Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:41 am Wyszukiwanie zaawansowane


Polecamy uwadzę: Chrześcijański Serwis Informacyjny | Radio Chrześcijanin
Katalog dobrych książek | Ogłoszenia drobne (kupię, sprzedam, itp.)

Dot. książki "Podążając za Panem"

Co i dlaczego warto przeczytać?

Postprzez spmp » Pn wrz 19, 2011 10:40 am

Nie chcę powtarzać o książce to co już zostało napisane - dobre dialogi, akcja, sensacja, ciekawostki z czasów antycznych itd...

Primo - książka zdroworozsądkowa - poglądy autora chyba zbieżne są z poglądami J.K. Mikke, ale bez jego ortodoksji.

Sekundo - ciekawa, a to w książce jest b. ważne, jeżeli nie najważniejsze.

Tercjo - ja przynajmniej nie znalazłem częstej w wielu książkach nielogiczności czy naciąganych zdarzeń przyczyno-skutkowych. Wszystko układa się w logiczny sens, co jest niezmiernie ważne przy "przenosinach w czasie"
spmp
 

Postprzez baska » Cz paź 06, 2011 10:15 am

Obserwując co się dzieje dookoła wyborów (wczoraj obejrzałam w tv dyskusję nt polityki prorodzinnej - Panie, ratuj nas od tych cudotwórców!!!) z przyjemnością przeczytałam sobie w książce rozmowę Rzymian o wyborach, kandydatach itd. Tam akurat w Atenach. Ciekawe, gdyby każdemu, kto idzie na wybory, obowiązkowo nakazano przeczytać co myśleli starozytni. Czy może coś niektórym obywatelom zaświtałoby w głowach?
baska
 

Postprzez hungry » Cz paź 06, 2011 10:39 am

Cóż to za książka, ze aż tyle tematów się w niej przewija, że nawet o wyborach? Aż z ciekawości bym zajrzał, z tymże wolę jednak biblię, bo ona jednak jest ponadczasowa i jest bardziej wbrew pozorom na każdy temat, a przede wszystkim do poprawiania nas i wychowywania w sprawiedliwości. ;)
Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano Cz paź 06, 2011 10:41 am przez hungry, łącznie edytowano 1 raz
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez admin » Cz paź 06, 2011 10:40 am

Hungry właśnie o to założycielowi wątku chodzi aby ją kupić ;)
Wierz mi, że jest wiele ciekawszych po które warto sięgnąć.
admin
Aktywny
 
Posty: 1545
Dołączył(a): Cz wrz 20, 2001 1:00 am

Postprzez hungry » Cz paź 06, 2011 10:44 am

Nie wątpię, ale dlatego napisałem, że wolę biblię niż tę polecaną pozycję. A co do książek chrześcijańskich to pisałem ostatnio w innym tu wątku, która pozycja mnie ostatnio poruszyła.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez baska » Cz paź 06, 2011 12:06 pm

A czytaliscie ją, że się wypowiadacie? Chyba nie
baska
 

Postprzez hungry » Cz paź 06, 2011 12:33 pm

baska napisał(a):A czytaliscie ją, że się wypowiadacie? Chyba nie

O to właśnie chodzi, że nie trzeba czytać wszystkiego co się promuje, zwłaszcza o wątpliwej treści, sądząc po recenzjach mających na celu reklamę tej książki. A jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi zapewne o pieniądze (z jej sprzedaży) ... :) Baska nie możesz zabronić nikomu krytycznych opinii zwłaszcza jeśli są konstruktywne i na temat, bez względu na to kto je pisze czy czytał tę książkę czy nie. Proszę Cię baska abyś zwróciła uwagę na konkretny punkt "zasad na forum":
Punkt 7.
"Jako że forum jest miejscem wymiany zdań, które mogą być odmienne od Twojego nie obrażaj się tylko z tego powodu..."

Proszę Cię, aby zamiast zabraniać się komuś wypowiadać, to żebyś zmieniła ton swoich wypowiedzi na bardziej przyjazny. Już raz Cię o to w tym roku prosiłem tutaj.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Postprzez baska » Cz paź 06, 2011 12:48 pm

Przepraszam, jeżeli naruszyłam regulamin. Więcej o książce nie będę pisać, aby nie zostać posadzoną o materialne osobiste zainteresowanie.
baska
 

Postprzez hungry » Cz paź 06, 2011 1:14 pm

baska napisał(a):Przepraszam, jeżeli naruszyłam regulamin. Więcej o książce nie będę pisać, aby nie zostać posadzoną o materialne osobiste zainteresowanie.

Regulamin nie zabrania pisania na temat. Więc na przyszłość pisz, ale proszę nie oburzaj się na krytyczne opinie na temat książki. Jak świat światem zawsze istniała mniej lub bardziej konstruktywna krytyka jakichkolwiek pozycji czy filmowych czy książek. I być może dlatego wiele pozycji przetrwało ze swoją treścią ponadczasową, nie tylko lata ale i nawet wieki, wytrzymując jakakolwiek krytykę, np. biblia. Treść się sama obroni.
hungry
Aktywny
 
Posty: 3272
Dołączył(a): Pt cze 11, 2004 3:42 pm

Re: Dot. książki "Podążając za Panem"

Postprzez atenszyn » Wt mar 20, 2012 2:20 pm

Dobra książka zarówno jako pozycja literacka (tempo, dialogi, postacie, realia historyczne, sensacja) jak i powieść religijna.
Osobiście polecam: "Chata", Wideo z Jezusem" i "Podążając za Panem"
atenszyn
 
Posty: 7
Dołączył(a): Cz mar 08, 2012 2:22 pm

Poprzednia strona

Powrót do Literatura

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Wymiana:

pozdrawiamy

cron