Teraz jest So kwi 27, 2024 6:48 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

"praktyki KK" - posty z podzielonego wątku

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Postprzez adib » Wt paź 18, 2011 8:53 am

Pisałem to już wcześniej Maryja sama zapowiedziała że będą ją Błogosławić wszystkie narody. I pomimo że hungry byłeś katolikiem chyba nie do końca rozumiesz nauczanie Kościoła Katolickiego. Ponieważ nie ma żadnej modlitwy skierowanej do Maryji. Modlimy się raczej za Jej wstawiennictwem. Ona z ludzi żyjących na ziemi była najbliżej Boga, znała Go przez całe Jego ziemskie życie i dodatkowo przez 9 miesięcy nosiła Go pod Sercem. Rozumiesz powagę sytuacji. Maryja i Bóg przez 9 miesięcy byli Jednym Ciałem. A to że ktoś jest skromny wcale nie przeczy temu że jest Wielki. Jego skromność podkreśla jeszcze tylko Jego wolność.
adib
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): So maja 14, 2011 8:57 pm

Postprzez ucash » Wt paź 18, 2011 10:43 am

adib napisał(a):Pisałem to już wcześniej Maryja sama zapowiedziała że będą ją Błogosławić wszystkie narody.

Ale co to ma wspólnego z tym co z Maryją zrobił krk :wink:
Błogosławił ok ale krk oczywiście musiał dodać coś od siebie np:
gdzie w Piśmie Świętym pisze aby sie modlić przez Maryję do Jezusa, królowej niebios, itd, itp

adib napisał(a): Ponieważ nie ma żadnej modlitwy skierowanej do Maryj. Modlimy się raczej za Jej wstawiennictwem.

To stwierdzenie jest bezsennsu, nie modlicie się do Maryj tylko do Maryj :wink:

adib napisał(a):Ona z ludzi żyjących na ziemi była najbliżej Boga, znała Go przez całe Jego ziemskie życie i dodatkowo przez 9 miesięcy nosiła Go pod Sercem. Rozumiesz powagę sytuacji. Maryja i Bóg przez 9 miesięcy byli Jednym Ciałem. A to że ktoś jest skromny wcale nie przeczy temu że jest Wielki. Jego skromność podkreśla jeszcze tylko Jego wolność.

Znów tylko i wyłącznie twoje osobiste załorzenia które w sposób jednolity nie mają poparcia w Biblii, i to są momenty w których starasz się uwierzytelnić swoją wiarę ale nie masz na to dowodów, gdyż albo nie zgadza się kontekst i krk tworzy go sobie sam albo już ślepo zatraca się w tradycję.
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Postprzez hungry » Wt paź 18, 2011 10:59 am

adib napisał(a):Pisałem to już wcześniej Maryja sama zapowiedziała że będą ją Błogosławić wszystkie narody. I pomimo że hungry byłeś katolikiem chyba nie do końca rozumiesz nauczanie Kościoła Katolickiego. Ponieważ nie ma żadnej modlitwy skierowanej do Maryji. Modlimy się raczej za Jej wstawiennictwem. Ona z ludzi żyjących na ziemi była najbliżej Boga, znała Go przez całe Jego ziemskie życie i dodatkowo przez 9 miesięcy nosiła Go pod Sercem. Rozumiesz powagę sytuacji. Maryja i Bóg przez 9 miesięcy byli Jednym Ciałem. A to że ktoś jest skromny wcale nie przeczy temu że jest Wielki. Jego skromność podkreśla jeszcze tylko Jego wolność.

Pewnie ale na szczęście tylko wg. Ciebie nie mam pojęcia o KRK bo nie jestem już w nim 16 lat. ;) A mówisz, że modlicie się nie do Marii, ale za jej wstawiennictwem co już jak słusznie wiele osób Ci pisało niema poparcia w biblii. Ale nawet nieprawdą jest, że nie modlicie się do Marii. A choćby litania loretańska? Czy nie ma tam wprost zwrotów do Marii, zamiast jedynie do BOGA?
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez adib » Wt paź 18, 2011 11:09 am

Wiesz co, jestem dumny z tego że jestem katolikiem. Że jestem w Odnowie i że prowadzi mnie Duch Święty i jakoś nie przeszkadza mu to dzieje się w Kościele Katolickim. Nigdy mi o tym nie mówił.
adib
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): So maja 14, 2011 8:57 pm

Postprzez ucash » Wt paź 18, 2011 11:30 am

adib napisał(a):Wiesz co, jestem dumny z tego że jestem katolikiem. Że jestem w Odnowie i że prowadzi mnie Duch Święty i jakoś nie przeszkadza mu to dzieje się w Kościele Katolickim. Nigdy mi o tym nie mówił.

Jakże by inaczej jak własnie nie tak smudnie, lekko uciekając od odpowiedzi, delikatnie zmieniając temat.
Osobiście uwarzam że jesteś dumny z czegoś czego nie znasz i jaką masz pewność że to właśnie nie przez to forum Duch Święty chce tak naprawde objawić Ci prawdę.
Pozatym gdyby tak było jak mówisz o Duchu Świętym któremu nie przeszkadza to co dzieje się w krk to dlaczego powstało coś takiego jak odnowa w Duchu Świętym?
Zmiana uwilbienia itp: możemy załwarzyć że jednak coś jest nie tak, a szczerze mówiąc to tylko wierzchołek góry lodowej.
Nie byłem wychowany jako katolik, ani jako protestant czy zielonoświąkowiec a pomimo tego załwarzam błedne nauczanie tylko dla tego że wiem co mówi Pismo Święte.
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Postprzez adib » Wt paź 18, 2011 2:18 pm

Wielu ludzi mówi że wie co Mówi Pismo Święte. Katolicy, zielonoświątkowcy, luteranie, baptyści, adwentyści. A każdy twierdzi co innego. Potrafisz to wytłumaczyć?? Nie uważasz że to co nazywasz wiedzą jest jedynie interpretacją tego co zawiera Pismo Święte. W czym Twoja interpretacja jest lepsza od mojej. Ja wierzę Pismu Świętemu a nie zielonoświątkowcom.
adib
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): So maja 14, 2011 8:57 pm

Postprzez ucash » Wt paź 18, 2011 3:48 pm

adib napisał(a):Wielu ludzi mówi że wie co Mówi Pismo Święte. Katolicy, zielonoświątkowcy, luteranie, baptyści, adwentyści. A każdy twierdzi co innego. Potrafisz to wytłumaczyć??

Każdy..? wyznania które wyżej wymieniłeś szczerze mówiąc, tylko katolicyzm odbiega od normy i to okrutnie, co z tego że jest kilka kościłów o różnych nazwach, mamy wolność wyznania jak chcesz to możesz i założyć swój, jedyne co się liczy to czy Twoje nauczanie bedzie Bibljine i nic pozatym a te w/w oprócz katolickego pogladami nie róznią się prawie wogóle

adib napisał(a):Nie uważasz że to co nazywasz wiedzą jest jedynie interpretacją tego co zawiera Pismo Święte. W czym Twoja interpretacja jest lepsza od mojej.

Żeby mieć jakomkolwiek interpretacje należy najpierw poznać żródło z którego czerpiesz, a z tego co już przeczytałem wnioskuje że jeszcze tego nie zrobiłeś, nie chcem Cię obrazić w jakimkolwiek tego słowa znaczeniu poprostu to co twierdzisz nie zgadza się z tym co czytam w Biblii i według mnie, niema czegoś takiego jak lepsza interpretacja, jest tylko prawdziwa lub nieprawdziwa.

adib napisał(a):Ja wierzę Pismu Świętemu a nie zielonoświątkowcom.

W to uwierzę jak zobaczę że zaczołeś Je czytać.
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Postprzez adib » Wt paź 18, 2011 4:00 pm

Ucash napisałeś że wszystkie wyznania oprócz katolickiego niczym się nie różnią. Ciekawe może nie jestem na czasie ale czy adwentyści zaczęli święcić niedzielę?? Wyobraź sobie że twierdząc że święcenie szabatu nadal obowiązuje udowadniają swoje racje na podstawie Pisma Świętego. Powiedz mi czy Oni czytają to samo Pismo Święte co Ty. Oni też uważają że nie można jeść mięsa wieprzowego bo jest nieczyste. Jak widzisz każdy ciągnie w swoją stronę tak więc do którego Kościoła bym nie należał zawsze ktoś będzie twierdził że błądzę.
adib
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): So maja 14, 2011 8:57 pm

Postprzez hungry » Wt paź 18, 2011 5:04 pm

adib są sprawy drugorzędne w których wolno mieć swoją interpretację, a są też wśród chrześcijan ewangelicznych sprawy oczywiste odnośnie podstaw wiary gdzie większość z nich się zgadza. Autor listu do Hebrajczyków wymienia te podstawy wiary gdzie większość ewangelicznych chrześcijan (wyznań protestanckich jak i nawet niektórych charyzmatyków z Kościoła Katolickiego, bardziej wolnych od katolickich tradycji i praktyk) się zgadza.

"...podstawowe nauki o Chrystusie... (...) fundamentu, jaki stanowią: pokuta za uczynki martwe i /wyznanie/ wiary w Boga, nauka o chrztach i nakładaniu rąk]/u], [u]o powstaniu z martwych i sądzie wiecznym.
List do Hebrajczyków 6:1 / Przekład Biblii Tysiąclecia

"Fundamentu bowiem nikt nie może położyć innego, jak ten, który jest położony, a którym jest Jezus Chrystus." 1 List do Koryntian 3:11 / Przekład Biblii Tysiąclecia
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez ucash » Wt paź 18, 2011 6:59 pm

adib napisał(a):Ucash napisałeś że wszystkie wyznania oprócz katolickiego niczym się nie różnią.

Nie Adib, napisałem że nie różnią się poglądami aż tak bardzo.
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Postprzez adib » Wt paź 18, 2011 8:06 pm

hungry napisał(a):adib są sprawy drugorzędne w których wolno mieć swoją interpretację, a są też wśród chrześcijan ewangelicznych sprawy oczywiste odnośnie podstaw wiary gdzie większość z nich się zgadza. Autor listu do Hebrajczyków wymienia te podstawy wiary gdzie większość ewangelicznych chrześcijan (wyznań protestanckich jak i nawet niektórych charyzmatyków z Kościoła Katolickiego, bardziej wolnych od katolickich tradycji i praktyk) się zgadza.

"...podstawowe nauki o Chrystusie... (...) fundamentu, jaki stanowią: pokuta za uczynki martwe i /wyznanie/ wiary w Boga, nauka o chrztach i nakładaniu rąk]/u], [u]o powstaniu z martwych i sądzie wiecznym.
List do Hebrajczyków 6:1 / Przekład Biblii Tysiąclecia

"Fundamentu bowiem nikt nie może położyć innego, jak ten, który jest położony, a którym jest Jezus Chrystus." 1 List do Koryntian 3:11 / Przekład Biblii Tysiąclecia


Hungry zapewniam Cię że nie ma katolickich charyzmatyków, jak to napisałeś, bardziej wolnych od katolickich tradycji. Bo wtedy nie byliby już katolikami. Podstawą każdej charyzmatycznej wspólnoty katolickiej jest posłuszeństwo Kościołowi Katolickiemu. Tak więc reasumując każdy katolicki charyzmatyk uznaje np. Kult Matki Boskiej. Trzymam właśnie w ręku książkę Patti Gallagher pt."Świętość w zasięgu ręki". Polecam Ci tą książkę jeśli chcesz wiedzieć jak to jest u katolickich charyzmatyków.
adib
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): So maja 14, 2011 8:57 pm

Postprzez hungry » Wt paź 18, 2011 11:32 pm

adib napisał(a):Hungry zapewniam Cię że nie ma katolickich charyzmatyków, jak to napisałeś, bardziej wolnych od katolickich tradycji...
(...) Tak więc reasumując każdy katolicki charyzmatyk uznaje np. Kult Matki Boskiej.

Adib mów proszę za siebie lepiej. Widocznie nie wszystkich poznałeś. ;)
adib napisał(a):Bo wtedy nie byliby już katolikami.

Ty byś o tym decydował? ;)
Owszem wielu czy prędzej opuszcza KRK, bo nie da się dłużej tak wytrzymać...
adib napisał(a):
Podstawą każdej charyzmatycznej wspólnoty katolickiej jest posłuszeństwo Kościołowi Katolickiemu.

A to nie BOGU należy być bardziej posłusznym? Czy KRK jest nieomylnym jedyno-zbawczym kościołem?
adib napisał(a): Trzymam właśnie w ręku książkę Patti Gallagher pt."Świętość w zasięgu ręki". Polecam Ci tą książkę jeśli chcesz wiedzieć jak to jest u katolickich charyzmatyków.

No a zajrzałeś dziś do Biblii? Jeśli tak to co tam czytałeś?
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez adib » Śr paź 19, 2011 7:41 am

Wiesz co, było kilka takich wspólnot odnowy które wiedziały lepiej niż księża czy biskupi. Stwierdzili że Maryja nie jest im potrzebna, sami sobie odpuszczali grzechy itd. Już nie są katolikami. Myślę że najbardziej znana jest sprawa z Krapkowic. Nie nie ja decyduję o wykluczeniu z kościoła po prostu sam fakt wypowiedzenia posłuszeństwa jest oznaką tego że już nie chce się być dłużej katolikiem. Czy katolicyzm to jedno-zbawczy kościół?? Dziwne pytanie zadajesz, ponieważ nie wiem być może można dostąpić Zbawienia w innym kościele ja jednak uważam że w Kościół Katolicki jest najlepszą Drogą prowadzącą do Zbawienia.Gdybym uważał inaczej nie byłbym katolikiem i uważam że myśli tak każdy prawdziwie wierzący katolik. A jest ich wielu sama odnowa w Polce liczy sobie kilkaset tysięcy a są jeszcze inne wspólnoty. Czytam Pismo Święte z tym rzecz że Ty i tak masz odpowiedź na każde pytanie i każdy cytat z Pisma Świętego. Masz swoją odpowiedź. Odpowiedź która jest zgodna z nauczaniem Twojego Kościoła.
adib
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): So maja 14, 2011 8:57 pm

Postprzez hungry » Śr paź 19, 2011 10:41 am

adib napisał(a):Czy katolicyzm to jedno-zbawczy kościół?? Dziwne pytanie zadajesz, ponieważ nie wiem być może można dostąpić Zbawienia w innym kościele

Ja tylko wspomniałem dogmat katolicki mówiący fałszywie, że "poza kościołem nie ma zbawienia".
A wiemy że jedynie w JEZUSIE.
adib napisał(a):ja jednak uważam że w Kościół Katolicki jest najlepszą Drogą prowadzącą do Zbawienia.

O proszę i mamy dowód wpływu tego fałszywego dogmatu na katglików. A to już jest niebiblijne, bowiem jedyną drogą do BOGA OJCA jak sam Pan Jezus, co też sam powiedział o sobie w Ewangelii wg. św. Jana 14:6.
adib napisał(a):Gdybym uważał inaczej nie byłbym katolikiem i uważam że myśli tak każdy prawdziwie wierzący katolik.

Wolisz być na siłę katolikiem, niż być posłusznym Bogu? A nie przyszło Ci do głowy właśnie jak zauważył ucash, że Duch Święty być może przemawia do Ciebie przez te forum?
adib napisał(a):Czytam Pismo Święte z tym rzecz że Ty i tak masz odpowiedź na każde pytanie i każdy cytat z Pisma Świętego. Masz swoją odpowiedź. Odpowiedź która jest zgodna z nauczaniem Twojego Kościoła.

A skąd Ty wiesz jaką ja mam odpowiedź? Tak w ten sposób manipulujesz i uciekasz od odpowiedzi.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez adib » Śr paź 19, 2011 11:07 am

Nie ma w Kościele Katolickim dogmatu o którym napisałeś, widzisz jeśli ktoś Cię tak naucza to jest to kłamstwo. Czy Duch Święty posługuje się kłamstwem?? Tu masz odpowiedź na to co dalej napisałeś, otóż absolutnie nie uważam że to co czytam na tym forum pochodzi od Ducha Świętego. Piszesz dalej zarzucając mi że nie jestem posłuszny Bogu. Nie możesz wiedzieć czy jestem posłuszny Bogu ponieważ i ja i Ty wiemy że Wiara opiera się na Osobistej Relacji z Bogiem. Osobistej więc skąd możesz wiedzieć co Bóg mówi do mnie, każdego dnia?? Skąd wiesz jakie ma oczekiwania w stosunku do mnie. Osobista Relacje z Bogiem uczy mnie nie oglądania się na innych. Ja nie wiem jaka jest Twoja Relacja ja wiem że moja jest najlepsza dla mnie. I wcale nie muszę przyjmować wszystkiego tego co naucza Kościół Katolicki nie muszę modlić się na Różańcu i wiele innych. Każdy z nas wybiera to co jest najlepsze dla niego aby zbliżać się do Boga. Ja widzę Owoce swojej Drogi. Po co mam ją zmieniać nie mając pewności czy na tej nowej moje Owoce będą większe a może w ogóle ich nie będzie. Zarzuciłeś mi że Kościół Katolicki uważa że poza nim nie ma Zbawienia. Co jak napisałem jest kłamstwem. Ty natomiast uważasz że w Kościele Katolickim nie ma Zbawienia, czy się mylę??
adib
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): So maja 14, 2011 8:57 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron