Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:57 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Czy opłaca się wierzyć w Boga?

Forum dyskusyjne dla ludzi o różnych światopoglądach (niechrześcijanie rozmawiają z chrześcijanami na temat ich wiary).

Czy opłaca się wierzyć w Boga?

Postprzez narsisus » Wt lut 21, 2012 7:38 pm

Wierzycie w chrześcijańskiego Boga. Gra toczy się o największą stawkę z możliwych- wieczność. Jedna decyzja w życiu, która może dać wam wieczne szczęście, lub wieczne cierpienie. Wierzyć czy nie wierzyć? I oto Bóg, w tak ważnej, ba! najważniejszej kwestii naszego życia, postanawia zabawić się z nami w chowanego. Wymyśla żelazną zasadę, że będzie się zachowywał tak, jakby nie istniał. Nie będzie dawał dowodów ani argumentów na swoje istnienie, będzie obojętny na ludzkie modlitwy i cierpienia. Będzie udawał że go nie ma. Będzie dawał naukowe dowody, że życie mogło powstać bez niego. Będzie podstawiał fałszywych bogów i bożków. I kolejna zasada- musisz wierzyć, że istnieje. Uwierzyć, że istnieje Pan Ktoś, pomimo, że ten Ktoś nie pozostawia żadnych śladów swego istnienia. Tak jakby istotą posłuszeństwa wobec władcy była wiara w jego istnienie! Nie chodzi o to, żeby nasze życie było przepełnione miłością, nie chodzi o żadne standardy moralne czy idee. Nie chodzi o żadne wyższe wartości- chodzi tylko o to, żeby uwierzyć. To jest jak zabawa wymyślona przez czterolatka. Z tym, że stawką jest nasza wieczność.

Bóg w swym miłosierdziu daje nam jeszcze wolną wolę. Jest jak dobry i miłosierny władca, który mówi do swojego poddanego: Możesz wykonać moje polecenie albo nie, daję Ci wolną rękę. Lecz jeśli nie wykonasz tego, co Ci zadałem, każę Cię spalić na stosie. I będziesz tak płonął przez wieczność. Cieszmy się naszą wolną wolą!

Zatem musicie wybrać moi drodzy, czy wierzycie w Boga mądrego czy miłosiernego. Bóg mądry i miłosierny jednocześnie, nie mógł, powtarzam nie mógł wymyślić tak INFANTYLNYCH reguł gry. Może jest miłosierny, ale ma rozum czterolatka. Albo jest mądry, ale wcale nie chce naszego dobra. Albo... po prostu nie istnieje.
narsisus
Użytkownik
 
Posty: 94
Dołączył(a): Pt wrz 26, 2008 11:19 am

Re: Czy opłaca się wierzyć w Boga?

Postprzez ucash » Wt lut 21, 2012 9:45 pm

narsisus napisał(a):Nie chodzi o żadne wyższe wartości- chodzi tylko o to, żeby uwierzyć.

Właśnie tyle wiesz o chrzescjiańskim Bogu.
Tylko uwierzyć, nie liczą się żadne wyższe wartości, czyli wierzysz i mordujesz, wierzysz i gwałcisz kobiety, wierzysz i wyżywasz się nad małym dzieckiem...
Z góry sorka ale wejś ty się Narsisus puknij w głowę.
Co do reszty postu--->LoL!
Od siebie dodam tylko że nie tylko się opłaca ale jest bardzo interesujące 8)
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Re: Czy opłaca się wierzyć w Boga?

Postprzez narsisus » Wt lut 21, 2012 10:15 pm

Słuchaj, możesz całe życie żyć jak ostatnia menda, a przed śmiercią się nawrócić. Teraz jestem ateistą, a za 30 lat uwierzę w Boga. O jakich wartościach my tu mówimy. Waszym zdaniem Jak miłujesz bliźnich i jesteś chodząca miłością to to nic nie znaczy, ale jak miłujesz bliźnich, jesteś chodzącą miłością i do tego wierzysz w Boga, to nagle z tej miłości robi się wartość. Ta sama miłość, ale wartościowa tylko wtedy gdy wierzysz przy tym w Boga. Czyli to nie miłość jest wartością i istotą sprawy, tylko wiara w Boga. Hipotetycznemu Bogu nie zależy na miłości, tylko na wierze w Niego. Miłość ateistów go guzik obchodzi.

Co do LOL- przemilczę to. Z grzeczności.
narsisus
Użytkownik
 
Posty: 94
Dołączył(a): Pt wrz 26, 2008 11:19 am

Re: Czy opłaca się wierzyć w Boga?

Postprzez hungry » Wt lut 21, 2012 11:35 pm

Narsisus skoro nie wierzysz w Boga to co Cie tak martwi wieczność i czy ktoś będzie płonął?
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: Czy opłaca się wierzyć w Boga?

Postprzez ucash » Wt lut 21, 2012 11:43 pm

narsisus napisał(a):Słuchaj, możesz całe życie żyć jak ostatnia menda, a przed śmiercią się nawrócić. Teraz jestem ateistą, a za 30 lat uwierzę w Boga. O jakich wartościach my tu mówimy

O wartościach nieskączenie cudownych.

narsisus napisał(a):Waszym zdaniem Jak miłujesz bliźnich i jesteś chodząca miłością to to nic nie znaczy, ale jak miłujesz bliźnich, jesteś chodzącą miłością i do tego wierzysz w Boga, to nagle z tej miłości robi się wartość. Ta sama miłość, ale wartościowa tylko wtedy gdy wierzysz przy tym w Boga.

Narsisus ja wcale nie twierdze że musisz wierzyć w Boga aby wieść moralne, wartościowe życie, Bóg nie oceni Cię na podstawie wiedzy której o nim nie miałeś, tylko na podstawie wiedzy którą miałeś i jeśli wiedziesz moralne życie a swojemu Stwórcy plujesz w twarz, no wybacz.

narsisus napisał(a):Czyli to nie miłość jest wartością i istotą sprawy, tylko wiara w Boga. Hipotetycznemu Bogu nie zależy na miłości, tylko na wierze w Niego. Miłość ateistów go guzik obchodzi.

Zachęcam do czytania NT aby wyjaśnić tą kwestję.

narsisus napisał(a):Co do LOL- przemilczę to. Z grzeczności.

Poprostu niektóre twoje wypowiedzi ewidentnie świadczą o braku znajomości Pisma Świętego ale to Ci nie przeszkadza obrzucać Boga błotem, przedostatni post nie miał logicznej ciągłości wynikającej z nieznajomości Bibli wiec LoL
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Re: Czy opłaca się wierzyć w Boga?

Postprzez Magda_77 » Śr lut 22, 2012 11:56 am

Ja nie chcę tu ani polemizować ,ani kłócić się ,ja chcę napisać jaki jest mój Bóg.
Mój Bóg jest wieczny i niezmienny , stworzyciel ,ten który zwycięża. Zna moje myśli i słowa zanim je wypowiem. Kocham go za to, że mogę z nim być szczera, a On odpowiada na każdą moją modlitwę. Jest Bogiem ,który niweczy mądrość mądrych, który upodobał sobie zbawić świat "przez głupie zwiastowanie" o krzyżu , który jest głupstwem ,dla tych co giną ,ale jest mocą Bożą dla każdego kto wierzy. Jest Bogiem ,który pragnie ,aby wiara moja była prosta jak dziecka. Jest też Święty i Sprawiedliwy .
Nie można go ogarnąć rozumem, Jego myśli są wyższe niż moje , ale to On minie zbawił , wybrał przed założeniem świata, ukształtował w łonie matki ,wyznaczył czas i miejsce moich dni na ziemi. Jestem mu wdzięczna, że jest ze mną , gdy muszę przechodzić przez ogień , wodę ,że chroni mnie tak , że nie spłonę i nie utonę.Wszystko jest w Jego ręku ,bo ja Jemu to oddaję.Kocham go całym swoim sercem, duszą i ciałem.
Życzę Ci autorze wielu kontrowersyjnych postów na tym forum ,abyś go poznał i doświadczył jego miłości. Życzę ,abyś zdążył zanim umrzesz , niestety nie zaplanowaliśmy ani dnia naszych narodzin ,ani kresu naszej wędrówki.Niech Bóg będzie łaskawy i błogosławi Tobie.
Magda_77
Użytkownik
 
Posty: 53
Dołączył(a): Pt gru 07, 2007 7:52 pm

Re: Czy opłaca się wierzyć w Boga?

Postprzez narsisus » Śr lut 22, 2012 3:35 pm

Magda_77,
Bardzo ładnie, tylko chyba pomyliłaś tematy, bo ja tu zupełnie o czym innym.

Narsisus skoro nie wierzysz w Boga to co Cie tak martwi wieczność i czy ktoś będzie płonął?


Nie wierzę, ale na potrzeby dyskusji przyjmuję, że istnieje. To tak jakby naukowiec weryfikował jakąś teorię, a inny naukowiec do niego: po co to weryfikujesz, skoro w to nie wierzysz.

O wartościach nieskączenie cudownych.


No to jakie są te wartości nieskĄczenie cudowne? Skoro nie miłość sama w sobie?

Narsisus ja wcale nie twierdze że musisz wierzyć w Boga aby wieść moralne, wartościowe życie, Bóg nie oceni Cię na podstawie wiedzy której o nim nie miałeś, tylko na podstawie wiedzy którą miałeś i jeśli wiedziesz moralne życie a swojemu Stwórcy plujesz w twarz, no wybacz. ]


A ja nie posiadam wiedzy, że Bóg istnieje. Nie znam żadnej przesłanki na potwierdzenie istnienia Boga, musiałbym uwierzyć na słowo komuś, kto tez nie zna żadnych dowodów. Niezbyt to rozsądne.
Czyli skoro nie mam wiedzy o Bogu, , znaczy że Bóg się nie będzie gniewał? :)
narsisus
Użytkownik
 
Posty: 94
Dołączył(a): Pt wrz 26, 2008 11:19 am

Re: Czy opłaca się wierzyć w Boga?

Postprzez ucash » Cz lut 23, 2012 1:41 am

narsisus napisał(a):A ja nie posiadam wiedzy, że Bóg istnieje.

Bóg istnieje! teraz już posiadasz :wink:
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Re: Czy opłaca się wierzyć w Boga?

Postprzez Śiva_dasa » Wt sty 22, 2013 1:12 pm

"Opłaca" się wierzyć w Boga, gdyż wtedy wsiadłeś do łodzi transcendentalnej Wiedzy i po.ZNANIA (dźniana) Boga. A tak na marginesie, jedynie wtrącę o naszych związkach językowych z sanskrytem na przykladzie: polskie słowa, znać i po.znać pochodzą od sanskryckiego słowa "dźnana" (znana). Podobnie jak nasza "wiedza" pochodzi od sanskryckiego słowa w boskim kosmicznym języku, "Weda"!
Nie mówiąc już o naszym fundamentalnym słowie "Prawda", ktore wywodzi się z sanskryckiej zbitki słow: Pra i Weda, czyli Pra-Wiedza, jako Absolutna pierwotna Prawda [(Pra) i Wiedza (Veda)]... !
Nie tylko to, na dzień dzisiejszy naliczyłem blisko 600 słów polskich wywodzących się z boskiego sanskrytu. To jest tak tylko na dziś. Moje badania w tym zakresie trwają nadal, i z biegiem czasu ta liczba będzie systematycznie rosnąć. Na przyklad nasze polskie podstawowe słowo takie jak "Bóg" pochodzi od sanskryckiego "Bhaga" i "Bhagavan"...
Śiva_dasa
Użytkownik
 
Posty: 93
Dołączył(a): Wt gru 25, 2012 2:06 pm

Re: Czy opłaca się wierzyć w Boga?

Postprzez hungry » Śr sty 23, 2013 12:38 am

Śiva_dasa napisał(a):"Opłaca" się wierzyć w Boga, gdyż wtedy wsiadłeś do łodzi transcendentalnej Wiedzy i po.ZNANIA (dźniana) Boga. A tak na marginesie, jedynie wtrącę o naszych związkach językowych z sanskrytem na przykladzie: polskie słowa, znać i po.znać pochodzą od sanskryckiego słowa "dźnana" (znana). Podobnie jak nasza "wiedza" pochodzi od sanskryckiego słowa w boskim kosmicznym języku, "Weda"!
Nie mówiąc już o naszym fundamentalnym słowie "Prawda", ktore wywodzi się z sanskryckiej zbitki słow: Pra i Weda, czyli Pra-Wiedza, jako Absolutna pierwotna Prawda [(Pra) i Wiedza (Veda)]... !
Nie tylko to, na dzień dzisiejszy naliczyłem blisko 600 słów polskich wywodzących się z boskiego sanskrytu. To jest tak tylko na dziś. Moje badania w tym zakresie trwają nadal, i z biegiem czasu ta liczba będzie systematycznie rosnąć. Na przyklad nasze polskie podstawowe słowo takie jak "Bóg" pochodzi od sanskryckiego "Bhaga" i "Bhagavan"...

Na szczęście polskie słowo Bóg i angielskie God to nie są imiona pogańskich bóstw! Przynajmniej ja ich w takim znaczeniu pogańskim nie używam. :)
Pozdrawiam!
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: Czy opłaca się wierzyć w Boga?

Postprzez Śiva_dasa » Śr sty 23, 2013 10:51 pm

Tak, polskie słowo Bóg jak i angielskie God mają praindoeuropejskie czyli aryjskie (Ariowie) pochodzenie.
Słowo Bóg pochodzi od aryjskich slów Bhaga i Bhagavan. Natomiast polskie gody i angielski God, mają wspólne źródło również w naszej indoaryjskiej zamierzchłej przeszłości, gdy mieliśmy swojego Boga Visnu... !
Śiva_dasa
Użytkownik
 
Posty: 93
Dołączył(a): Wt gru 25, 2012 2:06 pm

Re: Czy opłaca się wierzyć w Boga?

Postprzez hungry » Śr sty 23, 2013 11:14 pm

Śiva_dasa napisał(a):Tak, polskie słowo Bóg jak i angielskie God mają praindoeuropejskie czyli aryjskie (Ariowie) pochodzenie.
Słowo Bóg pochodzi od aryjskich slów Bhaga i Bhagavan. Natomiast polskie gody i angielski God, mają wspólne źródło również w naszej indoaryjskiej zamierzchłej przeszłości, gdy mieliśmy swojego Boga Visnu... !

Powtarzam nie obchodzi mnie pochodzenie tych słów kiedy to w dzisiejszej polszczyźnie ma ono najnormalniejsze znaczenie i nie koniecznie odnoszące się do pogańskich bóstw.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: Czy opłaca się wierzyć w Boga?

Postprzez Śiva_dasa » Śr sty 23, 2013 11:58 pm

Ja wykazując, że słowo Bóg wywodzi się z wedyjskiego i aryjskiego słowa, chcialem pokazać nie tylko pochodzenie samego słowa, ale to skąd wywodzą się narody Europy, gdzie sa ich korzenie i w jakiego Boga wierzyły. Nasze indoeuropejskie korzenie tkwią w pradawnej wierze aryjskiej w Wisznu opartej na objawionych przekazach świętych Pism wedyjskich...
Śiva_dasa
Użytkownik
 
Posty: 93
Dołączył(a): Wt gru 25, 2012 2:06 pm

Re: Czy opłaca się wierzyć w Boga?

Postprzez młody » N lis 17, 2013 8:46 am

Tylko życie pod prawem Bożym daje człowiekowi szczęśliwe życie.Jak ktoś zna lepsze proszę o przedstawienie.
młody
 
Posty: 15
Dołączył(a): So wrz 28, 2013 4:59 am

Re: Czy opłaca się wierzyć w Boga?

Postprzez cojaturobie » Śr gru 11, 2013 9:05 am

Masz słuszność.Przeżyłem już w swoim życiu kilkadziesiąt lat i wiem,że:Bez Boga ani do proga.
cojaturobie
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pt sie 09, 2013 6:50 am

Następna strona

Powrót do Rozmowy kontrolowane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron