Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:52 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Nawrócenie

Forum dyskusyjne dla ludzi o różnych światopoglądach (niechrześcijanie rozmawiają z chrześcijanami na temat ich wiary).

Nawrócenie

Postprzez Pawel » Pt lip 01, 2011 7:18 pm

Napiszę krótko. Mam problem. Od około 10 lat nie byłem w kościele, nie byłem u spowiedzi, komuni, nie wierzyłem w Boga itd. Teraz chciałbym na nowo "wrócić" do kościoła ale nie mam pomysłu jak to zrobić... boje sie "rozmowy" z księdzem przy spowiedzi, boje sie pójść na msze... mogę iść sam do kościoła się pomodlić gdy nie ma nikogo.
Pawel
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 7:03 pm

Postprzez hungry » Pt lip 01, 2011 7:33 pm

Do Jezusa należy przyjść bezpośrednio przez wiarę w Niego, a nie ma potrzeby przychodzić do księży, ani do kościoła, aby się nawrócić do Boga. Jezus Chrystus jest Jedynym pośrednikiem i Jedyną Droga do OJCA! I nie ma w nikim innym zbawienia!
Zapraszam do tematu o nawróceniu.
Pozdrawiam
Grzegorz
http://www.hungrychn.republika.pl
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Pawel » Pt lip 01, 2011 9:06 pm

Dziękuje za odpowiedź. Napisałeś to troche "oficjalnie" że przez Jezusa. Ja to wiem. Ale mi bardziej chodzi o to co powinienem zrobić, jak zacząć...
Pawel
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 7:03 pm

Postprzez ucash » So lip 02, 2011 1:35 am

Witaj Paweł:
Hungry odpowiedzial prawidłowo, ale jeśli masz na myśli szczególy jak modlitwa do Chrystusa aby Cie zbawił?, wyznaj Jemu grzechy, kiedy tylko chcesz, nie musi to być kościół, nie potrzeba księdza, gdyż nikt nie przchodzi do Ojca jak tylko przez Jezusa(Jan.14:6)
Zaproś Chrystusa do swojego życia, w najprostszy sposób jaki tylko jest to możliwe, On wysłucha, nie musi to być piekna mowa, ale płynąca szczerze z serca, i jeśli naprawde chcesz żeby Chrystus był Twoim osobistym zbawicielem, tak też będzie.
W chwili kiedy wyznajesz grzechy Jezusowi oraz przyjmiesz Go jako swojego zbawiciela, stoisz przed Bogiem jako osoba usprawiedliwiona poprzez wiare w Jego Syna, jestes zbawiony, ale w tym stanie musisz wytrwać do końca, nie zawsze bedziesz robił słusznie, nie przestajesz być grzesznikiem, bo niestety ludzka natura juz taka jest, ale jeśli bedziesz miał przed oczyma Chrystusa to i choćbyś sie dziesięć razy przewrócił to i dziesięć razy się podniesiesz.
Zachęcam bardzo gorąco do czytania Pisma Świętego,(zaczni od N.testamentu) gdyz nawjązując do (Rzym.10:17) wiara jest ze słuchania słowa Chrystusowego.
Pozdrawiam.
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Postprzez hungry » So lip 02, 2011 7:35 am

Pawel, no cóż zabrzmiało to oficjalnie wybacz, bo tak naucza biblia. A ja przyjmuję ją jako jedyną autorytatywna normę mojej wiary i życia. A chodzi w tym wszystkim o relacje z BOGIEM, o taką więź z NIM, dokładnie jak opisał to Tobie ucash, a również jak też pisano w wątku na tym forum, którego linka podałem jak i to co opisałem w swoim świadectwie na swojej stronie. Tutaj po prostu bez modlitwy i wiary się nie obejdzie a to już też wystarczy. Wystarczy prosta już wiara szczerego serca. Tej wiary automatycznie nie wzrośnie nagle w Twoim sercu, ona rodzi się ze słuchania Słowa Bożego, dlatego też ważne jest aby ze szczerym sercem otworzyć biblię i czytać ją, nie koniecznie zaczynając od Starego Testamentu, dlatego osobiście polecam rozpocząć od Nowego Testamentu, np. ewangelia Łukasza. A wtedy już wystarczy wiara mała jak ziarnko gorczycy by mogła cokolwiek zmienić w naszym życiu. Tak się stało w życiu wielu wierzących osób na tym forum, nie tylko w moim.
Pozdrawiam.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm


Powrót do Rozmowy kontrolowane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron