Teraz jest Wt kwi 16, 2024 7:12 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Nefilim

Forum dyskusyjne dla ludzi o różnych światopoglądach (niechrześcijanie rozmawiają z chrześcijanami na temat ich wiary).

Nefilim

Postprzez Hastatus » Wt sty 13, 2009 10:50 pm

Może mi pomożecie? :D

Jak to jest z tymi Nefilim, czy bardziej z angielskiego Nephilim, lub bardziej z pewnych tłumaczeń Biblii Olbrzymami?

Skąd pochodzą? Kim są?

Pytam Was jako znających Pismo. Od jakiegoś czasu nurtuje mnie ten temat i jestem ciekawy co Wy o nim sądzicie?
Hastatus
 
Posty: 28
Dołączył(a): Wt lis 04, 2008 8:49 pm

Postprzez Robertamigo » Cz sty 15, 2009 5:51 pm

Olbrzymi w ST to kilka szczepow,wyrozniajacych sie ogromnym wzrostem. Izraelici mieli do czynienia z resztkami tych plemion podczas zajmowania Kaananu.
Dane o wzroscie olbrzymow znajdziemy tylko w opisie Goliata z Gad:2,9 m. (1Sam.17,4)
Oraz opisie olbrzyma z Egiptu:2,25 m. (1kronika 11,23).

4 Moj. 13:33
Widzielismy tez tam olbrzymów, synów Anaka, z rodu olbrzymów, i wydawalismy sie sobie w porównaniu z nimi jak szarancza, i takimi tez bylismy w ich oczach.

W tym wierszu nazwano synow Anaka Nepilim ,slowo to znajdujemy jeszcze w 1Moj.6,4:

1 Moj. 6:4
"A w owych czasach, równiez i potem, gdy synowie bozy obcowali z córkami ludzkimi, byli na ziemi olbrzymi, których im one rodzily. To sa mocarze, którzy z dawien dawna byli slawni."


kim byli olbrzymi (Nepilim)?
Wiemy,ze pochodzili ze zwiazku "kobiet ludzkich" z "synami bozymi".
Kogo wiec Biblia nazywa"synami bozymi"? Wedlug Hioba (1,6;2,1;38,7) ,nie musi wcale rozchodzic sie o istoty nadziemskie.

Joba 1:6
Zdarzylo sie pewnego dnia, gdy synowie Bozy udawali sie, by stanac przed Panem, ze i szatan tez poszedl z nimi.
Joba 2:1
Pewnego dnia, gdy synowie Bozy udawali sie, by stawic sie przed Panem, poszedl i szatan z nimi, by stanac przed Panem.
Joba 38:7
ku uciesze porannych gwiazd, ku radosci wszystkich synów Bozych?


Jezus nazywa "dziecmi Bozymi" , ludzi wiernych ,ktorzy beda uczestnikami zmartwychstania. (Lk.20,36; Mat.22,30)

Przypuszczalnie byly to zwiazki ludzi wierzacych z poganskimi kobietami, a wysoki wzrost mial podloze genetyczne.

Pozdrawiam







Pozdrawiam
Robertamigo
Aktywny
 
Posty: 301
Dołączył(a): So gru 27, 2008 8:05 pm
Lokalizacja: BRD / Zory

Postprzez bonhart » Wt lip 20, 2010 5:21 pm

Robertamigo - czemu tak ostatecznie ?

piszesz:
Przypuszczalnie byly to zwiazki ludzi wierzacych z poganskimi kobietami, a wysoki wzrost mial podloze genetyczne.


Czyżby potomkowie Adama i Seta - nie byli ludźmi ? ( synami człowieczymi) ?

Dlaczego więc sprawozdanie brzmi w oryginale - ,,A kiedy ludzie zaczęli się mnożyć na ziemi, rodziły im się córki. Synowie Boga, widząc, że córki człowiecze są piękne, brali je sobie za żony, wszystkie, jakie im się tylko podobały. ,,

Dla czego to niby potomstwo ich miało być inne (olbrzymie) - czy masz na to jakiś konkretny dowód ?

Bo mnie sie raczej wydaje że był to jakis związek miedzy aniołami i ludźmi, którego Bóg nie pochwalał. Wypowiada się głośno i otwarcie biblista KUL-u Roman Zając.

Myślę że powinieneś zestawić cytaty - poza znamiennym z Genesis np: Judy - 6
1 Piotr 3 – 19 – 20
2 Piotr 2 - 4-5

Aniołowie mogli i przybierali w dziejach historii ludzkie postacie - ale te cytaty znasz z pewnością. Przytaczać ich nie będę.

Znamienna jest dalsza częśc tej relacji z Genesiss ,,
Wtedy Bóg rzekł: Nie może pozostawać duch mój w człowieku na zawsze, gdyż człowiek jest istotą cielesną,,

Czy Setyci potomkowie Adama po grzechu nie byli cieleśni?
???
Dla czego duch miałby pozostawać na zawsze w człowieku skoro jego życie to 120 lat?

I dalsza relacja tego tekstu ,,niechaj więc żyje tylko sto dwadzieścia lat. A w owych czasach byli na ziemi giganci; a także później, gdy synowie Boga zbliżali się do córek człowieczych, te im rodziły.,,

W skutek koligacji człowieka i Synów Bożych rodzili się olbrzymowie (Nepilim).

Niemniej jednak jest to temat otwarty.

http://www.kosciol.pl/content/article/2 ... 647523.htm

Pozdrawiam.
bonhart
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt lip 20, 2010 4:43 pm


Powrót do Rozmowy kontrolowane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Wymiana:

pozdrawiamy

cron