Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:02 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Gry Rpg a chrześcijaństwo.

Forum służy do dyskusji o charakterze polemicznym na różne tematy związane z teologią chrześcijańską.

Postprzez leaf only » So sty 20, 2007 9:44 pm

Tematyka praktycznie wszystkich gier rpg to współpraca, wspólne pokonywanie przeciwności, wzajemne wspieranie się i uzupełnianie przez postaci róznych graczy.


Czyli że wychowawcze są, Hauerku? W realu, oczywiście?
leaf only
Aktywny
 
Posty: 747
Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 8:20 pm

Postprzez Hauer » So sty 20, 2007 11:47 pm

Nie rozumiem pytania :]
Hauer
 

Postprzez leaf only » N sty 21, 2007 12:00 am

:)
leaf only
Aktywny
 
Posty: 747
Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 8:20 pm

Postprzez Leszek Włodarczyk » N sty 21, 2007 8:47 am

............
Ostatnio edytowano N mar 23, 2008 12:53 pm przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Postprzez leaf only » N sty 21, 2007 8:50 am

Ekh. Dlaczego mam wrażenie, ze użytkownik Leszek Włodarczyk zaraz dostanie po głowie?

Pozdrawiam w niedzielę rano:)
leaf only
Aktywny
 
Posty: 747
Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 8:20 pm

Postprzez Hauer » N sty 21, 2007 9:07 am

a za co Leszek ma dostac po głowie? Bardzo madrze napisał.
Hauer
 

Postprzez leaf only » N sty 21, 2007 9:35 am

Cieszę się, Hauerze, że się zgadzamy. Cenna głowa Leszka bezpieczna zatem.

Pozwól jeszcze dwa słowa na temat Twej wypowiedzi:

Cytat:
Pozatym nie ma czegoś takiego jak zabawa w magię. Jeżeli rzucamy jakiś czary to mówiny co chcemy zrobic a diabeł bierze każde wypowiedziane słowo na serio.



nie sądzę, zeby diabeł był takim idiotą :]


Idiotą nie jest, ale jak się człowiek "magicznie" sam podkłada, to powiedz, czemu nie miałby tego wykorzystać? No byłby faktycznie idiotą...
leaf only
Aktywny
 
Posty: 747
Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 8:20 pm

Postprzez Leszek Włodarczyk » N sty 21, 2007 9:52 am

...........
Ostatnio edytowano N mar 23, 2008 12:49 pm przez Leszek Włodarczyk, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Włodarczyk
 

Postprzez Hauer » N sty 21, 2007 1:16 pm

Idiotą nie jest, ale jak się człowiek "magicznie" sam podkłada


W jakim sensie "sie podkłada"? Możesz to szerzej jakoś potraktować bo nie bardzo wiem o co chodzi.
Hauer
 

Postprzez leaf only » N sty 21, 2007 1:38 pm

Zabawy w magię mam na myśli:)
leaf only
Aktywny
 
Posty: 747
Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 8:20 pm

Postprzez Hauer » N sty 21, 2007 1:56 pm

Zabawy w magie to moze w jakims osobnym temacie omówimy?
Bo gry RPG nie są zabawami w magie :]
Hauer
 

Postprzez leaf only » N sty 21, 2007 1:58 pm

Nie jestem znawczynią tematów magicznych, sorry. Moja skromna uwaga dotyczyła Twojej wypowiedzi o diable; nie mam nic więcej do dodania.

Pozdrawiam:)
leaf only
Aktywny
 
Posty: 747
Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 8:20 pm

Re: Gry Rpg a chrześcijaństwo.

Postprzez Janina » N sty 21, 2007 2:16 pm

1 Kor. 6:12
Wszystko mi wolno, ale nie wszystko jest pożyteczne. Wszystko mi wolno, lecz ja nie dam się niczym zniewolić.
(BW)


Astaniel napisał(a):Założyłem ten temat by poznać zdanie innych chrześcijan i w miarę możliwości księży lub katechetów. Zapraszam do wyrażania swych myśli.


Bardzo się cieszę Astaniel, że założyłeś ten temat. Nigdy nie grałam sama w takie gry, gdyż stosuję w takich przypadkach tekst zacytowany powyżej, a gry komputerowe nie należą do pożytecznych, ale prowadzą do zniewolenia.
Ktoś mi pewnie zaraz zarzuci, że nie mam prawa wypowiadać się w tej dziedzinie, skoro nie gram w te gry. Mam za to syna, który w te gry gra i widzę jaki dzięki nim się staje. Poziom agresji jest zatrważający, a słownictwo jakim posługują się podczas tej „wspaniałej” współpracy, daleki od zacytowania, nie wspominając o braku możliwości nawiązania jakiejś normalnej rozmowy, a bardzo rzadko bywa w domu. Moje wszelkie prośby są zazwyczaj zbywane: „zaraz, później to zrobię” i to później zazwyczaj nie następuje, bez ostrej sprzeczki. Nasze kontakty ograniczają się do wzajemnego kontrolowania dostępu do komputera. Czyż to są owoce życia godne chrześcijanina ?

Pozdrawiam!
Janina
Aktywny
 
Posty: 267
Dołączył(a): Wt sty 09, 2007 4:52 pm

Postprzez Hauer » N sty 21, 2007 3:25 pm

Nigdy nie grałam sama w takie gry, gdyż stosuję w takich przypadkach tekst zacytowany powyżej, a gry komputerowe nie należą do pożytecznych, ale prowadzą do zniewolenia.
Ktoś mi pewnie zaraz zarzuci, że nie mam prawa wypowiadać się w tej dziedzinie, skoro nie gram w te gry.


Moze nie wypowiadaj się.
nie dlatego, ze nie grałaś, tylko dlatego, ze piszesz o grach komputerowych, a nie o grach RPG, o których mowa jest w tym temacie.
Wszysto co napisałaś moze i jest słuszne, ale nie dotyczy tego wątku.
Hauer
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje i polemiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron