Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:58 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Islam – Przyszłość czy wyzwanie?

Co i dlaczego warto przeczytać?

Islam – Przyszłość czy wyzwanie?

Postprzez admin » Wt paź 06, 2015 9:37 am

Zapewne nie każdy sięgnie po książkę Islam – Przyszłość czy wyzwanie? ale ci co to zrobią mają szansę na dobrą dawkę wiedzy.
Obrazek
Informacją o Islamie + bardzo dobry komentarz dla chrześcijan. Nie tylko wiedza o Islamie ale też wiedza o fundamentalnych prawdach chrześcijańskich.

Książkę polecam choć ostrzegam, cienka nie jest :)

Od Autora
Fragmenty ze wstępu
Jest to książka przeznaczona dla chrześcijańskiego czytelnika, lecz mam odwagę wierzyć, że jeśli dostanie się w ręce muzułmanina, przekaże mu Dobrą Nowinę o zbawieniu, jakie jest w Chrystusie. Pisałem ją, czując na sercu ciężar i powołanie dla Kościoła, i cały jej układ, a zwłaszcza Część druga (rozdziały 7–12), jest wołaniem do chrześcijan o przebudzenie i przygotowanie się do tego, co przed nami.

O książce więcej zdań: http://ksiazki.chrzescijanin.pl/islam-przyszlosc-czy-wyzwanie/
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Re: Islam – Przyszłość czy wyzwanie?

Postprzez witoldw » Pn lis 16, 2015 9:09 pm

Myślę, że patrząc na ostatnie wydarzenia po tą książkę będzie sięgało jeszcze mniej - odpowiadając sobie samemu na tytułowe pytanie oczywiście jako wyzwanie. Wyzwanie, żeby się jemu w odpowiedni sposób sprzeciwić. Jestem chrześcijaninem, ale nie nalezę do ludzi naiwnych. Lepiej jednoczyć się w wierze z własną wspólnotą niżeli czytać bzdury, które mijają się z prawdą i rzeczywistością. Ot co.
witoldw
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn lis 16, 2015 9:05 pm


Powrót do Literatura

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron