Teraz jest Wt kwi 16, 2024 3:36 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Katechizm Kosciola Katolickiego

Co i dlaczego warto przeczytać?

Postprzez admin » N wrz 03, 2006 9:08 pm

B. dobrze. Niech ludzie czytaja to im sie oczy otworza. Szkoda tylko ze katechizm jest skrotem bo ciekawsze teksty sa w dokumentach itp.

Znam wielu ludzi, ktorzy jak sobie poczytali to juz nie sa w rzym-kat. kosciele. Tylko czytajac nalezy zerkac do Biblii i sprawdzac czy tak uczy Pismo Swiete. :-)
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez .dex » Pn wrz 04, 2006 12:23 am

admin napisał(a):Znam wielu ludzi, ktorzy jak sobie poczytali to juz nie sa w rzym-kat. kosciele. Tylko czytajac nalezy zerkac do Biblii i sprawdzac czy tak uczy Pismo Swiete. :-)

a ja to znam z autopsji xD
.dex
 

Re: Katechizm Kosciola Katolickiego

Postprzez axanna » Pn wrz 04, 2006 4:30 pm

Sivis Amariama napisał(a):Katechizm Kościoła Katolickiego

- po jego lekturze nie będziesz miał wątpliwości, że Prawda jest w Kościele Katolickim.
Serdecznie polecam:)


Prawda jest nie w katechizmach, tylko w Biblii, gdzie sa, naprzyklad, takie slowa:"Trzeba bardziej sluchac Boga niz ludzi"/Dz.Ap.5,29/
W I Ks.Krol.13 jest opisana historia o pewnym mezu Bozym, ktory slowa czlowieka potraktowal na rowni ze slowem Bozym. "A oto przyszedl z Judy do Betelu na rozkaz Pana maz Bozy".Kiedy juz wypelnil poselstwo i chcial wracac "rzekl krol do meza Bozego:Chodz ze mna do domu i posil sie, chce ci tez dac upominek. Lecz maz Bozy odrzekl krolowi: Chocbys mi dal nawet polowe twojego mienia, nie pojde z toba/.../Taki bowiem mam rozkaz od Pana: Nie spozyjesz chleba i nie napijesz sie wody ani nie wrocisz ta sama droga, ktora przyszedles /.../ Mieszkal zas w Betelu pewien prorok./.../rzekl (do meza Bozego): Chodz ze mna do domu i posil sie chlebem. A ten na to: Nie moge zawrocic i pojsc z toba /.../ Taki bowiem mam rozkaz od Pana./.../ A on (od)rzekl: Takze ja jestem prorokiem jak ty, a aniol rzekl do mnie z rozkazu Pana tak: Sprowadz go z soba z powrotem do swojego domu, niech zje chleb i napije sie wody, Tak go oklamal. Zawrocil wiec z nim i spozyl chleb w jego domu, i napil sie wody. A gdy oni siedzieli przy stole, doszlo slowo Pana proroka /.../ Poniewarz sprzeciwiles sie slowu z ust Pana /.../ zwloki twoje nie spoczna w grobie twoich ojcow /.../ I ten poszedl; lecz w drodze napadl nan lew i zagryzl go". Nie chce powiedziec, ze wszystkich katolikow lew pozre, chociaz "szatan krazy jak lew", dla kazdego jest szansa do upamietania sie. Tylko niepotrzebnie "serdecznie polecasz" tutaj katechizmy. Mamy Slowo - bedziemy sluchac "raczej Boga".
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez meritus » Pn wrz 04, 2006 4:37 pm

Jak buddyjska mantra powraca bzdurne przeciwstawianie Katechizmu Kościoła Katolickiego Pismu Świętemu. Po raz kolejny przypominam, że sam indeks cytatów biblijnych w KKK obejmuje 30 stron.
meritus
 

Postprzez admin » Pn wrz 04, 2006 5:28 pm

Swiadkowie Jehowy (dot. organizacji) tez maja duzo cytatow ;) w swoich publikacjach ale nie uznaje ich k. kat.
To nie jest mocny argument.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez axanna » Pn wrz 04, 2006 5:31 pm

meritus napisał(a):Jak buddyjska mantra powraca bzdurne przeciwstawianie Katechizmu Kościoła Katolickiego Pismu Świętemu. Po raz kolejny przypominam, że sam indeks cytatów biblijnych w KKK obejmuje 30 stron.


Nie takie znowu bzdurne, gdyz te fantazije w Katechizmach, same przez sie sa przeciwstawianiem Pismu, mimo ze indeks cytatow biblijnych (ale argument nie do odrzucenia!) obejmuje wiele stron.
axanna
Aktywny
 
Posty: 2692
Dołączył(a): Pt lip 07, 2006 2:48 pm
Lokalizacja: glasgow

Postprzez meritus » Pn wrz 04, 2006 5:48 pm

Poziom ogólników niestety. Gdzie podziała się Eucharystia u baptystów, zielonoświątkowców itd? Gdzie kapłaństwo? Gdzie sakrament chorych? Gdzie Matka Boża? To w Biblii jest, a w owych wspólnotach nie ma.
meritus
 

Postprzez admin » Pn wrz 04, 2006 10:59 pm

?? Pokaz mi gdzie w Biblii znajdujesz zwrot "matka Boza".

Masz teraz okazje zadac klam 'wstretnym' protestantom ;)

Nie oczekuje demagogii tylko (wylacznie) konkretnego cytatu z namiarami aby wszyscy protestanci mogli wreszcie zobaczyc (przeczytac w Biblii) to co tak odrzucaja.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez meritus » Wt wrz 05, 2006 7:15 am

Pokaż mi gdzie w Biblii jest zwrot "Trójca Święta"! Nie ma, a jednak jest! Tak samo jest Matka Boża.
meritus
 

Postprzez admin » Wt wrz 05, 2006 12:25 pm

Zla odpowiedz. Prosilem o werset z Biblii jednak jak widac nie mozesz go podac.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez .dex » Wt wrz 05, 2006 2:42 pm

"Matka Boża" jest błędnym zwrotem, ponieważ gdyby Bóg miał matke to nie byłby Bogiem - nie Maryja - a w zasadzie Maria z Nazaretu (i prosze nie przekręcać nazw biblijnych) jest matką człowieczej istoty Jezusa tylko i wyłącznie. I tak ja ją traktuje - z resztą to jest akurat kwestia nazewznictwa, więc nic istotnego. Gorzej jest już np z pośrednictwem:

w KKK 969 możemy przeczytać, że "Maryja" jest pośredniczką, co nie jest już zgodne z:

„Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik pomiędzy Bogiem i ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus, który wydał siebie samego na okup za wszystkich”
(1 List do Tymoteusza 2,5-6a)


Skoro łaską jesteśmy zbawieni a nie uczynkami i nie sakramentami - to po co kombinować i bawić się w rzeczy niepotrzebne, w tysiące pośredników, wstawienników, całą tą religijność - miliony sposobow na zbawienie, różańce, medaliki, szkaplerze, alternatywę dla średniaków (czyściec), cudowne olejki, cudowne wody, litania, obrazy, bazyliki, "ojcowie święci" (
Mt 23,9: "9 Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie."
)itp - studiowanie KKK i Biblii pomoglo mi odejsc z tego kościoła.

pozdrawiam w Panu!
.dex
 

Postprzez meritus » Wt wrz 05, 2006 2:48 pm

Admin nie ma zwrotu w Biblii "Matka Boża", podobnie nie ma zwrotu 'Trójca Święta". Mogę jednak podać cytaty, gdzie jest napisane, że Maryja jest Matką Jezusa. Zresztą sam sobie możesz z łatwością znaleźć. A Jezus jest Bogiem.

"Matka Boża" jest błędnym zwrotem, ponieważ gdyby Bóg miał matke to nie byłby Bogiem

A gdyby Bóg miał Ojca, to Bogiem też by nie był? To tylko analogia. Maryja jest matką Jezusa jako prawdziwego Boga i prawdziwego człowieka. Jezus nigdy nie przestał być Bogiem.

Temat pośrednictwa był już wałkowany. Pośrednictwo Maryi zawiera się w jedynym pośrednictwie Jezusa i z niego wynika.

Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem5; jeden bowiem jest Ojciec wasz

A do ojca jak się zwracasz? Nie można stosować jehowskiej interpretacji tego fragmentu.
meritus
 

Postprzez .dex » Wt wrz 05, 2006 3:05 pm

Pośrednictwo Maryi zawiera się w jedynym pośrednictwie Jezusa i z niego wynika.


nie no super.. nagle 2=2 przeistacza się w 2=123+5435345,32434-1321321*54674676^2/123213.......... (oczywiście wynik jest podobno jedynie słuszny)
to co jest w KKK jest po prostu naciągane i tłumaczone jakimiś wielkimi wywodami bez końca. Tylko Jezus zbawia! nikt więcej - nie rozumiem tego panteonu. W Marie z Nazaretu też wierze - ale nie wierze ze ma jakikolwiek pozytywny wplyw na to o co sie modlimy i nie wierzę w to, że należy się jej cześć czy chwała. Błogosławiona jest i tyle. Kościół za czasów Jezusa nie wyglądał tak jak KK. KK jest bardziej podobny do tego co głosili faryzeuszei "uczeni w Piśmie".

Nie chce mi się tu wypowiadać bo mnie to po prostu nie buduje.
.dex
 

Następna strona

Powrót do Literatura

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Wymiana:

pozdrawiamy

cron