Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:56 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Koncert zespłu Hillsong w Warszawie a kościoł Hillsong...

Co i dlaczego warto posłuchać?

Koncert zespłu Hillsong w Warszawie a kościoł Hillsong...

Postprzez admin » Cz wrz 30, 2010 11:00 am

Co sadzicie o koncercie zespołu Hillsong jaki ma być w Polsce, w Warszawie?

Hillsong to jednocześnie sieć kościołów. Zastanawia mnie udział np. kościoła rzymskokatolickiego w reklamie tego wydarzenia.

Może to i dobrze, że wspierają zakładanie kościołów Hillosong na świecie.
Są już te kościoły w Australii, Anglii, Niemczech, na Ukrainie i w innych miejscach. pewnie teraz powstanie w Polsce.

Zaś sama muzyka raczej większości pasuje.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez hungry » Cz wrz 30, 2010 9:14 pm

Udział katolików mnie nie dziwi bo nawet mnie cieszy i dobrze imho się dzieje, bo może garną się tam gdzie jest głoszona ewangelia, zapewne też wielu katolików widocznie lubi słuchać uwielbienia Hillsong. Pamiętam gdy byłem katolikiem po nawróceniu zaraz sam słuchałem uwielbienia protestanckich wykonawców jeszcze wtedy nie znany był Hillsong w Polsce, ale znany był mi np. Hosanna music. Praise and Worship, Petra Praise, Phil Driscoll a z polskich wykonawców znałem już twórczość Tomka Żółtko, Janusza Bigdy wówczas jeszcze na kasetach i jako katolikowi nigdy mi nie przeszkadzało słuchanie protestanckich wykonawców.
W biblii jest napisane, że katolicy i zresztą nie tylko katolicy ale wielu widząc w nas Chrystusa pójdą z nami...
"I przyjdzie wiele ludów i potężnych narodów, aby szukać Pana Zastępów w Jeruzalemie i przebłagać oblicze Pana. Tak mówi Pan Zastępów: Stanie się w owych dniach, że dziesięciu mężów ze wszystkich języków narodów odważy się i uchwyci się rąbka szaty jednego Judejczyka, mówiąc: Pójdziemy z wami, bo słyszeliśmy, że z wami jest Bóg." Księga Zachariasza 8:22-23
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Orion2 » Śr paź 06, 2010 9:40 am

hungry, to mamy podobne doswiadczenia. Ja będąc jeszcze w KK (z początku po nawróceniu trafiłem do Odnowy w Duchu Świętym) też bardzo chętnie słuchałem niekatolickiej muzyki typu praise. Oprócz tych wykonawcow co wymieniłeś, pamiętam też jak przez jakiś czas w lokalnym katolickim radiu (Radio Mariackie Kraków, które później stało się częścią sieci Radia Plus a teraz funkcjonuje jako Vox.fm) była audycja prowadzona przez żonę Joachima Mencla, Beatę pod tytułem "Zawsze będę śpiewał Panu". Było tam bardzo dużo rozmaitej muzyki z nurtu praise and worship (miedzy innymi tych wykonawców co wymieniłeś, ale także takich jak np. Twila Paris czy Graham Kendrick....)
Niestety, ta audycja bardzo szybko zniknęła z anteny bo niektórym "strażnikom katolickiej ortodoksji" nie podobało się że w katolickim radiu nadawane są protestanckie pieśni....
Orion2
 

Postprzez wosinekp » Cz mar 10, 2011 11:50 am

ja się cieszę z tego powodu, że inne kościoły (w tym katolicki również) mogą i chcą się zaangażować i jednoczyć we wspólnym dziele ewangelizacyjnym! Widać w tym dojrzałość kościołów do tego by wyjść poza podziały..
Ciekawe jak będzie teraz na konferencji z Joyce Meyer i koncertem Hillsong 11.06.2011 w Warszawie (http://www.joycemeyer.pl) ? :) ale to już na osobny post...


[moderacja - przesunięcie postu i prośba aby nie powielać tematu skoro już istnieje temat Hillsong tutaj]
Co myślicie o tej konferencji i koncercie Hillsongu z Kijowa? Ponoć Hillsong z Kijowa gra na tym samym poziomie jak Hillsong z Australi, tyle, że nieco ciężej :) no i te same "witaminy" duchowe :) więcej na stronie rejestracji:
http://www.joycemeyer.pl
[edit: Wysłany: Czw Mar 10, 2011 12:56 pm]
wosinekp
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz mar 10, 2011 10:26 am
Lokalizacja: PL

Postprzez admin » Pt mar 11, 2011 5:59 pm

Nie sądzę aby była do dojrzałość kościołów. Oczywiście popieram ale czemu to się dzieję to już mam swoje zdanie.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Re: Koncert zespłu Hillsong w Warszawie a kościoł Hillsong..

Postprzez ipaq » Pn lut 20, 2012 12:21 am

Oj, no nie wiem, nie ma jak to słynny kościół Hillsong w Sydney :) Ja zbieram na bilet :D
ipaq
 
Posty: 2
Dołączył(a): N lut 19, 2012 11:48 pm


Powrót do Muzyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron