Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:07 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Modlitwa o drugą osobę

porozmawiajmy o modlitwie

Modlitwa o drugą osobę

Postprzez BlueMoon » Wt wrz 07, 2010 11:08 pm

U ludzi wierzących przyjęło się, że modlą się o męża/żonę często już od wieku dziecięcego. To, myślę, że jest OK - w końcu Pan Bóg wie co dla nas najlepsze.

Tu pojawia się kolejna kwestia. Spotkałem się z nauczaniem mówiącym o tym, że jak się już kogoś pozna to należy się modlić o to, czy ta osoba jest rzeczywiście dla mnie, bo może się okazać, że te uczucia np. nie są od Boga albo to nie jest ta właściwa osoba. W ogóle, to przed związaniem się z drugą osobą należy mieć 100% pewności czy to ta i czy jest wolą Boga aby te dwie osoby się pobrały. Zaznaczam, że chodzi mi o przypadek, gdzie obydwie osoby są wierzące.

I teraz pytanie: na podstawie jakiego fragmentu z Biblii coś takiego jest nauczane? Z lektury Nowego Testamentu możemy się dowiedzieć, że ważne jest aby związek małżeński był zawierany w Panu i żeby nie chodzić w nierównym jarzmie. Nie przypominam sobie żadnej historii biblijnej, w której mowa byłaby o tym, że należy się modlić o pewność i objawienie woli Bożej w takiej sprawie.

Ciekaw jestem Waszego zdania.
BlueMoon
 
Posty: 12
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 1:48 pm

Postprzez admin » Śr wrz 08, 2010 9:11 am

Pewnie bezpośredniego nie ma. Jeśli jednak chcesz mieć pewność coś z tym robisz. W Biblii nie ma też mowy aby modlić się czy mam kupić ten samochód czy tamten ale jeśli ktoś chce to może zapytać Boga.

Podobnie z pracą.

Więc nie ma co się dziwić, że i w tej sprawie pewnie chrześcijanie wolą zapytać Boga.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez medyczka » Śr wrz 08, 2010 9:20 am

Małżeństwo jest bardzo poważną decyzją, dlatego przed jej podjęciem należy szukać Bożej woli.

Jednak ilość historii o "przekonaniu od Pana", "proroctwach, objawieniach od Pana", i innych rzeczach, które z Panem nie miały nic wspólnego, ale były wytworem wyobraźni zakochanej osoby mnie przeraża. Oczywiście mało się tego słyszy, ludzie chętniej opowiadają o prawdziwych proroctwach, takich, które się spełniły, ale gdy się baczniej obserwuje młodych wierzących, to oni natchnieni tamtymi rzadkimi historiami poszukują znaków na siłę.

Może lepiej nie szukać żony/męża na siłę, po prostu żyć dniem codziennym zgodnie z wolą Bożą, modlić się szczerze, a gdy się zakochasz z wzajemnością w osobie wierzącej - porozmawiać z duszpasterzem w Twoim zborze? Taka osoba może wiele doradzić, pomóc, widzi cechy, które nam przesłania zakochanie.
medyczka
 
Posty: 15
Dołączył(a): Pt cze 06, 2008 9:32 pm

Postprzez John Rambo » Śr wrz 08, 2010 9:26 am

"Pozna człowiek żonę swoją, i będzie tych dwóch jednym ciałem" Nie jest napisane, że Pan w cudonwy i ponadnaturalny sposób objawi. Po prostu pozna. Ja wierzę, że małżeństwo chrześcijan jest tak ważne dla Boga, że nie dopuści, aby chrześcijanin ożenił się (wyszedł za mąż) za niewłaściwą osobę.
John Rambo
 

Postprzez medyczka » Śr wrz 08, 2010 1:47 pm

John, czy mógłbyś podać miejsce, w którym zapisany jest ten werset "pozna mąż..."? Nie udało mi się samej znaleźć :wink:
medyczka
 
Posty: 15
Dołączył(a): Pt cze 06, 2008 9:32 pm

Postprzez John Rambo » Śr wrz 08, 2010 4:26 pm

Ks. Rodzaju 2/24 - niestety w naszym tłumaczeniu pominięto słowo "pozna" jest zamienione na "złączy się"

Sorry za wprowadzenie w błąd.
John Rambo
 

Postprzez medyczka » Śr wrz 08, 2010 8:35 pm

Dzięki :) faktycznie, w polskich przekładach inaczej jest to przetłumaczone :)
medyczka
 
Posty: 15
Dołączył(a): Pt cze 06, 2008 9:32 pm

Postprzez BlueMoon » Śr wrz 08, 2010 8:43 pm

Też jestem sceptycznie nastawiony do "znaków" i "objawień" bo różnie z tym jest i często ludzie nie potrafią rozróżnić czy to pochodzi od Pana, jest wytworem czyjegoś umysłu, czy może coś jeszcze innego. Zwłaszcza, kiedy ktoś jest zakochany. Więc jeśli dwoje chrześcijan jest w sobie zakochanych a wcześniej, zanim się poznali, oboje się o kogoś modlili, czy warto starać się i prosić Boga, żeby te emocje uciszył i prosić Go o objawienie Jego woli w tej kwestii, czy raczej po prostu cieszyć się z tego, poznawać się i dążyć do tego, żeby być ze sobą?

Rozmowa z pastorem rzeczywiście może pomóc spojrzeć na sprawę z innej strony, Medyczko :)


Co do mojego pytania z pierwszego posta, z takim nauczanie spotkałem się chyba tylko w jednym zborze. O ile faktem jest, że powinniśmy szukać woli Bożej w naszym życiu, tak dziwnym wydaje mi się pytanie Pana "czy to na pewno ta osoba?" o ile nie przestępuje się Bożego Słowa i nie stara się związać z osobą niewierzącą.
BlueMoon
 
Posty: 12
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 1:48 pm

Postprzez akros1979 » Śr cze 01, 2011 11:28 am

admin napisał(a):Pewnie bezpośredniego nie ma. Jeśli jednak chcesz mieć pewność coś z tym robisz. W Biblii nie ma też mowy aby modlić się czy mam kupić ten samochód czy tamten ale jeśli ktoś chce to może zapytać Boga.

Podobnie z pracą.

Więc nie ma co się dziwić, że i w tej sprawie pewnie chrześcijanie wolą zapytać Boga.


Ale czy to nie jest tak by swoje problemy powierzyć Bogu....
"I otrzymacie wszystko, o co na modlitwie z wiarą prosić będziecie" (Mt 21,22)
akros1979
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pn maja 23, 2011 10:11 pm
Lokalizacja: Kielce

Postprzez hungry » Śr cze 01, 2011 1:36 pm

akros1979 napisał(a):Ale czy to nie jest tak by swoje problemy powierzyć Bogu....
"I otrzymacie wszystko, o co na modlitwie z wiarą prosić będziecie" (Mt 21,22)

Wszystko tak, ale wszystko zgodne z BOŻĄ WOLĄ.
"Taka zaś jest ufność, jaką mamy do niego, iż jeżeli prosimy o coś według jego woli, wysłuchuje nas." 1 Jana 5:14
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez merkaba » Śr cze 01, 2011 7:34 pm

nie tylko o 2 polówkę

ale
Gdy modlimy się do Jezusa za grzeszników, wówczas Chrystus rzuca na nich promienie światła, aby im wyjawić ich nędzę i nawrócić ich.

Chcesz świętych kapłanów - módl się za nich
św. Jan Maria Vianey - "Nie ma złych kapłanów, są tylko tacy, za których wierni za mało sie modlą"
merkaba
Użytkownik
 
Posty: 42
Dołączył(a): Pn maja 16, 2011 7:24 pm

Postprzez hungry » Śr cze 01, 2011 8:04 pm

merkaba napisał(a):nie tylko o 2 polówkę

ale
Gdy modlimy się do Jezusa za grzeszników, wówczas Chrystus rzuca na nich promienie światła, aby im wyjawić ich nędzę i nawrócić ich.

Chcesz świętych kapłanów - módl się za nich
św. Jan Maria Vianey - "Nie ma złych kapłanów, są tylko tacy, za których wierni za mało sie modlą"

Nowy Testament naucza, że wszyscy wierzący w JEZUSA CHRYSTUSA jako osobistego ZBAWICIELA i BOGA, czyli narodzeni na nowo są kapłanami BOGA (Revelation, Objawienie Jana/Apokalipsa 1:6) . I kapłan właśnie jest osobą która podobnie jak w starym testamencie wstawiała się tak i dziś my będący kapłanami wstawiamy się za innymi w prośbach zgodnych z JEGO wolą. Ważne jest jak wspomniał na początku admin aby osoba prosząca Boga o cokolwiek uwzględniała Bożą wolę w swoim życiu.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez admin » Cz cze 02, 2011 7:39 am

W Biblii, Nowym testamencie nigdzie nie czytamy aby słowo kapłan odnosiło się się jakiejś szczególnej grupy ludzi.

Mówi zaś o powszechności kapłaństwa czyli każdy wierzący w Jezusa jest kapłanem.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez 1Alexandra2 » Pt cze 10, 2011 10:39 am

Do Boga możemy się modlić w każdej intencji. Naturalnym jest, że w rzeczach dla nas ważnych chcemy się poradzić bliskich. Pan Bóg chce dla nas jak najlepiej i to dla tego zwracamy się do niego w sprawach trudnych (znalezienie osoby na resztę życia nie jest sprawą łatwą).
1Alexandra2
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pt maja 27, 2011 10:55 am


Powrót do Modlitwa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron