Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:23 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Manifestacja "Solidarni z Izraelem". Warszawa

Forum dyskusyjne dla ludzi o różnych światopoglądach (niechrześcijanie rozmawiają z chrześcijanami na temat ich wiary).

Manifestacja "Solidarni z Izraelem". Warszawa

Postprzez Fotismos » Cz sty 08, 2009 4:59 pm

Manifestacja "Solidarni z Izraelem". Warszawa

Jako że portal chrześcijanin.pl włączył się w tą akcje.

http://info.chrzescijanin.pl/?p=1154#more-1154


Pozwoliłem sobie na założenie tego tematu.

Data: 10 stycznia 2009
Termin: 17:00 - 18:00
Miejsce: Plac Zamkowy
Miejscowość: Warszawa

Zapraszamy wszystkich przyjaciół Izraela do wyrażenia publicznego
poparcia dla kraju, którego prawo do obrony swoich miast i
mieszkańców jest podważane publicznie przez nazywanie Izraela
agresorem w obecnym starciu z terrorystyczną organizacją Hamas.
Spotkajmy się w sobotę 10 stycznia o godzinie 17:00 pod Kolumną
Zygmunta na Placu Zamkowym w Warszawie. Pokażmy nasze poparcie dla
Izraela! Stop terroryzmowi Hamasu!


Mimo całkowitego wycofania się Izraela ze Strefy Gazy w 2005 roku,
Hamas permanentnie ostrzeliwuje izraelskie miasta rakietami.
Mieszkańcy Sderot, Aszdod i Aszkelonu znosili codzienne alarmy
bombowe z cierpliwością, która już się wyczerpała. Żaden kraj nie
może pozwolić na sytuację, w której jego obywatele żyją w ciągłym
zagrożeniu. Dlatego Izrael decydując się na akcję militarną chce
zlikwidować miejsca, z których wystrzeliwane są rakiety oraz
zniszczyć arsenał Hamasu.

Organizatorzy demonstracji:

Chrześcijański Kościół Reformacyjny
Fundacja Nadzieja dla Przyszłości
Kościół Zielonoświątkowy, zbór stołeczny
Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie
Stowarzyszenie Kultury Żydowskiej Beit Warszawa
Stowarzyszenie Midrasz
Stowarzyszenie Bnai Brith Polska
Fundacja im. Profesora Mojżesza Schorra


Podobna demonstracja odbyła się również w Warszawie, dwa lata temu.
Wtedy powodem było poparcie dla akcji zbrojnej Izraela przeciwko Hesbollach w Libanie.

Fotoreportaż można zobaczyć pod poniższym linkiem.
http://www.fotogaleria.warszawa.pl/izra ... brony.html

Dzisiaj rano również Hesbollach ostrzelał Izrael z terytorium Libanu.
Zatem być może wojna będzie się toczyć na dwa fronty.

Ciekaw jestem czy popieracie tą manifestacje ze względów religijnych, czy jakiś innych?
Fotismos
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz sty 08, 2009 4:05 pm

Postprzez Hastatus » Cz sty 08, 2009 9:50 pm

Pozwolicie że wypowiem się w tym temacie.

I ostrzegam że nie będzie to post popierający tego typu akcje...

Po kiego grzyba kościół miesza się w takie sprawy?? Jeśli tak bardzo zależy mu na tym by zauważono cierpienie niewinnych, to akcja powinna zwać się "Solidarni z Palestyńczykami". Albo chociaż neutralnie z cywilami, którzy cierpią tam najbardziej. Izrael ostrzeliwuje Strefę Gazy zdecydowanie silniej niż mogłyby wyrządzić szkód rakiety Hamasu Izraelowi. Czy wiecie chociaż ile Izrael wydaje na ZBROJENIA? Chcecie popierać państwo, którego jedyną ścieżką jest wojna?

W Stanach powstały super-nowoczesne okręty wojenne, na które nawet ich marynarka wojenna za bardzo nie może sobie pozwolić. A Izrael powiedział: dobrze, to my poprosimy trzy...

Poza tym spójrzcie na historię!! Od kiedy istnieje państwo Izrael, na jakiej podstawie powstało. Potraficie jeszcze myśleć niezależnie, czy już całkowicie płyniecie z prądem tego co "nauczają" wszelkiej maści kapłani?!

No wybaczcie mi, ale niezwykle mnie wkurza takie podejście! Trochę mi to przypomina ciemne średniowiecze i krucjaty...

Wyraziłem własne zdanie. Howgh!
Hastatus
 
Posty: 28
Dołączył(a): Wt lis 04, 2008 8:49 pm

Postprzez hungry » Pt sty 09, 2009 8:30 am

Izrael się broni jedynie. Palestyńczycy zawsze byli konfliktowi i zawsze wojowali z narodem Izraelskim który jest narodem wybranym przez Boga. Już przed 2 wojną św zanim powstało państwo Izraelskie były te konflikty. Zaś zobacz że palestyńczycy mimo że mieszkali na terenach Izarela podczas gdy żydzi byli rozproszeni to jednak nie umieli nawet zagospodarować tej ziemi która była przez wieki pustynią a od kiedy żydzi na niej są zazieleniła się, zaczęto na niej uprawiać. Palestyńczycy byli zawsze wojowniczy myśleli tylko o wojnach i zaczepianiu żydów i z powrotem odzyskania ziemi która wg biblii należy się jedynie żydom dana im od Boga. Niestety nasze polskie media będą fałszywie przedstawiać jak to palestyńczycy są poszkodowani nie mówiąc całej prawdy jak to wpierw stosują terroryzm na ludności żydowskiej. Niestety dzieje się tak dlatego ze w naszym kraju od wieków był antysemityzm. A jeśli chodzi o mieszanie się kościoła nie wiem jaki kościół masz na myśli bo te forum np. nie jest katolickie, ale założone przez protestantów ze znaczną większością tutaj protestantów. I nie jest złego w wyrażaniu przez chrześcijan opinii na temat sytuacji w Izraelu skoro np. politycy i niewierzący mogą ją wyrażać to dlaczego nie mogą jej wyrażać wierzący których korzenie ich wiary są właśnie u żydów? Przypominam że Jezus był żydem i apostołowie również. Pierwszy kościół składał się wyłącznie z żydów. Dopiero później za współpracą Ducha Św. i apostołów ewangelia dotarła do narodów. Jezus rzekł kobiecie pogance z która rozmawiał przy studni że zbawienie pochodzi od żydów (Jana 4:19-22). A Paweł apostoł który niósł ewangelię poganom oznajmił że do żydów należy: "...synostwo i chwała, i przymierza, i nadanie zakonu, i służba Boża, i obietnice, do których należą ojcowie i z których pochodzi Chrystus według ciała; Ten jest ponad wszystkim, Bóg błogosławiony na wieki. Amen." Rz 9:4-5
oczywiście trzeba tutaj przyznać że wśród większości konfliktowych palestyńczyków rzeczywiście znajdują się tacy co pragną pokoju. Nie mniej jednak niestety pokoju w tej ziemi nie będzie do póki nie powróci Mesjasz Izraela Jeshua który jest księciem Pokoju, niestety a może stety biblia się musi wypełnić że bezprawie zapanuje na całej ziemi a przeciw Izraelowi stanie do walki wielu i dopiero Bóg ocali żydów. Żyjemy w końcu w czasach ostatecznych.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez asa » Pt sty 09, 2009 7:08 pm

Hastatus, wyglada na to, ze ulegasz manipulacji mediów i myslisz niesamodzielnie. Izrael zaczol sie wreszcie bronic przed atakami Hamasu, ktore zaczeły sie 19 XII 2008 r. Czy panstwo, ktore jest nekane ciagłymi ostrzałami rakietowymi i moździerzowymi - ma pokornie to znosic? Nie ma prawa bronic swych obywateli??
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez Hastatus » So sty 10, 2009 8:24 pm

To co widzę jest dla mnie niezwykle smutne...

Prześledźcie dokładnie historię Izraela, historię podbojów, historię mordowania niewinnych...

I co kogo obchodzi Diaspora, która zaczęła się prawie dwa tysiące lat temu?! Idąc tym tokiem myślenia to nam należy się Lwów, Niemcom należą się nasze majątki, a wszyscy Polacy powinni powrócić do wiary w starych bogów!

Popieracie AGRESORA, zrozumcie to wreszcie.

I jaki antysemityzm od wieków?! Hehe, jesteście na bakier z historią najwidoczniej. Przecież to nasz kraj był ostoją innowierców, których zabijano w innych krajach. To u nas znajdowali oni bezpieczną przystań.

Tak się składa że największymi rasistami są ci, którzy cierpieli prześladowania. Na przykład czarni mieszkańcy USA. Teraz to oni są rasistami, spodziewają się wszystkiego najgorszego po białasach, nawet nimi gardzą. Tak teraz Żydzi widzą wszędzie objawy antysemityzmu, i jest to im niezwykle na rękę. Owszem takie objawy pojawiają się, ale w dużej części to Żydzi są przewrażliwieni.

Polska jako kraj antysemicki to właśnie STEREOTYP :lol: Kto w takim razie ulega manipulacji mediów?

Czy przypadkiem nie powinniście nawoływać do pokoju? Chyba na tym jeśli się nie mylę polega Wasza wiara? Jakieś nastawianie drugiego policzka też tu wchodzi w grę, prawda? Czyli dosłownie można traktować tylko niektóre wersety Biblii, czy tak?

Wytłumaczcie mi to proszę, bo widzę tylko popieranie mordów na niewinnej ludności cywilnej. To mi pachnie hipokryzją...

Sprawdźcie dokładnie KTO jest agresorem...
Hastatus
 
Posty: 28
Dołączył(a): Wt lis 04, 2008 8:49 pm

Postprzez Robertamigo » So sty 10, 2009 8:45 pm

Gdyby Izrael zburzyl mur graniczny i zlikwidowal drut kolczasty- znikl by w krotkim czasie z mapy.
Jesli by arabowie zlozyli bron- zapanowal by pokoj.
O tym jestem przekonany.

Pozdrawiam
Robertamigo
Aktywny
 
Posty: 301
Dołączył(a): So gru 27, 2008 8:05 pm
Lokalizacja: BRD / Zory

Postprzez asa » So sty 10, 2009 9:20 pm

Hastatus, w innym temacie pytales o nadstawianie drugiego policzka, odpowiedzialam Ci, co prawda bardzo zwięzle , (nie powolujac sie na ST-owe rozumienie Wypelnienia Prawa i doprowadzenia go pełni przez Jezusa) - ale sądzę, ze i tak dosc jasno.
Wroc do miejsca, gdzie zadales pytanie i przeczytaj odpowiedz.
Jesli masz potrzebe zrozumienia wiecej- daj znac. A nie uciekaj z Forum.
pozdrawiam
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez admin » So sty 10, 2009 9:33 pm

W mediach mówiono o manifestacji popierającej Palestyńczyków ale nie słyszałem aby powiedzieli o tej manifestacji.

Ktoś coś zobaczył w publicznych mediach?
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez Hastatus » So sty 10, 2009 11:32 pm

asa, nie uciekam z forum. To jedna z cech charakterystycznych tego typu wypowiedzi. Piszesz coś, by potem powrócić, przeczytać posty innych i napisać swój :lol: Nie sugeruj więc że uciekam, bo to bez sensu. Mam takie wrażenie, że chcesz w jakiś sposób pozbawić mnie wiarygodności, zrobić ze mnie kolesia, który nie rozumie co się do niego mówi, i który unika konfrontacji. O nie moja droga, tak nie będzie. TY mi na to odpowiedziałaś, ale nie poznałem zdania innych na ten temat. Więc może ktoś jeszcze by się wypowiedział, nie udzielasz odpowiedzi za wszystkich, prawda?

Jeśli Izrael znikłby po usunięciu drutu kolczastego, świadczy to tylko na jak kruchych podstawach powstawał.... :lol:

Zacząłem się zastanawiać, czy może to ja jakiś dziwny jestem, ale okazuje się że nie tylko ja mam takie zdanie. Wystarczy wejść na jakiś portal informacyjny i poczytać sobie komentarze pod informacjami ze Strefy Gazy. Moje wypowiedzi to przy nich szczyt układności i dobrego wychowania :lol:

I nie, nie mam potrzeby zrozumienia więcej. Widzę kto i w jaki sposób odpowiada na tym forum. Co prawda każdy ma prawo do własnego zdania, ale hipokryzji nie trawię...
Hastatus
 
Posty: 28
Dołączył(a): Wt lis 04, 2008 8:49 pm

Postprzez asa » So sty 10, 2009 11:48 pm

Mam takie wrażenie, że chcesz w jakiś sposób pozbawić mnie wiarygodności, zrobić ze mnie kolesia, który nie rozumie co się do niego mówi, i który unika konfrontacji.

przepraszam, skoro tak to odczytales.

odnioslam to, do twoich słów:
Czy przypadkiem nie powinniście nawoływać do pokoju? Chyba na tym jeśli się nie mylę polega Wasza wiara? Jakieś nastawianie drugiego policzka też tu wchodzi w grę, prawda? Czyli dosłownie można traktować tylko niektóre wersety Biblii, czy tak?
Ostatnio edytowano N sty 11, 2009 12:28 am przez asa, łącznie edytowano 1 raz
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez Robertamigo » So sty 10, 2009 11:51 pm

Hastatus napisał(a):Jeśli Izrael znikłby po usunięciu drutu kolczastego, świadczy to tylko na jak kruchych podstawach powstawał.... :lol: ...


Swiadczy raczej,jak wielka jest nienawisc do Zydow.
Wiesz ze koran przedstawia Ich (zydow) jako - malpy i swinie?
Od czasow Mohameda Zydzi zostali prawie calkowicie wytrzebieni z calego polwyspu arabskiego.

Pozdrawiam
Robertamigo
Aktywny
 
Posty: 301
Dołączył(a): So gru 27, 2008 8:05 pm
Lokalizacja: BRD / Zory

Postprzez asa » N sty 11, 2009 1:52 am

Hastatus, zadales pytanie:
Po kiego grzyba kościół miesza się w takie sprawy??

Odpowiem z mojej perspektywy chrześcijanki ewangelicznej.
Ponieważ wynika to ze Slowa, ze mamy modlic się o Zydow i błogosławić im.

(PS 122) (6) Proście o pokój dla Jeruzalemu! Niech żyją w spokoju ci, którzy cię miłują! (7) Pokój niech panuje w murach twoich, A spokój w twoich pałacach! (8 ) Ze względu na braci moich i przyjaciół będę ci życzył pokoju. (9) Ze względu na Pana, Boga naszego, Będę szukał dobra twego.
(Iż 62) (7) A wy Jemu też nie dawajcie spokoju, dopóki Jeruzalem nie odbuduje i nie uczyni powodem do chluby w samym środku ziemi.

Chrześcijanie czy chca czy nie- są powiązani z narodem Izraela, wszak bierzemy udział w ich przymierzu i zapewnieniach Bozych. Musimy i chcemy traktowac ich z miłością oraz z szacunkiem. Maja oni ogromne znaczenie w bozym planie zbawienia. Przeciez Boza milosc do ludzi zaczeła się własnie w narodzie wybranym, ukochanym przez Pana, bo Zydzi byli i są narodem wybranym.
Istnieją przeszło 4 000 lat. Izrael „chodził” z Bogiem już 2 000 lat przed nami.
Uczniostwo Jezusa jest pelniejsze, gdy uszanujemy wybranie narodu żydowskiego i będziemy umieli koryztsac z tego.
Ciągle jest aktualne ich synostwo i chwała
(Rzym9) (4) Izraelitów, do których należy synostwo i chwała, i przymierza, i nadanie zakonu, i służba Boża, i obietnice, (5) do których należą ojcowie i z których pochodzi Chrystus według ciała;

Od nich pochodzi Mesjasz,
Malo tego - zbawienie pochodzi od Zydow ( J4,22)

Oni słuchali Slowo Boze i zapisywali je pod natchnieniem Ducha sw.- dzieki temu mamy Biblię

Bog zawarł z nimi wieczne przymierze.
(PS 105) (6) Wy, potomkowie Abrahama, sługi jego, Synowie Jakuba, wybrańcy jego! (7) On jest Panem, Bogiem waszym,Prawa jego na całej ziemi. (8 ) Pamięta wiecznie o przymierzu swoim,O słowie, które dał tysiącznym pokoleniom, (9) O przymierzu, które zawarł z Abrahamem,I o przysiędze swej dla Izaaka. (10) Ustanowił je dla Jakuba jako prawo,Dla Izraela jako przymierze wieczne

To my- chrześcijanie jesteśmy wszczepieni w nich, Zydzi są jak szlachetne drzewo oliwne, my- zostaliśmy jak dzikie – wszczepieni w to szlachetne dzrewo. To chrześcijanie są dziecmi „adoptowanymi” Nas dźwiga korzeń, a nie my korzeń., staliśmy się uczestnikami korzenia i tłuszczu oliwnego (Rzym11, 16-18 )

dalej, w Rzym 11 Paweł pisze o nieodwołanych darach i powolaniach dla Zydów:
(25) A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą, (26) i w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel i odwróci bezbożność od Jakuba. (27) A to będzie przymierze moje z nimi, gdy zgładzę grzechy ich. (28 ) Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców. (29) Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże.

To, ze na nowo powstalo panstwo Izrael- stanowi wypelnianie się proroctw o czasach ostatecznych, potomkowe Jakuba wracają do Izraela….
Wiec, Hastatus, chyba rozumiesz, ze chrześcijanin jest obowiązany do:
Szalom Israel ! :)
i robi to nie z przymusu, ale z potrzeby serca.
asa
Aktywny
 
Posty: 637
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 9:29 pm

Postprzez hungry » N sty 11, 2009 8:26 am

Hastatus napisał(a):Wystarczy wejść na jakiś portal informacyjny i poczytać sobie komentarze pod informacjami ze Strefy Gazy. Moje wypowiedzi to przy nich szczyt układności i dobrego wychowania :lol:

To lepiej ich nie czytaj :lol:
moderatorzy tych portali zapomnieli chyba o moderacji lub im się po prostu nie chce już kasować tak wiele wpisów bzdurnych.
Po cóż w sobie podsycać nienawiść i antysemityzm?
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez Fotismos » N sty 11, 2009 11:54 am

Zdjęcia z dyskutowanej w tym wątku pikiety "Solidarni z Izraelem" wraz z krótkim opisem tego co się wydarzyło.

http://www.fotogaleria.warszawa.pl/soli ... aelem.html
Fotismos
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz sty 08, 2009 4:05 pm

Postprzez Hastatus » N sty 11, 2009 7:49 pm

hungry, chodziło mi o to, by pokazać, że nie tylko ja mam podobne zdanie. Każdy ma co prawda inne powody, dla których tak twierdzi. Jedni faktycznie ze względu na swój antysemityzm, nie przeczę temu.

"Proście o pokój dla Jeruzalemu!" Pokój można osiągać na różne sposoby, na przykład na podstawie rozmowy. Palestyńczycy chcieli rozmawiać, ale doświadczenie ich nauczyło że z Żydami nie można dojść do porozumienia. Wystarczy przypomnieć sobie takie lata jak 1956, 1967, czy 1981... Co mają zrobić ludzie, którym ktoś obcy się za przeproszeniem "wpiernicza" i wydziedzicza? I nie mówcie mi że ten teren należał do Żydów, bo to było jakieś 2 tysiące lat temu! Czaicie skalę czasu? Bo dla mnie domaganie się czegoś co straciło się tak dawno temu, jest wręcz szalone!

Poza tym chodzi o pokój w Jeruzalem, co można łatwo osiągnąć, jeśli tylko Żydzi by się z niego wyprowadzili :lol:

Tak czy siak nie dogadamy się moi mili. Wy macie inne zdanie i go nie zmienicie, tak samo ja.

Nadal ciężko mi Was zrozumieć... Opieracie się na pytaniach i odpowiedziach budowanych przez wiele, wiele lat. Na jakiekolwiek pytanie które bym zadał, macie już gotową odpowiedź bo bazujecie na tym co ktoś już przygotował (w ten czy inny sposób). Ja tam wolę na własną rękę szukać odpowiedzi i rozwiązań. Pewnie dlatego życie mnie nauczyło, że jeśli ktoś ma ogromną przewagę i pastwi się nad słabszym, to jest tym ZŁYM. Być może faktycznie oceniam sytuację z innej perspektywy ze względu na branie pod uwagę tylko ograniczonego przedziału czasowego. Ale cóż, takie są moje odczucia i nie wstydzę się tego. Poza tym każda dyskusja kształci (obydwie strony), więc tak czy siak te rozmowy do czegoś mi się przydają.

Ech, chyba sięgnę do źródła źródeł i zapoznam się dokładniej ze starożytnym Sumerem, bo w końcu jest to prawdopodobnie miejsce skąd wyszedł Abraham i skąd potem wzięło się to całe zamieszanie z wiarami i różnicami między narodami. Gdyby tak wszyscy nagle potrafili się pogodzić...

A do Was mam jeszcze takie pytanie. Jak według Was powinno to dalej wyglądać? W jaki sposób konflikt w tej części świata powinien się rozwiązać by PLAN mógł pójść dalej? Chętnie posłucham odpowiedzi i jak zwykle zadam kilka dziwnych pytań :lol:
Hastatus
 
Posty: 28
Dołączył(a): Wt lis 04, 2008 8:49 pm

Następna strona

Powrót do Rozmowy kontrolowane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Wymiana:

pozdrawiamy

cron