Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:18 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Rzeczy, których nie rozumiem.

Forum dyskusyjne dla ludzi o różnych światopoglądach (niechrześcijanie rozmawiają z chrześcijanami na temat ich wiary).

Rzeczy, których nie rozumiem.

Postprzez Changing_Mind » So maja 21, 2011 2:58 pm

Witam wszystkich. Mam nadzieję, że wybrałem odpowiedni dział. :wink:
Nie rozumiem pewnych rzeczy w wierze chrześcijańskiej.

Dniem świętym opisanym w Bilbii jest Szabat ( sobota ), tymczasem dniem świętym chrześcijan jest niedziela. Mówi się, że to z tego powodu że Jezus zmartwychwstał w niedzielę. Ale przeciez Jezus powiedział, że nie ma zamiaru zmieniać starych praw tylko to potwierdzić ( Ew. św. Mateusza rozdział 5 jeśli się nie mylę) . Czyli: Bóg ustanowił sobotę jako świętą, człowiek zmienił na niedzielę. Jakim prawem?

W Piśmie Świętym jest napisane, że jedynym pośrednikiem pomiędzy Bogiem a człowiekiem jest Jezus. Dlaczego więc Maryję nazywa się pośredniczką ? Dlaczego ludzie modlą się do świętych?

Jedno z przykazań Bożych zakazuje modlitwy do obrazów itp. Mimo to ludzie modlą się przy figurkach Maryji, obrazach świętych. Dlaczego?


W odpowiedziach na moje pytanie mile widziane będą cytaty z Biblii.
Z góry dziękuję za odpowiedzi. Będę bardzo wdzięczny gdy ktoś mi to wytłumaczy ;)
Changing_Mind
 
Posty: 4
Dołączył(a): So maja 21, 2011 11:44 am

Re: Rzeczy, których nie rozumiem.

Postprzez ucash » So maja 21, 2011 4:11 pm

Changing_Mind napisał(a): Witam wszystkich. Mam nadzieję, że wybrałem odpowiedni dział. :wink:
Nie rozumiem pewnych rzeczy w wierze chrześcijańskiej.

Dniem świętym opisanym w Bilbii jest Szabat ( sobota ), tymczasem dniem świętym chrześcijan jest niedziela. Mówi się, że to z tego powodu że Jezus zmartwychwstał w niedzielę. Ale przeciez Jezus powiedział, że nie ma zamiaru zmieniać starych praw tylko to potwierdzić ( Ew. św. Mateusza rozdział 5 jeśli się nie mylę) . Czyli: Bóg ustanowił sobotę jako świętą, człowiek zmienił na niedzielę. Jakim prawem?


Kol. 2:16-17
16. Niechże was tedy nikt nie sądzi z powodu pokarmu i napoju albo z powodu święta lub nowiu księżyca bądź sabatu.
17. Wszystko to są tylko cienie rzeczy przyszłych; rzeczywistością natomiast jest Chrystus.

Ofiara Chrystusa zniosla legalistyczne przestrzeganie prawa,co wiecej Pawel w liscie do Rzymian wspomina
Rzym. 14:5-6
5. Jeden robi różnicę między dniem a dniem, drugi zaś każdy dzień ocenia jednakowo; niechaj każdy pozostanie przy swoim zdaniu.
6. Kto przestrzega dnia, dla Pana przestrzega; kto je, dla Pana je, dziękuje bowiem Bogu; a kto nie je, dla Pana nie je, i dziękuje Bogu.

Generalnie wszystko co robisz rob na chwale dla Pana.Nie jestesmy pod zakonem jak zydzi ktorzy musieli przestrzegac szabatu.Mamy wilbic Boga zawsze i wszedzie nie tylko w sobote czy niedziele.

Changing_Mind napisał(a):W Piśmie Świętym jest napisane, że jedynym pośrednikiem pomiędzy Bogiem a człowiekiem jest Jezus. Dlaczego więc Maryję nazywa się pośredniczką ? Dlaczego ludzie modlą się do świętych?

Jedno z przykazań Bożych zakazuje modlitwy do obrazów itp. Mimo to ludzie modlą się przy figurkach Maryji, obrazach świętych. Dlaczego?

Koscioly ewangeliczne nie uznaja tych praktyk,wedlug mnie nadinterpretacja Pisma.To jest moje zdanie.
Dla mnie jest tylko jeden posrednik Jezus Chrystus,modlac sie do Boga tylko, modle sie w imieniu Chrystusa.

1 Tym. 2:5
Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus,
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Postprzez narsisus » N maja 22, 2011 1:33 am

Koscioly ewangeliczne nie uznaja tych praktyk,wedlug mnie nadinterpretacja Pisma

Tak apropos interpretacji, jak to jest, każdy protestant indywidualnie interpretuje Biblię?
narsisus
Użytkownik
 
Posty: 94
Dołączył(a): Pt wrz 26, 2008 11:19 am

Postprzez hungry » N maja 22, 2011 7:44 am

narsisus napisał(a):
Koscioly ewangeliczne nie uznaja tych praktyk,wedlug mnie nadinterpretacja Pisma

Tak apropos interpretacji, jak to jest, każdy protestant indywidualnie interpretuje Biblię?

Możemy ja interpretować bo mamy w sobie namaszczenie Ducha Świętego, który w razie potrzeby nas skoryguje (I List św. Jana 2:27).
Więc nie jest to taki sobie dowolny przekład bo bez Ducha Świętego dowolnie nie należy tego robić (2P 1:20-21).
Aczkolwiek mamy wolność pozwolenia sobie na popełnianie błędów, lecz jednak mając tym samym pokorę i gotowość na ich korektę jeśli są to ważne sprawy. Zresztą samo słowo Boże nas poprawia gdy jesteśmy mu posłuszni (2Tm3:16; Jk1:22). W podstawach wiary chrześcijańskiej w głównych prawdach ewangelii nie powinno być różnic odnośnie prawd ewangelicznych Bożego planu zbawienia nas przez Jezusa Chrystusa (1 Kor 15:1-4; Gal 1:6-9; Hbr 6:1-2) lecz jedynie w jakichś w sprawach drugorzędnych nie dotyczących naszego zbawienia można nam mieć swoje zdanie (Rz14:5), a czasami nawet trzeba je mieć, i nie dać się manipulować robiąc coś wbrew swojemu przekonaniu co już jest nawet grzechem (Rz 14:23).
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez narsisus » Pn maja 23, 2011 5:14 pm

Nieźle to sobie wymyśliliście.
narsisus
Użytkownik
 
Posty: 94
Dołączył(a): Pt wrz 26, 2008 11:19 am

Postprzez hungry » Pn maja 23, 2011 5:45 pm

Wymyśliliscie? Na jakiej podstawie tak twierdzisz, skoro jak widzisz wiarę swoja opieram na podstawie biblii podaję nawet odnośniki biblijne nie wiem czy tam w ogóle zajrzałeś...
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez merkaba » Pn maja 23, 2011 8:42 pm

Jezus powiedział do swoich uczniów: Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie.

kto ma duch ten ma też dary ducha


Koscioly ewangeliczne nie uznaja tych praktyk,wedlug mnie nadinterpretacja Pisma

bo kk kieruje duch św

to, co o Słowie Bożym mówi Biblia, gdyż nigdzie nie ogranicza ona Słowa Bożego jedynie do Pisma Świętego. Wręcz przeciwnie, w wielu miejscach poucza nas, że autorytatywne Słowo Boże można znaleźć w Kościele: w jego tradycji (2 Tes 2,15; 3,6), przepowiadaniu i nauczaniu (l P 1,25; 2 P 1,20-21; Mt 18,17). Dlatego uważam, że Biblia potwierdza katolicką zasadę sola verbum Dei: „samo Słowo Boże”,

Bóg ewidentnie zapewnił Piotrowi nieomylność co najmniej w kilku wypadkach, na przykład, gdy pisał Pierwszy i Drugi List świętego Piotra. Skoro więc Bóg zapewnił mu nieomylność w jego nauczaniu na piśmie, dlaczego nie miałby zachować go od błędów, gdy osobiście występował jako autorytet? Pójdźmy dalej – jeśli Bóg uczynił to dla Piotra (i pozostałych autorów Pisma Świętego), dlaczego nie mógłby zrobić tego samego dla jego następców? Zwłaszcza że mógł przewidzieć anarchię, która nastąpiłaby w wypadku przeciwnym. Poza tym, jak możemy być pewni, że dwadzieścia siedem ksiąg tworzących Nowy Testament rzeczywiście stanowi nieomylne Słowo Boże? Ich lista została przecież sporządzona przez omylne sobory kościelne i papieży.
merkaba
Użytkownik
 
Posty: 42
Dołączył(a): Pn maja 16, 2011 7:24 pm

Postprzez hungry » Pn maja 23, 2011 9:31 pm

merkaba napisał(a):Bóg ewidentnie zapewnił Piotrowi nieomylność co najmniej w kilku wypadkach, na przykład, gdy pisał Pierwszy i Drugi List świętego Piotra. Skoro więc Bóg zapewnił mu nieomylność w jego nauczaniu na piśmie, dlaczego nie miałby zachować go od błędów, gdy osobiście występował jako autorytet? Pójdźmy dalej – jeśli Bóg uczynił to dla Piotra (i pozostałych autorów Pisma Świętego), dlaczego nie mógłby zrobić tego samego dla jego następców?

W jaki sposób Piotr Kefas, miałby być nieomylny skoro apostoł Paweł go napominał a zapisane jest to w liście do Galacjan (List do Galacjan 2:11-14)?
Nieomylnego by napominał?
A o bezprawnym życiu papieży w historii już nie wspomnę...
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: Rzeczy, których nie rozumiem.

Postprzez młody » So lis 16, 2013 8:51 am

Wszystkie religie są zdominowane przez lucyfera są dziesiątki wyznań chrześcijańskich, które twierdzą że są prawdziwe.
I każda naucza czego innego.
W całym tym bałaganie trudno jest się połapać .Jedyną drogą do prawdy jest Biblia a nie jacyś nauczyciele,starsi czy arcy kapłani wymyślający jakieś doktryny .Jeżeli wierzysz w Boga poproś o to Jezusa a na pewno poznasz prawdę i Jego prawo,które jest proste i czytelne. Prawo to zostało całkowicie usunięte przez satanistów.Żyjąc zgodnie z nauką Jezusa i poznając ją świat staje się zrozumiały i w tym momencie w człowieku budzi się poczucie wolności i tęsknoty za królestwem Bożym.Poznanie prawdy jest jedną z wielu rzeczy której Bóg nigdy nie odmawia trzeba tylko szukać.
młody
 
Posty: 15
Dołączył(a): So wrz 28, 2013 4:59 am

Re: Rzeczy, których nie rozumiem.

Postprzez hungry » So lis 16, 2013 9:02 am

Chrześcijaństwo nie jest religią ani Jezus nie założył żadnej religii. Chrześcijaństwo to bliska Relacja, czyli Społeczność, Wspólnota, bliska więź z Bogiem Ojcem przez Jezusa Chrystusa w Duchu Świętym (List do Efezjan 2:18)!
Jezus założył Kościół, ale że składa się on z ludzi więc naturalne, że będą w nich rozłamy, które jak pisał apostoł Paweł muszą one nastąpić, aby wyszło na jaw, którzy są prawdziwymi chrześcijanami (1 List do Koryntian 11:18 ), ważne byśmy dalej się nie dzielili z powodu spraw drugorzędnych w których mamy wolność przekonań i nie byli cieleśni jak Koryntianie twierdząc, że jeden jest kefasowy a inny pawłowy a jeszcze inny apollosowy (1 List do Koryntian 3 rozdział). Jednak Jednoś mamy mieć w fundamentalnych prawdach wiary (1 List do Koryntian 3:11).
"W sprawach
pierwszorzędnych – jedność,
w drugorzędnych – wolność, a we wszystkich – miłość".
Augustyn z Hippony
(354-430)
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: Rzeczy, których nie rozumiem.

Postprzez młody » So lis 16, 2013 9:04 am

Jakie są te fundamenty
młody
 
Posty: 15
Dołączył(a): So wrz 28, 2013 4:59 am

Re: Rzeczy, których nie rozumiem.

Postprzez hungry » So lis 16, 2013 9:22 am

młody napisał(a):Jakie są te fundamenty

Opisane w Biblii, Dałem Ci odnośniki Jezus Chrystus Bóg Jahwe jest fundamentem!
Bóg objawił się w trzech osobach jako Ojciec, Syn i Duch Św.
Jak widać w NOWYM Testamencie Apostołowie nie mieli problemu z tą prawdą wiary.
"Łaska Pana Jezusa Chrystusa i miłość Boga (Ojca), i społeczność Ducha Świętego niech będzie z wami wszystkimi." 2 List do Koryntian 13:13
"Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego, ucząc je przestrzegać wszystkiego, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata." Ewangelia św. Mateusza 28:19-20

Również te opisane w 6 rozdziale listu do Hebrajczyków.
"Dlatego pominąwszy podstawy nauki o Chrystusie, przejdźmy do (sprawy) doskonałości, nie kładąc znów fundamentu z (prawd) o odwróceniu się od martwych czynów i zawierzeniu Bogu, z nauki o obmywaniach (gr. βαπτισμων - baptismōn, zanurzeniach, chrztach), o nakładaniu rąk, o zmartwychwstaniu i o sądzie wiecznym." (Do Hebrajczyków 6:1-2 / Przekład dosłowny)

także to:
"A przypominam wam, bracia, ewangelię, którą wam zwiastowałem, którą też przyjęliście i w której trwacie i przez którą zbawieni jesteście, jeśli ją tylko zachowujecie tak, jak wam ją zwiastowałem, chyba że nadaremnie uwierzyliście. Najpierw bowiem podałem wam to, co i ja przejąłem, że Chrystus umarł za grzechy nasze według Pism i że został pogrzebany, i że dnia trzeciego został z martwych wzbudzony według Pism i że ukazał się Kefasowi, potem dwunastu." 1List do Koryntian 15:1-5
"Umiłowani, nie każdemu duchowi wierzcie, lecz badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków wyszło na ten świat. Po tym poznawajcie Ducha Bożego: Wszelki duch, który wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, z Boga jest. Wszelki zaś duch, który nie wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, nie jest z Boga. Jest to duch antychrysta, o którym słyszeliście, że ma przyjść, i teraz już jest na świecie. Wy z Boga jesteście, dzieci, i wy ich zwyciężyliście, gdyż Ten, który jest w was, większy jest, aniżeli ten, który jest na świecie. Oni są ze świata; dlatego mówią, jak świat mówi, i świat ich słucha. My jesteśmy z Boga ; kto zna Boga, słucha nas, kto nie jest z Boga, nie słucha nas. Po tym poznajemy ducha prawdy i ducha fałszu." 1 List św. Jana 4:1-6

Reszta nauk, jak np. spożywanie pokarmów jest sprawą drugorzędną gdzie wierzący powinni pozostawać przy swoim zdaniu szanując się nawzajem nie gorsząc się i nie być obłudnym jak wdał się w to apostoł Piotr (List do Rzymian 14:23, List do Galacjan 2:11-16; List do Kolosan 2:18-23).
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: Rzeczy, których nie rozumiem.

Postprzez młody » N lis 17, 2013 7:52 am

Owszem zgadzam się ,co do trójcy mam inne zdanie. Fundamentem jest jest Jezus, on złożył ofiarę i Bóg wybrał Go na króla w niebie i na ziemi .On też wybrał uczniów i przekazał im naukę o królestwie Bożym .
Trzeba jeszcze dodać że objawił się wtedy i objawi się jeszcze raz ,kiedy powróci założyć to królestwo.
młody
 
Posty: 15
Dołączył(a): So wrz 28, 2013 4:59 am

Re: Rzeczy, których nie rozumiem.

Postprzez ucash » N lis 17, 2013 9:55 pm

Ciekawym faktem historycznym jest iż sam Jezus nie tylko czynił co Bóg może to także doskonole sobie z tego zdawał sprawę że jest tym za co został skazany przez Rade Najwyższą Izraela a najpiękniejszym faktem jest że Bóg pieczętując wszystko o czym mówił oraz czego dokonał Chrystus wzbudzając Go ze zmartwych. :) Więc tak sobie myślę że Jezus to troche więcej niż jak tylko Król.
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Re: Rzeczy, których nie rozumiem.

Postprzez młody » Pn lis 18, 2013 5:06 am

Owszem masz absolutną racje,opisałem Pana jednym słowem a jakim jest królem proponuje Obj.5:8.
Całe niebiosa oddają pokłon Jezusowi a Ojciec wywyższył Go ponad wszystkich w niebie i na ziemi oddając pełną władze.
Jest wybrany przez Boga jako jedyny i potężny władca,który powróci z mieczem sprawiedliwości.
Dla wyznawców Chrystusa jest to wspaniała chwila w której zostaną wynagrodzeni za swój trud.
młody
 
Posty: 15
Dołączył(a): So wrz 28, 2013 4:59 am

Następna strona

Powrót do Rozmowy kontrolowane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron