Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:45 pm Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Dobre dzieje

Co i dlaczego warto przeczytać?

Dobre dzieje

Postprzez TedNatanael » Pn mar 05, 2012 5:58 pm

Serdecznie zapraszam do czytania i rozważania przesłania Dobre dzieje
Czytając można posłuchać muzyki z playlisty
(najlepiej wkleić ten link w nowe okno)
[Link Spam usunięty przez moderację]
~~~~~~~
{1}
Gdzie jesteś. Dokąd idziesz dziś mój miły. Jakie słowa myśli czyny. Ciebie tu doprowadziły. Cennym jesteś mówię szczerze. Czytaj słowa na papierze. Choć pisane zwykłym piórem. Gdy zaufasz staną murem. Nie zamknięcia i zgubienia Lecz ciemności oddzielenia. Ryte palcem tak jak młotem. Sercem słuchaj zalśnią złotem. Nie ma upamiętania bez grzechu poznania. Nie ma przebaczenia bez uwierzenia. Nie ma wzrastania bez Ducha wylania. Nie ma posłania bez Boga słuchania
Uwierz w wybranie usłysz kołatanie. Bojaźń Pana to początek poznania. Miłuj więc Ojca swojego Boga Jedynego Ze szczerego serca wołaj do Niego Stwórcy pytaj nie stworzenia Żywego słuchaj nie milczenia Nie gips obrazek drewno czy rytuały ale Pan Jezus za Ciebie cierpiał rany Odrzuć bałwany to przez Niego jesteś poszukiwany Jemu zaufaj do Niego mów Nie myślą niemą lecz dźwiękiem ust. Swoje sprawy powierz Panu Jego Imię zawsze szanuj. Chcesz długo żyć to słowo pijTen miły Bogu kto rodziców czci Bóg to rodzina Ojciec co świat stworzył. Jego słuchaj nie będziesz cudzołożył. Nie opluwaj bliźniego imienia. Bóg nie zostawia bez kary bluźnienia Chciwość lenistwo nie ubogaca lecz mądrość i praca. Choćbyś wszystko ukraść miał. Rozważ co potem za to będziesz brał. Miłuj Boga Ojca swojego. Wiarę miej do Słowa posłanego. Gdy chcesz coś robić zastanów się chwilę i zrób drugiemu co Tobie byłoby miłe. Jeden woła jeden wzywa jeden wskazuje jeden świątynię wspaniałą buduje. Dzieci zwołuje aby wróciły. Ten jeden co w pełni zapłacił i obmywa winy
- tedeus Dobre dzieje 20.02.2010
~~~~~~~
{2}
Krzyk i śpiew
Dziś skaleczony upadły czy bosy kłamca nieprzyjaciel może złodziej może tchórz może być zupełnie innym już Kto podnosi przemienia prowadzi niezawodnie w górę wznosi. Jeden jest najwspanialszy druh. Jeden Dobrym Boży Duch. Kto z Nim związany ten ujmuje skaleczone ręce otula je własnymi uleczonymi. Ten sam co wodę w wino i umarłych w żywych krzyk przerażenia zamienia w śpiew uwielbienia.
- tedeus Dobre dzieje 13.07.2009 10:41
~~~~~~~
{3}
Serce pełne Ducha
Jest takie słowo co otwiera oczy. Jest takie oko co za słowem kroczy Jest takie ucho co sercem słucha i są takie serca pełne Ducha
- tedeus Dobre dzieje
~~~~~~~
[Moderacja: To jest forum polsko języczne proszę więc pisać w j. polskim]
- tedeus Dobre dzieje 28.01.2009 00:12
~~~~~~~
{4}
Dobry czas
Jeden dźwięk, jedna chwila uchyla, Imię Pana Jezus, Drzwi otwarte, Twoja weń wiara mury ułudy powala
- tedeus Dobre dzieje 14.o3.2009 o6:15
~~~~~~~
{5}
Noc jaśniejsza niż inne
Jest taki dzień ciemniejszy niż inne. Jest taka noc jaśniejsza niż inne. Jest taki Ktoś kto ciemność rozprasza i jasność ogłasza. On wie co dobre a co złe. Ten niech zawsze prowadzi mnie, abym trafił tam gdzie chce ku Tobie też
- tedeus Dobre dzieje
~~~~~~~
{6}
Jedna litera
Ludzie modlą się nieczęsto a i wtedy najczęściej wołają, uraduj mnie Panie. Jedna litera a jak wiele zmienia gdy wyszepczesz, uratuj
- tedeus Dobre dzieje
~~~~~~~
{7}
Chwała
Ty budzisz ze snu, Jak umarły byłem a Ty jesteś teraz tak blisko. Dziękuję Ojcze Moje oczy nie widziały. Uszy nie słyszały. W mroku gęstym byłem zagubiony ślepy głuchy zmarniały. Kiedy wreszcie w rozpaczy zawołałem Ty odpowiedziałeś
Wypisałeś słowa na moim sercu wierszami Ujrzałem Cię kiedyś w blasku na pagórku Na łące pięknej zielonej opruszonej kwieciem Stałeś jaśniałeś tęsknie czekałeś zamiast pobiec do Ciebie w dolinę zszedłem mroczną z ciekawości
Ledwo wyrwałem się z błota z zasięgu stwora obrzydliwości. Pamiętnej nocy poczułem Twoją obecność zacieniony jakże miłą gęstością, otulony potęgą bezpieczeństwa ulubienia miłości. Twój cały tak drogi tak umiłowany. Innego dnia w uwielbieniu usłyszałem zgodny głos. Nieustające zawołanie w zachwycie niezliczonych zastępów. Jego wspomnienie wciąż brzmi bez dźwięku. Wypisany w przestrzeni miękkości serca. Chór pełen umiłowania czci oddania miłości. Wzruszający wszystko. Przenikający do szpiku. Wibrujące mocą słowa z nieprzeliczonych ust. Nieustanne zgodne piękne rytmiczne potężne: CHWAŁA Chwała CHWAŁA Chwała
- tedeus Dobre dzieje (2007)
~~~~~~~
{8}
Droga
Jeden Jest Bóg i jedna Droga bardzo droga
- tedeus Dobre dzieje
~~~~~~~
{9}
Przyjdź
Kto szuka tego znajdzie
- tedeus Dobre dzieje 29.01.2007
~~~~~~~
{10}
Bóg z nami
Z nami Bóg Jego imię Jezus Chrystus Emmanuel, Jeden Jest nasz Zbawiciel, Mesjasz Pan Boga Syn Odkupiciel, przez Jego Słowo wiara łaska poznanie Duchem ożywienie z Ojcem pojednanie Drogo nas wykupił wolność przyniósł w darze Wojowników nalewa i wypala w żarze. Z Ducha poczęty z dziewicy zrodzony przez wiernych uwielbiony pokornym objawiony. Fundament Skała Głowa Kościoła nasz Oblubieniec. Alfa i Omega Pierwszy i Ostatni Początek i Koniec. Drzewo życia Dawida korzeń światłości sprawca. Droga i Prawda Słowo w ciele Jedyny Wybawca. Królów Król, Ppanów Pan. W wiernych Jest Pan. Tobie Chwała Tobie Cześć. Tobie Pokłon Tobie Pieśń. Tobie nasze Uwielbienie. Tobie dźwięczne Dziękczynienie, Tobie Taniec i w Duchu Wołanie. Ulepiaj i prowadź nas Panie. Ulepiaj i nalewaj mnie Panie. Ulepiaj i prowadź mój Panie. Królów Król. Święty świętych. Z nami Bóg Twoje imię. Jezus Chrystus Emmanuel*
- tedeus Dobre dzieje
*Emmanuel to znaczy Bóg z nami (Mt 1:23)
~~~~~~~
{11}
Łagodny powiew. Otwarty na Twoje słowo. Nasłuchuję głosu Czekam liter
Kolejno chwytam cenne, delikatne. Bezdźwięczne. W przestrzeni wsłuchania. Ufnego oczekiwania. Odpowiadasz. Podpowiadasz, zapowiadasz. Jak to jestem Okiem uchem czy sercem wnikasz, Nie ciało nie krew. Duch ożywiony przez krew Ciebie słucha. Z tej strony płynie do uświęcenia głos zachęcenia. Wieje tchnienie natchnieniem. Rozpala swoim ulubieniem
Świętym Jesteś Panie. Zapraszasz, prowadzisz, uświęcasz, napełniasz, wypełniasz kropki nie ma
- tedeus Dobre dzieje 30.09.2009 10:59 / 12 Tishrei 5770
~~~~~~~
{12}
Najlepiej porusza
Kto stoi często nie wie że leży najlepiej ciało porusza poruszona Duchem dusza
- tedeus Dobre dzieje 09.10.09 07:22
~~~~~~~
{13}
Powstań i nie stój
Chwalmy Boga tańcem śpiewem okrzykiem pląsami, klaskaniem i brawami bębnami i trąbami. Chwalmy na szczytach i biegnąc dolinami. Zaszczytne zadanie dziś mamy. Ruszamy do boju o życia pod Jego sztandarami, Królestwo Boże przychodzi w chwale uwielbienia. Rycerstwo powstaje w Duchu poruszenia. Lód kruszeje serce topnieje. Ogień Ducha dziś wieje na nogi wstań i nie stój lecz goń, Pan porusza wszystkimi wojskami, porusz się daj ponieść i zwyciężaj z Jego skrzydłami
- tedeus Dobre dzieje 21.02.2010 15:40
~~~~~~~
{14}
Trzy pytania
Jaka jest najważniejsza Boża obietnica. TA którą uchwycisz. Jakie jest najmocniejsze Boże słowo. TO którym walczysz. Jaki jest najlepszy cel. TEN do którego dasz się Panu doprowadzić.
- tedeus Dobre dzieje 26.07.2009 23:10
~~~~~~~
{15}
Motyle motylom
Jak przelatujący nad jeziorem motyl znajduje na fali kawałek patyka by przysiąść w odpocznieniu tak i my czasem trafiamy na Tego innego niż inni. Niektórzy z Nim pozostają posyłają patyki motylom
- tedeus Dobre dzieje
~~~~~~~
{16}
Sam
Kto sam chodzi stale temu dobrze wcale
- tedeus Dobre dzieje
~~~~~~~
{17}
Król
W strumieniu i w kwiecie, obłoku i wietrze o północy wschodzie południu i zachodzie w blasku fal i szczytach gór ten sam podpis widnieje poznaj kim jest Król
- tedeus Dobre dzieje 19.10.2009 09:55
~~~~~~~
{18}
Korona
Piękna korona potrzebuje dużo dobrego soku aby się wspiąć
- tedeus Dobre dzieje
~~~~~~~
{19}
Niezwykła księga
Biblia to niezwykła księga. Dla wielu to opowieść o Umiłowanym Ojcu i całej swojej rodzinie
- tedeus Dobre dzieje
~~~~~~~
{20}
Kto z Nim
On w nim. Kto Słowo Pana przyjmuje niesie doznaje
Ten z Nim a On w nim pozostaje
- tedeus Dobre dzieje
~~~~~~~
{21}
Miłość
Miłość człowieka do Boga. prowadzi do doświadczania Jego słowa
- tedeus Dobre dzieje
~~~~~~~
{22}
Wiara
Wiara Bogu prowadzi tam gdzie nie prowadzi niewiara
[Moderacja: To jest forum polsko języczne proszę więc pisać w j. polskim]
- tedeus Dobre dzieje 05.02.2010 ~10:05
~~~~~~~
{23}
Ląd
Jest taki ląd gdzieś za ziemią "miłą". Nazywa się Dobry. Wyspa gdzie wichrów ulew spiekoty nie ma. Przystań marzeń
Losów spełnień. Gdzie wiara się wypełniła. Pragnę aby i Twoja łódka tutaj dobiła
- tedeus Dobre dzieje
~~~~~~~
{24}
Wskazówka
Wskazówka może przyjść zewsząd i prowadzić w różne strony ale ta Dobra pochodzi z jednej
- tedeus Dobre dzieje
~~~~~~~
{25}
Posłaniec
Ty posłałeś Słowo a każde Twoje Słowo to Słowo honoru
Powiedz Kto Jakie Komu. Zaufaj najlepszemu Ojcu Wzrastaj i wzywaj już nie nadaremno
- tedeus Dobre dzieje
~~~~~~~
{26}
Między wierszami
Co jest pomiędzy wierszami. Słowo. To prawda jak i to że było na początku. przed wierszami. Możesz się o Nie oprzeć, podążać za Nim. iść z Nim, nieść ogłaszać walczyć i zwyciężać albo uciekać przed Nim ale Jest Słowo mówi co jest dobre a co złe co właściwe a co nie, Które Słowo Dobrym jest zawołaj zapytaj Tego co Jest Co woła między sekundami Co podnosi porusza sercami. Kto tchnieniem porusza aniołami. Możesz je usłyszeć czytać poznawać przyjąć uchwycić usłuchać
używać wypowiadać ogłaszać doświadczać i zwyciężać. Jeśli chcesz Słowo oczekiwane między wersami
Czyni różnicę miedzy wiekami

- tedeus Dobre dzieje
~~~~~~~
{27}
Wyborna strawa
Są takie słowa niewypowiedziane wyborne jak wino słodsze niż miód. Jak chleb darowane
podzielone pomnożone zaprawiona solą dobra strawa Duchem odebrana w sercu zapisana spragnionym posłana Odnajdź wypowiedz posmakuj
- tedeus Dobre dzieje 20.12.2009
~~~~~~~
{28}
Ziarno owoce wieniec
Panie to Ty stworzyłeś ziarno, Ty wskazałeś źródło Dajesz wzrost Radujesz się z owocu drzewa żywego. Chłoniesz miłą woń. Królestwa swojego. Ten kto słyszy niech powie przyjdź i bierze wieniec żywota
- tedeus Dobre dzieje 21.01.08 18:37
~~~~~~~
{29}
Krok
Aby zawrócić aby się nawrócić trzeba się odwrócić zrobić krok w tył zwrot nie w bok
- tedeus Dobre dzieje
~~~~~~~
=> Nawrócenie
viewtopic.php?f=12&t=6504
=> Filmy i historie z Dobrym przesłaniem
viewtopic.php?f=11&t=6249
Ostatnio edytowano Wt mar 06, 2012 6:40 am przez TedNatanael, łącznie edytowano 1 raz
TedNatanael
 
Posty: 15
Dołączył(a): Pt lis 19, 2010 5:07 pm

Re: Dobre dzieje

Postprzez admin » Pn mar 05, 2012 11:51 pm

Pisze ponownie aby na forum rozmawiać a nie wklejać długie teksty. Tym razem skróciłem je o połowę. Sugeruję napisać trochę i zapytać o opinię innych. Jak będę zainteresowani czytaniem to podać link do strony. Forum to miejsce dyskusji a nie publikowanie swojej twórczości. Temu służą strony internetowe np. blogi.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Re: Dobre dzieje

Postprzez TedNatanael » Wt mar 06, 2012 6:33 am

Myślę że forum chrześcijan to dobre miejsce na podzielenie się tekstami z dobrym przesłaniem. Proponuję otworzyć taki temat.
Uważam że to dobrze jak są tematy do rozmowy, konstruktywnej wymiany poglądów ale także powinniśmy dzielić się wszystkim tym co budujące i inspirujące aby samemu korzystać i polecać wartościowe materiały innym...
{Ps. nie mam jeszcze strony, mam nadzieję że już niedługo}.

Dobrego owocnego dnia
TedNatanael
 
Posty: 15
Dołączył(a): Pt lis 19, 2010 5:07 pm

Re: Dobre dzieje

Postprzez hungry » Wt mar 06, 2012 8:58 am

TedNatanael napisał(a):Myślę że forum chrześcijan to dobre miejsce na podzielenie się tekstami z dobrym przesłaniem. Proponuję otworzyć taki temat.
Uważam że to dobrze jak są tematy do rozmowy, konstruktywnej wymiany poglądów ale także powinniśmy dzielić się wszystkim tym co budujące i inspirujące aby samemu korzystać i polecać wartościowe materiały innym...
{Ps. nie mam jeszcze strony, mam nadzieję że już niedługo}.
Dobrego owocnego dnia

Proszę stosować się do zasad netykiety i regulaminu forum. Do dłuższych wypowiedzi o których mówisz służą bloga.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: Dobre dzieje

Postprzez admin » Wt mar 06, 2012 10:56 am

Jest wiele serwisów gdzie można założyć za darmo stronę (bloga) i dzielić się swoją twórczością z innymi. To nic trudnego więc korzystaj póki można :)
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Re: Dobre dzieje

Postprzez hungry » Wt mar 06, 2012 5:27 pm

admin napisał(a):Jest wiele serwisów gdzie można założyć za darmo stronę (bloga) i dzielić się swoją twórczością z innymi. To nic trudnego więc korzystaj póki można :)

A co nie będzie można ? ACTA Premier obiecał nie ratyfikować :P
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm


Powrót do Literatura

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron