Teraz jest Cz mar 28, 2024 8:37 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Krzyż Nerona

Forum dyskusyjne dla ludzi o różnych światopoglądach (niechrześcijanie rozmawiają z chrześcijanami na temat ich wiary).

Krzyż Nerona

Postprzez Changing_Mind » Cz cze 02, 2011 5:08 pm

Witam. Posiadam koszulkę pewnego zespołu metalowego, na której przy nazwie zespołu po bokach widnieją dwa krzyże nerona ( krzyż nerona i odrócony krzyż nerona, oba bez obwódki - nie są wpisane w okrąg). Dla mnie nic one nie znaczą, ponieważ kupiłem koszulkę ze względu na to, że jestem fanem zespołu (muzyki) a nie ideologii prezentowanej przez jego członków. Niestety jeden z moich znajomych bardzo się tego uczepił ( nie jest chrześcijaninem) i wydaje mi się, że próbuje mnie skompromitować przed klasą i porównywać do jakichś satanistów czy antychrześcijan.
Kupując koszulkę, wiedziałem co oznaczają te symbole. Nie martwiłem się tym , ponieważ ten symbol jest rzadko spotykany i mało kto wie co on oznacza, więc nie powinien on wzbudzać czyjejś wrogości do mnie - przynajmniej tak myślałem. Pamiętam nawet, że ksiądz w gimnazjum powiedział mi, że "krzyżyk na łańcuszku z nikogo nie zrobi katolika" - więc dlaczego krzyż nerona miałby robić ze mnie satanistę? Jednak mój znajomy postanowił wykorzystać znaczenie tego symbolu przeciwko mnie.
A co wy o tym sądzicie? Czy rzeczywiście jest to coś aż tak złego? Czy rzeczywiście mój kolega ma prawo mieć do mnie pretensje za ten symbol? Tym bardziej, że nie jest wierzącym człowiekiem, poprostu chce zwrócić przeciwko mnie znajomych ( wiem to, bo wcześniej próbował innych sposobów). Aktualnie uczęszczam do szkoły średniej, więc może rzeczywiście nie koniecznie dobrze myślę, może rozumienie niektórych rzeczy jeszcze nie ukształtowalo się tak jak powinno. Czekam na wasze odpowiedzi i z góry za nie dziękuję. ;)
Changing_Mind
 
Posty: 4
Dołączył(a): So maja 21, 2011 11:44 am

Postprzez admin » Cz cze 02, 2011 6:47 pm

Jak widać kolega ciebie rozpoznał. Zapewne uważa, że nie jest uczciwy uważając się za chrześcijanina a nosząc takie symbole.

Czasem niewierzący potrafią zwrócić wierzącym uwagę na ważne rzeczy.

Inna sprawa, że wierzysz w dane symbole czy nie mają one swoje znaczenie. Jeśli nie utożsamiasz się z ideologią, która za nimi stoi nie noś ich.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez Massfice » N lip 10, 2011 10:45 pm

Jeśli nie utożsamiasz się z ideologią, która za nimi stoi nie noś ich.


Jest to ciekawy temat, te wszystkie symbole. Jednakże mam pytanie.

Dlaczego uważasz, że nie powinno się nosić symboli, nie utożsamiając się z ich ideologią?

A propo krzyża Nerona, podobno jest także (wpisany w okrąg) symbolem pacyfizmu i pierwotnie (czytałem taki artykuł) symbolizował krzyż Św. Piotra, a dopiero później został zaadaptowany przez środowiska satanistyczne.

Więc, dla satanistów jest symbolem upadku chrześcijaństwa, dla chrześcijan symbolizuje krzyż Św. Piotra, natomiast dla Hipisów - pokój i odrzucenie wojny.

Jak widać dla różnych środowisk (i pewnie jednostek) różne symbole mają różne znaczenia.

Jak zespół by mi się podobał to nosiłbym tą koszulkę i nie przejmował się takim kolesiem :) Oczywiście, jeżeli nie jesteś Hipisem, bo jeżeli bez obwódki, to ten pacyfizm odpada :)

Ale to tylko moje zdanie ...
Massfice
 
Posty: 19
Dołączył(a): Cz lip 07, 2011 10:10 pm


Powrót do Rozmowy kontrolowane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron