Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:39 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

"Boska interwencja"

Co i dlaczego warto obejrzeć?

"Boska interwencja"

Postprzez hungry » So cze 02, 2007 8:53 pm

Czy ktoś widział film "Boska interwencja" ? Polecam... Właśnie wróciłem od znajomych gdzie wspólnie go obejrzeliśmy na DVD film dostępny jest nawet w większych supermarketach na półce z filmami.
Zachęcam wszystkich do obejrzenia w weekendowe wieczory rodzinne a także w kościołach i w szkołach. Film choć zawiera pewną fabułę jednak bardzo solidnie oparty jest na biblijnych fundamentach (wiara w Jezusa, zaufanie, modlitwa, miłość, wytrwanie, zwycięstwo). Film poprostu pokazuje że Bóg jest w stanie zainterweniować nawet w bardzo prozaicznych sytuacjach życiowych gdy Mu zaufamy mimo okoliczności które obecnie narazie mogą nie być nam sprzyjające ale Bóg może przemienić każdą porażkę w zwycięstwo. Tylko On jest w stanie otworzyć tak że nikt nie zamknie i zamknąć tak że nikt nie otworzy. Mimo ścieżki anglojęzycznej film wzbogacony jest polskim lektorem więc wygodnie się ogląda W tle scen filmowych jest muzyka chrześcijańskich wykonawców zdołałem rozpoznać jednego z popularnych chrześcijańskich wykonawców "Third Day" ale słychać też innych. Dzięki Bogu że znaleźć można na półkach ze świeckimi filmami także takie produkcje filmowe niekoniecznie hollywoodzkie ale w treści bardziej wartościowe bo ewangeliczne. W Filmie oczywiście grają chrześcijanie. Wpisując tytuł w Google można bez trudu film ten znaleźć i zamówić przez internet.
Polecam i pozdrawiam.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez projektzwoo » Śr cze 06, 2007 10:01 pm

Ja rowniez polecam ten film, naprawde bardzo dobry moim zdaniem. Tytul oryginalny to "Facing the Giants"
projektzwoo
 

Postprzez T.S.CHRISTWEAPON » Pn cze 11, 2007 8:24 am

Gdzie go można kupić najtaniej?
T.S.CHRISTWEAPON
Użytkownik
 
Posty: 57
Dołączył(a): Cz mar 01, 2007 3:45 pm
Lokalizacja: WARSZAWA

Postprzez hungry » Pt cze 15, 2007 8:55 pm

Chyba jedynie na aukcjach internetowych. Ale sprawdzaj oprocz gwiazdek przede wszystkim komentarze ile ma pozytywnych ile negatywnych dany sprzedawca. Mi sie udało na allegro za 40 zł z przesyłka oryginalny na DVD podczas gdy wszedzie w sklepach inyternetowych i w empicu za 55 -60 zł , ale na allegro już niema.
Na płycie w dodatkach można obejrzeć także jak sie modlili podczas kręcenia tego filmu sceną. Film więc jest omodlony, aktorzy to chrzescijanie narodzeni na nowo.
Ostatnio edytowano So cze 16, 2007 9:52 pm przez hungry, łącznie edytowano 1 raz
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez hungry » Pt cze 15, 2007 11:55 pm

Muzyka w filmie to oczywiscie także chrześcijańscy wykonawcy rewelacja :D http://www.facingthegiants.com/dvdsoundtrack.php
Adminie z tego co pamietam lecą co nie ktorzy w http://www.RadioChrzescijanin.pl przydałoby się cześciej np "Third Day"
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez projektzwoo » So cze 16, 2007 10:29 am

soundtrack rowniez bardzo dobry :) zreszta wykonawcy rewelacyjni. Bylem ostatnio na koncercie Third Day'a niesamowite wrazenia
projektzwoo
 

Postprzez T.S.CHRISTWEAPON » Śr cze 20, 2007 4:21 pm

Z tym Thirdayem to bym polemizował czy to chrześcijanie. :o Warstwa muzyczna to totalna ,,zrzyna'' z zespołu PEARL JAM.Kiedyś mówiono że Stone Temple Pilots są bardziej Pearl Jam od Pearl Jam.Ja bym dzisiaj tak powiedział o ,,trzeciodniowcach'' Swego czasu w gazecie CCM był artykuł o amerykanach z 3day. W muzycznych inspiracjach wymieniali : tHE bEATLES,U2 oraz Pearl Jam(płyta TEN w warstwie tekstowej opowiada o przeżyciach:kazirodżczych,samobójczych i seryjnych mordach) Jako chrześcijanin jak można się przyznawać do fascynacji ,,Lucy(fer) in the sky with Diamond''? W Stanach to chyba panuje,moda na chrześcijaństwo....
T.S.CHRISTWEAPON
Użytkownik
 
Posty: 57
Dołączył(a): Cz mar 01, 2007 3:45 pm
Lokalizacja: WARSZAWA

Postprzez hungry » Śr cze 20, 2007 6:45 pm

T.S.CHRISTWEAPON mowimy o filmie a o muzyce tylko wspomnielismy. Pozatym o "Third day" mowa była który poprostu wpadł mi w ucho :) piosenki w treści niosą Boże słowo a i muzyka niczemu sobie :D.
Nawet jeśli komus sie wydaje że wykonawca zrzyna to jedynie opinia wynikająca z czyjegoś gustu lub skojarzeń :D. Jakoś konkretnych dowodow na potwierdzenie swoich racji nie widze . :) Jeśli miałbyś je to pisz w osobny wątku (założ na forum "muzyka"). Prosiłbym bym jednak bysmy tutaj nie odchodzili od tematu. Cieszy mnie jednak że film wzbogaconny jest taka Bożą muzyką . Zapraszam też do obejrzenia na płycie DVD klipów na ktorych pokazano jak wierzacy sie modlili pzred każda sceną o ten film. Mam na kompie skompresowany przezemnie (zgodnie z prawem, na swój użytek) ten klip ale niestety przez sieć nie moge publikować ze wzgledu na prawa autorskie (ustawa o ochronie praw autorskich z 1994 r. - artykuł 23). Niemniej jednak dlatego zachecam do zakupu filmu szukania w sieci gdzieby najtaniej można kupic , mi sie udało na allegro (tanio 40 zł) na ktorym już niestety niema ale sa moze inne aukcje i inne sklepy gdzie ceny kształtują się w granicach 54 - 60 zł. Na google sporo tego w wyszukiwarce.
Bóg poprzez ten film naprawdę przemówił do mojego serca bardzo mocno na temat wiary i zaufania Bogu.
Widzę że i admin zamieścił na info.chrzescijanin.pl wzmiankę o filmie :) z odnosnikiem do dyskusji na naszym forum, gratuluje i pozdrawiam :D
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez admin » So sie 18, 2007 3:10 pm

Udalo mi sie pozyczyc ten film. Jest wart obejrzenia. Polecam.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez hungry » So sie 25, 2007 6:35 pm

Witaj, co chcesz od tłumaczenia? Jest wporządku przecież. Czepiasz się ;) Pozatym ciekawy jestem co to za tłumaczenie mieli by zrobic jacys chrzescijanie i ciekawe czy maja prawa autorskie do tego nie wspomne juz o kopii czy rozprowadzaja legalnie. Ja zaś skolei polecam kupować legalne oryginalne filmy normalnie w sklepie. Sam mogłem spiracić od znajomego brata ze zboru ten film ale jednak wolałem wspomóc chrześcijańską produkcję która nakręciła ten film i kupiłem przez internet na allegro oryginalny (udało się taniej). Jak widać na załączonym do filmu klipu przed każdą sceną aktorzy i pracownicy tej wytworni się modlili.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez admin » So sie 25, 2007 6:59 pm

Mozesz dla siebie i puszczac sobie ;)
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez radykalnyziom » Wt wrz 18, 2007 5:13 pm

a dlaczego nie ? jak ma się orginal wersje to dlaczego nie mogę komuś dać dwóch płyt 1 orginal drugą z dobrym tłumaczeniem.
radykalnyziom
 

Następna strona

Powrót do Film

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron