Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:35 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Spowiedź święta

porozmawiajmy

Postprzez hungry » So paź 27, 2007 2:23 pm

Te forum nie jest ekumeniczne ale chrześcijańskie. Hmm jeszcze zależy co rozumiesz prze pojęcie ekumenizmu do którego jestem sceptycznie nastawiony.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez p2bkuba » So paź 27, 2007 2:49 pm

A chrześcijańskie to sobie może być tylko dla mnie jest ważne, żeby można było pogadać o tym co jest ważne a nie o tym kto ma rację. Dla mnie ekumenizm to jest właśnie to.Żeby sobie można było pogadać na tematy łączące wszystkich chrześcijan i nie tylko, bez krytykowania innych wyznań.

Może to temat na inny wątek ale mógłbyś mi wyjaśnić dlaczego nie jesteś za ekumenizmem? Bo jakoś do tej pory 80% Protestantów z którymi rozmawiałem było anty do ekumenizmu tylko nikt nie potrafił dokładnie sprecyzować dlaczego.
p2bkuba
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): Pt paź 26, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Radom

Postprzez Leszek Włodarczyk » So paź 27, 2007 3:49 pm

....
Ostatnio edytowano So mar 29, 2008 6:47 pm przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Postprzez axanna » N paź 28, 2007 3:24 pm

p2bkuba napisał(a):Witam:)
Czytając te posty wydaje mi się, że to jest protestanckie forum a nie chrzescijańskie:/


p2bkuba napisał(a):Dla mnie ekumenizm to jest właśnie to.Żeby sobie można było pogadać na tematy łączące wszystkich chrześcijan i nie tylko, bez krytykowania innych wyznań.


Co Ty nie powiesz? Jak ciekawe...
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez p2bkuba » N paź 28, 2007 5:36 pm

Ja jakoś nie widzę sprzeczności w moich wypowiedziach. Wcale nikogo nie krytykuje. Mi tylko chodzi o to by mógł się każdy swobodnie wypowiadać a nie takie teksty że nie można używać w swoich wypowiedziach katechizmu katolickiego.
A o forum protestanckim wolałbym zapomnieć bo nie mam zbyt dobrych wspomnień. Czułem się jakby wszyscy tam wyznawali jedną zasadę: Zero Tolerancji dla Katolików. :lol:
p2bkuba
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): Pt paź 26, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Radom

Postprzez axanna » N paź 28, 2007 5:56 pm

A to pewnie dlatego, że zamiast Biblii, czytasz sprzeczne z nią Katechizmy, w skutek czego masz trudności z oddzieleniem grzechu od katolików.... nie dziwie się zresztą. Prawda jest taka, że... no nie wiem, jak wszyscy, ale zasada Biblijna jest raczej taka - zero tolerancji dla grzechu, a Tobie to się kojarzy z katolikami, zastanów się dlaczego.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez Leszek Włodarczyk » N paź 28, 2007 7:43 pm

....
Ostatnio edytowano So mar 29, 2008 6:42 pm przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Postprzez axanna » N paź 28, 2007 8:34 pm

Ano.... :o nie miałam racji?.... zresztą... nie ważne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez p2bkuba » Pn paź 29, 2007 6:34 pm

Wiesz chętnie bym pogadał jeszcze o tym ekumeniźmie, bo jak dla mnie ten temat jest ważny dziś dla chrześcijan. Tylko może nie w tym temacie bo się mały nie pożądek robi :lol:

A ty axano jeśli zamierzasz mi udowadniać, że Katolicyzm jest zły to daj sobie spokój i lepiej nie odp mi na posty. I proszę nie oceniaj mnie i mojej wiary bo akurat biblię czytam codziennie a katechizmu KK nie przeczytałem jeszcze żadnego więc daruj sobie ok? Ja chce tu spędzić miło czas.
A jak chcesz ponajeżdżać na KK to na protestanckim forum znajdziesz na pewno kompanów :)



Święte ELO :D
p2bkuba
Użytkownik
 
Posty: 68
Dołączył(a): Pt paź 26, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Radom

Postprzez maksymilian » Pn paź 29, 2007 8:03 pm

.Amen! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio edytowano Pn paź 29, 2007 8:23 pm przez maksymilian, łącznie edytowano 1 raz
maksymilian
 

Postprzez axanna » Pn paź 29, 2007 8:13 pm

a dlaczego mam sie troskać o to, czego Ty chcesz? Nie rozumiem... To tylko Tobie wolno "ponajeżdżać", a ja mam "nie odp.Ci na posty"?
Gratuluje "codziennego czytania biblii", ale niczego chyba jeszcze nie "oceniałam", co żeś taki agresywny w moim kierunku? 8)
Mimo iż zabrałeś sie już za ustalanie porządków na tym forum, najpierw ustawiając tych wstrętnych protestantów po kontach, jesteś stosunkowo nowym użyszkod... użytkownikiem, więc chcę Cię uprzejmie poinformować, że na naszym forum taka agresja jest niemile widziana 8)
Musze Cię z góry uprzedzić, iż (niektórzy) użytkownicy tu, to bardzo wrażliwi ludzie i boleśnie reagują na takie zachowanie, gdyż wszystko ma być przykryte pozorną miłością - żeby było miłe, fajnie i ładnie wyglądało - na wzór KRK :mrgreen: W takiej atmosferze właśnie da się porozmawiać o "ważnym dziś temacie dla chrześcijan" :)
no i na koniec, mam szczerą nadzieje, że zgodnie z pragnieniem, spędzisz tu miło czas :mrgreen: - jeżeli dostosujesz się do udzielonych Ci życzliwych rad :D


maksymilian napisał(a):Kościół Katolicki jest Mistycznym Ciałem Chrystusa i posiada pełnię środków zbawczych.Amen!

rzeczywiście... dobrze powiedziane - "mistycznym". I co ciekawe, że "posiada taką pełnie", że spokojnie sobie prowadzi handelek tymi środkami, samego Jezusa już nie potrzebując. Mają już wszystko co trza...
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez maksymilian » Pn paź 29, 2007 8:26 pm

wycofuję się z tego forum
wykasowałem swoje posty
coś strasznego,że tyle może być nienawiści w chrześcijanach
Boże zmiłuj się!!! :cry: :cry: :( :( :( :oops: :oops: :oops:
maksymilian
 

Postprzez axanna » Pn paź 29, 2007 8:35 pm

No... a nie mówiłam, że są bardzo wrażliwi? :roll: Jak zaprzeczysz jakiemuś postulatu, od razu krzyk o "tylu nienawiści", co prawda krzyczą raczej z braku argumentów, ale tym bardziej każde "ale" staje się bolesne, prawda maksymilianie, czy już się wycofałeś?
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez maksymilian » Pn paź 29, 2007 8:59 pm

:cry: :cry: :cry:
Ostatnio edytowano Pn paź 29, 2007 9:02 pm przez maksymilian, łącznie edytowano 1 raz
maksymilian
 

Postprzez axanna » Pn paź 29, 2007 9:01 pm

maksymilian napisał(a):nie chodzi o mnie, tylko o to,że chrześcijanin nie może nienawidzić a zwłaszcza za przekonania...
nie odpisuj axanna bo to mój ostatni post,który i tak zresztą wykasuję, ale grzeczność i szcunek wymaga abym odpisał...
trzymaj się-spotkamy się kiedyś w niebie!

Bardzo mi Radeczka coś przypominasz....
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ewangelizacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron