał(a):Ucash, rozumiem że zrobiłeś to co opisują wersety 9 i 10? =)

Android 4? Na HTC może? :-)

Frad data mojej rejstracj na tym forum jest praktycznie równoznaczna do nowonarodzenia, oraz chrztu w kościele protestanckim Destiny.Wątek nie jest założony przezemnie.
Ps. Android 2.3.3- Samsung Galaxy S2 8)

Kożystając z okazj chciałbym życzyć także Wesołych Pogodnych Pełnych Wiary oraz Nadzieji Świąt Zmartwychwstania Pana Naszego Chrystusa.

w Szkocji?
Nie było jeszcze updateu na 4? Dostaniecie go?
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Następna strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron