Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:48 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Wytłumaczenie modlitwy OJCZE nasz !!! :D

porozmawiajmy o modlitwie

Postprzez ziomek-elektronik » Pt gru 29, 2006 4:06 pm

hej myślący; bombardujesz fora różnymi swoimi postami - myślałem że robisz to dla jaj; to tylko ja jak mam coś ważnego do ogłoszenia - coś z głębi ducha prawdziwego - to ogłaszam się na paru forach jednocześnie; ale dywagacja nad tym czy chrześcijanin powinien mieć brodę - czy też te twoje odkrycia - to mi przypomina formowanie się nowej sekty - której byłbyś przywódcą
ziomek-elektronik
 

Postprzez monalisa7 » So gru 30, 2006 2:40 pm

ziomek-elektronik napisał:


hej myślący; bombardujesz fora różnymi swoimi postami - myślałem że robisz to dla jaj; to tylko ja jak mam coś ważnego do ogłoszenia - coś z głębi ducha prawdziwego - to ogłaszam się na paru forach jednocześnie; ale dywagacja nad tym czy chrześcijanin powinien mieć brodę - czy też te twoje odkrycia - to mi przypomina formowanie się nowej sekty - której byłbyś przywódcą




Myślę,że myślący po prostu szuka Boga, dobrze że się zastanawia nad róznymi rzeczami bo to oznacza że próbuje znaleźć odpowiedzi na nurtujące go pytania.
monalisa7
Użytkownik
 
Posty: 71
Dołączył(a): So sie 12, 2006 1:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez machre » Śr sty 03, 2007 5:34 pm

bo Złego = to jest nasz największy kusiciel


a skąd wiesz, czy w oryginale tak jest?? może Zły i zło to dwa różne słowa??

zaraz zaznaczę "ignoruj" bo już więcej nie mam zamiaru czytać twoich postów...
machre
 

Postprzez machre » N sty 07, 2007 12:50 pm

Twierdzisz ze tłumacze kłamią?


Nie. twierdze że w języku polskim może nie być odpowiednika jednego ze słów z języka oryginalnego.
machre
 

Postprzez MonikaM » So paź 20, 2007 5:43 pm

Średni napisał(a):Zawsze "Odpuść nam nasze winy..." - nierozpisując się - to co jest w dwóch wersetach zaraz po modlitwie Mat. 6; 14-15 : "Bo jeśli odpuścicie ludziom ich przewinienia, odpuści i wam Ojciec wasz niebieski. A jeśli nie odpuścicie ludziom, i Ojciec wasznie odpuści wam przewinień waszych.".
pozdrawiam :]


Myślę sobie, że to jest b. ważny fragment: mówimy w tej modlitwie "Odpuść mi moje winy tak jak ja teraz odpuszczam Xowi, który mnie dzis rano wkurzył albo np wjechał na mnie samochodem i złamał mi rękę" Na tyle na ile ja mu odpuszczę mogę liczyć na odpuszczenie. Trudna rzecz. Wychodzi z tego, że moje miłosierdzie warunkuje niejako miłosierdzie Boga do mnie
MonikaM
 

Postprzez hungry » So paź 20, 2007 7:23 pm

Hmm wydaje mi sie że IMHO miłosierdzie a przebaczenie choć są to podobne slowa to jednak są to dwie rozne kwestie. Po prostu Bog niechce abysmy chowali nie przebaczenie w sercu. Nie wiem czy okazujemy jakies milosierdzie komus gdy przebaczamy. Bog to po prostu wymaga od nas.... To raczej Bog okazuje nam miłosierdzie i łaskę.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez MonikaM » N paź 21, 2007 3:29 pm

słusznie mówisz. Miłosierdzie to przymiot Boga i słowa miłosierdzie i przebaczenie nie są tożsame jednak myślę sobie, iż:
1) my musimy być miłosierni bo Bóg powiedział w PŚ NT -"Bądzcie miłosierni jak miłosierny jest Ojciec wasz w niebie. A zatem myślę że choć-jak słusznie zauważyłeś- Miłosierdzie Boskiego-tego przymiotu Boga choć nigdy nie odtworzymy w nas samych to jednak mamy niejako zadane starać się być miłosiernymi na wzór i podobieństwo Boga.
2) miłosierdzie jest poj szerszym niz przebaczenie i jako takie zawiera w sobie też przebaczenie (mimo iż przebaczenie w sensie uczuć czasem nie jest nam dane to jednak bycie miłosiernym w sencie "Módlcie się za swoich nieprzyjaciół i zyczcie dobrze tym którzy Was prześladują" jest zadane w PS)

Ale to takie moje przemyślenia i przyznaję, że choć mam inne troche podejściue to przyznaję, iż te rzeczy o których piszesz rodzić mogą pewne wątpliwości dlatego Twoje zdanie szanuję.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich
MonikaM
 

Postprzez emigrant » Cz sie 26, 2010 5:05 pm

Dobrze to napisałeś Myślący.
Módl sie dalej, pracuj i myśl.
Pomódl się i za mnie!
pozdrawiam
emigrant
 
Posty: 26
Dołączył(a): So sie 07, 2010 3:31 pm
Lokalizacja: Anglia / Midlands


Powrót do Modlitwa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron