Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:30 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Dokumenty kościelne

Co i dlaczego warto przeczytać?

Dokumenty kościelne

Postprzez zwierz » Śr sie 01, 2012 7:38 pm

Czy moglibyście mi pomóc wskazując wiarygodne źródło skąd mógłbym cytować postanowania synodów, soborów? W ogóle jest to gdzieś zebrane i wydane?
zwierz
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn wrz 21, 2009 11:20 am

Re: Dokumenty kościelne

Postprzez hungry » Cz sie 02, 2012 9:18 am

zwierz napisał(a):Czy moglibyście mi pomóc wskazując wiarygodne źródło skąd mógłbym cytować postanowania synodów, soborów? W ogóle jest to gdzieś zebrane i wydane?

Witaj, chyba musisz poszukać na jakichś katolickich portalach.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: Dokumenty kościelne

Postprzez zwierz » Cz sie 02, 2012 3:36 pm

Nie znam się aż tak dobrze na tym co Kościół wydaje a czego nie, ale wydaje mi się, że postanowienia soborów są dość ważne w życiu Kościoła. Wydaje się więc wręcz naturalne, że coś takiego powinno być wydawane w postaci drukowanej. Nie chce cytować stron internetowych, portali ponieważ uważam takie źródła za mało wiarygodne.

Jeżeli komuś przypomni się coś na ten temat lub ma kontakt do kogoś kto może coś wiedzieć o tym czego szukam to byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.
zwierz
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn wrz 21, 2009 11:20 am

Re: Dokumenty kościelne

Postprzez hungry » Pt sie 03, 2012 8:04 am

zwierz napisał(a):...wydaje mi się, że postanowienia soborów są dość ważne w życiu Kościoła. Wydaje się więc wręcz naturalne, że coś takiego powinno być wydawane w postaci drukowanej. Nie chce cytować stron internetowych, portali ponieważ uważam takie źródła za mało wiarygodne.

Odnośnie funkcjonowania kościoła katolickiego to tam prędzej znajdziesz wiarygodniejsze źródło, a tutaj to ja osobiście na temat funkcjonowania kościoła niezależnie od wyznania mogę jedynie odesłać Cię do biblii będącą jedyną autorytatywną normą wiary i życia, żywym Słowem Bożym. A o życiu kościoła informuje Nowy Testament a w szczególności Dzieje Apostolskie i listy. To będzie już najpewniejsze i najbardziej wiarygodne źródło na temat jak powinien funkcjonować kościół Jezusa Chrystusa W ciągu wieków kościół niestety się podzielił, wpierw na apollosowych, pawlowych, kefasowych itd. w 1 wieku (1 list do Koryntia 3 rozdział), następnie kościół podzielił się na kościoły wschodni i zachodni w średniowieczu i z kolei po XVI wieku, aż do XX w. wyodrębniły się po reformacji różne kościoły protestanckie. A i dziś w jednym kościele i w jednej denominacji różni chrześcijanie mają często aż tak różne interpretacje biblii, że znów aktualne są słowa zarówno apostoła Pawła we wspomnianym przeze mnie fragmencie biblii jak i w liście do Galacjan (Galatów) 5:13-16 , byśmy nie byli już więcej cieleśni, niemowlętami w Chrystusie potrzebującymi ciągle mleka, ale byśmy dojrzali do miłości wzajemnej, a której skutkiem będzie jedność wśród nas o jaką się modlił nasz Pan Jezus Chrystus do Ojca przed swoim odejściem z tej ziemi w ewang. Jana 17 rozdziale i o której pisał jeden z Jego apostołów Paweł w liście do Efezjan w 4 rozdziale. Tak więc jak widzisz w Nowym Testamencie, masz wystarczająco sporo treści natchnionych przez Ducha Świętego, wystarczających aby skorygować nas (2 List do Tymoteusza 3:16-17) i cały kościół, będący Ciałem Chrystusa (I List do Koryntian 12 rozdział, oraz List do Rzymian 12 rozdział).
Pozdrawiam.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: Dokumenty kościelne

Postprzez znakpust » So gru 15, 2012 1:28 pm

Jeżeli mieszkasz blisko Częstochowy zajrzyj do księgarni katolickiej ZnakPustyni, Pozycji jest na prawdę tak dużo, że prawdopodobnie znajdziesz coś dla siebie.
znakpust
 
Posty: 2
Dołączył(a): N lis 25, 2012 3:53 pm

Re: Dokumenty kościelne

Postprzez admin » Pn gru 31, 2012 10:48 pm

Może najlepiej zapytać na jakieś fachowej stronie?
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am


Powrót do Literatura

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron