Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:15 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Co mam czynić abym był zbawiony

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Postprzez jozefk7 » So maja 01, 2010 9:43 pm

zamieszczacie ciekawe posty..

lecz co do zbawienia - tylko to Bóg uzdalnia i daje Łaskę zbawienia...

trzeba być WYBRANYM. po czym poznać WYBRANYCH?

1. Miłość do Boga i Jego - podkreślam - Jego przykazań Wj 20,1-17 które streszczają się w Będziesz miłował Pana Boga swego całym sercem, myślą, duszą itd....a bliźniego swego jak siebie samego...

2. Życie w pełnej akceptacji Jego woli. Nie zawsze musi być kolorowo i pięknie.. Krzyż też jest w prezencie dla Wybranych.

3. Odejście od uciech tego chorego świata. Jn 17,1-27

4. Przestrzeganie Prawa - dekalogu z miłości a nie strachu. Kto podlega Prawu? ten kto Jego nie przestrzega. Czemu jest Prawo? ponieważ jest grzech.

5. Biblia jako wyznacznik i życie Słowem Chrystusa. niestety, ale nie ma kościoła na ziemi, żeby żył w PEŁNI w zgodzie ze Słowem Bożym.
Jedna Biblia a 40.000 kościołów denominacji chrześcijańskich, a każda idzie w ekumenizm i ma prawdę i zbawienie....

Chrystus ostrzega by się w to nie pakować..

Ap 14,12
Tu jest wytrwałość Świętych, bo przestrzegają przykazań Boga i wiary (w)
Jezusa.

1J 5:(3) albowiem miłość względem Boga polega na spełnianiu Jego przykazań, a przykazania Jego nie są ciężkie."
(4) Wszystko bowiem, co z Boga zrodzone, zwycięża świat; tym właśnie zwycięstwem, które zwyciężyło świat, jest nasza wiara. (5) A kto zwycięża świat, jeśli nie ten, kto wierzy, że Jezus jest Synem Bożym?

Jn 14:15 - Jeśli Mnie miłować będziecie, przykazań moich przestrzegać będziecie.
Jn 14:21 - Kto ma Moje przykazania i je zachowuje, ten Jest tym, który Mnie miłuje. Kto zaś Mnie miłuje, umiłowany będzie przez Mojego Ojca i Ja go również będę miłował i ukażę mu (Samego) Siebie.

oczywiście Szabat to dzień święty i kłanianie się stworzeniu i jego doktrynie jest bałwochwalstwem.

Po tym poznajemy żeśmy Jego.. Daje łaskę byśmy byli wyrwani spod Prawa. To jest dopiero Łaska.. nie grzeszyć....
jozefk7
 

Postprzez admin » N maja 02, 2010 8:58 am

Jak Ciebie czytam to mam ochotę jednak Ciebie osunąć z forum.

Gdzieś ty się zaraził tymi naukami?

"Jedna Biblia a 40.000 kościołów denominacji chrześcijańskich."

Manipulują ludzie statystyką już od lat a takie teksty świadczą o braku zrozumienia czyli wiedzy na ten temat.

Np. w Warszawie jest co najmniej 5 denominacji a jak przyjdzie co do czego to nie wiele się różnią i jeśli by musieli to mogli by funkcjonować jako jedna.

Tak właśnie ma się na świecie. Ludzie mają jedną Biblię a że nie przeczytali tam, że np. mają mówić Jehosua, Jesua czy Jezus, więc zakładają denominację aby się wyróżnić.

Jednia uważają, że trzeba chrzcić w wodzie, która płynie i już mają powód do założenia innego kościoła. Ludzie bez wiedzy już widzą rożne denominacje a tak naprawdę to tylko ten sam kościół w którym różnie się pewne sprawy rozumie o których nie ma słowa w Biblii.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez jozefk7 » N maja 02, 2010 10:35 am

adminie, udowodnij mi że jest 5. ja Ci udowodnię że jest co najmniej 50.
jozefk7
 

Postprzez admin » N maja 02, 2010 1:21 pm

Wybacz ale nie chcący skasowałem Twoja wywiedź a chciałem odpowiedzieć na twój list, cytując go.

adminie, udowodnij mi że jest 5. ja Ci udowodnię że jest co najmniej 50.



Bardzo trudno jest rozmawiać z kimś kto nie potrafi czytać ze zrozumieniem w j. polskim.

ja napisałem: jest co najmniej 5 denominacji a jak przyjdzie co do czego to nie wiele się różnią i jeśli by musieli to mogli by funkcjonować jako jedna.

Jeśli nie rozumiesz co napisałem mogę to przetłumaczyć (albo ktoś inny z forum ;) ale jeśli nie chcesz zrozumieć to daje sobie spokój.

Kontekst był "chrześcijańskich" więc nawet jeśli jesteś tak obeznany w Warszawskich denominacjach chrześcijańskich, to wymień choć 40 :D (te 10 ci daruje)
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez Graber » Śr maja 05, 2010 7:12 am

jozefk7 napisał(a):trzeba być WYBRANYM. po czym poznać WYBRANYCH?


Odczuwam lekkie z lekka nauki Świadków Jehowy, którzy twierdzą, np. że będą równi i równiejsi w zbawieniu. Co do tych denominacji to admin ma rację. Jednak w obrębie denominacji powstają kościoły, które zaczynają coś zmieniać, ale w zakresie niebiblijności funkcjonowania kościoła (nauki, wprowadzanie rytuałów, tzw. klimat). Albo są to zwodnicze kościoły, które powstają w zakresie "pseudochrześcijańskich organizacji". Tu już mąci szatan, a wystarczy wybebeszenie głów starszych kościołów i większość wiernych łyka przynętę.

Co do zbawienia, to m.in. Świadkowie Jehowy mówią, że tylko u nich istnieje zbawienie, a mienią się chrześcijanami jako tako. Więc ten bajzel istnieje i istnieć będzie ;]
Graber
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 10:41 am

Postprzez jozefk7 » Pt maja 07, 2010 8:45 pm

kolego gruber - co mnie obchodzą jehowcy czy inne kościoły uzurpujące sobie zbawienie , wybranie czy prawdę?

czy Bóg jest religią?
czy Bóg Jest którymś kościołem ziemskim?
nie wiem nic na ten temat...

jak równi i równiejsi są w zbawieniu?

przecież wiadomo z Biblii kto co i jak...

sorki, te zarzuty są bezpodstawne...

dziękuję za te podejrzenia.
jozefk7
 

Postprzez Justine_ch » So maja 08, 2010 12:13 pm

Jestem tu nowa więc przepraszam, że tak od razu się wtrącam w Waszą dyskusję, ale coś mnie tu poruszyło...

lazarz napisał(a):
Wracając do zbawienia, jest więcej warunków zbawienia.

Warunkiem zbawienia jest wiara w Chrystusa.

Słuchanie Ewangelii [Rzym 10:17]

Wierzyć w Boga poprzez Jezusa [Dz 15:7]

Pokutować za wszystkie grzechy [Łuk 24:47]

Wyznać Jezusa jako Pana [Rzym 10:9-10]

Być ochrzczonym w wodzie. [Dz 2:38]

Trzeba także wytrwać w posłuszeństwie Jezusa [Hbr 5:9] do końca życia [Obj 2:10]

John 17:3 A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa.

Matthew 7:13-14 Wchodźcie przez ciasną bramę! Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. 14 Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują!

John 10:9 Ja jestem bramą. Jeżeli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony - wejdzie i wyjdzie, i znajdzie paszę.

Uwierzyć , że Bóg wzbudził Jezusa z martwych

Serdecznie pozdrawiam...



Nie jestem pewna czy dobrze zrozumiałam Ciebie, więc najpierw się upewnię. Czy uważasz, że aby być ZBAWIONYM trzeba koniecznie te wszystkie warunki spełnić?
Jeśli tak, to jest tu przynajmniej niedociągnięcie...
Mam na myśli chociażby fakt związany z chrztem. W Słowie Bożym jest przykład osoby która bez chrztu będzie w raju. Chodzi o łotra na krzyżu. Pan Jezus powiedział do niego:
"Zaprawdę powiadam ci, dziś będziesz ze mną w raju".
Chce przez to powiedzieć, że są czasem okoliczności nawrócenia uniemożliwiające spełnienie tych warunków, które wymieniłeś. Choćby takie jakie towarzyszyły temu łotrowi - on już umierał i chrztu przyjąć nie mógł.
Poza tym uważam, że część tych "warunków" to nie warunki a konsekwencje NAWRÓCENIA.
Jeśli Bóg zadziała w sercu i życiu jakieś osoby poprzez np. Słowo tak by ta osoba dostrzegła, że jest grzesznikiem i zło przenika ją do szpiku kości, i aby uwierzyła, że jedyną drogą i pośrednikiem między nami a Bogiem jest Jezus Chrystus, to zarówno pokuta, jak i nabieranie nienawiści do grzechu a podążanie z miłości za Bożą wolą, trwanie w społeczności z Nim i Jego Kościołem, wyznanie Jezusa Chrystusa jako swego Pana, ochrzczenie się, uświęcanie i wytrwanie - WSZYSTKO TO będzie udziałem tej osoby bo obiecał nam to Bóg w swym Słowie.

"Sam Bóg pokoju niech was całkowicie uświęca, aby nienaruszony duch wasz, dusza i ciało bez zarzutu zachowały się na przyjście Pana naszego Jezusa Chrystusa. Wierny jest Ten, który was wzywa: On też tego dokona." 1 Tesaloniczan 5:23-24

"Bogu mojemu dziękuję wciąż za was, za łaskę daną wam w Chrystusie Jezusie. W Nim to bowiem zostaliście wzbogaceni we wszystko: we wszelkie słowo i wszelkie poznanie, bo świadectwo Chrystusowe utrwaliło się w was, tak iż nie brakuje wam żadnego daru łaski, gdy oczekujecie objawienia się Pana naszego Jezusa Chrystusa. On też będzie umacniał was aż do końca, abyście byli bez zarzutu w dzień Pana naszego Jezusa Chrystusa. Wierny jest Bóg, który powołał nas do wspólnoty z Synem swoim Jezusem Chrystusem, Panem naszym. " 1Koryntian 1:4-9
Justine_ch
 
Posty: 4
Dołączył(a): Cz maja 06, 2010 9:17 pm
Lokalizacja: Blisko morza :)

Postprzez ucash » So maja 08, 2010 4:02 pm

jozefk7 napisał(a):Po tym poznajemy żeśmy Jego.. Daje łaskę byśmy byli wyrwani spod Prawa. To jest dopiero Łaska.. nie grzeszyć....


:wink: hm a kogo sie tyczy ta łaska
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Postprzez jozefk7 » So maja 08, 2010 4:48 pm

wybranych a kogo? księdza co herezje głosi, papieża, pastora?

oni się ubierają w strojne szaty i garniturki, żeby ładnie wyglądać i oddziaływać na tłumy.. inaczej patrzy się na dobrze ubranego, a inaczej na gorzej ubranego, choćby to samo mówili..

a szata sprawiedliwości? przecież mnie chodzi o wymiar duchowy..

między kim toczy się odwieczna walka w niebie?
to ON - JAHuszua - czyni wielkie dzieło zbawienia i wszystko zawyrokowane jest zanim powstał ten świat.

Dlaczego ludzie grzech popełniają?
Bo nie chcą kochać Boga, Jego Prawa, nie zabiegają o to by ich uwolnił od tego przekleństwa...

Dlaczego ludzie odważyli się zmienić doskonałe PRAWO?
bo będąc niedoskonałymi, zrównali Moc i Boga na równię ze swoim bagnem, w którym się chlapią.

znasz psalm 119? mnóstwo jest tekstów o miłości przykazań i wskazówek JAHweh, czyli także JAHuszua i Ruach HaKodesz..

ja dziwie się temu, osobiście, że chrześcijanie, czytając Biblię, nie stosują się do jej słów, lecz do doktryn, dogmatów i herezji przodowników ich kościołów...

trzeba byłoby 50% kartek powyrywać albo i więcej, żeby zostawić to, według czego się żyje...

skąd to wszystko wynika? ze zwiedzenia? a może z odwiecznego wyroku?

czy Chrystus obalił Prawo? nie. wypełnił jako JEDYNY. nie obalił, lecz zagwarantował że w Dekalogu czyli Miłości BOGA i bliźniego jest WIECZNE ŻYCIE.

jak można żyć wiecznie z KIMŚ, Kto daje wskazówki życia wiecznego, a olewać Jego Słowo i nie wypełniać GO?

Był taki jeden co powiedział: kochaj i rób co chcesz... może ktoś źle zrozumiał jego sentencję? KOCHAĆ tzn. iść drogą posłuszeństwa BOGU, a tu czyni się tylko Miłość.

-------------------------

Wybrani są zbawieni od założenia świata.
Reszta idzie na ogień wieczny i nieugaszony.

Jeśli ktoś myśli inaczej, ten ma problem ;) poważny problem.

Trzeba byłoby wywalić listy Pawła i Ewangelie, proroctwa i dekalog.
Zresztą już to zrobiono w duchu.
Biblia to tylko zlepek kartek zapisanych...
95% ludzkości nie traktuje SŁÓW w niej zawartych na poważnie.
jozefk7
 

Postprzez ucash » Cz kwi 14, 2011 5:29 pm

jozefk7 napisał(a):Po tym poznajemy żeśmy Jego.. Daje łaskę byśmy byli wyrwani spod Prawa. To jest dopiero Łaska.. nie grzeszyć....


Nie bardzo rozumiem...?

Wiec jak otrzymam łaske to już nie będe grzeszyć ?
ucash
Aktywny
 
Posty: 366
Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:35 am
Lokalizacja: Glasgow

Re: Co mam czynić abym był zbawiony

Postprzez zaqw » N kwi 17, 2011 4:57 pm

Jacek Wierciak napisał(a):Jak w tytule. Ostatnio zastanawiałem się nad tym, kiedy człowiek zostaje zbawiony. Zauważyłem pewną protestancką tendencję (nie napiszę w jakich denominacjach), której potwierdzenia nie znajduje w Biblii. Mianowicie, bardzo często na ewangelizacjach spotyka się stwierdzenie prowadzącego "jeżeli chcesz zostać zbawiony podnieś rękę, będziemy się o ciebie modlić" po czym następuje tzw. modlitwa grzesznika.

Natomiast w Biblii czytamy wiele fragmentów, które inaczej odnoszą się do kwestii zbawienia.

Co o tym myślicie?

Pozdrawiam,
Jacek Wierciak


człowiek zostaje Zbawiony po przez swą żywą wiare - tzn wiara + uczynki . jedno od drugiego nie można odłączyć. pzdr :D
zaqw
 
Posty: 3
Dołączył(a): N kwi 17, 2011 4:52 pm

Bycie zbawionym

Postprzez RoMa63 » Pn kwi 18, 2011 11:48 am

Jacku jesteś świetnym obserwatorem i zadajesz dobre pytania. Twój sposób myślenia jest wnikliwy i doskonale nadaje się do budowania relacji z Bogiem. Nie pozwól się zapuszkować w klatkę, bo jak jest napisane: człowiek jest powołany do wolności w Chrystusie. Masz obietnicę, ze kto szuka znajduje. Ja ze swej strony w temacie zbawienia powiem ci tylko, że wyznanie Jezusa Panem to jedynie początek drogi zbawienia (nawrócenia). Nawrócenie to jest proces zmian rozłożony na wiele lat (aż do śmierci), w którym Bóg na drodze zbawienia prowadzi człowieka do dojrzałości. Zwróć uwagę na to zdanie: nawrócenie to jest proces, zapoczątkowany aktem nawrócenia, ale proces. Ja zachęcam ciebie do budowania osobistej relacji z Bogiem i życzę powodzenia.
RoMa63
Użytkownik
 
Posty: 56
Dołączył(a): Pn kwi 18, 2011 9:28 am

Postprzez hungry » Pn kwi 18, 2011 3:15 pm

RoMa63 napisał(a):Jacku jesteś świetnym obserwatorem...

Czy w kościele jest miejsce na obserwatorów czy członków? Polecam zarówno 12' nasty rozdział pierwszego listu apostoła Pawła do Koryntian, jak i 12' nasty rozdział tegoż samego apostoła do Rzymian. A poza tym użytkownik, do którego piszesz nie jest jak widzisz zarejestrowany na tym forum (kiedyś był, wykasowane konto).
Pozdrawiam.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez admin » Pn kwi 18, 2011 4:49 pm

Rozmowa jednak może toczyć się dalej. Temat nie zniknął ;)
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez hungry » Pn kwi 18, 2011 4:59 pm

admin napisał(a):Rozmowa jednak może toczyć się dalej. Temat nie zniknął ;)

Otóż to, stąd moje merytoryczne pytanie. ;)
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron