Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:23 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Krysztaly a chrzescijanstwo

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Krysztaly a chrzescijanstwo

Postprzez soe1983 » Pt sie 12, 2011 3:06 pm

Witam
Troche studiowalem temat krysztalow, podobno moga pomoc w niektorych dolegliwosciach itp. Wiem tez, ze niektore z nich moga byc uzywane w praktykach okultystycznych, lub do laczenia sie jakimis "bytami, czy "wymiarami".
Ale czy uzycie konkretnego krysztalu, tylko w celach "leczniczych" bedzie naruszeniem? Np. podobno hematyt moze pomoc w walce z zylakami, wiec przyszlo mi do glowy zeby sprobowac. Wiem ze Biblia nie zabrania noszenia krysztalow jako bizuterii, tak samo jak wiem ze kategorycznie zabrania uzywania talizmanow. Ale to chyba nie jest talizman...
W koncu krysztaly zostaly stworzone przez Boga, dlaczego nie mialby wiec towarzyszyc ludziom, oczywiscie tylko w dobrych zamiarach?...Moze ktos obeznany pomogl by mi rozjasnic temat krysztalow?
z gory dziekuje
soe1983
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt sie 12, 2011 2:57 pm

Re: Krysztaly a chrzescijanstwo

Postprzez frad » So lis 26, 2011 3:13 pm

jak mialyby pomoc w dolegliwosciach? sa dane nieokultystycznych badawczych osrodkow medycznych o ich leczacym wplywie czysto fizycznym?
frad
Aktywny
 
Posty: 864
Dołączył(a): Wt kwi 10, 2007 12:40 pm

Re: Krysztaly a chrzescijanstwo

Postprzez tesciowa_jozefa » Cz gru 08, 2011 4:56 pm

Kryształ rubinu ma zastosowanie w medycynie - stosuje się go w budowie tzw. lasera rubinowego wykorzystywanego do "twardej" obróbki tkanek np. cięcia.
tesciowa_jozefa
 
Posty: 17
Dołączył(a): Cz lis 24, 2011 11:32 pm

Re: Krysztaly a chrzescijanstwo

Postprzez MarDeb » Cz kwi 02, 2020 2:42 pm

W sytuacjach nieoczywistych tj. takich, których nie ma jasnego zapisu w Biblii są dwie metody oceniania:

1. Owoce. Jak używanie kryształów wpływa na życie duchowe? Czy zbliża relację? Czy dziękujesz więcej Bogu? Czy wielbisz za to Chrystusa?

2. Pewność postępowania. Duch Święty zamieszkujący każdego nowonarodzonego podpowiada, co robić. Jeśli masz wątpliwości - wiedz, że grzeszysz. Końcówka 14 rozdziału Listu do Rzymian mówi co prawda o jedzeniu ale jest to uniwersalna prawda.
MarDeb
Aktywny
 
Posty: 166
Dołączył(a): Pt maja 31, 2019 4:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Krysztaly a chrzescijanstwo

Postprzez enkidu » N cze 21, 2020 9:42 pm

Moim zdaniem to nie jest okultyzm. Jeśli naukowo jest udowodnione że kryształy mają działanie lecznicze to używasz daru rozumu, żeby znaleźć te informacje i użyć ich w dobrej wierze. Niczego złego nie robisz.
enkidu
 
Posty: 4
Dołączył(a): N cze 14, 2020 3:07 pm

Re: Krysztaly a chrzescijanstwo

Postprzez MarDeb » Wt lip 07, 2020 3:50 pm

OK. Jakie są te naukowe dowody na działanie lecznicze?
MarDeb
Aktywny
 
Posty: 166
Dołączył(a): Pt maja 31, 2019 4:32 pm
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron