Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:17 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Chrześcijanie są również Izraelem (duchowo)

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Chrześcijanie są również Izraelem (duchowo)

Postprzez frad » Śr sty 25, 2012 1:27 am

hungry napisał(a):Udział katolików mnie nie dziwi bo nawet mnie cieszy i dobrze imho się dzieje, bo może garną się tam gdzie jest głoszona ewangelia, zapewne też wielu katolików widocznie lubi słuchać uwielbienia Hillsong. Pamiętam gdy byłem katolikiem po nawróceniu zaraz sam słuchałem uwielbienia protestanckich wykonawców jeszcze wtedy nie znany był Hillsong w Polsce, ale znany był mi np. Hosanna music. Praise and Worship, Petra Praise, Phil Driscoll a z polskich wykonawców znałem już twórczość Tomka Żółtko, Janusza Bigdy wówczas jeszcze na kasetach i jako katolikowi nigdy mi nie przeszkadzało słuchanie protestanckich wykonawców.
W biblii jest napisane, że katolicy i zresztą nie tylko katolicy ale wielu widząc w nas Chrystusa pójdą z nami...
"I przyjdzie wiele ludów i potężnych narodów, aby szukać Pana Zastępów w Jeruzalemie i przebłagać oblicze Pana. Tak mówi Pan Zastępów: Stanie się w owych dniach, że dziesięciu mężów ze wszystkich języków narodów odważy się i uchwyci się rąbka szaty jednego Judejczyka, mówiąc: Pójdziemy z wami, bo słyszeliśmy, że z wami jest Bóg." Księga Zachariasza 8:22-23
Hungry, dlaczego uwazasz ze Judejczycy z tego fragmentu to chrzescijanie?
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Re: Re:

Postprzez hungry » Śr sty 25, 2012 9:59 am

frad napisał(a):
hungry napisał(a):Udział katolików mnie nie dziwi bo nawet mnie cieszy i dobrze imho się dzieje, bo może garną się tam gdzie jest głoszona ewangelia, zapewne też wielu katolików widocznie lubi słuchać uwielbienia Hillsong. Pamiętam gdy byłem katolikiem po nawróceniu zaraz sam słuchałem uwielbienia protestanckich wykonawców jeszcze wtedy nie znany był Hillsong w Polsce, ale znany był mi np. Hosanna music. Praise and Worship, Petra Praise, Phil Driscoll a z polskich wykonawców znałem już twórczość Tomka Żółtko, Janusza Bigdy wówczas jeszcze na kasetach i jako katolikowi nigdy mi nie przeszkadzało słuchanie protestanckich wykonawców.
W biblii jest napisane, że katolicy i zresztą nie tylko katolicy ale wielu widząc w nas Chrystusa pójdą z nami...
"I przyjdzie wiele ludów i potężnych narodów, aby szukać Pana Zastępów w Jeruzalemie i przebłagać oblicze Pana. Tak mówi Pan Zastępów: Stanie się w owych dniach, że dziesięciu mężów ze wszystkich języków narodów odważy się i uchwyci się rąbka szaty jednego Judejczyka, mówiąc: Pójdziemy z wami, bo słyszeliśmy, że z wami jest Bóg." Księga Zachariasza 8:22-23
Hungry, dlaczego uwazasz ze Judejczycy z tego fragmentu to chrzescijanie?

A dlaczego nie (2 List do Koryntian 1:20)? Apostoł Paweł również tak uważał (List do Rzymian 2:28-29 jak i List do Rzymian 11:24). Wierzę, że jesteśmy duchowym Izraelem.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: Chrześcijanie są również Izraelem (duchowo)

Postprzez frad » Śr sty 25, 2012 11:55 am

Nie jestesmy Izraelem w żaden sposób chyba ze mamy etnicznosc żydowska lub jesteśmy w Judaizmie.

Duchowy Izrael to odrodzeni Żydzi, nie odrodzeni Poganie.
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Re: Chrześcijanie są również Izraelem (duchowo)

Postprzez hungry » Cz sty 26, 2012 12:15 am

frad napisał(a):Nie jestesmy Izraelem w żaden sposób chyba ze mamy etnicznosc żydowska lub jesteśmy w Judaizmie.
Duchowy Izrael to odrodzeni Żydzi, nie odrodzeni Poganie.

A niektóre teksty apostoła Pawła chcesz wywalić do kosza?
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: Chrześcijanie są również Izraelem (duchowo)

Postprzez frad » Cz sty 26, 2012 6:09 pm

hungry napisał(a):
frad napisał(a):Nie jestesmy Izraelem w żaden sposób chyba ze mamy etnicznosc żydowska lub jesteśmy w Judaizmie.
Duchowy Izrael to odrodzeni Żydzi, nie odrodzeni Poganie.

A niektóre teksty apostoła Pawła chcesz wywalić do kosza?
nie, nie chce

w Chrystusie nie ma ani Zyda ani Greka, w duszy i ciele sa Zydzi, Grecy, Polacy, Slazacy, Niemcy etc.

gdy Pawel mowi o Izraelu Bozym mowi o tych Zydach ktorzy sa Izraelem w ciele/duszy i sa w Nowym Przymierzu, uznajac Mesjasza - dzis to np. Morris Cerullo, Joel Chernoff (z grupy Lamb, plytke sprzedawala ksiegarnia przy KZ na Siennej), Stan Telchin i in.
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Re: Chrześcijanie są również Izraelem (duchowo)

Postprzez hungry » Cz sty 26, 2012 9:12 pm

frad napisał(a):
hungry napisał(a):
frad napisał(a):Nie jestesmy Izraelem w żaden sposób chyba ze mamy etnicznosc żydowska lub jesteśmy w Judaizmie.
Duchowy Izrael to odrodzeni Żydzi, nie odrodzeni Poganie.

A niektóre teksty apostoła Pawła chcesz wywalić do kosza?
nie, nie chce
w Chrystusie nie ma ani Zyda ani Greka, w duszy i ciele sa Zydzi, Grecy, Polacy, Slazacy, Niemcy etc.
gdy Pawel mowi o Izraelu Bozym mowi o tych Zydach ktorzy sa Izraelem w ciele/duszy i sa w Nowym Przymierzu, uznajac Mesjasza - dzis to np. Morris Cerullo, Joel Chernoff (z grupy Lamb, plytke sprzedawala ksiegarnia przy KZ na Siennej), Stan Telchin i in.

No niestety nie masz racji, bo dokóż to apostoł Paweł pisał w liście do Kolosan (Kolosan 2:11) o obrzezaniu chrystusowym, (oczywistym faktem, że nie chodziło o cielesne obrzezanie), czyż nie do wierzących z goyów w Kolosach? A z tego co mi wiadome, wśród żydów mesjanistycznych (spotkałem takowych w swoim życiu) obrzezują się oni cieleśnie jak i obchodzą święta żydowskie, co nie znaczy, że my wierzący z pogan musimy je obchodzić.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: Chrześcijanie są również Izraelem (duchowo)

Postprzez frad » So sty 28, 2012 6:51 pm

etniczni Zydzi tez nie musza w zasadzie przestrzegac Tory, jest to kwestia wyboru
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Re: Chrześcijanie są również Izraelem (duchowo)

Postprzez hungry » N sty 29, 2012 12:35 am

frad napisał(a):etniczni Zydzi tez nie musza w zasadzie przestrzegac Tory, jest to kwestia wyboru

No niestety to nie jest jedynie etniczna kwestia...
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: Chrześcijanie są również Izraelem (duchowo)

Postprzez frad » N sty 29, 2012 2:53 pm

IMHO jest; Tory mozna przestrzegac gdy jest sie etnicznie zydowskim lub wchodzi w judaizm ale trzeba uwazac wowczas by nie uwazac ze to czlowieka zbawia czy uswieca

chrzescijanin nie jest obowiazany przestrzegac 10 Przykazan, obrzezywac sie, wstrzymywac od wieprzowiny etc.
chrzescijanin oczywiscie nie moze mordowac, cudzolozyc etc. ale nie wynika to z przestrzegania Tory

troche zmienie watek - moze stworzy to poczatek nowego: jak myslisz, hungry, czy wszyscy ewangeliczni w Polsce wierza ze Genezis 1-3 jest literalnie prawdziwe?
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Re: Chrześcijanie są również Izraelem (duchowo)

Postprzez hungry » N sty 29, 2012 9:34 pm

Proszę abyś jednak nie zmieniał tematów wątków. Nie będę co chwilę dzielił...
Poszukaj proszę na forum, bo zapewne wiele razy już o tym była mowa...
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: Chrześcijanie są również Izraelem (duchowo)

Postprzez frad » Śr lut 01, 2012 8:16 am

Znalazłem jeden wątek ale dawno był nieruszany.

W temacie Żydów: Tora IMHO obowiązkowa dla nikogo już nie jest (koszerność potraw etc.), jej moralność względem odrodzonych wynika nie z przepisów a odrodzonego ducha i prowadzenia Ducha Świętego potwierdzanego spisanym Słowem, względem nieodrodzonych zaś przepisy jej winny kształtować ogólny kierunek prawa ,,świeckiego" (wraz z innymi zapisami Biblii, m.in. Genesis 9:6, ludzie pokroju Eichmanna zasadniczo powinni kończyć swój żywot jak on).
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Re: Chrześcijanie są również Izraelem (duchowo)

Postprzez hungry » Śr lut 01, 2012 9:07 am

frad napisał(a):Znalazłem jeden wątek ale dawno był nieruszany.

W temacie Żydów: Tora IMHO obowiązkowa dla nikogo już nie jest (koszerność potraw etc.), jej moralność względem odrodzonych wynika nie z przepisów a odrodzonego ducha i prowadzenia Ducha Świętego potwierdzanego spisanym Słowem, względem nieodrodzonych zaś przepisy jej winny kształtować ogólny kierunek prawa ,,świeckiego" (wraz z innymi zapisami Biblii, m.in. Genesis 9:6, ludzie pokroju Eichmanna zasadniczo powinni kończyć swój żywot jak on).

Tora czyli prawo, jest dziś wypisana w sercach naszych (2 list do Koryntian 3:1-5). To również IMHO przemawia za faktem, że jesteśmy jednak duchowo IZRAELEM.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: Chrześcijanie są również Izraelem (duchowo)

Postprzez frad » Śr lut 01, 2012 5:46 pm

Tora mówi by nie jeść krewetek. Uważasz że tak mówi nasze serce?
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Re: Chrześcijanie są również Izraelem (duchowo)

Postprzez hungry » Cz lut 02, 2012 9:52 am

frad napisał(a):Tora mówi by nie jeść krewetek. Uważasz że tak mówi nasze serce?

Mówię o podstawach moralności a nie o przepisach koszernych etc... A Jezus sprecyzował które przykazanie z TORY nas obowiązuje: miłość Boga i bliźniego... Kto wypełnia je wypełnił cały zakon... (Ewangelia św. Mateusza 22:37-40)
To nas właśnie odróżnia od cielesnego Izraela, że nie podchodzimy legalistycznie do Prawa i czynimy wg. instrukcji Chrystusa modernizującego Torę co widzimy w kazaniu na górze na przykładzie choćby (Ewangelia św. Mateusza 5:22; Ewangelia św. Mateusza 5:28; Ewangelia św. Mateusza 5:32; Ewangelia św. Mateusza 5:34; Ewangelia św. Mateusza 5:39; Ewangelia św. Mateusza 5:44) -" A Ja wam powiadam..."
Dziś uczynki nie są zasługą na odkupienie i zbawienie, lecz naszym świadectwem, planem Bożym dla nas aby wiara nasza była poświadczona... (Ewangelia św. Mateusza 5:13-16; List do Galacjan 5:6 ; List do Efezjan 2:8-10; List św. Jakuba 2:14-20 )
Dziś chodzimy wg. Ducha, Galacjan 5 rozdział... a nie wg. przestarzałej litery (List do Rzymian 7:6), bowiem Litera (religia, legalizm) zabija... a to Duch Boży przecież ożywia (2 List do Koryntian 3:5-10).
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: Chrześcijanie są również Izraelem (duchowo)

Postprzez frad » Pt lut 03, 2012 9:11 pm

Tora cala zostaje albo cala odpada. Nie mozna dzielic Tory i przyjmowac Jej czesci bo wowczas lamie sie cala Tore.

Biblia uczy ze Tora jest niepodzielna.

To prawda ze mamy prawo Ducha w sercach ale nie jest Ono juz Tora.
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Następna strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron