Teraz jest Cz mar 28, 2024 6:03 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

O biskupach (z podziału wątku, offtop frada)

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

O biskupach (z podziału wątku, offtop frada)

Postprzez frad » Pn gru 05, 2011 7:56 am

Biskupem moze tez byc swietnym np. bezdzietny, niezonaty wdowiec. Zapis o mezu jednej zony mowi o moralnosci a nie o wymaganiu niezbednym. Nawet pozadnie zyjacy rozwiedziony/a (nawet w ponownym zwiazku) moze byc biskupem. Przyjrzyjmy sie np. zyciu Aimee Semple McPherson czy Johna Osteena.
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Re: O biskupach (z podziału wątku, offtop frada)

Postprzez tesciowa_jozefa » Cz gru 08, 2011 2:50 pm

Św. Apostoł Paweł zdaje się też nie był żonaty
tesciowa_jozefa
 
Posty: 17
Dołączył(a): Cz lis 24, 2011 11:32 pm

Re: O biskupach (z podziału wątku, offtop frada)

Postprzez tesciowa_jozefa » Cz gru 08, 2011 4:29 pm

Czy Św. Apostoł Paweł nie był czasem też bezdzietny, nieżonaty ?
tesciowa_jozefa
 
Posty: 17
Dołączył(a): Cz lis 24, 2011 11:32 pm

Re: O biskupach (z podziału wątku, offtop frada)

Postprzez hungry » Cz gru 08, 2011 5:40 pm

Tesciowa_jozefa proszę nie pisz post pod postem, ale proszę używaj opcji "zmień", lub zaczekaj na wypowiedź innej osoby.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: O biskupach (z podziału wątku, offtop frada)

Postprzez sewen » N gru 11, 2011 9:52 am

A jednak Paweł pisze dlaczego biskup ma być taki a nie inny
który by własnym domem dobrze zarządzał, dzieci trzymał w posłuszeństwie i wszelkiej uczciwości, (5) bo jeżeli ktoś nie potrafi własnym domem zarządzać, jakże będzie mógł mieć na pieczy Kościół Boży
Czy ktoś ma wątpliwości co do wartości tych słów?
sewen
Aktywny
 
Posty: 138
Dołączył(a): Pn cze 18, 2007 10:58 am
Lokalizacja: UK

Re: O biskupach (z podziału wątku, offtop frada)

Postprzez tesciowa_jozefa » Wt gru 13, 2011 6:10 pm

sewen, Św. Ap. Paweł miał na pieczy Kościół Boży ale dzieci i domu raczej nie ?
tesciowa_jozefa
 
Posty: 17
Dołączył(a): Cz lis 24, 2011 11:32 pm

Re: O biskupach (z podziału wątku, offtop frada)

Postprzez sewen » Cz gru 15, 2011 9:28 am

Był apostołem a nie biskupem. Biskup to zarządzający [trzodą Bożą]
sewen
Aktywny
 
Posty: 138
Dołączył(a): Pn cze 18, 2007 10:58 am
Lokalizacja: UK

Re: O biskupach (z podziału wątku, offtop frada)

Postprzez tesciowa_jozefa » Cz gru 15, 2011 2:05 pm

Jeśli apostoł nie zarządza, czemu mówi: "...,tak też zarządzam we wszystkich zborach." ?
tesciowa_jozefa
 
Posty: 17
Dołączył(a): Cz lis 24, 2011 11:32 pm

Re: O biskupach (z podziału wątku, offtop frada)

Postprzez hungry » Pt gru 16, 2011 7:09 am

Decyzje które mogli podejmować apostołowie w zborach nie czynili tego dlatego, że byli biskupami, choć zapewne wielu z nich było nimi. Czy apostoł Paweł był nie wiemy... Nie wiemy też że nie miałby nie być biskupem. Jednoznacznej odpowiedzi nie ma w Nowym testamencie, lecz jako apostoł miał praw polecić co niektórym biskupom aby ustanawiali starszych po zborach a do tego nie musiał być biskupem. Wystarczy, że był apostołem Jezusa Chrystusa, wybranym na apostoła przez Niego samego do zaniesienia ewangelii poganom. Jezus nie wybrał go podczas swojego pobytu na ziemi, lecz później na drodze do Damaszku.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: O biskupach (z podziału wątku, offtop frada)

Postprzez frad » So gru 17, 2011 8:10 pm

mam biskupa, bardzo porzadny czlowiek, bardzo go lubie ale uwazam ze biskup nie jest pastorem pastorow, uwazam ze kazdy lider jest biskupem (mezczyzna lub kobieta, wazne jest powolanie od Boga, nie plec, nie stan cywilny, nie rasa, nie wyksztalcenie formalne)

fajna sluzbe ma biskup La Donna Osborn nawiasem mowiac, corka swietnego uslugujacego TL Osborna
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Re: O biskupach (z podziału wątku, offtop frada)

Postprzez hungry » So gru 17, 2011 11:26 pm

frad napisał(a):mam biskupa, bardzo porzadny czlowiek, bardzo go lubie ale uwazam ze biskup nie jest pastorem pastorow, uwazam ze kazdy lider jest biskupem (mezczyzna lub kobieta, wazne jest powolanie od Boga, nie plec, nie stan cywilny, nie rasa, nie wyksztalcenie formalne)
fajna sluzbe ma biskup La Donna Osborn nawiasem mowiac, corka swietnego uslugujacego TL Osborna

Kobieta biskupem?
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: O biskupach (z podziału wątku, offtop frada)

Postprzez tesciowa_jozefa » Pn gru 19, 2011 5:27 pm

czy są funkcje czy zadania biskupie, których Św. Ap. Paweł nie pełnił ?
czy pouczani przez niego biskupi jak mają pełnić swoje role, nie mieli prawa powiedzieć "nie masz dzieci ? - co ty wiesz o biskupowaniu" ?
tesciowa_jozefa
 
Posty: 17
Dołączył(a): Cz lis 24, 2011 11:32 pm

Re: O biskupach (z podziału wątku, offtop frada)

Postprzez hungry » Wt gru 20, 2011 10:33 am

tesciowa_jozefa napisał(a):czy są funkcje czy zadania biskupie, których Św. Ap. Paweł nie pełnił ?
czy pouczani przez niego biskupi jak mają pełnić swoje role, nie mieli prawa powiedzieć "nie masz dzieci ? - co ty wiesz o biskupowaniu" ?

Apostoł to nie biskup, Paweł był apostołem a nie biskupem i on raczej miał współudział z innymi apostołami w ustanawianiu biskupów.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: O biskupach (z podziału wątku, offtop frada)

Postprzez tesciowa_jozefa » Wt gru 20, 2011 4:21 pm

w pytaniu nie chodziło mi o był czy nie był biskupem. zastanowiło mnie jakie zadania biskupie pełnił np.
nauczanie tak
promotor młodych duchownych tak
... wydaje się, że ciężej wskazać te na "nie". zwłaszcza gdzie trzeba być mężem czy ojcem
tesciowa_jozefa
 
Posty: 17
Dołączył(a): Cz lis 24, 2011 11:32 pm

Re: O biskupach (z podziału wątku, offtop frada)

Postprzez hungry » Śr gru 21, 2011 11:40 am

tesciowa_jozefa napisał(a):w pytaniu nie chodziło mi o był czy nie był biskupem. zastanowiło mnie jakie zadania biskupie pełnił np.
nauczanie tak
promotor młodych duchownych tak
... wydaje się, że ciężej wskazać te na "nie". zwłaszcza gdzie trzeba być mężem czy ojcem

A kto powiedział, że nauczanie to biskupie zadanie? :)
Biskupi owszem mieli również dar i powołanie nauczycieli. Ale powołanie nauczyciela to osobna kwestia (Ewangelia św. Mateusza 7:29; List do Rzymian 12:7; List do Efezjan 4:11; I List św. Piotra 4:11). Nauczali nie tylko biskupi lecz również a właściwie przede wszystkim apostołowie (Dzieje Apostolskie 2:42). Dziś np. nauczają pastorzy, księża, są i dziś biskupi, niemalże w każdym wyznaniu i denominacji chrześcijańskiej mimo, że czasami i nierzadko różnią się formą hierarchiczną.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Następna strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron